|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 18:43:18   
vida
Bogdancanka jas nemozam da ti kazam da ne odis kaj nejze ne znaci ako jas ne sum zadovolna deka i ti ne bi bila primer.Jas odev kaj nejze po preporaka na moi prijatelki.Mi ja falea deka bila dobra ama ne bev voopsto zadovolna od nejze vo nieden pogled.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 18:44:07   
Marija_L

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vida




I jas sum zadovolna od Stamboliev.Mozebi e rasean i jas dodeka bev bremena imase nekoi propusti ama sepak smetam deka e dobar doktor.A vidov nekoj deka ja pofali dr Agnesa jas odev porano kaj  nejze i voopsto ne sum zadovolna.Kaj nejze odea 3 moi prijatelki  i site ja zamenija od sto bea nezadovolni.






Vida dali mislis na dr.Agnesa Karakoleva?Ako e za nea mene me interesirase mislenje bidejki naskoro ke doaga vo Bogdanci pa mislev da odam kaj nea da si napravam nekoj pregled....a se slusna demek ke rabotela tuka kaj nas ali nisto ne e sigurno moze da se samo prazni muabeti....


Zdravo Bogdacanka

jas idev kaj Dr. Anesa Karakoleva, otiodv od pricina kako domasna poznanicka. Ama tolku nesmasno i gruba doktorka nemam sretnato. Za najmala rabota na klinika me prakase, da bese do nea za cin 1, jas ke pravev sea konizacija. Fala bogu sto imav malku mozok vo glavava i si pobarav vtoro mislenje vo sistina, za na kraj se da se zavrsi kako sto treba so vitamini i pravilna ishrana. So drago srce bi ti preporacala da si najdes drug ginekol nezavisno dali maz ili zena, ama mazive vo sekoj slucaj mi se nekako ponezni od zenite:)user posted image Tvoe da olucis ova e samo moe loso iskustvo.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Гиниколози - препораки
27.9.2011 22:24:39   
temjana
јас сеуште не сум нашла матиченuser posted image се некако тоа го одолговлекувам, матични општи во неуромедка имам ама за гинеколог па воопшто не сум запознаена кои им се доктори и какви се. и упм незнам до кога ќе тераме и јас и мм и до кога ќе се преправаме дека нема никаков проблем. Додуша и не работиме сериозно на случајот бебе се некој од нас има поважна работа во тој моментuser posted image а времето си лета и не се враќа

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 8:21:28   
ketrin 77
Jovana ako mozes da mi kazes kade da ja najdam dr.Pangovska ili telefon da mi ostavis ako ne ti e tesko.Fala odnapred
ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Pred ginekologot treba da se cuvstvuvame prijatno, toa e mnogu vazno.
Jas odam kaj Dr. Pangovska i mnogu sum zadovolna. Imam mnogu golema doverba vo nea, mnogu e profesionalna vo rabotata i nikogas do sega nema pogreseno vo nikoja dijagnoza.. user posted image barem ne do sega...
Edinstveno mi smeta sto raboti samo prva smena. Ama sepak ne bi ja smenila samo poradi taa pricina. Iako imam otideno i kaj drugi lekari demek da vidam ako se podobri da ja smenam, ama nekako ona mi odgovara najveke....user posted image


(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 8:34:48   
Bogdancanka
јас си имам матичен гинеколог,али тука кај нас слушнав доста пофални зборови за др.Агнеса па мислев дека нема да штети да одам на еден обичен преглед и кај неа...благодарам за информацијатаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 8:57:44   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

јас сеуште не сум нашла матиченuser posted image се некако тоа го одолговлекувам, матични општи во неуромедка имам ама за гинеколог па воопшто не сум запознаена кои им се доктори и какви се. и упм незнам до кога ќе тераме и јас и мм и до кога ќе се преправаме дека нема никаков проблем. Додуша и не работиме сериозно на случајот бебе се некој од нас има поважна работа во тој моментuser posted image а времето си лета и не се враќа

Za vakva rabota samo kaj Stamboliev...Slusaj me!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 9:26:53   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

јас сеуште не сум нашла матиченuser posted image се некако тоа го одолговлекувам, матични општи во неуромедка имам ама за гинеколог па воопшто не сум запознаена кои им се доктори и какви се. и упм незнам до кога ќе тераме и јас и мм и до кога ќе се преправаме дека нема никаков проблем. Додуша и не работиме сериозно на случајот бебе се некој од нас има поважна работа во тој моментuser posted image а времето си лета и не се враќа

Za vakva rabota samo kaj Stamboliev...Slusaj me!!!



