|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
16.8.2011 9:41:00   
vanessa30
Mene maticen mi bese d-r Cvetanovski, ama se odjaviv od kaj nego, poradi pricini pogore  navedeni vo postovite . Za strucnosta negova nemam zbor, ok si e covekot. No negovata ego sostojba bese so toa sto imavme nedorazbiranje.
Pozz

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Гиниколози - препораки
16.8.2011 11:05:30   
Lisica
Jas prvo odev kaj dr.Sardzovski vo sistina, ama bankrotirav pokraj site ispituvanja koi cinat malo bogatstvo:))
Seaga odam kaj dr.Ljubica Kuzmanoska od promedika, super zence i da te islusa i da ti dade sovet, epten sum zadovolna od nea:)

_____________________________

There is no reciprocity. Men love women, women love children, children love hamsters.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Гиниколози - препораки
16.8.2011 13:37:18   
mamicka77
isto i jas vi ja preporacuvam Dr Elena Petrova vo Remedika odlicno iskustvo imam od nea i blagodarenie na nea sega sum dojdena do 9 mesec

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Гиниколози - препораки
16.8.2011 13:54:15   
beki RR
Jas se porodiv na 26 juli . Posle prvoto navistina koshmarno iskustvo so ginekologot Ruse od Bitola, sega imav prekrasno iskustvo. Cela bremenost mi ja sledeshedr. Sashko Ljushev vo ohrid, a se porodiv vo Remedika so Dr.Simonida Kotlarova, i taa e Ohriganka. 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Гиниколози - препораки
16.8.2011 22:58:43   
mila 3
fala vi na odgovorite user posted image neznam sto da pravam, ama mora da se odlucam pobrzo

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Гиниколози - препораки
19.9.2011 12:59:49   
dushice
ne ja preporacuvam timceva od sistina
na sedum prsti otvorena mi stavi spazmeks i mi vika deka bilo za da se otvoram do kraj
ne mi dade provokacija i nitu ednas ne mi rece da napnam tuku mi vikase da disam popoleka i mi rekoa deka
trebalo iten carski toa e moeto iskustvo koga prasav zosto ne mi stavija provokacija mi rekoa deka na sedum prsti ne se stavalo  a denta otidov so prsnat vodenjak i temelkovski mi vika deka ne mi bil prsnat i me vrati nazad toa e moeto iskustvo 

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 11:33:14   
ketrin 77
Здраво на сите,јас сум нова на форумот и најпрво да ве поздравам сите.Мене матичен доктор ми е Коруновски,мислам дека е о.к доктор иако не зборува многу,но голем женкар е,мене кога и да ме види ми се пушта и ме дави за излегување така да кога ќе ми текне дека треба да одам кај него ми се темни,а сега сум бремена со второ дете и немам време и нерви за да барам нов матичен затоа што најдобрите се полни и не примаат нови пациенти.Иначе со првото дете ме породи др.Маријан Стојовски од ГАК во 2008 год.а предходно во 2007 имав ЦИН 3,па Стојовски ми правеше конизација и сите што ме гледаа после тоа рекоа дека не виделе толку успешна конизација а за породувањето немам зборови,се породив во 33 недела и ми го спаси бебушот зошто на време реагираше за се што треба.

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 11:43:53   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Здраво на сите,јас сум нова на форумот и најпрво да ве поздравам сите.Мене матичен доктор ми е Коруновски,мислам дека е о.к доктор иако не зборува многу,но голем женкар е,мене кога и да ме види ми се пушта и ме дави за излегување така да кога ќе ми текне дека треба да одам кај него ми се темни,а сега сум бремена со второ дете и немам време и нерви за да барам нов матичен затоа што најдобрите се полни и не примаат нови пациенти.


