|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   сируп
4.6.2009 8:17:27   
mami
Ете вчера требаше на Лука да му дадам Далерон и кога случајно читам дека тој ил добар за употреба самоо 3 месеци откога ке се отвори...па се мислевме кога сме го отвориле и му дадов вчера од тој, а денес ке одам да му купам нов и ке си запишам со пенкалце кога сум го отворила
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: сируп
4.6.2009 8:39:22   
Еца
Леле јас по ова прашање сум мајко мила, јас сируп штом ке отворам, го користам во моментот и го фрлам, и веднаш во случајот Далерон, парацетамол, купувам нов и стои неотворен.Не знам јас лично имам одбивност кон лековиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: сируп
5.6.2009 0:00:05   
Боцко
подобро bay efferalgan на upsa. одличен, ефикасен по подолго време и поблагопријатен за пиење. за повисоки екстрем температури бруфен. закон. ама со пиковитов што да правиме бе. пред некој ден вика „да вечерам пиковит“user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: сируп
26.8.2009 13:24:46   
mother 29
http://www.drugs-pro.com/antibiotics.html

eve vi internet apteka za site ..za deca i roditeli

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: сируп
26.8.2009 19:35:32   
mother 29
http://www.apteka.com.mk/product_info.php?cPath=24_105&products_id=6740&osCsid=4a5e0o6hkt5ig2id1h0ns90206

makedonska internet apteka

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: сируп
9.10.2009 12:14:04   
mother 29
ние од вчера пиеме сирупче.не боли грлцетоuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: сируп
9.10.2009 12:26:15   
profesorica
и ние од вчера-Проспан, по едно кафено лажиче.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: сируп
9.10.2009 14:14:14   
mis.
Мартин е тешка категорија за сирупи.Никако не сака да пие и затоа се држиме и со шприц некако го испива.А со Стефан ја немам таа мака пие со шприц или пипета исто како кога пие со цуцла.Овој парацетамолот ми прави проблем многу горчи и затоа ги испробавме сите и се задржавме на ефералган како поблаг.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: сируп
9.10.2009 17:14:14   
mis.
Знаеме дека сите кога ќе ни се разболат дечињата мораме да им даваме сируп.Е сега што е кај оние деца кои одбиваат на секој можен начин да пијат сируп.Како им го давате?Јас се наоѓам на оваа тема и со Мартин се борам секогаш кога тој треба да пие сируп.Како помал не беше проблем бидејќи му го ставав во шише со сок или млеко и не го осеќаше но сега нема шанси така да му дадеш.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: сируп
10.10.2009 11:07:34   
mother 29
секое давање борба.со пипета и во раце го држам полегнат.инаку нема шанси да го испие...со зорт -така пиеме сирупи!кога се мора -мора!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: сируп
10.10.2009 11:13:09   
mami
леле јас незнам што му стана на мојон..едно време ги сакае сирупите и одеднаш- никако, нема шанса да му го дадеш, секое пиење борба невидена, а за ноке да не зборам- ема шанса да отвори уста зза друго освен млеко, па на крај почнав ноке во млекото да му го ставам, а преку ден- тепачки, пола на маичка пола во устаuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: сируп
10.10.2009 11:19:03   
profesorica
И ние се бориме за пиење сирупи, го лажам со јогурт, кисело млеко демек ај мама кисело млекце и ќе отвори уста и ќе му бутнам ама тоа пред јадење инаку нема шанси после.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: сируп
10.10.2009 12:13:20   
mis.
Гледајќи ги внуците од брат ми како пијат сируп без никаков проблен мислев дека моето е еднинствено што пие сируп на сила но изгледа имам друштво. Кај мене е лошо што со сила ќе му го дадам нема кај да бега но после го надразнува и го исповратува.И Најчесто ја повторувам дозата.user posted image


< Поракaта ја уредил mis. -- 10.10.2009 12:14:32 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: сируп
29.10.2009 11:22:52   
ripce
Немаме проблем ниту со пиење сирупи, си ја отвора детето устата, си мисли дека ќе јаде... ние сме по јадењето user posted image user posted image user posted image дај боже и натаму да биде така, не можам да си замислам како е да треба да се молиме за јадење... А Легоферот му го додавам во сокчињата со една таблета витамин Ц

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: сируп
29.10.2009 11:27:02   
mis.
user posted image user posted image user posted image user posted image за вас подобро и да не знаеш како е да не сака сируп,вистинко мачење и за мене и за нив.user posted image Ми доаѓа да плачам со него тогаш но кога мора тогаш вистински се мора.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: сируп
29.10.2009 11:33:25   
mami
абе и Лука едно време си го пиеше сирупот без проблем, ама после незнам што му стана и нема шанса да му ја доближиш лажичката а камоли да испие, па сега тој за кашлање му го ставав во млекото а овој мултивитаминскиот на Пиковит во сокот и така ги пие

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: сируп
10.11.2009 11:56:49   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

user posted image user posted image user posted image user posted image за вас подобро и да не знаеш како е да не сака сируп,вистинко мачење и за мене и за нив.user posted image Ми доаѓа да плачам со него тогаш но кога мора тогаш вистински се мора.

