|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 16:18:22   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


a kako odma zaspa koga ja ja zemav znam i gi jas nejzinite finti na sveki  i koga sum doma koga imam rabota zafatemno nesto i recam i odi uspi ja stana ona ja zeme i pocne da i zbore i i recam ne i zbori ke ja rasenes ona pak isto

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 16:43:22   
Dimana
Denes denov zalbi i poplaki ,i na mene dojde red ah kolku sum nervozna bev denes na lekar maticen genikolog i mi vika doticnata mi dr od prvi se na privatno ke morate da si barate drug maticen lekar ,za upati a za pregled moze pa kaj mene nema da ja menuvam cenata i sega sto i vikam kaj da odam jas vo 6 mesec da baram maticen lekar mi pisa eden od bukurest javi se ako ima mesto da te primi .
Epa nazdravje neka mi e kaj da odam sega pomagajte i utre odam vo drzavna na 4d pa dali ima sansi tamu maticen da izberam kako muva ke popucam user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:00:23   
mama_sk
Zosto na vesti ne kazaa nisto za promenite vo zdravstvoto od 1vi Mart??? Znaete deka site uslugi se poskapeni za 500-600%??? user posted image
Ufff kolku sum besnaaaa, se e pokaceno, ama bukvalno SE! Od druga strana gazdive otpustaat sekoj den a vo najdobar slucaj namaluvaat plata ili kasnat po nekolku meseci so platata... Mislam deka nekoj den i gakjive od g'zot ke ni gi simnat za da si gi popunat dupkite u budzetot!
Aaaaaa ne moze vekje vaka, zarem sme glupi, slepi, nemi site vo drzavava sto kjutime!?!?! user posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:11:37   
kikicka
Абе не и се замарај за тоа јас одамна веке кренав раце во врска со ова,секогаш кога ке ја оставам заспана Л спие само по еден саат ,а кога сумдома таа си спие и по 3 часа,мајка ми кога ја чува исто Л си спие или2 саати или 3 така да не се замарај ,ете пак си заспала барем ке си преспие за денес.тоа е не се нервирај кога знаеш дека е таква не и прави кеф да те нервира
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


a kako odma zaspa koga ja ja zemav znam i gi jas nejzinite finti na sveki  i koga sum doma koga imam rabota zafatemno nesto i recam i odi uspi ja stana ona ja zeme i pocne da i zbore i i recam ne i zbori ke ja rasenes ona pak isto




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:13:00   
Ikana
Hahahah kako be da oladi? Pa nejzino dete e toa, nejzina odgovornost, ne na svekrvata!
Ili mojana koga kje dojde, koga kje zeme u faca da i zbori, a dva zuba ima vo toa ustata i pluka malte4ne vo usta, ja sho da praam, da se smeam i bravo da i vikam?!?! Znaci moe dete, moja odgovornost, ne na sveki! Kraj na muabetot!

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


a kako odma zaspa koga ja ja zemav znam i gi jas nejzinite finti na sveki  i koga sum doma koga imam rabota zafatemno nesto i recam i odi uspi ja stana ona ja zeme i pocne da i zbore i i recam ne i zbori ke ja rasenes ona pak isto



(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:17:16   
Ikana
Moj coek, konecno! A sho tepaat po ulici nasi deca, a? Sho koj stigne otpushta od rabota? Sho pile ne preletue od ova vlasta, a? Sho se utepaa od kradenje? Znaete deka na sajtot na foreign office na UK, vikaat site englezi ili da ne patuvaat vo MK ili da napustat, bidejki ne e stabilna sostojbata poradi etnicka mrznja? I koga kje ne podelat i trista vojni koga kje izbijat, pak da kutime, kjuti traj, koj pisne gomno stisne!
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_sk

Zosto na vesti ne kazaa nisto za promenite vo zdravstvoto od 1vi Mart??? Znaete deka site uslugi se poskapeni za 500-600%??? user posted image
Ufff kolku sum besnaaaa, se e pokaceno, ama bukvalno SE! Od druga strana gazdive otpustaat sekoj den a vo najdobar slucaj namaluvaat plata ili kasnat po nekolku meseci so platata... Mislam deka nekoj den i gakjive od g''zot ke ni gi simnat za da si gi popunat dupkite u budzetot!
Aaaaaa ne moze vekje vaka, zarem sme glupi, slepi, nemi site vo drzavava sto kjutime!?!?! user posted image



