|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:23:14   
kikicka
Не му се секирај мала ти е уште М имаш фора јас бев со 30кг плус на пораѓај сега имам плус 10кг само од пред тоа што бев торбата си ја имам и јас иста како твојот дезен таква Зебреста user posted image user posted image user posted image тоа ми е само 10кг инаку фацата и нозете до некаде ми се вратени у нормала. Ке ви кажам уште една смешка скорото кога бев на депилација на интимата и си ја гледам и има што да видам и дунадата ми изпукала дури од толку дебелина додека бев user posted image си викам туу барем едно здраво место да останеше user posted image
јбг ајде ке биде не си ни прва ни последна сега ти доиш и затоа потешко ослабнување.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Calypso seriozno? Tortava mozese li da bide pocokoladnauser posted image ?
Jas nikad nema da vlezam u 38 pak, Kikicke.....skroz sum deformirana, mislam deka imam i vishok koza od stomakot truden....bashka sto cel stomak strii mi se napravi vo poslednata nedela pred da se porodam!
Ima li nekoi tretmani , da ne e operacija, za namaluvanje na koza i strii? Ili cel zivot kje si gi nosam belezive od dundeto moe?



< Поракaта ја уредил kikicka -- 15.3.2012 12:24:06 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 801
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:27:42   
arh_diz
Ikana striite mozes da gi izgubis so operacija , a ako nemas mnogu i krema Mustela pomagala.Kaj mene samo plastika ke pomogne user posted image user posted image
Jas dobro oslabnav a ne sum na nikakva dieta , poslaba sum od pred da se porodam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 802
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:33:54   
Ikana
Arh_diz, nada zadnja umira! Za zal, i jas kako tebe, samo noz ke da e lekot! Ama koj da najde pari za pusti noz, izgleda ke si nosime ednodelni kupaci do kraj na zivot! Slusnav vo Silhouette imalo kao nekoj tretman za namaluvanje na vishok koza, ama izgor skupo!
A da mi svetkaat so sijalicki i da me shlapaat so ulja pa da me pominuvaat ko testo so sukalo ne mi se davaat tolku pari!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 803
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:34:24   
vezilka RR
Здраво живо девојки..Џесика со лесно на инервјуто, покажи им таму кој е кој. Јас сум малку кнап со времето, едно сум завршила во меѓувреме 5 нови проблемчичи излегле да се решаваат. Периодов е хаос. Едвај имам време да ве читнам и по некој ред да напишам. Едвај чекам да дојде велигден..после ќе биде порелаксирано.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 804
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:37:23   
Ikana
Bahahaha si me iznasmeala kikicke!!!!!!!!!!!!!!!!
Bas ko torba ova meov, kje si ostane ko dekoracija, a tek se plasham sto kje se sluci ako idam na vtoro dete? Pa kje crtaat krugcinja decava za da me opishat user posted image Drzam dieta, taa obedineti nacii, i dosega simnav 7 ili 8 kila, ama eve mesec dena ja drzam i se mucam maksimalno...A inaku sum tip stp mnogu lesno slabee, ama sega ku*ac! A za dundata, srekja barem carski sto bev, inace i tamu torba kje ostanevuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Не му се секирај мала ти е уште М имаш фора јас бев со 30кг плус на пораѓај сега имам плус 10кг само од пред тоа што бев торбата си ја имам и јас иста како твојот дезен таква Зебреста user posted image user posted image user posted image тоа ми е само 10кг инаку фацата и нозете до некаде ми се вратени у нормала. Ке ви кажам уште една смешка скорото кога бев на депилација на интимата и си ја гледам и има што да видам и дунадата ми изпукала дури од толку дебелина додека бев user posted image си викам туу барем едно здраво место да останеше user posted image
јбг ајде ке биде не си ни прва ни последна сега ти доиш и затоа потешко ослабнување.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Calypso seriozno? Tortava mozese li da bide pocokoladnauser posted image ?
Jas nikad nema da vlezam u 38 pak, Kikicke.....skroz sum deformirana, mislam deka imam i vishok koza od stomakot truden....bashka sto cel stomak strii mi se napravi vo poslednata nedela pred da se porodam!
Ima li nekoi tretmani , da ne e operacija, za namaluvanje na koza i strii? Ili cel zivot kje si gi nosam belezive od dundeto moe?




