|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:27:10   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR
ммммм добра е овошната салата частиш за аватарот и мислиш со толку да поминеш?user posted image user posted image user posted image
давај тука нешто жестоко


Веднаш! Честено! Мераклиско е мохитово, ај за многу годиниuser posted image
user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2276
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:33:16   
Natuska85
Хелоууу и од менеее user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2277
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:38:55   
Bogdancanka
ај живелиииuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2278
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:42:08   
Felly RR
Ама Богданчанка гледам и ти си го сменила.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2279
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:45:02   
Bogdancanka
да да малку промениuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2280
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:48:45   
arh_diz
Bogdancanka ne te prepoznav so noviot avatar.
A koj e za kafe , jas samo sto si svariv i sednav na RR a M mi se zalepi i cica ko fol se odvknuvameuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2281
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:53:38   
Bogdancanka
јас сум за кафе user posted image ајде нека ни е наздравје

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2282
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:53:50   
AnnaMolly RR
И јас пијам кафе, ама на суво, без цигарче user posted image Некако далеку ми се гледа терасата... user posted image user posted image user posted image

Инаку, јас уште утре и задутре сум на работа, после домче. Филип некое време не го носам во градинка, ќе си уживаме малку дома по цел ден, ќе си шетаме во парк, натаму-наваму. Ќе си одиме по гости кај Рингерајки што се договаравме одаааааамна user posted image

Ајде после кафево еве благо од мене.

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2283
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 14:58:30   
Ikana
Па не е баш малце Беатрисче...татко ми така ми дојде на врата настинат и го вратив, не го пуштив да влезе. А криво ми е се радуваше жената, ај ако е подобра, ќе им заседнеме во двор. А како е? Оди низ домче, шетка? Хихи душа, прцле мало одело тоа user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Маска не маска ист воздух ќе дише со М. Малецка е уште, не за друго, ако е само малку настината ништо страшно напрајте и мерак на жената user posted image


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2284
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:01:54   
Maca25
Добар ден и од мене! Само што се вратив од кај моите, се изнаиграв со внук ми, сонце теткино!!!
Сега одам да си ја земам цуца од градинка и да си се гушкаме. Утре сум пак на интервју user posted image Ова више како секојдневие ми стана, не одам на работа само на интервјуа!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2285
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:04:04   
Bogdancanka
оооооо Маца не се жали ти си станала познатаuser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2286
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:11:12   
Џесика
Само мене не ме викаат на интервју, јас си праќам ЦВ-а а никој не ме вика, сиротиња сум...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2287
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:18:52   
Beatris
Мацо, Џесика ќе биде, полека. Осеќам дека наскоро ќе не заплискате со некое утринско кафе и торта за да не частите user posted image  

Иканче, А е приказна за себе, мисли дека кој знае како знае да оди па веќе не се ни држи убаво како порано за предмети и само паѓа user posted image  Нешто најново и е што ќе се залета па сака да се гушка и мази, ги гушка куклите, мечињата, им дава цуце, чајче (ама само ако е празно шишето, ако има уште не дава) user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2288
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:24:34   
Ikana
Некаде прочитав правила на однесување на мали деца...ако е твое, тогаш е мое. Ако има уште е мое, ако сум го имал јас, па сум ти го дал тебе, пак е мое. Ако е скршено е твое. Хахахах е па најди математика у ова све сега...user posted image user posted image user posted image
Туку кафе мафе, да си поприкажеме в лице?? user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2289
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:32:50   
Beatris
Точни се правилава на однесување, и поискусниве мамички гарант ќе потврдат user posted image  Ќе се договориме некако за кафенце само да смислам кога user posted image  Како ни се ближи роденденов и крштевката ме фаќа паника, ништо не ми е спремно, глава не можам од работа да кренам...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2290
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:36:42   
AnnaMolly RR
Еве по еден подарок од мене за сите што сте на диета.
Гарантирано губење на килограмите user posted image user posted image user posted image


user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2291
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:38:33   
annabela
Jas sum relativno nov clen na forumov ako odamna ve citam ama od skoro sum clen.........Mi se dopaga vashava druzba epten.......pa se nadevam deka ke me prifatite i mene.......

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2292
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:39:36   
Mihaela 2010
Dobro ni dojde annabela....

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 2293
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:41:06   
Beatris
Добредојде аннабела, секако дека ќе те прифатиме, д мор д мериер user posted image  Ако сакаш можеш да ни се претставиш ТУКА

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот annabela)
Непосредна врска до пораките: 2294
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:51:12   
annabela
Ви благодарам....се представив уредно како что е редот....па сега идеме понатака javascript:void(AddText('user posted image '))user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2295
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 15:55:20   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Што се случува тука?
Имаме некој повод денес? user posted image
Туку јас вака јавно изјавувам дека од четврток до недела ќе постам, така и лани и останав бремена, Господ ме даруваше со едно ангелче.
Туку требаше за Велигден да одиме кај свекрва ми на ручек. Арно ама ми се јави вчера дека е болна, ама да сме оделе ќе носела маска. И мене страв ми е да одам, сепак 10 дена треба за да се оправи. И сега не знам како да и кажам, жал ми еuser posted image
ikana ne se plasi ako nose maska i da ne ja drze M nema da ima problem samo taka moze da ja gleda a da ja drze i da i disi ne,sega malku stvarno glupavo da ne moze vo race da ja zeme ama ke izdrze nekolku casa samo za M da ne se preladi  od nea

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2296
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 16:48:31   
Pepelaska *
Хелоу женски, како сте, добредојде на новите членови а бебенцата да се здрави и живи, а гледам собава цела сме ја испишале, следната ќе биде РР летна бавча а ?user posted image
Јас се отепав од чистење низ цела куќа дома , убаво ми дојде активноста, а и теткица ми дојде барем раат ќе сум за Велигденuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2297
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 17:13:54   
Maca25
Мислам дека дневнава најбрзо ја испишавме. Следно ќе се среќаваме на РР тераса user posted image

Анабела, добредојде!!!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2298
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 19:16:41   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Точни се правилава на однесување, и поискусниве мамички гарант ќе потврдат user posted image  Ќе се договориме некако за кафенце само да смислам кога user posted image  Како ни се ближи роденденов и крштевката ме фаќа паника, ништо не ми е спремно, глава не можам од работа да кренам...


i jas sakaaaaaaaaaaaam....samo ako ne ste me vikanale...i onaka sekoj dena sum u onoa pakon...mi se zbuktisa vekje user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2299
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 20:59:54   
lukas
zdravo na site
nemozam da najdam nikade recept za turte aj malku pomos ringerajki..pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2300
Страница:   <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?