< Поракaта ја уредил Ikana -- 14.3.2012 17:18:04 >

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:19:27   
kikicka
Димана не се нервирај за матичен ке најдеш еве овде имаме тема за гинеколози препораки КЛИК
Јас во ск одев кај една ама не ми текнува името ,сега ке ја прашам золва ми како се викаше па ке ти пишам,докторката е супер приватно си има ординација јас додека бев во Ск одев кај неа а после пред да се породам се префлрилв во Систина пошто таму ме породија.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Dimana

Denes denov zalbi i poplaki ,i na mene dojde red ah kolku sum nervozna bev denes na lekar maticen genikolog i mi vika doticnata mi dr od prvi se na privatno ke morate da si barate drug maticen lekar ,za upati a za pregled moze pa kaj mene nema da ja menuvam cenata i sega sto i vikam kaj da odam jas vo 6 mesec da baram maticen lekar mi pisa eden od bukurest javi se ako ima mesto da te primi .
Epa nazdravje neka mi e kaj da odam sega pomagajte i utre odam vo drzavna na 4d pa dali ima sansi tamu maticen da izberam kako muva ke popucam user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:29:48   
Octavia
Лошо време, тешко се наоѓа работа, а лесно се губи. Маца, знам дека ти е тешко, ретко кој не поминал нешто такво. Јас да, и тоа не еднаш. Мој совет, прво, не потпишувај спогодбено раскинување на раб. однос, така нема да ти следува ништо. Нека те прогласат тие фино за вишок, па така имаш право на надомест. Кога се пријавував во завод слушнав таа на шалтер и го кажа тоа на девојката пред мене, ја праша зошто потпишала спогодбено, било за неа полошо, можела некаков надомест да зема (е сега, каков, колку, не знам, ама колку и да е...).
А за работа... ќе се бориме, тоа ни е. Малку ме фаќаат нерви кога слушам примени во јавна администрација, земаат плата, ама не одат на работа, за едни немало обезбедени канцеларии, па додека да им обезбедат земаат ЦЕЛА плата, а дома седат со месеци, за други знам со посебно одобрување „од горе“ дремат дома, да завршат факултет, зашто биле примени на место за кое се бара факултет, а немаат, итн итн... И точно не ми се верува дека со такво однесување ќе тргнеме напред некогаш и криво ми е што не си заминав во странство кога можев (сестра ми живее во странство многу одамна, ме викаше, а јас глумев лудило...) user posted image За некои погрешни одлуки цехот подоцна доаѓа, ама да сме здрави и живи.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:55:15   
SkCura77
Леле, доста веќе, аман те, и мене ми врие што се нема ни работа ни плата, а детено од мене чека! Не знам што е полошо, моево, што 10 месеци сум без работа, трудна ме оставија на цедило па се навикнав дека на бебето ќе мора да му се извинувам или ова од Маца, што одела на работа, се трудела, се надевала и на крај клоцата! Маца, нема утеха, џабе да ти везам гоблени од лепе речи, единствена утеха е само друга работа да најдеш! Јас барам, барам и мислам дека на сите одговори НЕ, никогаш нема да престанам да барам, не е до надежта, туку што друго ми е работа како мајка на мало бебе, освен тоа, да се трудам и да не се откажувам! Господ само здравје да ни даде!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:58:18   
bombica
Маца жал ми еuser posted image можам да замислам како ти е само главата горе и верувам дека набрзо ќе најдеш нова поубава и поплатена работа.
Државава ни е катастрофа се оди по ѓаволите.Се се поскапува, плати се намалуваат, се даваа откази и да не набројувам уште многу други работи.Само самите сме си криви кога не знаеме сите единствени да се дигнеме на протести туку само си чмаеме и чекаме "подобри"времиња.
А за странство... и ние со мм неможеме да си опростиме што не емигриравме.Сега на наши 36-40 год. плус бебе тешко е да почнуваш некаде се одпочеток мада сеуште се прави муабет за емиграцијаuser posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 17:59:47   
SkCura77
А неколку дена ве немам читнато, зашто дома нешто зовривме со дотичната, па викам ај доста ве гњавам сомои глупости, мислев ќе прочитам некое кафе повесело, ама реалноста е таа. И знаете што, не оди да испопукаме, мора да прифатиме што се случува и да се адаптираме, зашто нема друго... А колку владава дава можност и какви се игри игра - ооо, немојте да почнам, ја ги гледам како во лице ме прават будала кога барам работа, еднаш не издржав и и кажав на една дека многу добро знам чија швалерка е па ка вработиле, зашто неписмената глупача ми е комшика и кога бев у министерство да вадам документи, баш таа најде да ми мудрува зашто немало работа за мене, со соодветен факултет и со работно искуство! Направив јавен скандал, се посрамотив и себе и неа ама не можев више да издржам, не дека си го решив проблемот, туку ај да испопукаме веќе психички! Само храбро и само напред, ама најважно од се, колку и да е клише реченицава, со Господ напред, здравје да ни даде па јас ќе го чекам тоа вашето дека секое лошо се враќало со дупло арно! user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:23:47   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Hahahah kako be da oladi? Pa nejzino dete e toa, nejzina odgovornost, ne na svekrvata!
Ili mojana koga kje dojde, koga kje zeme u faca da i zbori, a dva zuba ima vo toa ustata i pluka malte4ne vo usta, ja sho da praam, da se smeam i bravo da i vikam?!?! Znaci moe dete, moja odgovornost, ne na sveki! Kraj na muabetot!

