|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гинеколози - препораки
11.9.2012 22:13:51   
Maca25
new york ич да не се мисиш. човекот е и стручен и спретен иако е постар. супер е и нема некој што се пожалил од него.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 776
   RE: Гинеколози - препораки
11.9.2012 22:59:34   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: new york

ima li nekoj iskustvo so Dr. Efremovski od REMEDIKA. Sakam da se prefrlam kaj nego da mi ja vodi bremenosta i da me poraga. Dali e strucen i spreten, so ogled deka bajagi star po godini. fala vi i ve ocekuvam


Според мене....најстручен доктор од тие што јас ги знам....Од ремедика, соработував вака или онака со сите гонеколози...сите се најпрекрасни ама Ефремовски..ВРВ..и за доверба и за комуникација...немаш гајле...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот new york)
Непосредна врска до пораките: 777
   RE: Гинеколози - препораки
12.9.2012 9:43:08   
temjanuska75

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: new york

ima li nekoj iskustvo so Dr. Efremovski od REMEDIKA. Sakam da se prefrlam kaj nego da mi ja vodi bremenosta i da me poraga. Dali e strucen i spreten, so ogled deka bajagi star po godini. fala vi i ve ocekuvam


Според мене....најстручен доктор од тие што јас ги знам....Од ремедика, соработував вака или онака со сите гонеколози...сите се најпрекрасни ама Ефремовски..ВРВ..и за доверба и за комуникација...немаш гајле...


Се согласувам во потполност со Андрианче, мене ме породи проф. д-р. Димитров, т.е. Глишо, и кога имаше визита кога ќе видеа кој ме породил никој не ме ни прегледуваше, а кога доаѓаше Ефремовски, само гласот кога ќе му го слушнеш се ти кажува.

За кого и да одлучиш нема да згрешиш.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 778
   RE: Гинеколози - препораки
13.9.2012 23:47:25   
babyblue
Gledam Efremovski od Remedika mnogu go falat, pa ne me drzi mesto moram da go napisam ova. Licno go zapoznav samo ednas koga bese sestra mi na kontrola vo 36 nedela se obiduvase da ja ubedi da ja porodi vo 36 nedela so carski i kazuvase deka postelkata bila premnogu zrela pocnala da skapuva itn. sestra mi otide na drug doktor zosto sakase 2 mislenje i rekoa deka nema vrska i si se porodi vo 40 nedela. Drugo sakav da kazam, znaete li zenata sto sakase da go tuzi Efremovski vo 2006 godina. Bese 36 nedela bremenosta i ja vodese Efremovski i vo 36 nedela napravi brisevi koi pokazaa gadna infekcija, doktorot gi vide rezultatite i i kaza deka taa infekcija bi bila stetna za bebeto ako se porodi po priroden pat i i zakaza carski. vo meguvreme zenata dobi bolki i ja odnesoa vo Remedika, doktor Efremovski ja videl i i rekol pa ti si otvorena ke te porodime prirodno, vo toa bunilo(prvorodka bese) mu kazala na doktorot za infekcijata i toj i rekol ne se sekiraj ti za nisto. Bebeto fati sepsa, od remedika se ogradija od slucajot pa od GAK prakaa ambulantna kola so inkubator za da go prefrlat bebeto, bese vo inkubator 14 dena i edvaj ostana zivo, zenata oslabe 10 kila za 2 nedeli od nervozi i od maka. bese resena da go tuzi zatoa sto toj bil svesen za infekcijata sepak go rizikuvase zivotot na bebeto. nikoj ne e bezgresen pa ni toj, na sekoj moze da mu se sluci, no jas licno nikogas ne bi otisla kaj Efremovski.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 779
   RE: Гинеколози - препораки
14.9.2012 0:22:53   
cleo


ИЗВОРНА ПОРАКА: new york

ima li nekoj iskustvo so Dr. Efremovski od REMEDIKA. Sakam da se prefrlam kaj nego da mi ja vodi bremenosta i da me poraga. Dali e strucen i spreten, so ogled deka bajagi star po godini. fala vi i ve ocekuvam


Според мене....најстручен доктор од тие што јас ги знам....Од ремедика, соработував вака или онака со сите гонеколози...сите се најпрекрасни ама Ефремовски..ВРВ..и за доверба и за комуникација...немаш гајле...


