|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 11:21:49   
Џесика
Ај добро утро, ја бев денес на разговор за работа... ко по обичај здркана, туц-муц трема... ај бе да почастиме, денес му е роденден на Чак Норис user posted image да не не потепа дедо Чаки пуни 72 години
user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 601
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 12:21:28   
Luci
Драг Чак Норис, среќен роденден. Еве едне мал подарок од менеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 10.3.2012 12:31:22 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 602
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 13:01:14   
Olivia
Џесика ти посакувам успех и чекам резултати со тебе по интервјуто, јас моето го правев на 1ви Март и уште одговор немам, дадов се од себе душата ми ја земаа цели 45 мин. па шо ќе биде нека биде ама побрзо нека бидат резултатите зашто ке си пукнам од нетрпение.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 603
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 13:34:24   
Pepelaska *
Ајде да ве викнат побрзо и двете на работа , а јас се надевам ќе најдам некој асолен оглас за да аплицирам.
Ние цела ноќ ја поминавме со Т качи дури 39 со 5 , го туширавме, облоги , чепчиња , ќе се спушти пак ќе крене,сабајле бевме на лекар има само малку црвено грло, ни дадоа цефаклор , аман веќе значи , најмногу мразам кога пиеме сирупи.Сега има 37 со 7 ама мислам дека не е мн страшно, се надевам нема повеќе

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 604
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 14:14:32   
Calypso
Dobar den od mene, gledam site nekako ste mi pod vlijanie na vremevo... aj malku da ve raspolozam... doagja li nekoja so mene?
user posted image

Vi posakuvam na site sto bevte na intervju za rabota da ve primat, a site malecki sto se bolni da ozdravat!

Moze i po edno kafence, vaka pred rucek?
user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 605
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 14:44:11   
kikicka
еххх аман ми е и мене од сирупите ама ајде нека му помине барем,инаку еве ние недела сме чисти веќебез сирупи и бакрачи уште една нед ке правам пауза па ке дадам нешто виатаминско,сега у план ми е да а здебелам поштоослабна нели и така сеуште нана Л од 11ипол заспа и абер нема јас и ручек и кафе се напив и сега дремам ке одам на тераса и ке си легнам и јас. ај кисс

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 606
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 14:46:16   
Ikana
Jas idam Calypso....zemi me!
Jas gi cekam svekor mi i svekrva mi na gosti, da se posmeeme malku hihihih :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Dobar den od mene, gledam site nekako ste mi pod vlijanie na vremevo... aj malku da ve raspolozam... doagja li nekoja so mene?
user posted image

Vi posakuvam na site sto bevte na intervju za rabota da ve primat, a site malecki sto se bolni da ozdravat!

Moze i po edno kafence, vaka pred rucek?
user posted image


(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 607
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 15:25:09   
Tanjat7880
Eh Calipso,bash denes reshi da ne nosish na plaza,eve JAS NEIDEM,imeno,mojot maz sprema rucek,supa(gotova)i virshli i kompiri przeni i salata i...i kako sega da trgnam so vasuser posted image
A i nie sme so antibiotik,fativme virus

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 608
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 10:27:44   
Tanjat7880
user posted image
III site curki otidoa na plazata,nikoja neostana na ova dozdlivo utro doma pa da pieme kafe?!Kade ste bre devojkiiiiii

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 609
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 10:31:56   
nadica
еве ме мене дома расположена за кафенце

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 610
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 10:40:45   
Andriance
I jas sum tuka.u dnevnava...mora nekoj da zacisti pa eve jas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ne za drugo nie edna nedela ne bevme doma i sega e kako dve bombi da padnale pa si vikam aj da podsuredam...kafence pijam i caj i sok...sakam taka koga na masa imam izbor user posted image i seto ova kje se tamani do rucek..
pozdrav zinicki od mene

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 611
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 10:52:31   
kikicka
ами јас одсабајле влегов и дневна ама никој немаше викам дајда си одам у кујна дасредам работа за денес и оп еве сте се накотиле во дневна user posted image user posted image ние имаме сонценце и денес и после ручек ке шетнеме некаде пак сум станата од 7ипол незнам што и стана на Л ама ваков ред подобар ке и биде отколку да станува во 10.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 612
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 10:55:57   
arh_diz
Kikicka i M pocna da stanuva rano , jas mislam poradi toa sto se zatopluva a i porano se razdenuva kaj nas zimovo okolu 9:30 se razdenuvase i M spiese do 11-12 a sega stanuva 8-9
Kaj nas e raboten den denes doma ke si sedime so M a i nadvor vee sneg

