|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Признавам дека....
19.4.2011 12:23:37   
Yummy Mammy
Koj sto ke priznae? Zabavno e...


Priznavam deka sekogas koga ke i kupam machmallow na kerka mi, jas si jadam tocno polovina od niv pred da i ja dadam kutijata, taka sekogas e ubedena deka se prodavaat po tri i nikogas ne bara poveke.  user posted image


A vie?

< Поракaта ја уредил Џесика -- 19.4.2011 12:42:44 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Признавам дека....
19.4.2011 15:52:35   
Yummy Mammy
Nikoj nisto nema da kaze?! Onie mali slatki raboti za koi mislime deka nikoj ne znae, a ustvari site skrisno gi pravime na svoj nacin?! Eve uste nesto od mene:

Priznavam deka koga mm e na pat ne gi mestam krevetite, ne gi stavam alistata vo plakar, ne gi redam kondurite, jadam vo postelata, potsreduvam kako lisicata so opaskata... no pred da se vrati toj, se si e na svoe mesto. Ne deka nesto mu se plasam, tuku uzivam da bidam single tinejdzerka povtorno, pa makar i na den dva.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Признавам дека....
19.4.2011 16:15:42   
Martins mom
Признавам дека ми недостасуваат старите добри времиња, сакам да одам на диско, да мавнам две-три чаши повеќе, да се изнарипам на подиум:(

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Признавам дека....
19.4.2011 22:59:51   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Признавам дека ми недостасуваат старите добри времиња, сакам да одам на диско, да мавнам две-три чаши повеќе, да се изнарипам на подиум:(


истово го признавам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Признавам дека....
19.4.2011 23:07:05   
lukas
seto ova gore navedeno od vas jas go priznavamuser posted image momentalno ne mi teknuva drugouser posted image ako mi tekne pisam...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Признавам дека....
20.4.2011 11:33:35   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Признавам дека ми недостасуваат старите добри времиња, сакам да одам на диско, да мавнам две-три чаши повеќе, да се изнарипам на подиум:(


I HEAR YOU, GIRL!!! user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Признавам дека....
20.4.2011 11:40:42   
rina13
lele i jas sakam da iskacam so drugarki da pieme da lumpuvame po diskoteki,da se vratam umorna od igranje doma i taka slatko da si zaspijam ko trup i sabajleto da si stanam vo 1 kafence mafence pak so drugarkite i taka do beskraj lele kolku mi nedostasuva toauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Признавам дека....
20.4.2011 12:43:19   
Lokica1
Priznavam deka, me mrzi da gotvam, sakam da spijam poveke.......i priznavam deka ne mi se sedi na rabota denes.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Признавам дека....
24.4.2011 14:18:59   
mosa
jas priznavam deka mi nedostiga vremeto koga ne bev mazena koga so mm si bevme decko i devojka.Si setavme celo vreme i bezgrizo si uzivavme.Priznavam deka majka mi imase pravo koga vo toa vrmeme mi vikase da si uzivam..user posted image user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Признавам дека....
24.4.2011 15:43:10   
Pepelaska *
Признавам дека сама сум си крива што немам живот каков што сакав ( со исклучок на user posted image )user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Признавам дека....
25.4.2011 13:55:13   
mama26
aj i jas nesto da priznaamuser posted image

priznavam deka sin mi veke porasna a jas uste ne sum spremna za toa,ubavo mi bese koga ne odese ajde eve i koga proode..najubavo mi bese koga samo mene me barase,,ne deka sega ne me bara-no ednostavno ne e toa toauser posted image

pc: i priznavam deka mi falat sedenkite navecer samo so mm i po 2;3 caski bilo sto  user posted image uffuser posted image

< Поракaта ја уредил mama26 -- 25.4.2011 13:57:03 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Признавам дека....
25.4.2011 14:33:35   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Признавам дека сама сум си крива што немам живот каков што сакав ( со исклучок на user posted image )user posted image


знам дека темава е само за признавање user posted image
ама моорам да ти одговорам Пепелашка!
Тоа што знаеш дека сама си крива што немаш живот каков што си сакала нема да ти помогне ниту пак ќе ти промени нешто!
Ама дефинитивно можеш да си помогнеш сама на себе и да пробаш да го доближиш животот да живееш барем приближно така.
Замисли во просек да живееме 75 години! Замисли каква агонија е уште добри 50 или не знам колку години да си го поворуваш ова! Не смееш! Направи нешто! Затоа што е долг период за живеење со вакво чувство! Направи нешто! Вреди! Во име на годините кои сега ако помислам ми личат на вечност! Пробај да го приближиш начинот на живот, и не ми викај дека си пробала до сега, ако не си успеала значи не си пробала доволно силно!



