|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 22:55:47   
viksa
ги читам коментарите на оваа тема и си викам па јас не сум била единствена која паѓа во депресија кога партнерот не е тука. И мене страшно ми фали кога мм не е со мене. Најдолг период кога сум била сама е една недела кога тој беше на пат и нормално тогаш бев кај моите user posted image

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:07:47   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Иако не сопруг сеуште, како дечко ако не се видиме 1 ден многу ми недостига user posted image Еве, на пример денес - не е нешто добар, лежи дома, душичка ... Ме викаше да одам, но не отидов (дома се неговите, непријатно ми е), се чувствувам осамено user posted image user posted image user posted image Којзнае како би ми било во брак user posted image Бринета, како издржуваш се чудам user posted image

И јас се чудам, ама тоа е. Среќа го имам Филип па со него си се гушкамеuser posted image  
инаку незнам како би издржала. 3 месеци поминаа уште 3 ке се издржи. Мм се зафркава со мене и ми вика "јака си ти ќе издржиш" . A пак он како издржува незнам, сигурно многу му е тешко што не го гледа Филипuser posted image

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:07:50   
lukas
edna nedela?alav da ti e...zaboraviv da napomenam deka edna vecer sum bila oddelena od mm.bese bugarija i mi bese strav da ne mu se sluci nesto posto mu pagase noke da odi noke da se vraka...i pamtam deka koga svekrvami me prasa sto ke pravam onaka..jas mu vikam ke si legnam da spijam so ke pram i na sredinata na toj muabet nemozev da se sopram da placam i mi vika taa so ti le zasto placis...taka mu vikam mu teknalo bugarija da odi...hahhaha i nemozev da gi zapram solzite da be ako mu se sluci nesto...koga ke mi tekni sega hahaha mi se smej kako mi nadojdoja solzi kako gospod da cuva za kuzne so da placam...i taka...ne nemozam edna nedela...nemozam da zamislam ama koga ke dojde toa sto se mora se mora...ke izdrzam i ke pejam...pozz

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:10:27   
lukas
A пак он како издржува незнам, сигурно многу му е тешко што не го гледа Филип


navistina kako mu e niv sto ne si gi gledaat decata...jas dodeka spie lukas mi nedostiga a ne pak da go gledam samo po 5-6 sati na den....ili pak ako e rabotata takva so denovi da ne se doma...no dobro kaza tie si znaat no ne pokazvaat tolku mazite....

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:14:40   
Bitolcanka
Се е навика. Од потребата за подобар живот, за работа мора да се оди и се да се поднесе. Кога сепак имаш некој до себе - детенцето, полесно е. Инаку ние девојките/жените сме посилни од момците/мажите за многу нешта. Можеби тие се посилниот пол - за физичка работа но ние похрабриот - за се'.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:16:32   
lukas
sograganke da ne izlezeme deka sme prijatelki jas i ti?hahhaha...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:16:33   
brineta88
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Можеби тие се посилниот пол - за физичка работа но ние похрабриот - за се'.

потпис 

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:18:51   
lukas
sakav da kazam ne pokazuvaat tolku mnogu  emocii ne se ligavat kako nas zenite (povekete) ne me sfakajte pogresno...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:25:40   
baby mama
Сум била неколку пати сама кога мм бил на службено патување.Повеќе од 4 вечери не бил никаде. Е јас тогаш одам кај моите, си се гледам со другарките а сега се занимавам со Јана. Ми недостасува ама за толку малку време не паѓам во депресија user posted image . Не велам дека не е тешкоuser posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:29:52   
Bitolcanka
Lukas ништо чудно, можеби да се знаеме од некаде, а ако не ќе се запознаеме user posted image Комшивка сигурно не ми си, зашто на мојата улица повеќето се исселени, нема некоја млада жена, а и девојка - јас останав само user posted image
Инаку, сосема точно те сфативме, без гајле user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:51:02   
Maca25
До сега ние сме била само 2 пати разделени - прв пат ден пред нашата свадба, јас отидов кај моите и цела ноќ не можев да заспијам, многу ми фалеше мм.  Втот пат кога се породив, бевме 5 дена разделени user posted image  

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
27.3.2010 23:51:46   
brineta88
Не да е тешко, +мм е во авганистан на мировна мисија, дека работи во војска, и по цели денови само кај него ми е паметот, се глупости мислам, се мрднав овие 3 месеци. Претешко е.