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 613
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 10:57:15   
Џесика
Еј со станувањево више стварно, градинка шема, во 7 и пол на нозе...user posted image ја се мавтав во вц пуштав алишта да се перат...ај ќе почекаме уште некое женче да пополниме дневнава па ќе се разгракаме попосле user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 11.3.2012 10:58:26 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 614
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 11:08:38   
Yummy Mammy
Dobar jutar i od mene!
I jas so kafence popunuvam nova prijava za kerka mi za vo nova gradinka... i ja cekam da i zavrsi Turbo Dogs za da se mieme, ama denes e ocigledno cel den repriza na Turbo Dogs, pa ke ostane nemieno detevo user posted image user posted image user posted image Mm si otide na skijanje vo Mavrovo, pa jas pak sama so decava posto preku nedela inace sme non stop zaedno neli, pa ke gi nosam kaj svekrva mi na rucek posle... barem ne gotvam vo nedela... i taka...
Sto pravite vie vo nedelite obicno?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 615
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 11:14:52   
Natuska85
Хелоуу и од мене.Еве и јас д 7 станата , а К спиеше до 8 и нешто.Незнам што ми се сони ама таква срипав во сон дека сум попуштила еден рок за жалба и трчав да видам во роковникот до кога ми е рокот уште во 7 сабајлеuser posted image . Среќа до утре ми е така да се е во ред. Еве јас ќе забришам прашина во дневнава , ајде и вие фаќајте се за нешто да подзачистиме малку, не само трошки правите од јадење тукаuser posted image


user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 616
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 11:30:17   
Tanjat7880
AAAA tuka ste bile vie,samo ste "muzicirale" po kujna kupatiloooo,ako ako,nedelite za toa sluzat.I nace i jas ko Yammy Mammy vo nedela na rucece kaj svekor i svekrva pa den za negotvenje e a koga e dobro vremeto den za shetanje e,sega e vakvo kakvo e vrnezlivo pa so G pishuvame angliska domashna pa ke si igrame karti dur tato nedojde od rabota pa porucek spremanje za shkolo,banjanje i krevet,ete taka pominuva nedelata kaj nas.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 617
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 11:34:56   
penelopa
Добро утро, добар ден мене ми е роденденuser posted image  частам торта повелеле user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 618
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 11:43:14   
AnnaMolly RR
sreken rodenden, penelopa! i nie sme na rodenden kaj tatko mi, prethodno bevme da ja vidime majka mi vo bolnica so filip, se izraduva sto go vide. od utre se vrakam na rabota i edvaj cekam, skapav doma 3 nedeli. pozdrav, zenski, ke se druzime podocna.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 619
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 12:44:41   
kuklicka26
Како сте женски јас сум уште по пижами одмарам недела денеска па да стане Симона на шетање малку.Еве од мене да ве почастам денес ми е супер user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 11.3.2012 14:45:03 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 620
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 13:53:31   
kikicka
еххх Натушка за во нашава дневна еве резервирав за се чистачи.....Домаќини де нели ние само да седиме и да уживаме барем во оваа дневна .... повелете мислам дека чистењето вака позабавно не ни било!
user posted image
овој за прашина

user posted image
овој ручек ни спрема

user posted image
нај стокмен за чистење подови

user posted image
Фали уште некој ама доста се овие ке завршат работа хахахаххахаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 621
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 13:56:16   
kikicka
Среќен Роденден Пеналопа голема да растиш!!user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 622
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 14:03:39   
Cipi Ripi
Sreken Rodenden Penelopa! user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 623
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 14:10:22   
Ikana
Kikicka, nemoj ne me raduj!!!
Dobro utro zenski, jas pak okezena denes hahahahuser posted image user posted image !
Nie denes kje odmarame, vcera puna kukja gosti, pa denes filmcinja ke si gledame so pukanki user posted image
Ve gushkam site i srekjen rodenden na slavenickata!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 624
   RE: РР дневна соба
11.3.2012 14:11:53   
bombica
Среќен роденден Пенелопа се најдобро user posted image user posted image
Женски јас ќе полудам веќе1,5 месец ме боли грло 4 вида на антибиотици испив плус 5 инекции и никако да ми помине.Сега почнав и да кашлам у пм веќеuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 625
Страница:   <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  23 24 [25] 26 27   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?