|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:35:26   
Luci
Еве Bеатрис јас направив за мене и тебе, а и за сите другиuser posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 576
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:35:56   
elenak
Абе колку е искомерцијализиран овој празник, не ми се верува. Луѓево како збрлавени по дуќани купуваат, трошоци непотребни. Па се знае, цвеќето е симбол на 8-ми Март и по некој убав збор. Мене ми се излишни тие подароци, да се купи нешто, било што, од што така требало. Ако ми требаат гаќи ќе си купам. 

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 577
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:49:50   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Еве Bеатрис јас направив за мене и тебе, а и за сите другиuser posted image user posted image


уфф за мерак, само ова благово бе некако да го нема зашто лиги одма течат, а на диета сум user posted image user posted image user posted image

А знаете ли која е реформата со која сите се согласуваме? Одговорот е подолу user posted image user posted image user posted image

[img]user posted image [/img]

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 578
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:52:13   
mamicka77
mamicki aj kazete mi kako da simnam pesni od you tube  mila gi mnogu saka a ne mozam se da dremam na pc i da i pustam repeat  kazete mi koja programa treba trebalo programa ama ne znam koja pustete mi link

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 579
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:54:41   
Natuska85
Значи знаев,знаев и пак знаев дека ако отворам РР во оваа дневнава соба сигурно некој има ставено за јадење,а денес топ ми е тргнато.Појадок овошје и еве сега инстант супа јадев и некако лесно се осеќамuser posted image . Ама затоа дома имам уште од тортата од роденденот на мм аман вечер пак ќе МОРАМ да јадам user posted image user posted image user posted image . Беатрис мислиш ќе има подебели од нас на плажа во Фуркаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 580
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 14:58:02   
Beatris
Море какви дебели ќути таму, ја цела недела сум издржала диета белки нема до вечер да ја усерuser posted image  user posted image
Ова само виртуелно вака во дневнава си каснувам иначе пред мене моментално има: пилешко варено 200г, 1 патлиџан и 1 двопек user posted image user posted image user posted image

Нато ич не му ја мисли Фурка не видела риби како нас, има да биде чудење user posted image user posted image user posted image

Ејјј кај се разбегаа сите??? Ова само за мене е вие другите може да си мезите од благичкиве user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 9.3.2012 14:59:12 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 581
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 15:03:01   
Tanjat7880
I dodeka bidnat moite peceni makaroni eve jas se prijavuvam za kafe,blago i se shto ima i se nudi vo sopcevouser posted image
Anna Molly,milo mi e shto najvaznoto pominalo,sega e period na oporavuvanje i sekoj saat ke bide se podobro i podobrouser posted image user posted image za tebe i tvojata mamicka

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 582
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 15:19:01   
kikicka
Морее ако ви се придружам и јас во Фурка ке си бидеме дебелки и веселки user posted image Ло Кумадес не ни бегаат user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 583
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 15:24:07   
Luci
Угуглај youtube downloader
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

mamicki aj kazete mi kako da simnam pesni od you tube  mila gi mnogu saka a ne mozam se da dremam na pc i da i pustam repeat  kazete mi koja programa treba trebalo programa ama ne znam koja pustete mi link



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 584
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 15:41:14   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Морее ако ви се придружам и јас во Фурка ке си бидеме дебелки и веселки user posted image Ло Кумадес не ни бегаат user posted image user posted image user posted image


Ејј порано така кога сум гледала мамички со деца, сите купуваат локумадес демек за детето, а детето 1 залче и другото за мама user posted image user posted image user posted image  Сега тек ја разбирам тактиката user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 585
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 15:51:05   
Ikana
Daaa beeee...i nie stalno koga sme odele na odmor so kumovi edno drugo, gleam kumata za deteto kao aj lokumadesuser posted image
Za mene ne kupuvaa nisto na plaza do 9 navecer, togas izleguvav od voda hahahahah

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 586
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 18:26:07   
Pepelaska *
ОФ леле од оваа температура, значи од нигде никаде си крена 39со 5 па се намали на 38 со 8, ставивме чепче и облоги и заспаuser posted image Цел ден трча и се улавее а кога ќе го легнам да се напие нешто дреме, од што гори.Незнам стварно што му стана вака наеднаш , душата ми ја вади,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 587
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 18:33:24   
arh_diz
AnnaMolly super sto pominalo dobro operacijata, pobrzo da zakrepne majka ti .
Nie bevme denes na setanje go nosevme M na negovoto omileno mesto trgovski centar so dinosaurusi ,a uspat i mama si se podnovi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 588
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 18:41:41   
kikicka
Пепелашка да не ке го фаќа М вирусот не дај боже ама ако вадете уште заби може и тоа е....Л мене нешто 2 дена по ред ми рикаше у сон цел ден ништо не и еи оп вечерта вреска ништо не сака и уствари забите се и е набиено горе ваљда наеднаш ке и излеваат.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

ОФ леле од оваа температура, значи од нигде никаде си крена 39со 5 па се намали на 38 со 8, ставивме чепче и облоги и заспаuser posted image Цел ден трча и се улавее а кога ќе го легнам да се напие нешто дреме, од што гори.Незнам стварно што му стана вака наеднаш , душата ми ја вади,