Се согласувам во потполност со Андрианче, мене ме породи проф. д-р. Димитров, т.е. Глишо, и кога имаше визита кога ќе видеа кој ме породил никој не ме ни прегледуваше, а кога доаѓаше Ефремовски, само гласот кога ќе му го слушнеш се ти кажува.

За кого и да одлучиш нема да згрешиш.



New york, mene me porodi Efremovski. Od licno iskustvo toplo ti go preporacuvam. Covekot e top. Ja znaes mojata prikazna, sum pominala eden ton doktori,no on mi e favorit. Nema da pogresis! Komunikativen e, ubavo objasnuva, mnoooooogu strucen i posveten. Ako ste dogovoreni prethodno, toj kje dojde da te porodi i vo 3 sabajle iako ne e na smena. Vo vistinski race si, uzivaj!

< Поракaта ја уредил cleo -- 14.9.2012 0:26:13 >

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 780
   RE: Гинеколози - препораки
14.9.2012 12:16:39   
bate
zdravo user posted image user posted image user posted image
mi treba vase mislenje, pomosuser posted image
jas pocnav da odam kaj dr. Jordanco Ivanov od Sistina, i zadovolna sum, dali da si prodolzam kaj nego?
ve cekam da spodelime iskustvouser posted image

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 781
   RE: Гинеколози - препораки
14.9.2012 12:42:11   
Gardenia
bate не го знам лично ама имам слушано дека е добар доктор,ако е тој што мислам што беше во Чаир претходно,другарка ми ја породи со близнаци во чаир и она ептен уабво си помина кај него.Така да штом си ти задоволна продолжи си кај него

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 782
   RE: Гинеколози - препораки
14.9.2012 14:53:02   
mosa
Moj maticen ginekolog e dr. Dusko Filipovski vo bukures ambulanta.Super covrk,odlicen doktor.Proistapot mu e odlicen.So godini sum kaj nego i ne planiram da go smenam.Ama mislam deka ne proima pacienti se e zafateno.A so vrski me porodi dr.Menduh Jegeni- Cair,isto i toj e odlicen doktor.pdicno pominav.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 783
   RE: Гинеколози - препораки
14.9.2012 23:28:06   
babyblue
Jordanco e Zakon, ja porodi sestra mi a mene prv mi ja utvrdi bremenosta. Mnogu e fin, simpaticen i prijaten. a i plus dobar doktor e. ako si ti zadovolna od nego prodolzi da odis kaj nego. go falev jas i vo eden od prethodnite postovi ama ne se sekavam vo koj.

(Одговор на членот bate)
Непосредна врска до пораките: 784
   RE: Гинеколози - препораки
23.9.2012 21:21:47   
Gaia
Јас сум нова на форумов но ве читам доста често и еве се решив да се зачленам и да ви пишам. Инаку на почеток на бременост сум, па сакам да изберам доктор кој ќе ми ја води бременоста па сакав да ве прашам за ваше мислење помегу др. Горги Димитров, др. Јован Ефремовски и др. Елена Петрова, сите ор Ремедика. Некако најмногу доверба имам во приватните болници, немам слушнато лоши зборови, ете конкретно за Ремедика, може не сум во право ама секоја препорака за таму била позитивна па се решив таму да ја водам бременоста и дајбоже да е се во ред и таму да се породам. Поздрав до сите вас и се надевам ќе ми одговоритеuser posted image

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 785
   RE: Гинеколози - препораки
24.9.2012 0:31:49   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gaia

Јас сум нова на форумов но ве читам доста често и еве се решив да се зачленам и да ви пишам. Инаку на почеток на бременост сум, па сакам да изберам доктор кој ќе ми ја води бременоста па сакав да ве прашам за ваше мислење помегу др. Горги Димитров, др. Јован Ефремовски и др. Елена Петрова, сите ор Ремедика. Некако најмногу доверба имам во приватните болници, немам слушнато лоши зборови, ете конкретно за Ремедика, може не сум во право ама секоја препорака за таму била позитивна па се решив таму да ја водам бременоста и дајбоже да е се во ред и таму да се породам. Поздрав до сите вас и се надевам ќе ми одговоритеuser posted image


