|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 8:08:09   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

sega bas denovive slusnav deka fondot tie pari na d-rite ke im gi isplaka vrz osnov na toa kolku pacienti bile na pregled MESECNO kaj toj d-r..taka da d-r moze da ima i 10000 pacienti toj ke zeme pari samo za tie sto gi pregledal..
8000 pacienti kaj Stambolievuser posted image user posted image user posted image user posted image
Jas ja prasav bas Sonja pred 6 meseci imaa okolu 4000? Inaku i mene toj mi e maticen,sestrata e nekoja nova abe edno namkoresto i nadmeno stvorenje nemam zboroviuser posted image
Jas pravev pap i mi naplati samo 100 den zatoa sto prv pat ovaa godina pravam....


Eeee eve ti kazuvam - 8000 pacientki....Zatoa sekogas ima guzvi kaj nego i sekogas brza,mnogu retko da go nacekas natenane da te pregleda..On misli na tie nadvor sto cekaat i toa e toa. Inaku deka e strucen - strucen e a i deka e lakom ( pa koj doktor ne e )
A za sestrava sto mi kazuvas bas denes ke vidam...Sonja bese super i posleden pat koga bev dvete bea tamu,Sonja ja obucuvase ovaa,ama ako e namkoresta ke mu spomnam na doktorot user posted image Ne mu lici takva na nego....

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 9:12:06   
mila28
riba79 i mene maticen mi e Stamboliev, megutoa znam deka pap e besplaten, eden godisno sleduva besplatno, mene ne mi go naplakal papot nikogasuser posted image A za sestrata jas ja imam videno megutoa ne i obrnav vnimanie bidejki doktorot izleze me vide i odma me vikna, a i Sonja bese seuste tuka.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 9:26:26   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

riba79 i mene maticen mi e Stamboliev, megutoa znam deka pap e besplaten, eden godisno sleduva besplatno, mene ne mi go naplakal papot nikogasuser posted image A za sestrata jas ja imam videno megutoa ne i obrnav vnimanie bidejki doktorot izleze me vide i odma me vikna, a i Sonja bese seuste tuka.
I jas znam deka zakonot e smenet i deka sega veke ne e besplaten pap-ot...Denes ke mu ja iskritikuvam sestrata user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 16:42:45   
Ellyy
Dr. Damcevski(mislam deka taka se prezivase) od Sv. Lazar
Jas kaj nego imam odeno nekolku pati na vtoro mislenje epten e posveten I profesionalen,mi se dopagja sto se vo detali objasnuva.Inaku bev samo poradi problem so policisticni jajnici I me izraduva sto nemalo poveke potreba od pienje na antibebi piluli I prv doktor sto me brecna za bebence pa. dase vratam od Svajcarija I so mojot verenik se nadevame deka naskoro ke gi vidime dvete crticki na testovite za bremenost

< Поракaта ја уредил Ellyy -- 20.10.2011 16:48:27 >

(Одговор на членот KRISTIJANA*)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 16:53:01   
Ellyy
Inaku maticen mi e dr. Kacarski vo z.d. Zeleznicar.

(Одговор на членот Ellyy)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 17:11:22   
riba79
jas koga bev na pap vo 17 30 imase samo 1 pacientka pred mene koja si go zemasekartonot od kaj d-rotuser posted image a posle mene nemase..taka da mene prv pat da mi se pogodi natenane da bidam pregledana.

(Одговор на членот Ellyy)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Гиниколози - препораки
20.10.2011 17:33:12   
Ellyy

ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

jas koga bev na pap vo 17 30 imase samo 1 pacientka pred mene koja si go zemasekartonot od kaj d-rotuser posted image a posle mene nemase..taka da mene prv pat da mi se pogodi natenane da bidam pregledana.



Kaj nego nasabajle ima mn ednas se iznacekav,i potoa ne mi objasni podetalno sto kako,porucek nema skoro ic pacientki pa najubavo e toa vreme da se odi kaj nego.Ona sto me nervira e cekanjeto na rezultati samo pap testot e 3 nedeli....ne sum cula za drugi mesta kolku se ceka

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Гиниколози - препораки
21.10.2011 8:26:32   
miana
Jas bev vcera vo 19h ,pred mene imase tri zeni i posle mene uste dve...Nema pravilo...Zavisi kolku se zadrzuva so pacientka..Ako on zaglavi so edna ke mu se se nasoberat kup i posle drugite gi brza..Fakt e deka na nikoj ne ni se ceka a sakame da se zdarzime poveke koga sme vnatre user posted image ..Vcera bese mnogu raspolozen za rabota doktorot epten natenane me gledase,poleka,polea\ka..Mu spomnav za sestriceto sto mu raboti..Vikam d-re novovo devojce mnogu ozbilono...Mi vika : pa poarno taka..( znaci i nego mu odgovara) Na Sonja i e mnogu kiven,otisla vo Svedska da raboti a nemoze da najde rabota i vika sega i bez pari da saka da raboti ne ja primam nazad..( jas se sekavam deka ona e mnogu godini tamu i on ja nauci se) AA by the way vcera mnogu bese prijatna sestrata ( iznednaduvacki) moozebi deka bev so kerkami pa i se smeskase celo vreme i i dade bombonce user posted image   