< Поракaта ја уредил виктори -- 25.4.2011 14:35:12 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Признавам дека....
25.4.2011 14:36:29   
Viktori
кријам сладолед од децата, повеќе да има за мене user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Признавам дека....
26.4.2011 9:25:34   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

кријам сладолед од децата, повеќе да има за мене user posted image
user posted image user posted image user posted image



takogje user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Признавам дека....
26.4.2011 11:01:56   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Признавам дека сама сум си крива што немам живот каков што сакав ( со исклучок на user posted image )user posted image


знам дека темава е само за признавање user posted image
ама моорам да ти одговорам Пепелашка!
Тоа што знаеш дека сама си крива што немаш живот каков што си сакала нема да ти помогне ниту пак ќе ти промени нешто!
Ама дефинитивно можеш да си помогнеш сама на себе и да пробаш да го доближиш животот да живееш барем приближно така.
Замисли во просек да живееме 75 години! Замисли каква агонија е уште добри 50 или не знам колку години да си го поворуваш ова! Не смееш! Направи нешто! Затоа што е долг период за живеење со вакво чувство! Направи нешто! Вреди! Во име на годините кои сега ако помислам ми личат на вечност! Пробај да го приближиш начинот на живот, и не ми викај дека си пробала до сега, ако не си успеала значи не си пробала доволно силно!





и јас се приклучувам кон ова, Пепелашка се е возмошно ако се сака и ако си доволно истраен, не вреди да плачеш над својата судбина, пробај да ја промениш,а има пострашни работи низ светот, затоа само напред


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Признавам дека....
26.4.2011 11:08:14   
Martins mom
Признавам дека ми недостасува мм кога е по цели денови на работа, го сакам дома, ама после празников му се собраа 5 дена дома седење, па морам да ви признаам дека ми е поубаво кога е на работаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Признавам дека....
27.4.2011 12:27:00   
Maca25
Признавам дека...некогаш се преправам дека спијам кога ќерка ми ме буди во 7 наутро. Најчесто си легнува и она пак и продолжува да спие уште десетина минутиuser posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Признавам дека....
1.5.2011 19:55:34   
vesna1
Priznavam deka navecer koga site ke si legnat jadam skrisni cokolado, a rezultatot se gleda na mene.user posted image  
Isto priznavam deka MM me nervira koga e doma poarno mie koga e na rabota.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 14:35:03   
Simonne
Priznavam deka ja mrazam mm's mom :/

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 14:44:49   
prettygirl
priznavam deka ponekogas si mislam kaj sme odele so maz mi 5 god uste 5 da odevme...more ne uste 5 uste 10user posted image koooolku ni bese ubavo,ne deka sega ne e ama vo vrska e poubavo

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 15:15:31   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

 
Isto priznavam deka MM me nervira koga e doma poarno mie koga e na rabota.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
me too


_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 15:32:23   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamamoni


ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Признавам дека сама сум си крива што немам живот каков што сакав ( со исклучок на user posted image )user posted image


знам дека темава е само за признавање user posted image
ама моорам да ти одговорам Пепелашка!
Тоа што знаеш дека сама си крива што немаш живот каков што си сакала нема да ти помогне ниту пак ќе ти промени нешто!
Ама дефинитивно можеш да си помогнеш сама на себе и да пробаш да го доближиш животот да живееш барем приближно така.
Замисли во просек да живееме 75 години! Замисли каква агонија е уште добри 50 или не знам колку години да си го поворуваш ова! Не смееш! Направи нешто! Затоа што е долг период за живеење со вакво чувство! Направи нешто! Вреди! Во име на годините кои сега ако помислам ми личат на вечност! Пробај да го приближиш начинот на живот, и не ми викај дека си пробала до сега, ако не си успеала значи не си пробала доволно силно!





и јас се приклучувам кон ова, Пепелашка се е возмошно ако се сака и ако си доволно истраен, не вреди да плачеш над својата судбина, пробај да ја промениш,а има пострашни работи низ светот, затоа само напред


i jas paleska sama sum si kriva sto ne sum toa sto sakav da bidam.
tocno deka ne vredi da se place nad svojata sudbina , nekogas nemozes nisto da promenis bidejki toa ne e vozmozno. taka se vleguva od edna vo druga greska.nekogas pomiruvanjeto e najednostavnoto resenie, no ne i najlesno bidejki dusata boli.

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 15:53:58   
Џесика
Признавам дека пред некој ден во маркет, лижавчето што син ми си го земал сам, а не го куцнаа на каса, не се вратив да го пријавам, а бев излезена од маркетот (жими мајка, откога излегов го заблежав) user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 17:05:28   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Simonne

Priznavam deka ja mrazam mm's mom :/



Признавам дека од прва кога го видов постот се накострешивuser posted image user posted image Ми се виде ко Мартинс мамuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Признавам дека....
3.5.2011 17:12:21   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Simonne

Priznavam deka ja mrazam mm's mom :/



Признавам дека од прва кога го видов постот се накострешивuser posted image user posted image Ми се виде ко Мартинс мамuser posted image user posted image


I na mene isto user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

koe ime e poubavo za naset_o srcence
tin4e_to1

koe ime e za naset_o srcence poubavo

iva (28%)

ana (28%)

tea (16%)

eva (28%)


Број на сите гласови: 328

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!