|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:25:35   
Felly RR
Леле Џесика, и мене плакарот ми е за средување, ама чекам времево убаво да се стопли, уште не ми се тргаат зимските алишта. Не знаеш кога може снег да не зафати, вака нека си стојат во плакар.user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:26:30   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене! Еве појадок, до сега го спремав во кујна user posted image user posted image




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:30:41   
Џесика
Туууу АнаМоли, да ти се позлатат рацете, шо би рекло Турчето user posted image
Фели, од истата причина и јас ги оставам веќе 2 недели... сабајле мм ми вика „кај ми е белата блуза?“ викам, „побарај малку, копај, ќе ја одмоташ од некаде, и не ме терај да ти ја пеглам, земи нешто што е здиплено убаво“

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:31:24   
vezilka RR
Ајде добро утро и од мене.

user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:46:11   
mamicki
Добро утро
Леле АнаМоли, user posted image user posted image user posted image , си поставила дипломатски појадок, има за секого по нешто user posted image , недостигало уште масата да биде наместена покрај прозорец со глетка, па и тие што ептен ништо во уста не ставаат одсабајле да има со што да се почестат user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:52:25   
Ikana
Кој ги тркала срцка!!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Dobro utro i od mene.
Jas sum krs ovie denovi,neso mnogu me nerviraat na rabota ama gleam da ne si fatam pri srce.
Sea od cista mira vleze koleskata mi draga i me prasa kolku olata zimal maz mi,ni zdravo ni kako siuser posted image

Posto odj*bav sve , resiv da si se relaksiram so vas .
Eve vi edno srce za srckite moi :-)

user posted image




(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:17:12   
Maca25
I`m back!!! Ова не беше бре интервју, него тестирање. Еден куп млади девојки, во конференциска сала и решаваат тестови user posted image Резултати до крај на месецов и интервју со газдата (така ми рекоа - газдата).

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:26:25   
temjana
Good morning, angels user posted image јас од сабајле со порција овошје и турско кафе се освестувам. Лелее почнав веќе како мече да станувам, сабајлево ги облекувам фармерките ме собраа за собирање ама ич не се чувствував комотно па ги соблеков. Ќе морам да си купам барем еден пар поголеми панталони бидејќи и овие денес што ги носам кај и да е ќе ми откажат љубовuser posted image мислев ќе издржам мушки без да купувам ама изгледа неможело. Единствена утеха ми е што уште влегувам во 36-ка, кај бутовите ми е точна само горното копче неможам да го закопчувамuser posted image ама кај ми е крајот уште цели 4 месеца

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:26:26   
Ikana
Што се не ќе измислат ејјј, а бе интервју се знае, идеш, праиш муабет, те меркаат шо чоек си, гледаат цв и тоа е тоа...на што личи сега ова...се пуваат кој поише тестови ќе даде за секретарка да бидам??? Сериозно???

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:27:04   
Beatris
Добро утро срцки прцки user posted image  Ете ме и мене, гледам кафе Икана стаила, и тоа весело кафе, АннаМоли доручек, ништо не фали, друштво топ како и секогаш user posted image

Мацо јок секирација ќе биде ако не таму, на друго место. Достич мене секој ден ми иде да му ја пукнам главата на некој од работа, се само кратат нешто, сите се во чкљ расположение, ќе се испозаколеме. Лани се нервирав ептен, сега откако се вратив од породилно само им се смеам на сите, и некој ако сака да се кара нема гз', ако сака да ми бутне нешто да му сработам, не и ќе свртам на смешка, не може да се наљути. Ај сиктер таму сите, не јади нервози за идиоти!

Јас инаку ја носев принцез А на контрола сабајле, машалка 700гр качила прошли месец, а у висина ми рече д-рот дека е 6 см изнад просек user posted image  (колку што треба да биде на 1 год), а она има 11 месеци. Да си ја испофалам јас тука, зашто умрела циганката ... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:28:19   
Andriance
Macikiii hellooo se vrativme od kontrola...redovna..bebe odlicno...ja srekjna ahahhaha..se mislam kaj da se setne denes..neam so da praam po doma user posted image ako nekoj e za..neka pise...Maco..ajde ke izleze nesto


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:28:45   
mamicki

Mi se jadat jagodi, ama ne od plasticnite, oranzeriski, tuku vistinski jagodi. Koga izleguvaat tie po pazarive?

user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:29:26   
maki1
Dobar den devojcinja kako ste mi denes?Ajde uste utre pa na prodolzen vikend.Inaku nie denes se pakuvame utre ideme za Mk,a ovde vremevo mislis zima ide,bljak ic ne mu lici da e volku tmurno.Ajde eve eden italijanski pojadok da se raspolozime i da ja trgneme negativnata energija,user posted image user posted image za site.

user posted image
user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:31:26   
Ikana
Хахахахах Беатрисче и Андријанче, браво пу пу машала, да растат само и радосни да бидат, друго се ќе се среди!!! Него јајца како се фарбаат да не знае некој? Свеки демек ќе ми напраеше, ама болна е...user posted image Или ко црногорецон да напишам кое јајце која боја е...user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:32:42   
Ikana
Па можеш и сега да најдеш Веро или слично...инаку мај/јуни мамички!