ako ti e nesto za uteha...vo sabotata pravese svadba..user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 11:49:01   
ketrin 77
Не ми се верува,јас бев кај него во петокот и кога влегов му викам и сега што ќе правиме (мислејќи дали вагинално ехо,дали брисеви за микро) а он ми вика што сакаш само ако можам и дека не му сметало дека сум трудна,а јас запрепастена си викам ај на шала да го свртам тоа и се направив наудрена а кога заврши прегледот ми рече да се слушнеме во понеделник и да се договориме да се видиме па му напишав вчера порака дека треба да биде стручен и да си го негува само односот доктор-пациент и ништо повеќе.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 12:13:03   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Здраво на сите,јас сум нова на форумот и најпрво да ве поздравам сите.Мене матичен доктор ми е Коруновски,мислам дека е о.к доктор иако не зборува многу,но голем женкар е,мене кога и да ме види ми се пушта и ме дави за излегување така да кога ќе ми текне дека треба да одам кај него ми се темни,а сега сум бремена со второ дете и немам време и нерви за да барам нов матичен затоа што најдобрите се полни и не примаат нови пациенти.


ako ti e nesto za uteha...vo sabotata pravese svadba..user posted image

И тоа не со било кого....туку со сестрата од ординацијаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 12:48:06   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Здраво на сите,јас сум нова на форумот и најпрво да ве поздравам сите.Мене матичен доктор ми е Коруновски,мислам дека е о.к доктор иако не зборува многу,но голем женкар е,мене кога и да ме види ми се пушта и ме дави за излегување така да кога ќе ми текне дека треба да одам кај него ми се темни,а сега сум бремена со второ дете и немам време и нерви за да барам нов матичен затоа што најдобрите се полни и не примаат нови пациенти.Иначе со првото дете ме породи др.Маријан Стојовски од ГАК во 2008 год.а предходно во 2007 имав ЦИН 3,па Стојовски ми правеше конизација и сите што ме гледаа после тоа рекоа дека не виделе толку успешна конизација а за породувањето немам зборови,се породив во 33 недела и ми го спаси бебушот зошто на време реагираше за се што треба.


Ketrin, na prethodnata stranica imam napisano nesto za Korunoski, ako te interesira procitaj. Pozdrav.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 13:59:04   
vida
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Незнам зошто почнаа да се жалат од Стамболиев..Точно дека е многу расеан ама па добар доктор е...И има многу пациентки и незнае кај му е главата...Инаку јас сум задоволна..

I jas sum zadovolna od Stamboliev.Mozebi e rasean i jas dodeka bev bremena imase nekoi propusti ama sepak smetam deka e dobar doktor.A vidov nekoj deka ja pofali dr Agnesa jas odev porano kaj  nejze i voopsto ne sum zadovolna.Kaj nejze odea 3 moi prijatelki  i site ja zamenija od sto bea nezadovolni.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 14:13:01   
ketrin 77
Со сестрата,е не ми се верува таа ми е ем многу некако млада ем како смотанка ми делува како да не е негов тип.Па зарем ако е така нема ни малку срам во ординација да се пушта па уште да проба некогаш нешто.Цццццц се мрднале луѓево.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Здраво на сите,јас сум нова на форумот и најпрво да ве поздравам сите.Мене матичен доктор ми е Коруновски,мислам дека е о.к доктор иако не зборува многу,но голем женкар е,мене кога и да ме види ми се пушта и ме дави за излегување така да кога ќе ми текне дека треба да одам кај него ми се темни,а сега сум бремена со второ дете и немам време и нерви за да барам нов матичен затоа што најдобрите се полни и не примаат нови пациенти.


ako ti e nesto za uteha...vo sabotata pravese svadba..user posted image

И тоа не со било кого....туку со сестрата од ординацијаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 14:17:21   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Не ми се верува,јас бев кај него во петокот и кога влегов му викам и сега што ќе правиме (мислејќи дали вагинално ехо,дали брисеви за микро) а он ми вика што сакаш само ако можам и дека не му сметало дека сум трудна,а јас запрепастена си викам ај на шала да го свртам тоа и се направив наудрена а кога заврши прегледот ми рече да се слушнеме во понеделник и да се договориме да се видиме па му напишав вчера порака дека треба да биде стручен и да си го негува само односот доктор-пациент и ништо повеќе.