(Одговор на членот Ellyy)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Гиниколози - препораки
21.10.2011 8:51:14   
riba79
Bas i jas komentirav za pap testot mi kaza dokolku e negativen voopsto ne se javuvaat,a ako ima makar i kandida togas se javuvaatuser posted image ...inaku stvarno 3 nedeli e mnogu..na privatno ako pravi se ceka samo 2 dena ama toa kolku pari tolku muzikauser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Гиниколози - препораки
21.10.2011 12:08:59   
Ellyy

ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

Bas i jas komentirav za pap testot mi kaza dokolku e negativen voopsto ne se javuvaat,a ako ima makar i kandida togas se javuvaatuser posted image ...inaku stvarno 3 nedeli e mnogu..na privatno ako pravi se ceka samo 2 dena ama toa kolku pari tolku muzikauser posted image


Jas koga pravev pap test odkoga go dobile rezultatot odma me i izvestija iako nemase nikakov naod,sve bilo ok sto isto taka toa mn mi se svigja a i Kacarski e bas prijaten i prijatelski nastroen kon svoite pacientki,samo dokolku ne go potprasuvas mn vo detali nema da objasni a valjda i cela sum bila zbuneta zs prv pat mi bese i ne ni znaev sto mi zboruva user posted image ama sega cekam da se vratam vo Mk da vidam sto ke kaze...dali e se vo red za da si cekame user posted image so verenikotuser posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Гиниколози - препораки
21.10.2011 12:43:49   
@Mila@
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas bev vcera vo 19h ,pred mene imase tri zeni i posle mene uste dve...Nema pravilo...Zavisi kolku se zadrzuva so pacientka..Ako on zaglavi so edna ke mu se se nasoberat kup i posle drugite gi brza..Fakt e deka na nikoj ne ni se ceka a sakame da se zdarzime poveke koga sme vnatre user posted image ..Vcera bese mnogu raspolozen za rabota doktorot epten natenane me gledase,poleka,polea\ka..Mu spomnav za sestriceto sto mu raboti..Vikam d-re novovo devojce mnogu ozbilono...Mi vika : pa poarno taka..( znaci i nego mu odgovara) Na Sonja i e mnogu kiven,otisla vo Svedska da raboti a nemoze da najde rabota i vika sega i bez pari da saka da raboti ne ja primam nazad..( jas se sekavam deka ona e mnogu godini tamu i on ja nauci se) AA by the way vcera mnogu bese prijatna sestrata ( iznednaduvacki) moozebi deka bev so kerkami pa i se smeskase celo vreme i i dade bombonce user posted image   


Jas ja obozavav Sonja ..prviot pat koga ne beshe tuka mi beshe glupo da prasham kaj e ama vtoriot si prashav i mi kaza deka vo stransvo e,a novata sestra normalno deka ke e takva zs ne gi poznava lugeto ko Sonja ama ke se opushti...na zakazano si otidov i iako imashe zeni pred mene ona si odeshe po spisok taka da ne cekav mng,vajda drugite ne bile zakazani ili ne znam sto beshe.Idnata nedela idam za brisevi samo me zamisli ova denov na drvoto dali ke bide i dali ke rabotat poliklinikite????

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Гиниколози - препораки
21.10.2011 13:21:41   
miana
Sonja i na pocetokot bese taka pristapna i nasmeana...Nekogas i ona imase "denovi".... Pocnavme za Sonja muabet - ne mi se veruva..Ajde ke se svikneme i na novava user posted image  

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Гиниколози - препораки
26.10.2011 16:06:39   
Anicka82
Jas bi sakala da ja preporacam D-r Gordana Petrovska od Sistina.Stanuva zbor za mnogu golem profesionalec i strucnjak, i pred se za golem covek. Cela bremenost mi ja sledese so budni oci i dokolku ne odev paralelno kaj nejze i kaj maticniot ginekolog, moze nemase do kraj da ja isturkam bremenosta. Isto taka sum blagodarna sto ne go ostavi dezurniot doktor da me porodi tuku si ostavila poraka deka sum nejzin pacient i da ja povikaat za poragjaj. Osobeno ja preporacuvam za 4d pregledite, site moi prijatelki i rodnini odat kaj nejze i se prezadovolni.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Гиниколози - препораки
27.10.2011 15:05:56   
bube10
едно прашање до сите рр дали некоја знае или има сознание за гинеколозите во Интермед, ме интересира зошто немам матичен лекар од ххх причини а треба да најдам во брзо време зошто планирам user posted image  инаку до сега одев во систина кај д-р Темелковски и сум задоволна но нели сепак треба матичен лекар. Пздрав до сите

(Одговор на членот Anicka82)
Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Гиниколози - препораки
2.11.2011 13:24:23   
lindicka
Bube10 Sto napravi vo vrska so matcen ginekolog od Intermed? I jas sum zainteresirana za maticen od tamu.
Dali nekoj znae dali vo Neuromedica  moze da se ima maticen ginekolog i koj vie bi go prepopracale?