исто.кога доага време за давање  сируп  мки и за него и за мене,  се нервирам зашто го мачам!ама добро е ,што не го поврака!

и проф и јас така порано,демек му давам овошен јогурт и туп сирупот,ама почна да свака ,па после и овошен јогурт не сакашеuser posted image мислеше сируп!

ај кажете некој фин начин за давање сируп?мада знам дека нема или го пие или со зорт,на сила?! ама ај кажете нешто?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: сируп
12.2.2010 20:27:25   
jovanka
Pikovit IQ sirup za pravilen razvoj na mozokot.Sodrzi deset esencijalni vitamini, a pretstavuva bogat izvor na Omega-3 masni kiselini.Ovozmozuva pravilen razvoj na rabotata na mozokot nervniot sistem i vidot zatoa se preporacuva na deca vo periodot na inteziven rast i razvoj i zgolemen stres ili zgolemen zamor kaj deca od ucilisna vozrast.Se preporacuva kaj deca od edna godina pa natamu.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: сируп
12.2.2010 22:59:57   
April
Алкалоид има нов парацетамол сируп за деца со вкус на ананас - ДИПРОЛ

инаку ние многу, многу тешко пиеме сирупи, тоа се цели драми...user posted image

се' сум пробала, ама тоа е...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: сируп
13.2.2010 9:53:01   
mami
ај кажете некој фин начин за давање сируп?мада знам дека нема или го пие или со зорт,на сила?! ама ај кажете нешто?


незнам каде прочитав- најверојатно во Моја беба- пред да му дадеш сируп да му дадеш два три пати да лизне сладолед на стапче и -после додека му е малку замрзнато во уста со шприц да му го истуриш во уста под јазичето и нема да го осети...

Не сум пробала ама вака делува помагачкиuser posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: сируп
13.2.2010 10:08:01   
Adrijana
Eva piese pred dva meseci paracetamol i baktrim, i usta otvara ama posle go pluka, i davam so spric.
A sto gi cuvav tie decata vo USA, golemiot ok bese deka 6 godini i umen bese se slusase, ama malata 2 ipol bese, luge za sirup da i dadam se spremav prvo pola saat , i posle saat vreme ne mozam da i dadam. I na nea i davav so spric, ama kakvo beganje imase, morav da ja gonam po cela kuka, i na kraj koga ke ja fatam morav da ja soboram na zemja, da ja drzam  so race i so noze za da i butnam vo usta, pa pluka. Leleee koga ke se setam, pa toa bea strasni denovi koga piese sirupiuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: сируп
13.2.2010 13:15:19   
mis.
Адријана зоштопиевте бактрим?Ева ми стои доста мала за таков јак сирупuser posted image Мартин пиеше бактрим кога имаше бронхит на 2 години.Зошто таков јак сируп?Извини вака што те прашувам но ме интересираuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: сируп
13.2.2010 13:30:09   
Adrijana
 I bese nastinato usenceto, i za da ne se prosiri nastinkata kon grloto, takov ni prepisaa, i taa dobro go podnesuvase, a i mnogu brzo imase podobruvanje, uste istiot den veke simptomite isceznaa.

_____________________________



(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: сируп
13.2.2010 13:37:12   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Адријана зоштопиевте бактрим?Ева ми стои доста мала за таков јак сирупuser posted image Мартин пиеше бактрим кога имаше бронхит на 2 години.Зошто таков јак сируп?Извини вака што те прашувам но ме интересираuser posted image


Е така е кај нас мис... и после ќе се чудиме зашто на 2 години ни еден антибиотик нема да му делува... Епа како ќе делува кога отиди на д-р и малку нешто да е одма сируп даваат, па дури и најјаките антибиотици...


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: сируп
13.2.2010 13:43:06   
Adrijana
A jas nemav ni poima deka e tolku jak, sega od vas prv pat slusam, togas nastina Eva i deka prv pat, ne fati panika i stom doktorkata ni go prepisa, normano ke mu dades se za da mu pomine.

_____________________________



(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?