|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 8:40:55   
arh_diz
Fala za kafeto Calypso jas ispiv edno ama i ova dobro ke mi dojde ,pritisokot mi padnal.
Maca srekno na intervju

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2176
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 8:57:59   
Olivia
Добро утро и од мене,Мацо успех и на ова интервју!
Калипсо неодоливо ти е кафето и јас не сум спиена како што треба па ова виртуелново малку ќе ми биде, одам јас едно јако турско да си направамuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2177
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 9:08:44   
Luci
Рр-ки добро утор и од мене. Оливиа ај одговори ми на пораката тука

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2178
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 9:09:21   
Luci
Рр-ки добро утро и од мене. Оливиа ај одговори ми на пораката тука user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2179
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 9:40:29   
AnnaMolly RR
Женски, добро утро! Само на кратко да ве поздравам и се спремам за на интервју! Држете среќа!




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2180
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 9:47:47   
Luci
user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2181
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 9:58:14   
Annet
ноќеска се изнаспав конечно,мм спиеше со Ива јас ,сум легнала и во 07 сабајлево коа срипав хахахаххаа лелеее се разденило,ништо не памтам,уф колку сум свежа,имало Госспод
Ана моли со срека,да не издрадуваш денес..... убав ден на сите

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2182
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 10:15:59   
kikicka
user posted image ее анет и мене така ми се има десено заспивам и за секунда се разденило ,одма срипувам од нвика и каде е детето?user posted image Сега да не те слушнеме два дена дека не си спиена оти маф ти е работата user posted image
Добро утро иод мене,и јас не сум спиена салам,дека сама дома а и касно легнавме ,ова дете преку ден одма заспива ама навечер збрлавува место не ја држи.
Ана моли и Мацо гуд лак на интервјуто па пишете како поминавте.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ноќеска се изнаспав конечно,мм спиеше со Ива јас ,сум легнала и во 07 сабајлево коа срипав хахахаххаа лелеее се разденило,ништо не памтам,уф колку сум свежа,имало Госспод
Ана моли со срека,да не издрадуваш денес..... убав ден на сите



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2183
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 10:17:26   
vanessa30
Zdravo i od mene,fala za kafenceto dobro ke mi dojde.
Maca GOOD LUCK na intervjuto.
Aj ja sda odam eden tus da udram da se spremam za setanjac.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2184
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 10:19:44   
Mammi
Добро утро РР. Две недели никако да се наспијам прописно.И денес само млеко в уста што ставив со мусли како ми се слоши.
И дали некои благи грчеви ли се (како кога ви игра окото само во мешето така)има појаки мали неколку пати денот,ок се,а па кога ќе кивнам е тогаш ти се чини user posted image протестираuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2185
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 10:20:54   
Тања РР
Добро утро женски и од мене. Денес е Благовец, се надевам дека денот ви почна со нешто благо, за да ви биде блага годинатаuser posted image
Дајте нешто и овде во дневна да се заблажиме, јас не можам да постирам слики.

Ана Моли и Маца, чекаме добри вести.

Имајте убав ден сите. Јас се спремам за на ручек со колешките по повод денот на здравјето

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2186
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 10:48:10   
Felly RR
Добро утро и од мене. Еве Тања да се заблажиме малку. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2187
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 10:52:45   
Felly RR
Јас да ве почестам и за именденот на мајка ми. Повелете.
user posted image
[img/http://www.delish.com/cm/redbook/images/Ol/passion-fruit-mojitos-md.jpg[/img]

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2188
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 11:03:49   
Ikana
Bonjour les filles!!!
Што си правите женски? Ќе шеткате, надвор ко да огреа сонце малку? Јас еве станав, кафе пијам и се фаќам за чистење. Конечно викенд, да си бидеме сите тројца заедно! Ве гушкам!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2189
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 11:30:21   
Maca25
Јас се вратив од интервју - страшно беше!! Чудна некоја фирма, чудни некои луѓе...што да ви кажувам. Башка што е далеку! Нема везе, работа како работа, го имам ова работено до сега, и за ова убаво ме плаќаа, ама изгледа овие сакаа да им волонтирам. Додуша и тоа ми го рекоа, како неколку месеци да работам како волонтер - за 100 евра. Само се насмеав и им реков дека нема повеќе да им го трошам времето и си отидов. Изгледа работното искусво веќе ништо не вреди!!! Џабе патот до таму што го утепав!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2190
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 11:41:11   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас да ве почестам и за именденот на мајка ми. Повелете.

user posted image

Пијачките не ми излеглеuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2191
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 11:58:46   
Natasa981
lele se shokirav od ova sto go procitav na RR.. 10 godisno devojce stanalo majka, ja porodile so carski rez i rodila zivo,zdravo bebence..

