|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 17:41:17   
Andriance
abe cel den ve citam tuka i nikako da ve pozrdavam....casta blagce zs A moj denes ima cela pola godinka....

user posted image

koj shto saka neka si poveli

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 826
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 18:01:03   
Ikana
Cestito za A, neka raste golem!!! M konecno zaspa, dojde majka mi pa ja dumka, ne polude nacisto denes!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 827
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 18:04:24   
kikicka
АЈДЕЕЕ еве ви кафеее и цигарче т.е слим пура кој е за ајде на тераса!

user posted image
е за мезење со кафето нека почасте некој друг user posted image
ах еве адрианче почастила сега видов ,инаку за денес работа завршив ,перев пеглав уште алиштата ми останаа и ке скитам после малку!

< Поракaта ја уредил kikicka -- 15.3.2012 18:08:24 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 828
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 18:11:08   
kikicka
Еве не нас немораме на тераса да одеме можеме и во кујна на пуш пауза а женски?
Смешен ми е насловот на сликава ---three-beautiful-retro-styled-women-enjoy-cup-of-coffee-with-cigarette user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 829
   RE: РР дневна соба
15.3.2012 18:27:34   
Ikana
Lele Kikicka, daj cigarceto kje propusam od mukauser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 830
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 7:21:34   
kikicka
user posted image

ДОБРО УТРОО!!
Има ли некој ваков денес?? Л ме пука овие дена ем и се спие ем несака и од 4ч. ја нишкам несака да заспие и несака ај некако до 6ипол ја нишав и готово викам станувај има да ме моле за спиење после .....Отепана сум за сон ни кафе не ми помага гроги ке се направам ако не поспијам уште некој ден!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 831
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 7:40:07   
arh_diz
Dobro utro
Kikicka mozebi i se zabite i M se budi denovive mnogu cesto , ama jas ne go nisakam user posted image ke mu dadam da cica ili da pie voda ako saka da si igra se pravam deka spijam user posted image posle nekoe vreme i toj zaspiva


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 832
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 7:54:36   
kikicka
Даа ама М сигурно не те лупа по глава за да станеш user posted image ако она не спие нема никој да спие,ме тегне да се тргнам од перница user posted image не ми дава да лежам,давам чај пие ке се смири и пак на сите можни начини никако не заспа,а забите сигурно и се изгледа сите ги вади сега наеднашш баш синока забележав доле 4ки ваљда ке вади,како и го ставив килибарното нон стоп заби ваде или е случајност или не кој ке ти каже user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 833
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 8:14:36   
rina13
ima periodi so decava,nie sme bez pravilo edna vecer spie 3 veceri po red 100 pati se budi,ke I dadam mleko da se napie ili ke ja pogalam po grpce I koma e prodolzuva ne ja niskam kaj ke mi bide krajot ako ja klackam,odma prezaspiva ama moram da stanam jbg I da si go krsam sonot,a taman nokeska u son si lezev na plazauser posted image user posted image .Sega ona e u akcija cistenje prozori so jazik a jas podremuvam na pc so edno oko gledam I pisuvam.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 834
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 8:22:24   
Andriance
eve sum i jas...A vcera ne pocastil za prv pat nananje do 7h bez cicanje od 01h user posted image user posted image user posted image
eve castam ness i lesno dorucece...se spremam za kaj doktorka da go sirne uste ednas...

backi za vas

user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 835
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 8:26:12   
Viktori
Андријанче, јас го земам кафето, јадењето го оставам на некој друг. Денес сум под стрес невиден, треба да завршам нешто подоцна и ме мачи чекањето. Ќе си пукнам до после...user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 836
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 8:33:24   
Tanjat7880
Dobro utro devojki i od mene.I jas ja pominav nokta so "oci 5banki"otvoreni,no od drugi pricini a ne decko nespienje,i kaj mojot maz vcera platata poniska i toa za celi 8.000denari,pa se prashuvam ima li nekade nekoj podem,nekoj koj bez vrski i so trud i znaenje moze da odrzi nekoe nivo na rabota i zarabotka,eve,nemora pokacuvanja ili unapreduvanja moze li samo bez kratenje?!Deca imame koi rastat i troshocite se do plafon i vo marketite ko velemajstori muzicirame za da skratime i zashtedime no do kogauser posted image
Ajde,ova utro jas ve polnam so negativna energija.....bidete mi dobri

