|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:30:42   
Tanjat7880
Pepelashka shto ti e na tebe,kasnish devojko,kakvi kostimcinja i kakvi shtiklicinja bre,obleceni se(ova zboruvam za tazevo,tukushtoprimenite nastavnicki)vo helanki,retko crni, i maici okolu strukot dolzina i zadolzitelni se ribarskite cizmi na golema shtikla se razbira!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1726
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:40:24   
Felly RR
Женски ајде повелете на новата тема да продискутираме за односот наставник-ученик.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1727
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:44:03   
AneLav RR
Здраво дечки како сте? Ај нека ми пише некој како сте ги облекувале бебињата слој по слој? Да се припремам полека. Значи од што се почнува со облакање и со што се завршува. Фала ви однапред.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1728
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 11:54:47   
Џесика
Хелоу, јас со разработени синуси до плафон... детето цела ноќ ми плачеше дека го боли мешето, малку поврати бистро, и не знам кај да го носам пошто долго време секое сабајле ми се жали дека го боли мешето и тоа плаче се додека не стане и се раздвижи...
Муабетот за наставничките ќе го рипнам, ќе си подголтнам, пошто душата ме боли.Факти на сите страни и од сите аспекти. Наставничка што пишува компИјутер и геограВски, донесени со триста врски, па и кукаат дека многу работа имаат за таа плата??? Коса ми се крена! А од аспект и дека има и родители бог да чува, има... Тања, јас мислам дека имала можда некаква ситуација со дечињата, дали се искарале, се затепале, а она недоволно талентирана да биде дискретна и културна... а и имала среќа да и се падне некое ВИП одделение со деца на функционери, доктори, политичари, општинари, па да мора да се смее и да ќути дури и кога е во право...user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 30.3.2012 11:57:39 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1729
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:33:57   
kikicka
Кај сте брее жени? Како сте рапричани од сабајле ! Туку мене ме маче др.работа сега Л падна тресна убво со главата и се изнарика-зајде и ајде сесмири некако сега заспа .Ме страв нешто да не и е во мозочето а? тоа потреси нешто ,незнам да одам да а снимат или? еее таа една глава ја сокапа и дете.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1730
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:35:23   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

aaa jas od Luci ke si zemama lelee mnogu sakam krofni mm mene mi se specijalitet,ufff ama denovove samo blago jadam ko da ne sum videla
mnajmmm
bombicke neznam do koga nema da spijam................................se naviknav,eve se delevme so mm za da spieme na raat demek aj ja i iva vo detska on vo dnevna,ama vecer on so nea ke spie da pospijam se nadevam da svrzam bar 5 saati ;-)))))))))))) eve ja pak kiva .neznam visheeeee so da recam od moeto dete se e bolno.



lele anet traj eve ja i M pak i e noseto zatnato i kasla kako stara baba a sinoke ja vodevme na doktor vika nisto ne i e grloto ne i e crveno a kako vide koga ne mozese da vide M ne mu dozvoli plakase toj koga i go stavi drvceto za da ja pregleda i ne ni dade nisto a taa kasla akko stara baba vika od mrsolcinjata i e i zatoa kasla ako moze da fate nekoj bronhit e dur togas ke mu kazam i se otpisuvam a ako prodolzi vaka jas utre odam i sama ke si kupam almacin sirup

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1731
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:43:50   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Кај сте брее жени? Како сте рапричани од сабајле ! Туку мене ме маче др.работа сега Л падна тресна убво со главата и се изнарика-зајде и ајде сесмири некако сега заспа .Ме страв нешто да не и е во мозочето а? тоа потреси нешто ,незнам да одам да а снимат или? еее таа една глава ја сокапа и дете.


Кикичке сигурно ништо не и е, може не си требала да ја оставаш да заспие, ама внимавај на неа, и пази да не повраќа случајно. Не се секирај, само пази ја во следниве 24ч, а ако има некои од сипмтомите тогаш веднаш однеси ја на лекар

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1732
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:51:49   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

А за која вакцина станува збор? Јас требаше на 18 месеци да го однесам на ревакцинација Ди-Те-Пер, ама уште не сме биле. Зошто да не се става во вода?


