|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Затнато носе
31.1.2012 12:21:45   
penelopa
Yummy Mammy Baby Vac се вика аспираторот за нос има како цревце едниот дел се става на правасмукалка другиот иде во носето само уклучуваш и се прави вакум буквално се вади од носето. уф неможам слика да поставам sorryuser posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 31.1.2012 12:23:58 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Затнато носе
31.1.2012 12:24:21   
AnnaMolly RR
Јами мами, јас од Нук го зедов 600 денари. Мноооооогу е подобро од пумпица и стопати подобро вади мрсулчиња user posted image
Се влече со уста преку цревцето.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Затнато носе
31.1.2012 12:31:56   
Ljubovce
Jas od zegin go zemav okolu 550den e,mm mu gi vlece so usta i mnoguu e dobar,se se vadi,a prethodno imav i druga pumpa na tigex i taa ne bese losa se duri ovoj ne ni go preporacaa i stvarno e top.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Затнато носе
31.1.2012 12:43:33   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Јами мами, јас од Нук го зедов 600 денари. Мноооооогу е подобро од пумпица и стопати подобро вади мрсулчиња user posted image
Се влече со уста преку цревцето.


Не да вадиииии, ЈАВНА БЛАГОДАРНОСТ до тебе што ми го препорачаuser posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Затнато носе
31.1.2012 12:49:54   
AnnaMolly RR
Нема проблем user posted image Затоа и ја сакам Рингераја, секогаш ќе се најде некој што ќе ни помогне, а и ние нему user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Затнато носе
31.1.2012 12:55:17   
Annet
ova super zvuci ama neli pravosmikalkata e jaka koga ke povlece??? ne mi e jasno malkuuser posted image user posted image
inaku kako mi treba aspirator sega momentalno,ama nemozam da se razberam tuka ufffffffffffffffffffffffffffff--so mm
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Yummy Mammy Baby Vac се вика аспираторот за нос има како цревце едниот дел се става на правасмукалка другиот иде во носето само уклучуваш и се прави вакум буквално се вади од носето. уф неможам слика да поставам sorryuser posted image



< Поракaта ја уредил Annet -- 31.1.2012 12:59:50 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Затнато носе
31.1.2012 13:02:15   
penelopa
Анет и јас си мислев така пред да пробам додуша прво пробав на себе - не воопшто не е болно си има аспираторот свој механизам колку вакум да направи и се да извлече од носето. Плус со него носето се чисти три- четири пати на ден максимум а не на секој саат.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Затнато носе
31.1.2012 13:13:11   
arh_diz
Jas imam kako Ljubovce sto go opisa crevo eden kraj odi kaj deteto vo nos a drugiot del vo usta na toj sto mu gi vadi mrsulite.Go imam koristeno2-3 pati i zadovolna sum za tolku .Inaku pedijatarot mi kazuvase kako porano im gi vlecele mrsulite so usta direktno na nosot na deteto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Затнато носе
31.1.2012 14:21:40   
sladjana ms
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Yummy Mammy Baby Vac се вика аспираторот за нос има како цревце едниот дел се става на правасмукалка другиот иде во носето само уклучуваш и се прави вакум буквално се вади од носето. уф неможам слика да поставам sorryuser posted image

Penelopa dali moze da mi kazes kade go kupi aspiratorot i kolku cini?E sega dali ovoj aspirator sam gi vlece mrsulite koga ke go vklucis ili treba da vleces so usta,pa da ne go povredamuser posted image od kade ke znam kolku da povlecam so ustata.Pozz

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Затнато носе
31.1.2012 14:27:40   
AnnaMolly RR
Слаѓана, Пенелопа не живее во Македонија.

Јас мислам дека кај нас нема такви аспиратори, ама овој што се влече со уста е сосема безбеден. Колку сакаш влечи не можеш да го повредиш бебето. Нормално дека ќе плаче кога ќе му го чистиш носето зашто не е баш пријатно, ама за болење не боли.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Затнато носе
31.1.2012 14:35:05   
sladjana ms
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Слаѓана, Пенелопа не живее во Македонија.

Јас мислам дека кај нас нема такви аспиратори, ама овој што се влече со уста е сосема безбеден. Колку сакаш влечи не можеш да го повредиш бебето. Нормално дека ќе плаче кога ќе му го чистиш носето зашто не е баш пријатно, ама за болење не боли.


Ti blagodaram AnnaMolly ke go kupam toj na NUK sto go imas ti e sega uste da mi kazes kade ima prodavnica na NUK vo Skopje.Pozzuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Затнато носе
31.1.2012 14:39:15   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Yummy Mammy Baby Vac се вика аспираторот за нос има како цревце едниот дел се става на правасмукалка другиот иде во носето само уклучуваш и се прави вакум буквално се вади од носето. уф неможам слика да поставам sorryuser posted image

Penelopa dali moze da mi kazes kade go kupi aspiratorot i kolku cini?E sega dali
ovoj aspirator sam gi vlece mrsulite koga ke go vklucis ili treba da vleces so usta,pa da ne go povredamuser posted image od kade ke znam kolku da povlecam so ustata.Pozz

