|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гинеколози - препораки
25.4.2012 9:37:21   
temjana
Виктори ако одиш кај Ложанковски барај го само него за матичен одличен е. За таа Радица или како и да се вика што работи со него слушнав доста лоши критики од нејзини колегиuser posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 726
   RE: Гинеколози - препораки
25.4.2012 9:43:42   
meU87
temjana Ложанковски, докторот не прима пациенти, доколку барате матичен. Само кај докторката има, ама не кај д-р Бојчева, туку кај д-р Грковска. Мене оваа информација ми ја кажаа кога се јавив да прашам.

< Поракaта ја уредил meU87 -- 25.4.2012 9:44:29 >

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 727
   RE: Гинеколози - препораки
25.4.2012 9:49:52   
JovanaJ
Jas sum bila ednas kaj doktorkata sto raboti kaj Lozankovski. Sakav da smenam maticen pa eden pregled otidov kaj nea za proba. I vednas go smeniv mislenjeto za menuvanje maticen user posted image . Pristapot i e ok, onaka e fina, ama za strucnosta se somnevam. Mi rece deka imam zapusen kanal , hidrosalpings, samo od pregled na eho. Mi lupna da pijam tri meseci antibiotici, koi normalno ne gi ni pocnav. Inaku si odam redovno na pregledi kaj mojot ginekolog i ne sum imala pogolemi ginekoloski problemi. Normalno vednas otidov kaj drug doktor (togas vo Re Medika, mojata moticna ne bese tuka). Se cudea kako mi dala taka lekovi i kako zaklucila deka se raboti za hidrosalpings samo od eho pregled, site znaeme kako se potvrduva taa dijagnoza. Od togas ne otidov veke tamu, i ne sum ja smenila mojata maticna. Edinstvena pricina za da ja smenam mi bese sto raboti samo prva smena, inaku sega mi e jasno deka strucnosta na mojata maticna nemozam da ja sporedam so doktorkata kaj Lozankovski.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 728
   RE: Гинеколози - препораки
25.4.2012 12:33:50   
Cipi Ripi
Mene mi bese maticna Radica Bojceva dodeka bese vo Voena Bolnica, i nemam ubavo iskustvo, ne ja biva za dr, ne odgovara na prasanja, raboti laicki i nabrzina, samo ednas i bev i nikogas poveke. A za Grkovska, ja znam od Neuromedika, no ne sum bila kaj nea na pregled, samo imam slusnato mnogu losi kritiki za nea.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 729
   RE: Гинеколози - препораки
25.4.2012 12:37:11   
meU87
Ооооо бре женски што ми изнакажавте user posted image
Значи интуицијата не ме излажа, вчера воопшто не ми се одепе да одам, тоа чудо едно. Ама готово нема ни да се појавам таму, здравје накај 10ти место таму, ќе си фатам патот во Букурешт, кај д-р Александар Блажевски , изгледа најдобро ќе биде така.
Мене сепак ми треба матичен само за упати, меѓутоа сакам и брисеви да зимам таму, а некој да ме потресува сега , уште тоа ми фали.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 730
   RE: Гинеколози - препораки
27.4.2012 0:20:36   
Мајка
(Абе женски зошто така за Бојчева?!? Мене ми е матичен (бременоста ми ја водеше, на сестра ми, на свекрва ми и на уште неколку другарки. Леле сега вака кога изнапишавте ме замисливте..

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 731
   RE: Гинеколози - препораки
27.4.2012 0:29:29   
Мајка
Одев лани кај д-р Вановски и сум презадоволна,
работи приватно аама алал да му се парите!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_sk

Imal nekoj iskustvo so Dr. Filip Vanovski od Histera?

Вановски работеше во Чаир ја оперираше мајка ми пред неколку год. па потоа си отвори негова ординација и бев еднаш кај него. Мислам дека е супер др. но многу скап, не знам дали почнал да работи со картони но знам дека тогаш за пап и ехо ми зема околу 3000денuser posted image Инаку профи ми се виде ама поради високите цени не му отидов повторно

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 732
   RE: Гинеколози - препораки
1.5.2012 0:26:06   
lindicka
Здраво на сите. Дали можете и мене да ми го пратите бројот од д-р Александар Блажевски во Букурешт. Тој изгледа добар доктор е, се распрашав и за ДУшко Филиповски, има задоволни многу од него, ама не прима веќе матични пациенти. Па сега ми останува избор меѓу Александар Блажевски и Мирјана Кузмановска ( мислам беше) од Дијагностички центар. Кога би го препорачале вие? Инаку Героска ми беше матична, ама го раскинала договорот со фондот и до крајот на годинава нема да го обновува, најверојатно во 2013 (се надеваат). Или ако имате некоја препорака гинеколог за матичен, пишувајтеuser posted image user posted image . фала

(Одговор на членот Мајка)
Непосредна врска до пораките: 733
   RE: Гинеколози - препораки
1.5.2012 9:40:19   
meU87
И за мене бројче од докторов, доколку некој има user posted image

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 734
   RE: Гинеколози - препораки
1.5.2012 10:24:21   
Maca25
линдичка имаш направено да не ти се праќаат приватни пораки, па не можам да ти го пратам бројот од Блажевски. meU87 ти го пратив на тебе.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 735
   RE: Гинеколози - препораки
1.5.2012 21:33:30   
lindicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

линдичка имаш направено да не ти се праќаат приватни пораки, па не можам да ти го пратам бројот од Блажевски. meU87 ти го пратив на тебе.