Немаш утка кај кој и да одиш...сите се прекрасни како доктори..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 786
   RE: Гинеколози - препораки
24.9.2012 19:57:51   
Bogdancanka
jas bi ve prasala dali ima nekoj iskustvo so dr.Slobodan Lazarevski od Sistina?jas bev vo sistina kaj nego no me interesiraat i vasite iskustva

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 787
   RE: Гинеколози - препораки
25.9.2012 11:18:03   
Bjanka
Gaia,
Site doktori sto gi navede se super, ako skas na zenska baza.. mozes Petrova i ona e super, inace mene me porodi Dimitrov, a imma bliski koi gi porodil Efremovski i od nego se zadovolni!!
Pozz

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 788
   RE: Гинеколози - препораки
25.9.2012 12:29:12   
cacisk
A dali ste slusnale za Marjan Stojoski sto bese porano nacalnik na ginekologija? Mi predlozija da odam kaj nego imal otvoreno svoja ordinacija pozadi Ramstor. Bil li nekoj kaj ovoj doktor?

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 789
   RE: Гинеколози - препораки
25.9.2012 12:44:45   
Sajna
jas ...ic da ne odis ke te odere duplo od privatno sto ke si otides .aj kupi ova aj ona aj za pregled tolku mi e sega , za poragaj ako sakas jas 300 evra za u sred nok 400 evra i bla bla uzasss

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 790
   RE: Гинеколози - препораки
25.9.2012 13:10:15   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gaia

Јас сум нова на форумов но ве читам доста често и еве се решив да се зачленам и да ви пишам. Инаку на почеток на бременост сум, па сакам да изберам доктор кој ќе ми ја води бременоста па сакав да ве прашам за ваше мислење помегу др. Горги Димитров, др. Јован Ефремовски и др. Елена Петрова, сите ор Ремедика. Некако најмногу доверба имам во приватните болници, немам слушнато лоши зборови, ете конкретно за Ремедика, може не сум во право ама секоја препорака за таму била позитивна па се решив таму да ја водам бременоста и дајбоже да е се во ред и таму да се породам. Поздрав до сите вас и се надевам ќе ми одговоритеuser posted image


нема да згрешиш кај кој и да отидеш,еве конкретно сум пишала напред,јас одам кај Петрова и сум задоволна од неа,пред се многу ми е смирена и кул женаuser posted image

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 791
   RE: Гинеколози - препораки
25.9.2012 15:58:33   
The mother
ima li nekoj iskustvo so Dr. Efremovski od REMEDIKA. Sakam da se prefrlam kaj nego da mi ja vodi bremenosta i da me poraga. Dali e strucen i spreten, so ogled deka bajagi star po godini. fala vi i ve ocekuvam