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


a kako odma zaspa koga ja ja zemav znam i gi jas nejzinite finti na sveki  i koga sum doma koga imam rabota zafatemno nesto i recam i odi uspi ja stana ona ja zeme i pocne da i zbore i i recam ne i zbori ke ja rasenes ona pak isto




Toa deka e nejzino dete ne go osporuvam , dokolku ne i se dopaga kako i go cuva svekrva i deteto neka ne go ostava na nejze ili kako sto mnogu pametno pisa kikicka neka ne se zameruva za glupost.Na tebe Ikana i mene ni e lesno ne sme so svekrvite zaedno.Koga si zaedno za mnogu raboti treba da se premolci.Ako se. Skoka za sekoja sitca moze da dojde do pogolema guzva


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:26:09   
Ikana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
И ја така би играла!!!!
Во принцип, таквите тралалајки или треба да ќутат и пу*ат, или треба сериозно да соберат малку памет, а не да делат!!!

еднаш не издржав и и кажав на една дека многу добро знам чија швалерка е па ка вработиле, зашто неписмената глупача ми е комшика и кога бев у министерство да вадам документи, баш таа најде да ми мудрува


< Поракaта ја уредил Ikana -- 14.3.2012 18:30:04 >

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:28:18   
Ikana
Тоа си у право, сепак друго е кога си одделен,а друго е кога си заедно....можам да се замислам јас кај свеки дома....сабајлето се доселувам, вечерта се отселувам хахаххаах user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Hahahah kako be da oladi? Pa nejzino dete e toa, nejzina odgovornost, ne na svekrvata!
Ili mojana koga kje dojde, koga kje zeme u faca da i zbori, a dva zuba ima vo toa ustata i pluka malte4ne vo usta, ja sho da praam, da se smeam i bravo da i vikam?!?! Znaci moe dete, moja odgovornost, ne na sveki! Kraj na muabetot!

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicka77 relax malku nemoras da ja napagas tolku svekrva ti , moze navistina ne i se spielo .Nespijat decata sekogas isto a i podobro e denje da e budna noke da ti spie.


a kako odma zaspa koga ja ja zemav znam i gi jas nejzinite finti na sveki  i koga sum doma koga imam rabota zafatemno nesto i recam i odi uspi ja stana ona ja zeme i pocne da i zbore i i recam ne i zbori ke ja rasenes ona pak isto




Toa deka e nejzino dete ne go osporuvam , dokolku ne i se dopaga kako i go cuva svekrva i deteto neka ne go ostava na nejze ili kako sto mnogu pametno pisa kikicka neka ne se zameruva za glupost.Na tebe Ikana i mene ni e lesno ne sme so svekrvite zaedno.Koga si zaedno za mnogu raboti treba da se premolci.Ako se. Skoka za sekoja sitca moze da dojde do pogolema guzva



(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:30:17   
arh_diz
Me iznasmea Ikana user posted image user posted image
Neka si sedat kaj sto se svekrvite ,podobro i za niv i za nasuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:34:52   
kikicka
леле ова ТРАЛАЛАЈКА од виктори кога спомна ми остана у глава и ми е ептен смешно како збор
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
И ја така би играла!!!!
Во принцип, таквите тралалајки или треба да ќутат и пу*ат, или треба сериозно да соберат малку памет, а не да делат!!!