(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 805
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:47:59   
AneLav RR
Здраво женски. Што си правите? Ме нема по форумов се нешто обврски имам. Само да ве поздравам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 806
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 12:48:11   
kikicka
Да мустелата есупер за стриискапа е ама колку толку обледуваат ја имам користено абе и јс сум царски ама и дундава качила килче и распукала user posted image ај да речиш повеќе да е ок ама ЕДНА СТРИА како скар фејс хахаха user posted image Јас не му се плашам за второ само да се вратам на добра килажа нема да ми смета се договоривме со мм после второво ке ме праќал на сечење и плус на гради силиконски пошто и овие крушиве што ги имам свенати се ,и тое какосонце некое распукани цели user posted image лом ме направи Л ама ако барем знаеме дека вредело и тоа МНОГУ user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 807
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:00:19   
AnnaMolly RR
Икана, јас се мачкав со Еуцерин масло против стрии и за избледување на стрии. Потрошив само едно шишенце и можам да кажам дека за 90 % ми се побледи и повлечени стриите. А ги имав за извоз на стомакот. Земи си уште одма мачкај се, мноооогу помага.

АнеЛав, јас да ти кажам ништо не правам. А на работа сум. Јадам чоколадо и си мислам да му ја дувнам во кујна на едно цигарче.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 808
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:09:01   
AneLav RR
Муабетиве ви се јаки.user posted image А мене со близнаци каква ќе ми биде и дундава и све? Не ме плашите волку. Јас стомакот го мачкам уште од прв ден и немам ништо, а градиве не ги мачкав и одоздола видов по две црвени стрии, ке се убиев. И сега прво нив ги мачкам. А јас дека немав големи гради кога ми пркнаа наеднаш, катастрофи. ММ ми вика ај што ти е гајле после и ке ти виснат па што.user posted image А одсекогаш сум имала камен гради.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 809
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:20:36   
arh_diz
Anelav nemora da znaci deka ke imas strii , jas bev malku popravena a cela vo 9 mesec ispukav,toa msilam deka e genetski i majka mi e takva.Inaku so kremi probav so Mustela mackav 3-4 pati ama me mrzeseuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 810
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:22:18   
Yummy Mammy
Aj da vi se umesam malku vo muabet, moze? user posted image

Кога имаш вакви родители, во животот воопшто нема да ти се потребни непријатели.
http://off.net.mk/video/zabava/edna-e-majka

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 811
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:26:59   
rina13
kaj ste be zenicki,jas sega go pijam moeto utrinsko kafe a stanata sum od 7 30,trcam so rodendenov spremanje kupuvanje vcera imavme gosti a ke imame uste 3 dena,user posted image nekako mi se budi cesto navecer I mi se cini kaj I da e ke padnam u koma.
A za striate jas na pocetokot koga bev user posted image prvite 2 meseci se naoruzav so kremi ama prekinav da gi koristam koga vlegov u 3ti ustvari si se pomiriv so faktot deka genetika e u prasanje majka mi nema si rekov pa I jas ke nemam I taka bidna ni edna strija nemam a kaciv 13 kg,sega sum -15,,edino zalam za gradive cel zivot imav taka golemki gradi a sega mi se mali kako slivi daska se napraiv,a mislev so bremenost ke mi se zgolemat.
Ne se mnogu vorite za kilazata kolickite nadvor bebusite vo niv I maraton...user posted image user posted image [sm=smiley1.gif

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 812
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:44:02   
Beatris
Абе жени не сте тачни сте ме изнасмеале user posted image user posted image user posted image . Торби, стрии, кожи оф оф user posted image  А и мене џабе што ме собираат 38 панталони кога ми влагаат у стомак на струк, не знам што ќе се праи со мевов, све слабее само он не мрда... Сеа ми кажаа некоја жена ептен добри антицелулитни масажи што правела, а и за стомак симињање правела некоја масажа па ќе идам да видам. А и не било скапо 200денарчиња 1 саат.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 813
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:46:32   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Абе не и се замарај за тоа јас одамна веке кренав раце во врска со ова,секогаш кога ке ја оставам заспана Л спие само по еден саат ,а кога сумдома таа си спие и по 3 часа,мајка ми кога ја чува исто Л си спие или2 саати или 3 така да не се замарај ,ете пак си заспала барем ке си преспие за денес.тоа е не се нервирај кога знаеш дека е таква не и прави кеф да те нервира
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


a kako odma zaspa koga ja ja zemav znam i gi jas nejzinite finti na sveki  i koga sum doma koga imam rabota zafatemno nesto i recam i odi uspi ja stana ona ja zeme i pocne da i zbore i i recam ne i zbori ke ja rasenes ona pak isto





e jas se nerviram ama i ona se nervira ne ostanav so zatvorena usta odma i rekov ti si pocnala da i zbores   znaese deka taka ke bide bolje da ne otidev do grad i vednas se poplakala na sin i i toa po telefon  ama ne mu se i na nego sekiram koga sum vo pravo