Маца РР, мислам дека сменив таму за приватните пораки. Дали ќе може да ми го пратиш бројот на д-р Александар Блажевски во порака? Фала user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 736
   RE: Гинеколози - препораки
8.5.2012 16:46:58   
Orchidea
И јас ќе ве замолам за телефон од докториве Блажевски и Филиповски од Букурешт.

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 737
   RE: Гинеколози - препораки
11.5.2012 1:14:36   
Orchidea
Дали некој од вас има искуство или било каква информација за д.р Елизабета Миланова од Св.Недела во Карпош 1? До сега не сум слушнала ништо за неа..

(Одговор на членот Orchidea)
Непосредна врска до пораките: 738
   RE: Гинеколози - препораки
11.5.2012 8:17:17   
Gardenia
Леле Орхидеа да не те лаже враг да одиш кај таа,јас имам слушано само лоши коментари за таа,само си измислува дијагнози безвеза,за да зема пари.Познавам мои пријателки што одеа кај неа но само ги исплаши девојчињата со некои глупости а ништо не им беше,така да мој совет ти е да си прашаш еве и некој друг ако бил кај неа

(Одговор на членот Orchidea)
Непосредна врска до пораките: 739
   RE: Гинеколози - препораки
18.5.2012 12:21:39   
Мајка
Ве молам кој има контакт за закажување скрининг од проф. Адамова (ама на клиника) да ми пише во пп. Ви благодарам однапред!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 740
   RE: Гинеколози - препораки
18.5.2012 12:32:12   
eni
Majka eve  i so lesnouser posted image
Brojot e izbrisan , mozes vo PP da i go pratis

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 22.5.2012 8:30:14 >

(Одговор на членот Мајка)
Непосредна врска до пораките: 741
   RE: Гинеколози - препораки
21.5.2012 14:05:18   
Gardenia
Женски ај нека каже некоја дали била кај оваа Кузмановска Љубица од Промедика,ја пишал ли за матичен и какво искуство има? Леле и јас се мислам за матичен кој да го бирам.сега ме размисливте за кај Бојчева. А ме интересира од клиника овие спецјалистите  има ли некој што работи како матичен,ми го предложија др Игор Самарџиски дека бил ептен стручен ама незнам дали врши прегледи како матичен.

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 742
   RE: Гинеколози - препораки
21.5.2012 14:24:23   
Bjanka
Nemoj kaj nea da odis, tapa bila, nekomunikativna, namkor, nisto da ti kaze ama bas bezvezna nikoj ne e zadovolen!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 743
   RE: Гинеколози - препораки
21.5.2012 14:25:19   
Bjanka
Mislev za taa od Promedika!!

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 744
   RE: Гинеколози - препораки
29.5.2012 1:51:24   
jakov
kolku sto znam jas, doktorite od klinika ne mozes da gi biras za maticen.

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 745
   RE: Гинеколози - препораки
29.5.2012 9:02:48   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia

Женски ај нека каже некоја дали била кај оваа Кузмановска Љубица од Промедика,ја пишал ли за матичен и какво искуство има? Леле и јас се мислам за матичен кој да го бирам.сега ме размисливте за кај Бојчева. А ме интересира од клиника овие спецјалистите  има ли некој што работи како матичен,ми го предложија др Игор Самарџиски дека бил ептен стручен ама незнам дали врши прегледи како матичен.
Jas sum bila kaj Ljubica od Promedika,ja pishav za maticena,preglednot pomina vo sovrshen red,rezultatite navremeno javeni i Doktorkata mi ostavi dobar vpecatok,malku povekje analizi mi napravi,za se mi dade upat i se si napraviv so plavo kartonce no toa go smetam za prednost i nejzina posvetenost iako se izmaltretiravuser posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 746
   RE: Гинеколози - препораки
6.6.2012 15:56:24   
Curica
Me interesira dali doktor Aleksandar Blazevski od Bukurest, raboti so sini kartoni. Dali na nekoja od vas i ima vodeno bremenost i kolku ste zadovolni od nego. Odnapred Vi blagodaram.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 747
   RE: Гинеколози - препораки
6.6.2012 16:04:38   
mama_sk
Др. Александар Блажевски сигурно работи со сини картони ама не сум сигурна дали сеуште прима нови пациенти затоа што квотата му е исполнета. За гинеколозите во Букурешт до сега сум слушнала само добри работи и позитивни искуства, и јас одам кај еден од нив ама не кај др. Блажевски user posted image

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 748
   RE: Гинеколози - препораки
6.6.2012 17:19:52   
cacisk
Др Љубица Кузманоска од Промедика е супер гинеколог. Јас одев кај неа додека се уште работеше во Гостивар, жената е прекрасна. Убаво објаснува и се по процедура прави. 

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 749
   RE: Гинеколози - препораки
6.6.2012 17:28:50   
meU87
Пред еден месец Блажевски примаше пациенти, јас се јавив да закажам кај ненго, но не стасав до таму.
Инаку прегледите ги вршам приватно, па кога ми зимаа брисеви докторот ми кажа ако сакам да одам во ординацијата на Ложанковски да ми биде некој од таму матичен колку да имам од каде да зимам употи за што и да ми треба.
Таму ми ставија печат од д-р. Лолита Грковска, до сега не сум била никогаш кај неа на преглед, па ме интересира, дали некој има искуство кај неа, или да продолжам да одам кај овој на приватно, иако и кај него изгубив верба, па единствено д-р. Мендух Јегени ми се нашол во секое време.

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 750
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?