|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:54:26   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

mmmmmmmmmmmm vkusno aj pusti recept ovaa ne go znam nitu sum go jadela a sakam da probuvam novo jadenje
se nadevam kerka mi deka ke se metne na mene a ne na tatko i ( nisto ne jade)


aj jas ke go pisam ovde a vie premestete go kade mu e mestoto bidejki ne najdov za soleni raboti za da pisam a nekako ne mi ide soleno vo blago da pisam kaj slatkite

150gr sunka,150gr posebna,150gr kaskaval,4morkovi vareni,dve jajca vareni seto ova se secka na sitni kocki i se mesa vo 250gr majonez i se ostava na strana a vo tendzere na tivok ogan epten tivok se stava pola kg  jogurt ako e epten gust malku se razreduva epten malku i 3 zelatina se isipuva vo jogurtot i se brka na tivkiot ogan za da se rastopi zelatinot a ne da vrie jogurtot i se trgna na strana da ostine epten mlako da bide i se stava smesata seckana i se brka seto zaedno i se stavaat vo kalpcinja so folija oblozeni  i se stava vo obicen frizider da se stegne i se sece potoa.
Kalpcinja znaete za koj zboruvam za tie sto se za figaro zeleznite vo trijagolnik i polukrug
Mene mi e prefkusna a i mi se najde za gosti ja sreviram so ordever sunka kaskaval maslinki vrat i sl probajte pa ke kazete


(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 15:56:11   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

ЕЕ како не знам ...само што никогаш никој не ми правеше user posted image user posted image не му беше ич сигурна индијанската скала а јас пуста да се пендерам лелееееее како сум се качувала да берам црници знаете нели што е тоа? имав една комшика абе црници огромнииииии уххх кради јади бевме во мааало само смоквата на дедо ми ја чував user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Da ti napraam indijanska? user posted image Ti teknue sto bese indijanska, Kikicka?user posted image
Onaka so dve race pravis kako skalichka i go podigas drugiot, odnosno se kacuva kaj tebe na dlanki so noga i go odbacuvashuser posted image




Еее тоа биле убави времиња. Сега децава наши ќе берат на фармвил user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 6.3.2012 15:57:45 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:05:36   
Beatris
Жени едноставно морам да ве насмеам user posted image  Не знам дали веќе сте го виделе ова на фб

[img]user posted image [/img]

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:18:26   
Annet
hahaha BOg da cuva i da brani,abe i ova l go ima hahahahahhahaha
se iznasmeav leleee

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:27:51   
kikicka
user posted image user posted image user posted image ЕНЕМА ПУШЕЊЕ ВО ДНЕВНА user posted image user posted image

Заебанција настрана барем името да и го прекриле срамота бе аиииии

< Поракaта ја уредил kikicka -- 6.3.2012 16:30:30 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:28:19   
Maca25
Лелеееее!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:33:48   
Beatris
Се исплаши сирота user posted image user posted image user posted image  Он на мене нe ...

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 6.3.2012 16:35:32 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:33:54   
Viktori

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


тралалајка еј... он на мене не ќе сум пушела user posted image

ц ц ц ц

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:35:51   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


тралалајка еј... он на мене не ќе сум пушела user posted image

ц ц ц ц

user posted image user posted image user posted image user posted image

Komentarov ti e jak Viktori.
Pa nejzinite mozat da ja vidat ....user posted image
Jas pa na sto pomisliv user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:38:48   
Beatris
Јас имам 1 мутуал френд со дотичниот user posted image user posted image user posted image  Сега проверував дали постојат, пушачката ја нема (разбирливо нели), ама фраеров тука е user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:50:20   
kikicka
user posted image user posted image Еееееее и јас проверував бе дали ја има и ја нема нормално
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Јас имам 1 мутуал френд со дотичниот user posted image user posted image user posted image  Сега проверував дали постојат, пушачката ја нема (разбирливо нели), ама фраеров тука е user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 16:57:25   
Calypso
Ajdeeee... sto se nema na FBuser posted image , dobro, lugjevo znaat li deka i drugi mozat da citaat?