еднаш не издржав и и кажав на една дека многу добро знам чија швалерка е па ка вработиле, зашто неписмената глупача ми е комшика и кога бев у министерство да вадам документи, баш таа најде да ми мудрува




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:36:33   
Ikana
Hahah da, podobro za zdravjeto user posted image user posted image
Hehehhe tralalajka user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 14.3.2012 18:38:27 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 18:39:07   
kikicka
Денес сите сме ТРАЛАЛАЈКИ хахахха

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 19:24:48   
Џесика
Ај здраво и од мене, конечно се прибрав дома... Мацо душо, да ти кажам дрн дрн, сепак ќе се дробиш во себе, знаеш дека го осетив истото, дури и бетер со мојата работа, се израдував ко мало дете, секој ден одев со летање на работа, учениците ги гледав ко икони, и пак се најде гов*о од човек да се бутне на сметка на мојата судбина... и се каам до небо што не ги послушав советите да си фатам дебели врски за да останам во школо, ама ете ми го спопикаа... се радував и на тие 9 месеци замена што ќе завршеа, ама до волку дека имало гадови, не замислував...неправда имало отсекогаш, и ќе има... а гледам имало многу мајки невработени, па ќе соберам изгледа доволно потписи за организацијата на млади невработени мајки user posted image ...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 20:28:28   
ivoni4ka
a moze li da se vmesam malku vo diskusijata za svekrvite i jas ziveam so nea vo ista kuka ama oddelno e dobro bi mi doslo nekogas makar na 10 min nekoj da mi ja pocuva a da mozam na raat da jadam ili otidam do prodavnica deteto da ne go vlecam so mene i tie 10 min mnogu ke mi zavrsat rabota ama ne e takva moze da dojde i pamet da mi soli za mnogu raboti ama da pomogne jok nikako ama trkaloto se vrti ke i vratam za se user posted image sum jas taka da ako vi se nude nekoj za pomos nedodbivajte neznaete kako im e na tie sto imaat problemi so user posted image sto ne sakaat da spiijat sreka majka mi doaga sekoj den po 1-2 saata da mozam nesto po doma da zavrsam i slicno

_____________________________



(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: РР дневна соба
14.3.2012 22:26:15   
Ikana
Eve vaka nesto.....ANTISVEKIuser posted image
user posted image
user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 8:00:08   
arh_diz
Dobro utro zeni, ajde stanuvajte dosta spienjeuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 8:21:02   
Tanjat7880

Dobro utro i od mene,eve Arh_diz jas na noze sum,ajde denes nekoja da ne izraduva so ubava vest,dosta bea katastrofi,dogovoreno?!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 8:25:18   
Tanjat7880
user posted image
se trudam kafe da vi svaram,eve ne mi uspeva,ke pomogne nekoja?

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 15.3.2012 9:15:41 >

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 8:58:21   
sitalia
vcera citav dnevna soba i cel den bev za zalenje. ja isplakav i maca i site drugi bez rabota. denes stanuvam orna od sabajle i so mojata pozitivna energija sakam da vi posakam sreken i uspesen den. I navistina mora da veruvame vo onaa zlo za dobro. rabota mora da se najde barem vo skopje ako edno se zatvara nesto drugo seotvara. ne ocajuvajte i zaclenete se vo site agencii za vrabotuvanje da znaete kade ima novi mesta. i networking moze da pomogne i taka ke imate slobodno vreme da im se javite na site rodnini i prijateli pa ako nekoj znae deka vi treba rabota moze i ke pomogne ako nisto drugo bar so informacija. eden sovet od mene nemojte da sedite i ocajuvajte so mislata dekatie znaat deka mi treba rabota pa ke vi ponudat. ne sekoj ima svoi problemi i nemoze da misli na vas, pa zatoa pocesto potsetuvajte gi. vi posakuvam uspeh, ide prolet i se ke bide malku poubavo.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Храна
Elini

Како го храните вашето дете?

Мајчино млеко (74%)

АД млеко (16%)

Комбинирано (10%)


Број на сите гласови: 113

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!