|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 11:58:05   
fetusce
user posted image Sakam da se porodam vo Cair  vo specijaliziranata bolnicata za ginekologija i akuserstvo, dali poznavate nekoj doktor tamu, za poroduvanje mi treba?

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 576
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 12:53:15   
miana
Na drzavnive kliniki nema vise - koj sakam toj da me poraga..Koj ti se padne-toj ...Taka razbrav...

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 577
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 13:13:01   
ivana28
Ајде женски помагајте.Јас секогаш сум одела кај Др.Никола Пановски во Аеродром кај Вучко и сум презадоволна од него,ама ми треба и матичен гинеколог затоа што ќе ми треба за упут,за боледување или било каква друга работа што неможе приватен да ми ја овозможи.Па,затоа ве молам да ми помогнете.Се мислам дали да одам во Државна или Букурешт.Прочитав дека во Букурешт имало некој др.Александар бил добар,ама сепак неможам да се одлучам user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 578
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 13:35:49   
miana
ivana28 te sovetuvam da si citas stranive nanazad i ke si procitas najubavo.....Mene mi e  doktor Gorgi Stamboliev se naoga kaj socijalnoto vo poliklinikata na mvr..Jas sum od 2002 godina kaj nego..Zadovolna sum...

(Одговор на членот ivana28)
Непосредна врска до пораките: 579
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 14:48:50   
ivana28
Па,малку ми е тешко да одлучам ама читав наназад се што е пишувано ,така да за кратко време морам да одлучам зашто времто брзо иде а јас сум 6 недела user posted image  фала во секој случај

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 580
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 15:58:08   
libra.n
Fetusce, jas se porodiv vo Cair, pred 4 meseci, me porodi D-r. Licoski. Covekot se izdrobi okolu nas (rodilkite koi toj gi porodi) sekoj den doagase da ne vidi so ne bese slucaj kaj drugite doktori. Da ne ti kazuvam za poragajot kolku mi go olesni, a mi ja vodese i bremenosta, premnogu sum zadovolna, strucen e i komunikativen. Jas za vtoro dete samo kaj nego.

(Одговор на членот ivana28)
Непосредна врска до пораките: 581
   RE: Гиниколози - препораки
28.11.2011 16:55:55   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Na drzavnive kliniki nema vise - koj sakam toj da me poraga..Koj ti se padne-toj ...Taka razbrav...


ne e bas taka,ako sakas da te porodi''tvoj d-r si plakas 30000den...ili ako ti e Golem prijatel doaga na poroduvanjeto..pozz

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 582
   RE: Гиниколози - препораки
29.11.2011 8:52:43   
ivana28
Јас се одлучив,ќе одам во СВР кај Др.Стамболиев.Ем ми е блиску,ем една пријателка оди кај него долго време user posted image  Решив голем проблем и се радувам user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 583
   RE: Гиниколози - препораки
29.11.2011 9:28:34   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Na drzavnive kliniki nema vise - koj sakam toj da me poraga..Koj ti se padne-toj ...Taka razbrav...


ne e bas taka,ako sakas da te porodi''tvoj d-r si plakas 30000den...ili ako ti e Golem prijatel doaga na poroduvanjeto..pozz
Epe nemalo toa vise,plakas -ne plakas...Taka razbrav posleden pat....Ako ti e prijatel pa daa dojde onaka a da te poraga koj e na smena -toj..Jas taka razbrav Najnovo

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 584
   RE: Гиниколози - препораки
29.11.2011 9:30:16   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivana28

Јас се одлучив,ќе одам во СВР кај Др.Стамболиев.Ем ми е блиску,ем една пријателка оди кај него долго време user posted image  Решив голем проблем и се радувам user posted image

Super-dobar izbor...Samo treba trpenie kaj nego zosto sekogas skoro ima guzva iako raboti so zakazuvanje...Inaku denes ke odam bolovanje da si zemam...

(Одговор на членот ivana28)
Непосредна врска до пораките: 585
   RE: Гинеколози - препораки
29.11.2011 13:15:18   
macuska5
Zdravo, i jas sum od strana, a mi treba ginekolog, pa ako gi imate broevite od Stamboliev i Davceva Ve molam pisete gi. blagodaram 

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 586
   RE: Гинеколози - препораки
29.11.2011 13:22:28   
miana
ti prativ PP  so brojot na Stamboliev a Davceva mi e poznato ama neznam koja e

(Одговор на членот macuska5)
Непосредна врска до пораките: 587
   RE: Гиниколози - препораки
29.11.2011 15:50:02   
ivana28
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivana28

Јас се одлучив,ќе одам во СВР кај Др.Стамболиев.Ем ми е блиску,ем една пријателка оди кај него долго време user posted image  Решив голем проблем и се радувам user posted image

Super-dobar izbor...Samo treba trpenie kaj nego zosto sekogas skoro ima guzva iako raboti so zakazuvanje...Inaku denes ke odam bolovanje da si zemam...



Ако,нема врска ако има малку повеќе гужва,само ми е битно да е добар гинекологот .Добро е што слушам од повеќе луѓе добри зборови за него,па не се плашам.Фала ти многу user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 588
   RE: Гинеколози - препораки
30.11.2011 11:30:31   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: macuska5

Zdravo, i jas sum od strana, a mi treba ginekolog, pa ako gi imate broevite od Stamboliev i Davceva Ve molam pisete gi. blagodaram 


mislam deka Dvaceva ne raboti so plavi kartoni....