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2192
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 12:32:06   
kikicka
ЕЕЕ мацулее ијас така загазив,демек да пишувам статии нешто на нет,ајде напиши прати ни да ги разгледаме,бла бла јас напишав пратив и на крај ми викаат се е добро но ако сакате да волонтирате ,ни 100е не се понудија,и им реков ок фала за вниманието ,али јас ако сакав да волонтирам немаше кај вас да идам и да барам работа е**те тоа .user posted image Ајде ти е гајле бе имаш и други опции нели,смеј се на оваа дешавка
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас се вратив од интервју - страшно беше!! Чудна некоја фирма, чудни некои луѓе...што да ви кажувам. Башка што е далеку! Нема везе, работа како работа, го имам ова работено до сега, и за ова убаво ме плаќаа, ама изгледа овие сакаа да им волонтирам. Додуша и тоа ми го рекоа, како неколку месеци да работам како волонтер - за 100 евра. Само се насмеав и им реков дека нема повеќе да им го трошам времето и си отидов. Изгледа работното искусво веќе ништо не вреди!!! Џабе патот до таму што го утепав!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2193
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 14:00:28   
mamicka77
dobar den i od mene  ajde jas da ve pocastam za imendenot na tatko mi (Lazara) i voedno za usinjata na M ja vodevme sabajle vo zlatara i gi dupnaa user posted image user posted image user posted image user posted image presrekna sum


user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2194
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 14:25:14   
kikicka
Добро денес и благовец и лазарица ли еuser posted image Јас ич не сум по имињава освен Илинден ,св.Јован и велигден др.незнамuser posted image Натушкаме зезна со спасовден ме излажа јас се залетав да четитам и оп ми викаатне било спасов ден

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2195
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 14:53:19   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Добро денес и благовец и лазарица ли еuser posted image Јас ич не сум по имињава освен Илинден ,св.Јован и велигден др.незнамuser posted image Натушкаме зезна со спасовден ме излажа јас се залетав да четитам и оп ми викаатне било спасов ден

da kikicka i Lazareva sabota e samo sto sega slucajno se potrefi so Blagovec onaka den i mesec ne menja a data menja se zavisi od veligden edna nedela pred veligden e sekogas

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2196
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 17:59:19   
Andriance
Zenkiii abe zar nikoj ne seta denovive...pa pisete bar da si mafneme u park...ja standard sekoj den...vreme laze deka nema sonce a nadvor 20 stepeni...si ispiv kafe si bev na frizer...vecer na Blagoec..a koj kje mi go cuva dete vrska nemam ...Maco ma nervozinela...kje se najde neso...AnnaMolly cekame info od tebe...backi za site

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2197
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 18:06:45   
Maca25
Ние бевме денес во парк, ама ни заврна кога се враќавме. Нина се изнаскока, се изнатрча, мокра ја донесов дома.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2198
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 18:28:18   
kikicka
Абе андрианче да сум ск секој денке те дружам ама не сумuser posted image .И јас од времево се брлавам набалкон ладно ке ја наоблечам и доле жешко а времето де тмурно де сонце и на пола саат и бегам,ме страв веке два пати не има истурено со Л. и сега неми се ризикува одма видам облак и бегам.user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2199
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 18:42:16   
Џесика
Јас сум папсана да ви кажам. Сабајле со Борјан на пазар бевме, мм работеше од дома, па се скилавив. После во парк бевме, прошетавме, дојдовме, они заспаа, јас се фатив ручек да направам и од 14.30 до 17.30 бев во кујна, таман завршив ги разбудив успаваниве лепотани, јадевме, и сега онака чмаам од умор, не знам шо да напраам, дали да лежам и поише да ме болат нозе или да фаќаме накај плоштад...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2200
Страница:   <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  86 87 [88] 89 90   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?