I kaj Drakulevski vo Sistina, covekot e CAR!

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 10:44:23   
temjana
Стамболиев е во државна ако добро имам рабрано? Со државните сум малку скарана не ми се флексибилни во однос на работното време, а јас пред 16 часот не можам да излезам од работаuser posted image и плус незнам колку се достапни во секое време кога мене ќе ми текне. Како и да е ви благодарам на помоштаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 11:02:22   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Стамболиев е во државна ако добро имам рабрано? Со државните сум малку скарана не ми се флексибилни во однос на работното време, а јас пред 16 часот не можам да излезам од работаuser posted image и плус незнам колку се достапни во секое време кога мене ќе ми текне. Како и да е ви благодарам на помоштаuser posted image user posted image user posted image


Не си разбрала добро user posted image Стамболиев е во амбулантата МВР(кај социјално), и работи понеделник среда и петок прва смена , а вторник и четврток втора смена


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 11:08:10   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Стамболиев е во државна ако добро имам рабрано? Со државните сум малку скарана не ми се флексибилни во однос на работното време, а јас пред 16 часот не можам да излезам од работаuser posted image и плус незнам колку се достапни во секое време кога мене ќе ми текне. Како и да е ви благодарам на помоштаuser posted image user posted image user posted image


Sega veke drzavni ginekolozi - ne postojat ,osven onie na klinikite ..site se privatizirani..Dr.Stamboliev se naoga kaj klinikata na MVR ( kaj socijalno ) i Korunovski ima do nego ordinacija...Doktorot raboti so zakazuvanja i raboti vo dve smeni..Ponedelnik,sreda i petok e prva smena od 7:30h do 14 ipol ili 15h ,a vtornik i cetvrtok e vtora smena od 13h do 20h...Ne ti go nametnuvam,samo ti kazuvam deka za vakvi problemi i voopsto za bilo kakvi problemi doktorot e PROFI...Ke ti kazam samo eden primer..Ednas koga odev na pregled so mene vo cekalnata stoese edna devojka od Gostivar..Ja prasuvam : sto ti vamu duri od Gostivar? Vika : zolvami ima 34 godini i nemase menzis voopsto od devojka,so terapijata od ovoj doktor pocna da i doaga redovno menzis i ostana bremena..Prezadovolni sme i zatoa doagame kaj nego..A evei majkami  ima problemi i fala bogu so terapiite od ovoj doktor nikogas se nemame pozaleno..Prezadovolni sme..jas i prethodno imam pisano,za bremenosta da mi ja prati - rasean e mnogu...Ima mnogu trudnici dnevno,nemoze site da ne pameti ama za drugi raboti sum prezadovolna..I bremenosta mi ja tera kako treba samo sto ete zaborava da me izmeri,kilaza,pritisok i sl.A na primer se sekava deka prvata bremenost postojano me bolese stomak...Na takvi nekoi raboti se sekava,ne zaborava i mi spomnuva na skeoj pregled..Ili pak kaj rabotam me prasuva sekoe odenje,ili pa dali pravamjas rucek ponekogas? hahahahhah user posted image user posted image user posted image   Zlaten e i ne go menjam za nisto zivo!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 11:27:14   
@Mila@
I jas odam kaj Stamboliev bas vcera bev na pregled 30 min bev se sto me interesirashe prashav se mi odgovori mng e direkten iskren i strucen,ne bi rekla rasean tuku poveke se fokusira na bitnite momenti,nemam zabelseshka za nishto ... uspeva da ti vlee samodoverba da go trgne stravot i mislam deka osven sto e strucen isto taka e i odlucen psiholog.
Jas prosto go obozavam... ednistven doktor e kaj koj obozavam da odam na lekar i ne panicam i sum sigurna.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 11:33:25   
temjana
супер тогаш да си закажам депилација user posted image и право кај негоuser posted image Ви благодарамuser posted image