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот macuska5)
Непосредна врска до пораките: 589
   RE: Гиниколози - препораки
30.11.2011 12:21:09   
fetusce
ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Fetusce, jas se porodiv vo Cair, pred 4 meseci, me porodi D-r. Licoski. Covekot se izdrobi okolu nas (rodilkite koi toj gi porodi) sekoj den doagase da ne vidi so ne bese slucaj kaj drugite doktori. Da ne ti kazuvam za poragajot kolku mi go olesni, a mi ja vodese i bremenosta, premnogu sum zadovolna, strucen e i komunikativen. Jas za vtoro dete samo kaj nego.



Blagodaram sigurno ima ordinacija za kaj nego da vlezam i direkno da go prasam za poroduvanjeto. Ke odam drugata nedela i ke go pobaram . Fala , ako ne go najdam ke ti pisam za negoviot telefon da mi go dades .

< Поракaта ја уредил fetusce -- 30.11.2011 12:26:21 >

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 590
   RE: Гиниколози - препораки
30.11.2011 12:24:58   
fetusce
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivana28

Ајде женски помагајте.Јас секогаш сум одела кај Др.Никола Пановски во Аеродром кај Вучко и сум презадоволна од него,ама ми треба и матичен гинеколог затоа што ќе ми треба за упут,за боледување или било каква друга работа што неможе приватен да ми ја овозможи.Па,затоа ве молам да ми помогнете.Се мислам дали да одам во Државна или Букурешт.Прочитав дека во Букурешт имало некој др.Александар бил добар,ама сепак неможам да се одлучам user posted image


Ivana jas odam kaj doktor Dusko Filipovski vo bukurest. Odlicen ginekolog-akuser e.Mnogu e trpeliv  i dobar covek.


< Поракaта ја уредил fetusce -- 30.11.2011 12:27:37 >

(Одговор на членот ivana28)
Непосредна врска до пораките: 591
   RE: Гиниколози - препораки
1.12.2011 16:30:17   
libra.n
ne, toj nema ordinacija svoja tuku raboti vo Cair. Pobaraj ja na internet stranata na Cair-bolnicata, i ke go najdis brojot, za da se informiras koga e na smena D-r. Licoski. Mislam deka samo taka mozes, ili prasaj ako mozes da zakazes. Ako ne se snajdes so br. pisi mi ke ti go pratam vo pp

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 592
   RE: Гиниколози - препораки
6.12.2011 10:10:34   
Tanjat7880
Devojcinja,nov moment za mojot maticen mi ginekolog,kartonot mi e vo neuromedika i eve vreme e da odam na sistematski ginikoloshki pregled,koga tamu nekoj nov covek(gi menuvaat ko corapi ginikolozive )Marjan Kapushevski,ima li nekoj slushnato za nego?

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 593
   RE: Гиниколози - препораки
6.12.2011 11:24:25   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: fetusce

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivana28

Ајде женски помагајте.Јас секогаш сум одела кај Др.Никола Пановски во Аеродром кај Вучко и сум презадоволна од него,ама ми треба и матичен гинеколог затоа што ќе ми треба за упут,за боледување или било каква друга работа што неможе приватен да ми ја овозможи.Па,затоа ве молам да ми помогнете.Се мислам дали да одам во Државна или Букурешт.Прочитав дека во Букурешт имало некој др.Александар бил добар,ама сепак неможам да се одлучам user posted image


Ivana jas odam kaj doktor Dusko Filipovski vo bukurest. Odlicen ginekolog-akuser e.Mnogu e trpeliv  i dobar covek.



I jas odam kaj Dusko vo bukurest.Sega bas ke odam kaj nego.Mnogu dobar covekuser posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 594
   RE: Гиниколози - препораки
6.12.2011 12:46:30   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Devojcinja,nov moment za mojot maticen mi ginekolog,kartonot mi e vo neuromedika i eve vreme e da odam na sistematski ginikoloshki pregled,koga tamu nekoj nov covek(gi menuvaat ko corapi ginikolozive )Marjan Kapushevski,ima li nekoj slushnato za nego?


Др. Марјан наизглед е фин човек ( јас работам во истата зграда каде што е неуромедика па често го гледам). Вака за муабети, консултации со него нема проблем, ми рече во било кое време да се симнам доле, тој би ми помогнал. Уште не сум отишла.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 595
   RE: Гиниколози - препораки
6.12.2011 18:00:29   
iviv
jas sum veke vo remedika za invitro kaj hadji lega nekoja da ima iskustvo so ovoj doktor jas sum prezadovolna no bi sakal da mi kazate mislenje za nego user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 596
   RE: Гиниколози - препораки
6.12.2011 23:44:59   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: iviv

jas sum veke vo remedika za invitro kaj hadji lega nekoja da ima iskustvo so ovoj doktor jas sum prezadovolna no bi sakal da mi kazate mislenje za nego user posted image


samo uzivaj i opushti se...vo pravi race si

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 597
   RE: Гиниколози - препораки
7.12.2011 15:52:19   
Lazojka
Zdravo na site

Jas imam edno prasenje se nadevam deka nekoj ke moze brzo da mi odgovori. Imam deneska zakazano pregled kaj
[color=#000000 size=2]Прим.д-р Јане  Стојковски, спец.по гинекологија и акушерство vo Remedika pa me interesiraat iskustva vo vrska so doktorot i dokolku moze da mi kazete info kako se dvizat cenite vo Remedika za Pap, eho..

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 598
   RE: Гиниколози - препораки
7.12.2011 15:54:28   
dostickage
Jane e srce covek,nema da pogresis voopsto.Za cenite ne bi znaela stvarno....

(Одговор на членот Lazojka)
Непосредна врска до пораките: 599
   RE: Гиниколози - препораки
7.12.2011 16:04:06   
Lazojka
tnx dostickage na brziot odgovor.. mi go falea mnogu pa me interesirase i od tuka nekoe iskustvo user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 600
Страница:   <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?