Fala

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Гиниколози - препораки
2.11.2011 15:56:17   
vanessa30
Jas porano odev vo Intermed imav mat ginekolog, ama tamu izgleda nesto imaat problem oti ginek im se menuvaat kako corapi, a edno vreme i nemaa ginekolog tamu. Mene prvin mi bese Nadica Gerovska, pa posle Veronika neznam kako i bese prezimeto, pa potoa nemaa ginekolog i morav na drugo mesto da si baram care. Vi preporacuvam da si najdete na drugo mesto ginekolog, najdobro kaj nekoj privaten sto si ima negova ordinacija, zatoa sto e dobro sepak eden dok da ve vodi, a ne da odite na pregled i da se cudite od kade izleze noviot dok.

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 10:27:58   
bube10
lindicka jas bev do intermed ama nemaat ginekolog i mi ja preporacaa Nadica Gerovska koja si otvorila privatno no raboti so plavi kartoni. nekolku pati procitav na forumov pofalni zborovi za nea pa vcera se javiv i zakazav za vo ponedelnik. Najmnogu mi odgovara sto raboti do 20 casot i sabotite gi raboti. pa ke vi raskazam vo ponedelnik kako sum pominala user posted image
Vanessa30 ti kako si zadovolna od Naadica Gerovska? cekam odgovor user posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 10:52:06   
vanessa30
Da pogore imam pisano, deka zenata epten e super, mnogu e fina, organizirana, brisevi za mikro ona si gi nosi, mnogu sum zadovolna, cela bremenost odev kaj nea kako maticen ginekolog i +odev kaj prof.Dimitrov vo Remedika. Jas bev kaj nea zapisana za mat dodeka bese vo Intermed, ama posle si zamina od tamu i neznaev kade se preselila, pa koga zaminav od Intermed se zapisav kaj Cvetanovski (kis voda kaj rampa) ama so nego nesto se iskaravme, i posle na preporaka na prof. Dimitrov ja najdov ordinacijata na D-r Nadica.Taka da najtoplo ti ja preporacuvam, zenata e odlicna.

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 10:57:45   
JovanaJ
Moze nekoj da mi dade broj od Dr. Nadica Gerovska vo pp. I da mi objasnite kade se naoga...fala vi
Ginekologot sto mi e sega, mi e malku daleku, plus raboti prva smena i cesto razmisluvam da ja smenam....

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 12:29:08   
vesna1
Bube, Vanesa ve mola za broj do ordinacijata na doktorkata Nadica Gerovska.
Bidejki i jas trazam soodveten maticen ginekolog.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 13:16:00   
lindicka
Bub1 10 i Vanessa 30 fala na odgovorot, i jas mislev da odam akj Nadica Gerovska, mnogu lugje mi ja proporacaa, samo ne znam dali prima uste pacienti za maticen lekar, da ne i se ispolnila kvotata, no treba da se javam i kje prasam. Pozdrav

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 13:47:26   
bube10
lindicka jas vcera zakazav kaj Nadica Gerovska i prima uste novi pacienti taka da mozes da i se javis da si zakazes user posted image
vesna1 brojot na Nadica Gerovska e 3221-332 - ginekoloska ordinacija ,,mama,,

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 13:50:12   
bube10
vanessa30 fala na odgovorot se nadevam deka i jas ke imam isti vpecatok kako i ostanatite od Nadica pozz

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: Гиниколози - препораки
3.11.2011 21:52:35   
eli07
Jas bi se nadovrzala na komentarite za Dr.Stamboliev.Mi bese maticen nekolku god. megjutoa otkako imav spontan  zavrsiv na kraj so tri kiretazi (od koi edna histeroskopija)Zborot mi deka tolku pogresni dijagnozi nitu eden doktor mi nema dadeno.A za vnimanie i vreme da ne praime muabet .Sekogas bese na brzanje, so oskudni soveti i nedolicni komentari.Vo red site znaeme deka ima mnogu pacientki no sekoja od niv zasluzuva da dobie soodveten tretman i pregled pa zatoa plakame neli?Vo sekoj slucaj moze za drug e ok toa e samo moe iskustvo.Sega sum kaj dr.Lozankovski.Od prviot vpecatok sum prezadovokna pa ke vidime.Pozdrav

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: Гиниколози - препораки
4.11.2011 14:35:09   
vanessa30
Ordinacija Mama (d-r Nadica Gerovska)se naoga karsi fontanata vo park vo zgradata odma do klubot MCM.
Eve vi i tel od ordinacijata 02 3221 332 i mob od doktorkata 071 224222.
Ako nemoze tel vaka togas da pratam na PP

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?