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
28.3.2010 0:05:05   
Bitolcanka
Сосема те разбирам пријателке. Биди повеќе со твоите и пријателките, помалку ќе ги има лошите мисли и стравот, побрзо ќе помине времето кога треба се врати.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
28.3.2010 18:31:07   
mami
Синоќа прв пат откако е роден Лука спиев без него и без мм...Бев кај една пријателка да и правам друштво дека беше сама со децата, луѓе око неможев да затворам, незнам кофа сум заспала, ама ми фалеа многу и двајцата..веќер ќе си ги гушкам најсилно кога ке си заспијат :)

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
28.3.2010 18:35:41   
arh_diz
Na nas ni se custvuva da sme cesto razdeleni , toa mi pomina vo navika kako da e normalno.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
1.5.2010 23:47:56   
Annet
Еххх многу сум тажна ама тоа е.
За 4 недели се враќа дома мм,после 5месеци разделба.user posted image user posted image user posted image он сам и ја сама,избуткавме некако.После неколку месеци од свадбата и се случи едно ненадејно службено патување т.е обука од работа.Многу е тешко многу,сите соништа и планови се срушија,ама сега кога ќе се врати ќе се сакаме уште повеке и ќе продолжиме понатаму . После дождот доаѓа сонце user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.6.2010 22:35:23   
omorfo89
И ние сме далеку јас од Македонија тој од Грција.... user posted image но еве наскоро ке дојдат и нашите 5 минути конечно ке си бидеме заедно..user posted image user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.6.2010 22:55:11   
Тања РР
Oваа ноќ е таква. Мм е дежурен, јас и Јана сме сами. Спиеме во различни соби откако се роди ќерка ни но сепак, поинаку е кога нема да не бакне за добра ноќuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.6.2010 23:10:40   
Julie1
Затоа Рингераја праќа бакнежи до Јана и мама Тања... за добра нок, за добар сон. Издржете со нашите бакнежи додека дојде тато..user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
9.6.2010 23:15:52   
Тања РР
Фала Џули, фала РРuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
22.6.2010 11:47:30   
Viktori
Ние овој викент прв пат бевме сами дома. Мм беше по риба. После 8 ипол години прв пат сами. Не сум навикната ич да бидам сама после 8 ипол. Излеговме со децата, врнеше како за беља, бевме на сладолед, си заспавме сите во дневна, ги однесов во нивните кревети и гледав глупи филмови до 3 ипол 4.

Ама супер си поминав со децата. Се однесувавме како другари на кафе. Се зезавме, само времето не ни се погоди. Да ни се погодеше уште подобро ќе беше user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
22.6.2010 23:35:37   
vezilka RR
Јас до сега неколку пати сум поминала по два-три дена без мажле кога сум била на службено патување..и бидејќи тогаш деновте ги поминувам работно, од утро до вечер немам многу време да размислувам за тоа. Ми недостасува секако но не паѓам во депресија. Можеби поинаку би се чувствувала кога јас би била дома а тој на пат, хи,хи не знам. Ај кога ќе се деси тоа ќе пишам..Како и да е и двајцата мораме да се навикнеме на таков живот бидејќи мене ми е таква работата, често сум отсутна.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
21.7.2010 0:12:52   
Палешка РР
Аххх...вечерва ќе си ја поминам сама, мм е ноќна смена

Аххх...Агнес Агнес што ми направи user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 21.7.2010 0:13:30 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
21.7.2010 0:15:25   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Аххх...вечерва ќе си ја поминам сама, мм е ноќна смена

Аххх...Агнес Агнес што ми направи user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image    све да не буде ти досадно без мм и да време брзо помине

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 21.7.2010 0:16:36 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Ах... Ноќ без вашиот драг/драга
21.7.2010 0:16:18   
Bitolcanka
Јас па, мислев дека е до тебе - мислев сега искоментирал за машките хормони user posted image user posted image user posted image И јас сама од вчера - дм од работа - спие - го скапаа user posted image Јас од кујна на pc-то и рикверцuser posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?