Не живеам во МК. ама би требало вакво нешто да има и кај васuser posted image Да сам ги влече како што пишав погоре едниод дел оди во правасмукалка другиот во носето ти најпрвим само ставаш физиолошки раствор во носето и влече вакумот од правосмукалката, не се употребува уста-
апсолутно е сигурен неможш да го повредиш. Тој што влечеш ти со уста е друг како што пишаа погоре јас не сум задоволна многу во споредба со овој за на правосмукалка вади МНОГУ повеќе. Се надевам ти помогнав.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Затнато носе
31.1.2012 14:39:30   
AnnaMolly RR
Јас од Лептокарија го зедов, таму има една продавничка. Не знам на друго место каде има.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Затнато носе
31.1.2012 14:49:55   
Ljubovce
Nuk ima i vo soravija gore na sprat,po eskalatorot odis desno do kraj,poslednata od desna strana e na nuk,isto ima i vo beverli na prizemje vo vnatresnata strana na trgovskiot,i vo leptokarija sproti enriko e ama malku podole.jas tolklu znam.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Затнато носе
31.1.2012 18:37:23   
sladjana ms
user posted image user posted image user posted image user posted image mamicki vi blagodaram!Pozzuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Затнато носе
1.2.2012 0:01:15   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Nuk ima i vo soravija gore na sprat,po eskalatorot odis desno do kraj,poslednata od desna strana e na nuk,isto ima i vo beverli na prizemje vo vnatresnata strana na trgovskiot,i vo leptokarija sproti enriko e ama malku podole.jas tolklu znam.


imas i karshi biser i vo leptokarija kaj enriko

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Затнато носе
1.2.2012 12:20:49   
Natasa981
I nie go imame toj na Chicco, vadi mrsulcinja,zadovolna sum epten! Kako sto pisa i andriance, i mojava veke ne place i ne se plasi koga mm i gi vadi mrsulite, se navikna veke, pa duri i se smee ponekogas,pravi faci..:)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Затнато носе
6.2.2012 23:08:27   
jana33
moze li nekoj da mi kaze od koga se koristi aspiratorot za nose? nie imame samo dve nedeli i zatnato nose.. koristevme kapki nasogal pa gi smenivme za akva maris ama od niv ni se vlosi sostojbata potesko disevme pa se vrativme povtorno na nasogal ama sepak noseto nejke da se odzatne pa sakam da probame so toa aspiratorceto..pozdrav

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Затнато носе
7.2.2012 12:24:36   
Natasa981
Jana, malo ti e bebeto za da koristis aspiratorce ili pumpica..Jas na mojata za prvpat probav da i izvadam mrsulcinja so aspirator na okolu 2,5 meseci otprilika,togas i moze da stavis nesto vo noseto,inace nozdrite se premalecki

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот jana33)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Затнато носе
19.2.2012 9:52:37   
Annet
nie pak sme zatnati:(((((((((

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Затнато носе
19.2.2012 10:25:50   
AnnaMolly RR
user posted image за Ива и за мама. Пробај со кромидот како што правеле луци, кикичка и јами мами. Штом на трите им помага, сигурно е ефикасно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Затнато носе
19.2.2012 11:08:32   
Annet
sega ke procitam,ama neznam kaj da ja nosam veke,samo sto ozdrave za 1 nedela pak, ..........................a kade bese zapisan lekot?????????????????????baram neznam kaj da go najdamuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

user posted image за Ива и за мама. Пробај со кромидот како што правеле луци, кикичка и јами мами. Штом на трите им помага, сигурно е ефикасно.



< Поракaта ја уредил Annet -- 19.2.2012 11:14:56 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Затнато носе
19.2.2012 11:14:32   
Annet
jas denes go kupiv i vlecev,ne se bunese....ke vidime ponataka,
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kolku e aspiratorov calypiso?? jas imamna chocco ama denes i se raskrvare noseto i nesakam da ja koristam veke.................a i ovaa na nuk mi stoi ubava..
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Mene ovoj aspirator mi zavrsi poveke rabota otkolku pumpicata za nos
user posted image

ne za drugo, maliot ne dozvoluva cistenje na noset_o, nitu stavanje kapki. Ama so ovoj aspirator kako igracka ni e, toj si go fakja crevoto i si igra. dodeka stane svesen sto mu pravam, noset_o mu e vekje cisto. Go ima vo Zegin.




(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Затнато носе
19.2.2012 11:30:03   
mila 3
I nie sekoj mesc sme bolni, koga ke ni se zatne nosot 3 nedeli se oporavuvame i posle edna nedela pakuser posted image Site mozni kapki gi imame probano, kupivme aspirator za da vadime mrculcinja i se utepavme od antibiotici pienje bidejki ni se spusta na pluka, a minatiot mesec i inekcii primavmeuser posted image
MORA da go probam i jas ova so kromidov, uste toa ni ostanauser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Затнато носе
19.2.2012 11:46:57   
light
Zdravo
I mojata kerka ima nonstop zatnat nos no nema znaci za nastin nitu kasla samo po malu kiva no taa kiva od koga e rodena kako da zabelezam deka mu se ima frleno na pluka ja

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?