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 11:35:44   
miana
Ke ti pratam PP so brojot,pa javi se i prasaj dali ke te primi ( ako sakas da ti bide maticen) i zakazi si...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 15:01:36   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

hahahahah me iznasmeavte za Korunovski stvrano e manijakalen, ama na dr. Boro Pertalovski ne mi e vo nieden slucaj konkurencija! covekot e baagi postar od Korunovski i e epten mrmutast ama tipot se ima usudeno i cak me ima napadnatao na sred pregled alooooo!!! i od togas sum kaj Dr. Nade Gerovska uste od Intermed koga bese i sum PREZADOVOLNA sekogas mi go gleda bebus i na 4d uste vo 14 nedela ni go odredi polot i epten se grizi definitivno i za trudnici i za obicni pacietki stvarno nemam zborovi! Bremenosta mi ja vodat Nade i dr.Georgiev sto ke me poraga vo Cair i dr. Trajcevski od cair i se osekam maksimalno sigurna i iako sum na dva dena od terminot voopsto ne se plasam od poragajot ili nesto drugo!! Dodusa Georgiev mi e cicko ama nema veze i brat da mi e ako ne sum videla profesionalna sigurnost vo nego ne bi si go rizikuvala ni bebusot ni sebe neli!!

sani 13 dali dr Nade e so vitkana kosa??

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 514
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 15:49:28   
sani 13
da so vitkana kosa do pod ramena i bese koga ja vidov posleden pat! vo cetiriesetite godini e! spored mene e prekrasna i grizliva, i jas sum prezadovolna od nea, sega neznam drugite kakvo iskustvo imaat so nea ama jas ne bi ja menjala nikad!!

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 515
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 17:45:20   
mila 3
znaci taa sto mislam, sum bila kaj nea ama za eho na gradite i od ednaska mi ja snema od intermed.mnogu e fina user posted image kade ima ordinacija sega? raboti so plavi kartoni?

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 516
   RE: Гиниколози - препораки
28.9.2011 18:01:07   
sani 13
da sega e kaj fontana kaj gradski park si otvori svoja ordinacija MAMA i se vika i raboti so plavi kartoni!! aj vo privatna poraka ke ti go pisam brojot za da se javis da si zakazes!!

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 517
   RE: Гиниколози - препораки
4.10.2011 18:43:06   
natasa0701
Здраво,јас сум нова на форумов но сакам да прашам дали некоја од вас има искуство со докторка Лолита Гркова од Неуромедика.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 518
   RE: Гиниколози - препораки
4.10.2011 21:35:37   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

da sega e kaj fontana kaj gradski park si otvori svoja ordinacija MAMA i se vika i raboti so plavi kartoni!! aj vo privatna poraka ke ti go pisam brojot za da se javis da si zakazes!!


Сани 13 ај ако може и мене бројот во приватна порака прати ми го и јас сакам да го менувам мојот матичен гинеколог.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 519
   RE: Гиниколози - препораки
4.10.2011 22:47:46   
Buuu
Jas na site vi ja preporacuvam Jasmina Dimitrova ima ordinacija vo Vlae.....mnogu pristupacna i dosa dobar Ginekolog koi imal iskustvo so nejze moze slobodno da pise pozzzz

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 520
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2011 21:41:46   
sweetangel
zdravo,jas sum nova na forumov,bremena sum na pocetok na 9tti mesec i razmisluvam kade i koj da me poraga...dali ima nekoja od vas iskustvo ili slusnato od nekogo nesto za Dr.Lazar Kirovski od Cair...Ve molam za odgovor...pozdrav do site

(Одговор на членот Buuu)
Непосредна врска до пораките: 521
   RE: Гиниколози - препораки
5.10.2011 22:45:05   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: sweetangel

zdravo,jas sum nova na forumov,bremena sum na pocetok na 9tti mesec i razmisluvam kade i koj da me poraga...dali ima nekoja od vas iskustvo ili slusnato od nekogo nesto za Dr.Lazar Kirovski od Cair...Ve molam za odgovor...pozdrav do site


cisto onaka uz muabet so moja kumashinka...doktor bil top..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот sweetangel)
Непосредна врска до пораките: 522
   RE: Гиниколози - препораки
6.10.2011 8:07:24   
anedespo
Snaa mi ja porodi so dvete. Ona se fali.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 523
   RE: Гиниколози - препораки
6.10.2011 9:37:56   
sweetangel
Fala vi mnogu...Pozdrav do vas

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 524
   RE: Гиниколози - препораки
6.10.2011 9:44:55   
AnnaMolly RR
Кировски е супер доктор. Мене ме породи Иванов во Чаир, ама истиот ден замина на одмор и неговите пациенти ги предаде на Кировски, па тој после тоа ме прегледуваше. Одличен е, нон стоп доаѓаше да не прашува како сме, дали не болат раните и слично.
Сега Иванов е во Систина, па за следното здравје ќе го барам Кировски или, пак, Исмаили (исто од Чаир) и тој е мнооооогу голем професионалец и многу љубезен доктор.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sweetangel)
Непосредна врска до пораките: 525
Страница:   <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  19 20 [21] 22 23   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?