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


Mi se jadat jagodi, ama ne od plasticnite, oranzeriski, tuku vistinski jagodi. Koga izleguvaat tie po pazarive?

user posted image


(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:32:54   
Mihaela 2010
Zdravo i od mene,i jas samo sto se vrativ od Neuromedika,M vekje dva dena navecer se budi so zatnato nose pa i smeta,i se isplasiv pa sabajle ja odnesovme na pregled.Fala bogu se e vo red,krvnata slika e top,nema viroza sto e najvazno.Samo ni prepisa kapki za nos,i sirupce za nedaj boze,posto ide praznik pa nema da rabotat.Edino me zagrizi sto za nejzina vozrast e po slabicka i po niskauser posted image ,pa mozno e da odime na klinika da vidime kako se razviva i dali ima nekakov problem ili ednostavno takvo si e deteto...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:34:57   
Beatris
Иканооо јајца у ТЕМА за јајца, па ако сакаш и црногорски напрај ги user posted image user posted image user posted image  А може ќе те фати инспирација од тоа клиповите па ќе се унесеш во украсувањето user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:37:23   
Ikana
ООО имаме и јајчарска тема?? Па јас не сум знаела...ќе се телепортирам сега и ќе проучам убаво за да ги украсам јајцата, пошто јајца за Велигден неукрасени не се воопшто јајца....Да кажам јајца уште еднаш или не? Јајца...а???
ХАХхахахахuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:42:03   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zdravo i od mene,i jas samo sto se vrativ od Neuromedika,M vekje dva dena navecer se budi so zatnato nose pa i smeta,i se isplasiv pa sabajle ja odnesovme na pregled.Fala bogu se e vo red,krvnata slika e top,nema viroza sto e najvazno.Samo ni prepisa kapki za nos,i sirupce za nedaj boze,posto ide praznik pa nema da rabotat.Edino me zagrizi sto za nejzina vozrast e po slabicka i po niskauser posted image ,pa mozno e da odime na klinika da vidime kako se razviva i dali ima nekakov problem ili ednostavno takvo si e deteto...


Во Неуромедика, па ние само што се вративме од таму user posted image  Гарант сме се сретнале, да не седевте вие кај Фонтаната?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:43:46   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

ООО имаме и јајчарска тема?? Па јас не сум знаела...ќе се телепортирам сега и ќе проучам убаво за да ги украсам јајцата, пошто јајца за Велигден неукрасени не се воопшто јајца....Да кажам јајца уште еднаш или не? Јајца...а???
ХАХхахахахuser posted image user posted image user posted image


Еве ти ги твоите јајца user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:47:35   
Natuska85
Ооо женички ме расположивте малку,тажна сум од сабајлево К го носам во градинка и уште плаче кога ќе го оставам срце ми се корне.И учителката едната ми кажа дека плачел скоро цело времеuser posted image user posted image user posted image , а вчера мајка ми кога го зимале другата учителка па им кажала дека не плачел многу,на кој да верувам....или мајка ми ме лаже да не се секирам,незнам битно и јас си плачеев од сабајле.Тешко ми е многуууuser posted image user posted image user posted image user posted image Сега чекам 11 да дојде да го земат

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:48:16   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

ООО имаме и јајчарска тема?? Па јас не сум знаела...ќе се телепортирам сега и ќе проучам убаво за да ги украсам јајцата, пошто јајца за Велигден неукрасени не се воопшто јајца....Да кажам јајца уште еднаш или не? Јајца...а???
ХАХхахахахuser posted image user posted image user posted image

Толку си ме изнасмеала, ми дојде да те штипнам за обравче од убо шо ми дојде user posted image не е до јајцата толку user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:49:00   
Ikana
Гарант вака ќе изгледаат, CSI Easter Egg special ќе бидат моите! user posted image user posted image user posted image Со еден наслов како можеше, или домаќинлук крајм спешлuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:49:16   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zdravo i od mene,i jas samo sto se vrativ od Neuromedika,M vekje dva dena navecer se budi so zatnato nose pa i smeta,i se isplasiv pa sabajle ja odnesovme na pregled.Fala bogu se e vo red,krvnata slika e top,nema viroza sto e najvazno.Samo ni prepisa kapki za nos,i sirupce za nedaj boze,posto ide praznik pa nema da rabotat.Edino me zagrizi sto za nejzina vozrast e po slabicka i po niskauser posted image ,pa mozno e da odime na klinika da vidime kako se razviva i dali ima nekakov problem ili ednostavno takvo si e deteto...


Во Неуромедика, па ние само што се вративме од таму user posted image  Гарант сме се сретнале, да не седевте вие кај Фонтаната?

Шо не и се сипа ко на Маца тогаш? Можеше да и го побараш детето онака за прошетка user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 10:49:44   
Ikana
Ми ги памтиш обравчињата од сликата Џесика ???
user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

ООО имаме и јајчарска тема?? Па јас не сум знаела...ќе се телепортирам сега и ќе проучам убаво за да ги украсам јајцата, пошто јајца за Велигден неукрасени не се воопшто јајца....Да кажам јајца уште еднаш или не? Јајца...а???
ХАХхахахахuser posted image user posted image user posted image

Толку си ме изнасмеала, ми дојде да те штипнам за обравче од убо шо ми дојде user posted image не е до јајцата толку user posted image


(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?