Leleeeee,zarem do tamu odat doktorive????Ct ct ct ctc ...Stamboliev nikogas ne me poglednal taka...Sekogas znae da mi dade kompliment i toa pred mm ,ama ne nastran tuku bas na mesto....KOga citam ne mi se veruva..taka i za Cvetanovski imam slusano...Bog da cuva

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 14:19:33   
Luci
Младост лудост џабе не реклеuser posted image By the way трудничка е сестрата
ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Со сестрата,е не ми се верува таа ми е ем многу некако млада ем како смотанка ми делува како да не е негов тип.Па зарем ако е така нема ни малку срам во ординација да се пушта па уште да проба некогаш нешто.Цццццц се мрднале луѓево.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: ketrin 77

Здраво на сите,јас сум нова на форумот и најпрво да ве поздравам сите.Мене матичен доктор ми е Коруновски,мислам дека е о.к доктор иако не зборува многу,но голем женкар е,мене кога и да ме види ми се пушта и ме дави за излегување така да кога ќе ми текне дека треба да одам кај него ми се темни,а сега сум бремена со второ дете и немам време и нерви за да барам нов матичен затоа што најдобрите се полни и не примаат нови пациенти.


ako ti e nesto za uteha...vo sabotata pravese svadba..user posted image

И тоа не со било кого....туку со сестрата од ординацијаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image





_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 14:25:41   
ketrin 77
Едвај чекам да отидам на преглед да му ја затнам муцката и да му честитам за свадбата и да го прашам да не му е малку трудна женичката,може и ќе се усрами,којзнае.user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 14:52:50   
JovanaJ
Pred ginekologot treba da se cuvstvuvame prijatno, toa e mnogu vazno.
Jas odam kaj Dr. Pangovska i mnogu sum zadovolna. Imam mnogu golema doverba vo nea, mnogu e profesionalna vo rabotata i nikogas do sega nema pogreseno vo nikoja dijagnoza.. user posted image barem ne do sega...
Edinstveno mi smeta sto raboti samo prva smena. Ama sepak ne bi ja smenila samo poradi taa pricina. Iako imam otideno i kaj drugi lekari demek da vidam ako se podobri da ja smenam, ama nekako ona mi odgovara najveke....user posted image

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 15:06:36   
sani 13
hahahahah me iznasmeavte za Korunovski stvrano e manijakalen, ama na dr. Boro Pertalovski ne mi e vo nieden slucaj konkurencija! covekot e baagi postar od Korunovski i e epten mrmutast ama tipot se ima usudeno i cak me ima napadnatao na sred pregled alooooo!!! i od togas sum kaj Dr. Nade Gerovska uste od Intermed koga bese i sum PREZADOVOLNA sekogas mi go gleda bebus i na 4d uste vo 14 nedela ni go odredi polot i epten se grizi definitivno i za trudnici i za obicni pacietki stvarno nemam zborovi! Bremenosta mi ja vodat Nade i dr.Georgiev sto ke me poraga vo Cair i dr. Trajcevski od cair i se osekam maksimalno sigurna i iako sum na dva dena od terminot voopsto ne se plasam od poragajot ili nesto drugo!! Dodusa Georgiev mi e cicko ama nema veze i brat da mi e ako ne sum videla profesionalna sigurnost vo nego ne bi si go rizikuvala ni bebusot ni sebe neli!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 15:10:02   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

hahahahah me iznasmeavte za Korunovski stvrano e manijakalen, ama na dr. Boro Pertalovski ne mi e vo nieden slucaj konkurencija! covekot e baagi postar od Korunovski i e epten mrmutast ama tipot se ima usudeno i cak me ima napadnatao na sred pregled alooooo!!! i od togas sum kaj Dr. Nade Gerovska uste od Intermed koga bese i sum PREZADOVOLNA sekogas mi go gleda bebus i na 4d uste vo 14 nedela ni go odredi polot i epten se grizi definitivno i za trudnici i za obicni pacietki stvarno nemam zborovi! Bremenosta mi ja vodat Nade i dr.Georgiev sto ke me poraga vo Cair i dr. Trajcevski od cair i se osekam maksimalno sigurna i iako sum na dva dena od terminot voopsto ne se plasam od poragajot ili nesto drugo!! Dodusa Georgiev mi e cicko ama nema veze i brat da mi e ako ne sum videla profesionalna sigurnost vo nego ne bi si go rizikuvala ni bebusot ni sebe neli!!