Istata ova asto ja pisa ti AnnaMolly , ne ja prasav zosto da ne go stavam vo voda samo znam deka posle sekoja vakcina kapenje nikako posle 1-2 dena.Pedijatarot napomna deka mestoto mozelo da pomodri i toa ogromna modrica , mada nie pominavme lesno nemase temperatura i mestoto ne mu otece voopsto a jas go izbanjav na stoenje



jas M po niedna vakcina ne sum ja banjala toj den utre denta da ama bas istiot den en sum ja banjala

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1733
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:52:22   
Calypso
Aj i ovde da pisam, da ve pozdravam, nemavme internet skoro dva dena, ama i bez toa jas po doma sum se razvrednila user posted image , go sreduvam plakarot vo spalnata, se ni bese natrupano bez vrska. Sega ima nekoj red user posted image

Kikicke, samo prati ja kako sto ti kaza Beatris, lele od tie udari po glava imam uplav. Minatata nedela pomalata vnuka (ima tri i pol godinki) od brat mi ja udril nekoj so velosiped na trotoar, pa devojceto padnalo i si ja udrilo glavata. Ima rana na celoto, ja siele, i plus ja nosele na nevrolog vo Sistina - srekja nema nisto user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1734
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:56:20   
AnnaMolly RR
Женски, денес е судниот ден кај мене на работа. Ќе ни кажат од три преведувачки кој ќе остане. Значи денес ќе ми се реши судбината user posted image Ќе си пукнам од неизвесност. Само шефов ни го нема цел ден, па може и до понеделник да се одложи одлуката...
Држете ми среќа јас да останам зашто си ја сакам работата и си уживам во тоа што го работам.
Леле, ако останам ќе има частенки!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1735
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 13:56:37   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Пепелашка, да беше вработена немаше така да зборуваш - за штикличките, костумчињата и празните глави. Како ќе се чувстуваше ти - да беше вработена како наставничка, и да слушаш коментари како твојот?
Тања, мислам дека е многу подобро, лично да разговараш со наставничката, сигурно секојдневно се гледате - кога го носиш и земаш детето.



a pa felly znae se deneska koj moze da dobie rabota samo po partiska linija onaka tesko po diploma

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1736
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:03:57   
Ikana
user posted image
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1737
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:05:54   
Ikana
Однеси ја на лекар ако е многу поспана или ја боли главата или има проблем со светлина (ако и смета). Море однеси си ја на лекар најубаво.

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Кај сте брее жени? Како сте рапричани од сабајле ! Туку мене ме маче др.работа сега Л падна тресна убво со главата и се изнарика-зајде и ајде сесмири некако сега заспа .Ме страв нешто да не и е во мозочето а? тоа потреси нешто ,незнам да одам да а снимат или? еее таа една глава ја сокапа и дете.


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1738
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:08:02   
Natasa981
ahahaha bravo ma Ikana! kade da si kupime vakvo kapce:)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1739
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:08:36   
Annet
user posted image ja pustame seta sreka;-)))))))))))))user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Женски, денес е судниот ден кај мене на работа. Ќе ни кажат од три преведувачки кој ќе остане. Значи денес ќе ми се реши судбината user posted image Ќе си пукнам од неизвесност. Само шефов ни го нема цел ден, па може и до понеделник да се одложи одлуката...
Држете ми среќа јас да останам зашто си ја сакам работата и си уживам во тоа што го работам.
Леле, ако останам ќе има частенки!



(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1740
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:09:12   
Annet
lele dusa ubava lelee daj boze da ne i e nisto :(
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Кај сте брее жени? Како сте рапричани од сабајле ! Туку мене ме маче др.работа сега Л падна тресна убво со главата и се изнарика-зајде и ајде сесмири некако сега заспа .Ме страв нешто да не и е во мозочето а? тоа потреси нешто ,незнам да одам да а снимат или? еее таа една глава ја сокапа и дете.


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1741
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:10:43   
Annet
napravi go lekot so kromidot ne kupuvaj odma antibiotik,jas na iva i napraviv mislam maca deka go kaza toj lek,kromid orev i jabolko,i go ismesav so sok i ne kaslase veke,ajde napravi taka
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

aaa jas od Luci ke si zemama lelee mnogu sakam krofni mm mene mi se specijalitet,ufff ama denovove samo blago jadam ko da ne sum videla
mnajmmm
bombicke neznam do koga nema da spijam................................se naviknav,eve se delevme so mm za da spieme na raat demek aj ja i iva vo detska on vo dnevna,ama vecer on so nea ke spie da pospijam se nadevam da svrzam bar 5 saati ;-)))))))))))) eve ja pak kiva .neznam visheeeee so da recam od moeto dete se e bolno.