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 814
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:47:13   
AnnaMolly RR
Беатрис, ОДМА пиши ми бројче во ПП за тие масажи за симнување стомак user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 815
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:48:06   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Aj da vi se umesam malku vo muabet, moze? user posted image

Кога имаш вакви родители, во животот воопшто нема да ти се потребни непријатели.
http://off.net.mk/video/zabava/edna-e-majka


Родители "на место" Алал вера! user posted image  Да даде господ од чаша вода да се удават!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 816
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 13:58:02   
Maca25
Бог да чува! не се нормални!! убаво вика Беатрис, од чаша вода да се удават. Каков шок му направија на детенцево.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 817
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 14:09:43   
Џесика
За стриите среќа имав, со свашта се мачкави ништо не ми остана, ама па од шо бев дебела, не можев газот да си го видам. После пораѓај случајно се видов и шо да видам- црвена хармоника ми беше... нешо не се потресов, малку се изнервирав, ај на плажа ионака у купачи...и не знам како ми се повлекоа од ич-нигде ама затоа напред сум испукала на пораѓај, мица се расцветала user posted image и тоа ми остана ко белег и не ми е гајле, среќа на „мешето“ (ова дека мало) немам и на градите...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 818
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 14:18:00   
Pepelaska *
И јас сакам бројче за масажите за симнување стомак, за тоа и до Скопје идам пешки user posted image јас лани си подослабев летото троа со нејадење , малку повеќе со движење ама сега само дома пак се поправив ама мешето не си мрда како 5 месец да сум , многу се нервирам.

Инаку пто си бев убаво расположена денес, сонце тука убаво временце бевме со М. надвор си играа со едно комшивче сега си заспа и дојде мм разочаран дека зел многу мала плата од новава работа ( а се утепа на почетокот до 8 седеше и обавезно за викенд го викаа не многу ама доволно плановите да ти ги расипе) , никогаш не сум го видела толку разочаран, не сакаше ни да јаде одма замина со еден бивш колега да му го фарбал комбето , ( се надеваше дека ќе му даде пари ).
Јас не се плашам колку него од толку мала плата, пошто сум живеела и со многу помалку ама тој е навикнат на повеќе на раскошно јадење и сл, неговите земале по 1000 евра и повеќе, ама па од друга страна никогаш не биле дома за нив , секогаш биле оставани сами што има и други последици.Ај белки ќе не огрее и нас сонце еден ден.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 819
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 14:26:01   
mamicka77
eeeeeeeeeeeeeeeee  mojata i da zivee odelno pak ke kazuva zakoni i ke pravi neredi no toa nema nikogas ni da se desi da sedeme odelno toa nema nikogas ni da go dozvolat

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 820
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 14:31:45   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

a moze li da se vmesam malku vo diskusijata za svekrvite i jas ziveam so nea vo ista kuka ama oddelno e dobro bi mi doslo nekogas makar na 10 min nekoj da mi ja pocuva a da mozam na raat da jadam ili otidam do prodavnica deteto da ne go vlecam so mene i tie 10 min mnogu ke mi zavrsat rabota ama ne e takva moze da dojde i pamet da mi soli za mnogu raboti ama da pomogne jok nikako ama trkaloto se vrti ke i vratam za se user posted image sum jas taka da ako vi se nude nekoj za pomos nedodbivajte neznaete kako im e na tie sto imaat problemi so user posted image sto ne sakaat da spiijat sreka majka mi doaga sekoj den po 1-2 saata da mozam nesto po doma da zavrsam i slicno

duso ama za pomos ic ne mi e potrebna sekako se si sama zavrsuvam samo eden rucek sto pravi nekogas i jas si go pravam inaku drugite obvrski se se moi a taa samo pred televizor i samo da lae  i cigareto vo usta nisto ne faka da ne kazam na kolku dena mete troskite i se bodat pod nozete ali aj da ne begame od temata ima druga tema za toj razgovor, sekako si rabotam so mila pustam i pesnicki na you tube i pred pc ja stavam vo kolicka a jas si rabotam sekako vo istata prostorija a koga spie gi vrsam drugite raboti ja zima cuva ja na pola saat saat ali na let neka e taa pomos bolje sam pa kako znam