Da udrime edno popladnevno kafence, ili poveke ste za nesto posilno?
user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 17:28:11   
Maca25
Ај дајте некое пивце, како за после ручек!?!?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 18:51:19   
Ikana
Aj nazdravje Maco!
user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 19:06:04   
Maca25
Уф што убаво!! Фала бе срцка!
Него, грло почна да ме боли. И јас како ќерка ми - секој месец настината.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:17:11   
Tanjat7880
Eh Maca,jas sum vekje podolgo vreme takva,decata ni nosat svashta a nie stari organizmi teshko se borime so virusite.
Nego deneshna slucka so NEUROMEDIKA,tamu mi e maticniot ginikolog i se javuvam da proveram dali ushte ordinira Kapushevski(oti ko corapi gi menuvaat ginekolozite)i kolku koshta so plavo kartonce PAP EXO i redoven ginekoloshki sistematski pregled.Operatorot mi vika DA,DO 23.03 IMAME PROMOCIJA I KOMPLETNATA USLUGA KE VECINI 1.300DENARI AMA DOKTOROT OVIE DVE NEDELI NE E TUKA(znaci do19.03).Prashuvam jas a koj go menuva vo ovoj promociski period,odgovor od operatorot:NIKOJ!!!Znaci imame cel mesec promocija ali doktor nemame,voda ima,kofa nemauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:21:12   
Maca25
Срцка неуромедика е затворена од УЈП. Во истата зграда и јас работам. Во петокот ги затворија.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:22:53   
Tanjat7880
AAAAAA zatoa mene operator od Vlae me "opsluzuvashe",boze mili i sega nedaj boze da ti treba upat ili neshto hitno?!Lele strshno

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:29:51   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Срцка неуромедика е затворена од УЈП. Во истата зграда и јас работам. Во петокот ги затворија.

хаха шо збориш? Менувале лента на фискалната кога инспекторка била на преглед?? user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:29:59   
Maca25
Ќе си земеш од Влае.
Во петкот кога си одев од работа ништо не приметив, ама веќе во саботата беа затворени, а на врата пишува дека од технички причини не работат. Ти се верува дека и пломбата од УЈП ја тргнале, па денес пак им ставиле и пломба и жолти лепенки.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:31:08   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Срцка неуромедика е затворена од УЈП. Во истата зграда и јас работам. Во петокот ги затворија.

хаха шо збориш? Менувале лента на фискалната кога инспекторка била на преглед?? user posted image


Муабет од вработените: СДСМ се криви за нивното затварањеuser posted image Ова најозбилно!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:32:38   
Viktori
влада у сенка, дебела и тоа сенката а? user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: РР дневна соба
6.3.2012 22:35:45   
Tanjat7880
Of,da ne e tragicno bi bilo komicno,pa tamu i deca i bebinja se lecat,boze mili do kade stasavme no bitno e da se "sushka"vinovnikot,aj otidoF jas da si legnam,Maca so informacijava me dotepa bre...pozdrav i bidete mi dobri

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 9:26:34   
Beatris
Ауу а јас затоа Ања ја носев на преглед во Влае, докторот таму ни беше преместен, го прашав вика немам поима викендов ми се јавија да дојдам тука user posted image  Што ли се десило незнам, нас стално ни давале фискална...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: РР дневна соба
7.3.2012 9:27:24   
Natuska85
Добро утро женски,грдо време еј...што му текна пак да се расипе,што убаво си беше user posted image . Јас и покрај времево сум топ денес,мажулето мое ми има роденден,па сабајлево го изненадив со торта,која вчера му ја нарачав и ја чував на тераса за да не ја видиuser posted image . Плус му купив куферче со алати,штрафцигери,клешти,клучеви.Колешките ме зафркаваат многу романтичен поклонuser posted image , ама он ептен се израдува дека баш беше во план да купува такво нешто.Еве частам торта,повелеле

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  16 17 [18] 19 20   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?