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 589
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 20:49:43   
Snowhite RR
Како сте цури? Оваа недела цела одев прва смена (од сега изгледа само прва ќе одам, само понекогаш втора) па немав многу време да ве читам, еве денеска сум втора, ама пак на работа цело време се занимавав со некои глупости, средување на заостанати работи и додека да се зафатам со нешто што е похитно, ми помина сменатаuser posted image
Инаку вчера за празникот супер поминав, уште од сабајле мм ме изненади со една масажа, која толку ја чекав и му реков друг поклон не ми треба, потоа дената на чајанка со колешките, не ми се одеше, ама директорот не примора да одиме, а вечерта па со другарките излеговме и преубаво си поминавме, се изнамуабетивме и се изнасмеавме, се потсетувавме на триста глупости од младоста и одамна така се немав смеено.
Уште 10 мин и ми завршува смената, си одам дома, па се читаме утре. Добра ноќ на ситеuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 590
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 23:14:18   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Значи знаев,знаев и пак знаев дека ако отворам РР во оваа дневнава соба сигурно некој има ставено за јадење,а денес топ ми е тргнато.Појадок овошје и еве сега инстант супа јадев и некако лесно се осеќамuser posted image . Ама затоа дома имам уште од тортата од роденденот на мм аман вечер пак ќе МОРАМ да јадам user posted image user posted image user posted image . Беатрис мислиш ќе има подебели од нас на плажа во Фуркаuser posted image user posted image user posted image user posted image


Uf ama me iznasmea sega Natushke...eve tesete se i dvete so mene...ja kje si se tesam deka sum najtaze porodena user posted image user posted image user posted image user posted image

ne ne...sala na strana..moraaaaaaaaa da se oslabe

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 591
   RE: РР дневна соба
9.3.2012 23:48:40   
Mammi
Рингерајки од олку јадење изложено не знам дали од што не давам лиги да ми потечат или од нешто друго ќе да е ама срцево како в грло да си го осеќам и како неко стегни-отпушти во стомаков. Абе страшна работа е кога сиuser posted image со прво и толку дебилни и збунати безвезни прашања има човек што не знае што да зафати попрво. И се надевам дека олкава панеки не сум била само јас во првата бременост. Денес баш ми треба групна поддршка. Помагајте оти се шизнав како капак на тоа што еден куп на чекање ме ставија за една крвна анализа, која не ни сигурна дека ќе ја правам тек џенем во април некаде? Ааа јас тоа авионот фаќам и во Мк си идам. Што тоа прв преглед воопшто тек таму 14 неделаuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 592
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 9:37:25   
kikicka
Кај сте бре женички ве нема ај Доброутро од мене ние денс рано станавме ,и село сабајле се смеам на сликиве што ги има на фб како демотивации нешто слично Л си игра па после ке ѓетнеме овде времето убаво грее сонце...ајд кој е за натераса на пуш пауза!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 593
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 9:41:41   
Luci
Леле Кикичка блазе тебе што е таму убаво времето и што грее сонце, овде е тмурно, депресивно, никакво! Да не му е мерак на човек едно кафе да стави во дневнава

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 594
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 9:49:45   
kikicka
Чим е таква работата јас ке ставам ајде ...за неколку дена кепристигне и кај вас ,пред 2 дена и овде беше такво тмурно па дувна ветре и однесе тоа облаците
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 595
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 9:55:24   
kikicka
user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 596
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 10:28:03   
Annet
hahah zena za sve eeee da ne si zensko breee ,me iznasmea so animacijava sekogas si ORIGINAL hahaahaha
dobro utro i od mene imajte ubav den i tuka e za nikade vreme,ama izgleda sum nastinala jas se osekam za nikade...........
ubavo e i kafenceto jas odam na gosti da si se naipjam edno utrinsko hahahah

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 597
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 10:41:52   
Maca25
Јас мислев дека е работен ден денес, па си станав во 7. Сега зевам, ми се спие, а треба час да дежам со едно детенце. Ќе му зевам цело време. user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 598
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 10:46:40   
Ikana
Dobro, vremevo uste malce da stane podepresivno, mislam deka moze bolje od ova...!
Hahah zenski dobro utro!
Jas si stanav nadr*ana denes, i taka....samo r''zam niz kukja user posted image
Izgleda sfativ deka kje treba uste dobri 2 meseci da gladuvam za da simnam ova salovo sto go natepav vo bremenost, i vidov slika od bivshiot i se nanervirav pu majku mu negova!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 10.3.2012 10:47:04 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 599
   RE: РР дневна соба
10.3.2012 11:18:30   
kikicka
ееее сета акажа сега икана ...user posted image што толку те на***ал бившиот не ти е он крив за салото user posted image user posted image јас мешлак имама за извоз веќе аман ми е од него како торба некоја виси најтешко се симнува а толку времеимам слободно наместо да вежам јас дремам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 600
Страница:   <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  22 23 [24] 25 26   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?