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 821
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 15:20:13   
mamicka77
mene strii samo na kukovite mi se pojavija i seuste gi imam a na stomak i gradite nemam bidejki se non stop mackav krema a na kukovite ne i sega gi imam a za slabeenje  mene nisto ne mi pomogna iako pak ne jadam leb  samo mi pomaga nervozata za slabeenje  sto M non stop rika i ne spie po celi noki i jas si gi trgnav visokot od bremenosta samo uste edno do dve kila i ke bidam kako pred bremenosta

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 822
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 15:28:02   
kikicka
Епа така ти е мамичке ти пак одма речи и ..и она ке трче да се јавува на син и да се жали биди паметна и преќути си па кога ке се јаве пак на мм и ако тој ти рече нешто пакпреќути си и терај си работа .....нема вечно да се млади ке им дојде денот кога ке ве бараат вас и вашата помош...

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 823
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 15:28:22   
Ikana
Lele i jas kako se iznervirav sega od mojava grrrrr....
Denes M mi stana vo 5 i ne zaspa do sega,e ve ja uste e budna...Vo megjuvreme mi se javuvaat za nesto za rabota sto treba itno da zavrsam, i vikam ok, ajde samo neka zaspie malava, pa kje sednam....lugje taman zaspa a be 5 minuti spiese, ete ti go telefonot vibrira....gledam deka e sveki i vikam aj ne se javuvam, poso kje ja razbudam bebka, kje i se javam posle....ne pominaa 5 minuti ete ti ja pak...jas pak ne krevam....posle 5 minuti tret pat zvoni....i ja razbudi bebka!!! Ja krevam, znaci i viknav duri, dobro be vikam, ne sme spieni od 5 sabajle, edvaj ja uspav, sto e pred umiranje li ste sto e tolku bitno? Ne mi vika ona, da ve cujam samo....i aj sea sto da i napravam?!?! I eve go mm sega go dunka bebeto da se izrelaksiram malce, posto ne prekina da kenka od sabajle....

Annamolly, kje ja kupam eucerinkata i kje se mackam, fala za sovet!!!!


< Поракaта ја уредил Ikana -- 15.3.2012 15:30:55 >

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 824
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 15:48:54   
Ljubovce
E znaci se iznasmeav :) kako vaka do sega ne sum zirnala tuka jas:)))
svekite glavna tema,jas nema sto mnogu da kazam,nie sme vo Skopje na mm roditelite se vo Negotino,vo prosek ednas mesecno odime na 2 dena i tolku se gledame,i za toa tolku mnogu se sakame,ama da vi kazam epten sme raat ni oni so nas se zamaraat ni nie so niv,mm poveke komunicira so niv i stvarno nemam edno nesto da se pozalam,super luge se,se se nasmeani,baska prvo vnuce prva snaska i takaaa :)))
a cela bremenost se ne se mackav nego se davev vo pavloviceva sekoj den,pavloderm od najgolemoto trosev za 5 dena,bukvalno od gradite do kolenici se mackav si imav posebni maici i dolni pizami nekolku para i navecer posle tus obavezno davenje vo pavloviceva i taka legnuvav,iskreno da vi kazam nitu ispukav,niti pak imam strii od bremenost,jas po priroda sum slaba ama mnogu sum sklona na celulit,cel zivot maka macam so nego pred da ostanam trudna bev 48 kila i eden ton celulit,i koga ostanav si vikam e sega koj znae sto ke bide so mene,arno ama staviv samo 8-9 kila i sega se e isto kako prethodno samo gadniot celulit nemozam vise da go podnesam i planiram na kaj maj mesec da uplatam nekade i da odam na tretmani.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 825
Страница:   <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Koj mesec
Jana9

Koj mesec ke odite na letuvanje?

Juni (0%)

Juli (50%)

Avgust (50%)

Septemvri (0%)

Oktomvri (0%)

Nema da odime (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!