lele anet traj eve ja i M pak i e noseto zatnato i kasla kako stara baba a sinoke ja vodevme na doktor vika nisto ne i e grloto ne i e crveno a kako vide koga ne mozese da vide M ne mu dozvoli plakase toj koga i go stavi drvceto za da ja pregleda i ne ni dade nisto a taa kasla akko stara baba vika od mrsolcinjata i e i zatoa kasla ako moze da fate nekoj bronhit e dur togas ke mu kazam i se otpisuvam a ako prodolzi vaka jas utre odam i sama ke si kupam almacin sirup



(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1742
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 14:15:55   
kikicka
Ајд ке гледам денес ...еее неможам на мм да кажам ке рече ете не ја пазиш дрн дрн а знаете дека е секунда додека се свртиш па ЛЕЛЕЕЕЕЕЕuser posted image отиде главата!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1743
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:05:00   
Ikana
Леле незнам ама ќе ме натерате да и кажам на баба ми да ми сплете!!! user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

ahahaha bravo ma Ikana! kade da si kupime vakvo kapce:)


(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1744
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:08:23   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Ајд ке гледам денес ...еее неможам на мм да кажам ке рече ете не ја пазиш дрн дрн а знаете дека е секунда додека се свртиш па ЛЕЛЕЕЕЕЕЕuser posted image отиде главата!


Кикичка, ништо не и е! Всушност мнооогу ретко им е нешто! Тоа тиквите им се оклоп на хермелин! user posted image

Џабе ќе ја носиш, џабе се вадиш од памет. Ако не повратила до сега, ништо не и е.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1745
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:18:10   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Однеси ја на лекар ако е многу поспана или ја боли главата или има проблем со светлина (ако и смета). Море однеси си ја на лекар најубаво.

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Кај сте брее жени? Како сте рапричани од сабајле ! Туку мене ме маче др.работа сега Л падна тресна убво со главата и се изнарика-зајде и ајде сесмири некако сега заспа .Ме страв нешто да не и е во мозочето а? тоа потреси нешто ,незнам да одам да а снимат или? еее таа една глава ја сокапа и дете.




Икана-паника не туку го плаши девојчето, ништо не му е на детето. И мојава колку пати треснала да глава, јас не паничам, го тепаме местото кај што се удрила дека е лошо, за да заборави да плаче и си тераме. user posted image  Цврсти им се тоа главчињата, ништо не е

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1746
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:33:24   
kikicka
Абе не изпаничив толку...колку толку знам ако нешто се испонаша дека има ама мслев отпосле да не има реакција после пола саат ,дека пишуваше нели едно девојче паднало одкревет на спратили како беше,ништо не му било и после не дај боже,затоа мелку се упрпав оти јако се лупна,инаку се има лупнувано ама не така .Арна е еве ја стана и почна со зборување и средување (читај растурање)по дома...ништо не и е .а мм секако нема да му кажам.Ја гледав сега тиквата подетално нема ништо ,тресна директ на паркетuser posted image и тоа испендерена на комодата божее шо гледав јас кој ме знае.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1747
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:43:55   
Calypso
A be ne se sekiraj... i mojov se ima udirano, pagjano... i imam zabelezano deka ako mojata reakcija e preterana, toj vednas pocnuva da rika. Ako ne izreagiram, ko nisto da ne bilo - zaborava deka se udril. Ama ako go boli, ke si poplace malku. Vazno da ne povrakja i da ne e pospana. Tolku user posted image

A be zeni, kafeto se ispi... rucek ke sluzime? user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1748
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:44:50   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Абе не изпаничив толку...колку толку знам ако нешто се испонаша дека има ама мслев отпосле да не има реакција после пола саат ,дека пишуваше нели едно девојче паднало одкревет на спратили како беше,ништо не му било и после не дај боже,затоа мелку се упрпав оти јако се лупна,инаку се има лупнувано ама не така .Арна е еве ја стана и почна со зборување и средување (читај растурање)по дома...ништо не и е .а мм секако нема да му кажам.Ја гледав сега тиквата подетално нема ништо ,тресна директ на паркетuser posted image и тоа испендерена на комодата божее шо гледав јас кој ме знае.


Абе за секунда киднуваат, тоа е, не можеш да ги допазиш, сите се трудиме најмногу што можеме да ги пазиме ама еднаш ќе се свртиш и ќе треснат... Ќе пораснат, не рекле за џабе така растат деца

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1749
   RE: РР дневна соба
30.3.2012 15:44:55   
Viktori
Калипсо, не збори за ручек, ми мириса месото и компирот од кујна а уште не е готово, ми иде шпоретот да го изедам. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1750
Страница:   <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  68 69 [70] 71 72   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

kakvi zeni sakas
daniel



crni (40%)

plavi (28%)

smegi (32%)


Број на сите гласови: 25

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!