Mene cela bremenost mi ja vodeshe i me porodi D-r Efremovski. Imajki vo predvid dek aimav komlicirana i patoloshka bremenost, Se se zavrshi super blagodarenie na nego, odlchen D-r so iskustvo i odnesuvanje kakvo shto treba da ima sekoj D-r ginekolog.
Nemalo nitu eden moment da ne mi krene na telefon, ja znae i pamti sekoja sitnica povrzana so cela bremenost, koga trebalo d ae vidi i specijalno od doma doagal.
zagrizen, so etika, a aza strucnost nema potreba dakomentiram iako i jas sum D-r i priznavam deka kako nego D-r retko se srekava.
Nekade procitav za nekoja greshka i tuzenje nekogash ne znam sigurno vo cela kariera d ati se sluci eden propust imash pravo-osobeno koga se raboti za rezultati od brisevi-tie gi soopshtuva aparat a ne D-r samiot..Ne znam, no iskreno i toplo im go preporacuvam na site idni majki, sami ke ja vidat razlikata od nego do drugi doktori...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 792
   RE: Гинеколози - препораки
27.9.2012 11:02:14   
Gaia
Navistina Dr. Petrova e srce zena. Vcera bevme kaj nea, mi kaza deka sum vo 6tata nedela na bremenosta i ubavo smireno mi objasnuvase sto se slucuva sega, koga da dojdam pak za brisevi i ostanatite ispituvanja, mnogu sum zadovolna. Na stranata na Remedika ima nejzin kontakt telefon pa najverojatno ako ima nesto tamu mozam da ja kontaktiram, taka? Dajboze da nema potreba no ako ima se nadevam i taa kako Dr. Efremovski sto velite deka e sekogas tuka za bilo sto i da treba ke izleze vo prester. Od mojot prv vpecatok za nea imam samo pozitivni komentari. Sekoe dobro milicki i fala vi na odgovoriteuser posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 793
   RE: Гинеколози - препораки
27.9.2012 11:21:12   
bebence19
jas sakam da gi zamolam tie sto se od Strumica da mi kazat kaj koga da otidam , plus se odjaviv od mojata maticna za da si zemem maticen vo strumica ama ne znam kaj kogo da idam od tie sto se podobri site bile zafateni.Pomognete mi dajte mi preporaki

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 794
   RE: Гинеколози - препораки
28.9.2012 9:23:46   
kasiopea
moze li informacija, kakvo eho ima Dr. Nade, dali pravi ultrasound i kolku kosta

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 795
   RE: Гинеколози - препораки
29.9.2012 11:08:51   
kasiopea
Bravo devojki, najdobri ste......da ja ogovorav svekrvata ili da blatev nekoj doktor ili zdravstvena institucija, bezbroj komentari ke se nadovrzea, no koga na covek mu treba konkretna informacija nikade ve nema

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 796
   RE: Гинеколози - препораки
29.9.2012 11:15:05   
Gardenia
kasiopea еве јас ќе ти одговорам,ако мислиш на др Надица Геровска јас бев пред еден месец на преглед и има добро ехо мислам дека е 3Д со ултразвук и чини 500 денари

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 797
   RE: Гинеколози - препораки
29.9.2012 20:56:33   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kasiopea

Bravo devojki, najdobri ste......da ja ogovorav svekrvata ili da blatev nekoj doktor ili zdravstvena institucija, bezbroj komentari ke se nadovrzea, no koga na covek mu treba konkretna informacija nikade ve nema


Pa Kasiopea ne odime site kaj ovaa doktorka pa za da mozeme site da ti odgovoume. Eve jas denes procitav sto si napiisala.ama ne odgovoriv bidejki ne sum ni cula za dr.Nade. Doktorka Nade moze da bide sekoja . Drug pat mila bidi po konkretnna i po trpeliva.




(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 798
   RE: Гиниколози - препораки
29.9.2012 22:28:46   
sitalia
Pa mislam deka ako nekoj e zainteresiran za temava moze da se vrati nekoja strana nanazad. Eve na prethodnata strana e ovoj post.

ИЗВОРНА ПОРАКА: fanka

Odam kaj D-r. Nade Geroska vo PZU MAMA i prezadovolna sum i ako go raskina dogovorot so fondot raboti so dostapni ceni PAP 500 denari, Ultrazvuk-Eho 3 D  500 denari  bez sini kartoni .
Higiena  na visoko nivo, profesionalen odnos, vrven ginekolog.



(Одговор на членот fanka)
Непосредна врска до пораките: 799
   RE: Гиниколози - препораки
2.10.2012 12:09:33   
Zoja
Здраво Дечки
ве молам за мислење и искуство ?
Сакам да се пораѓам на клиника и ме интересира кои доктори што се во мометов таму се на добар глас за пораѓање?
Што мислите за др.Самарџиски??
Ми кажаа дека за да дојде доктор специјално да те пораѓа вон смена - болницата има посебна цена за нивно доаѓање??
Ве молам за искуство?
Фала ви на одговорите user posted image

(Одговор на членот sitalia)
Непосредна врска до пораките: 800
Страница:   <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?