Da, i za Partaloski imam slusano...Ct ,ct ct ..treba dozvolata da im se odzeme-manijacista

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 15:16:02   
sani 13
se salgam so ova deka treba dozvolata da im se odzeme, ginekologot ni e najintimen doktor i navistina ne e prijatno ,bidejki posle toa iskustvo so Partalovski mene mi e neprijatno pred bilo koj maski ginekolog da se soblecam od strav deka e vozmozen povtorno nekoj incident, a koga ke vidis vo rodilna sala se poveketo maski doktoriuser posted image pa sega ti vidi da imam traumi od perverzen skot user posted image !!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 15:19:16   
KRISTIJANA*
Jas sum prezadovolna od mojot Dr. Nikolce Damcevski .... navistina e pozitiven , opusten vo isto vreme i seriozen i pred se mnogu profesionalen ....

_____________________________

Само една работа е поубава од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш мајка....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 15:19:26   
Andriance
Mene Partaloski mi e maticen povekje od 5 godini...mi ja vodese i bremenosta..na uste eden kup prijatelki im e maticen i nikogas ama bas nikogas nemal takov ispad...dodeka Korunovski si e poznat po toa...i da zenicka e malku trudnicka user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 17:09:05   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: vida




I jas sum zadovolna od Stamboliev.Mozebi e rasean i jas dodeka bev bremena imase nekoi propusti ama sepak smetam deka e dobar doktor.A vidov nekoj deka ja pofali dr Agnesa jas odev porano kaj  nejze i voopsto ne sum zadovolna.Kaj nejze odea 3 moi prijatelki  i site ja zamenija od sto bea nezadovolni.






Vida dali mislis na dr.Agnesa Karakoleva?Ako e za nea mene me interesirase mislenje bidejki naskoro ke doaga vo Bogdanci pa mislev da odam kaj nea da si napravam nekoj pregled....a se slusna demek ke rabotela tuka kaj nas ali nisto ne e sigurno moze da se samo prazni muabeti....


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 18:14:40   
sani 13
abe andriance i jas odev kaj nego tri godini i majka mi i sestrami i cela familija i drugarki i site, ama iskreno koga mi najde cin1 on mene me izvadi od pamet deka imam kancerogeni kletki i najloso scenario moze ke nemam deca....taka mi kaza a jas imav 19 godini!!! od ovaa distanca mozam samo da se gazam od smeenje, i baska koga mi pravese biopsija, znaci biopsija mi pravese na cin1 so hpv negativen jas ke padnev vo nesvest tamu od bolki, dodeka moja bliska isto ima praveno kaj nego biopsija i kaj Korunovski za kaj koj veli deka bila NEOSETNA a kaj partalovski ke umrese i ona! a da i na nea i se imase nabacuvano ama ne do tolku kako mene!! mozam da kazam deka si imas sreka ili nesto slicno!! na krajot na kraistata sekoj so svoeto iskustvo!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 18:37:36   
vodickata
mene mi e maticen dr Partaloski i prvpat citam za takvi ispadi ...priznavam na dva pati me ima izvadeno od pamet i na prilicno grub i nejasen nacin mi kazal nekoi raboti sto fala bogu sega se e vo red i toj mi ja vodi bremenosta i sum veke 32 nedela i se e ok me praka na site potrebni ispituvanja i sum dosta zadovolna a na mnogu bliska licnost i gi vodel i dvete bremenosti i si pominala super i den denes odi kaj nego ... ama neli sekoj so svoeto iskustvo

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?