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 837
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 8:49:11   
kikicka
Ма немој ти нас... ние тебе ке те наполиме со позитивна енергија ајде ајде колку и да е тешко тоа ни е ,јас сега моментално мислам како ке нанам и јас после со пуфлава,мм нана ли нана ова саатот никако тоа стрелките да се помрднат user posted image ехх и ние само со тапкање по грпче поминуваме некогаш или по дупе ама секоја вечер е различна...има надеж брзо растат. Јас ако може и цел ден на кафе ке го поминам вие само кафе ставајте јас не одбивам!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 838
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:00:10   
Maca25
Добро утро и од мене! Сите живи ненаспани а?! Јас од мислење синоќа не можев да заспијам, па сум заспала и се будам без воздух од сон, цела удишана- којзнае што сум сонувала.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 839
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:02:00   
Џесика
Аиии размуабетени посабајлееее.... јас денес турско кафе, петок постам, па го голтам едвај со сила, колку да внесам кофеин... И јас сум малку нервозна и напната, мм ме изнервира вчера во градинка кога го земавме Борјан, и се бунеше на воспитувачката да не го викала Боки, па дојдеи другата и таа рече Боки, и мм пак и на неа, и сеа ми е безвезе незгодно, без потреба ко да си бара р'чки, демек сега ако и кажал така, она нема да го нарече пак исто, само колку да створи напетост... user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 840
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:13:43   
kikicka
Џабе е тоа ,баш контра намерно ке речат....јас Леона не давам на никој да ја вика ЛЕОНЧЕ ко Лампионче некое и сите ми се лутат, јас не си го крстив детето ЛЕонче туку Леона и сакам така да ја викаат ,а јас пошто нели мајка како сакам така ке си ја викамuser posted image еднаш така ме слушнаа дека викам Нони и ајдее почнаа и одма прекинав и кажав и добро е сеа за сега ама сеуште некој се испушта со тоа ЧЕ!
Исто како мене ретко кој знае како ми е правилното име, да не е ФБ немаше да ми го знаат ....пошто брат ми како мал ме завикал на скратено како му дошло и одтогаш сите така и ми се има случено да ми речат а чекај малку уствари В и К си ти ? една личност било тоа user posted image user posted image Јас па мислев две различни личности се ...така да малку дрн дрн со постов ама арно си знае мт ,а и тебе ич гајле да не ти е што ке помислат ,не ти се роднини па да не ти згодно! user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 841
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:17:39   
Maca25
Џес ме изнасмеа!! user posted image user posted image user posted image
Јас го поддржувам С., нема потреба преубавото име да му го менуваат во Боки!! Па Боки беее!!! Убаво што им рекол, и јас да сум на негово место би им рекла.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 842
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:23:02   
Viktori
ха ха да, и за мене е во право на Џес маж и.
На Б секогаш му го грешеа името на уплатницата во школо и јас мртва ладна им ја вратив, затоа што моето дете не се вика така. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 843
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:24:18   
Џесика
Абе и јас се сложувам, јас никако не го викам поинаку од Борјан, евентуално Бобо. И мене ми е грозно Боки, ама сеа дека им рече, они ќе прекинат... внатре пак ќе биде Боки, Боки, а пред нас ќе биде „ајде Бобоо“ и шо??? џабе везел, може само отпор да им створи кон детето, откај ги знам шо луѓе се.... па и сабајле рече Боки, па као се сецна „Бобо де, Бобо“ и ми вика „знаеш, размислував вчера дома, и сфатив, изгледа ради овој Боки 13ка не сака мт, а?“ Викам, да, ништо лично, он на цела фамилија и кажа, Боки да не го викаат, не само на тебе... „Ама дека го сакам, многу ми е мил, затоа така го викам“... се надевам не се увреди женава, оти стварно не сакам од без врска причина да ми се напраи после да не ми го гледаат детето ко шо треба...

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 16.3.2012 9:25:46 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 844
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:33:17   
Dimana
Dobro utro aj da vidime dali ke ve osvezam prvpat stavam slika :)http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVAyntKGIsSebM0ubzdrNTqQ38aoxjiyt8pF0h3yedgUteISs8sg

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 845
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:35:48   
Natuska85
Хелооууу и од мене. Денес петочки Спасовден вика колегатаuser posted image user posted image user posted image . Топ сум расположена од сабајлево,дали заради времево.Плус мм ми прати едно романтично пораче пред малку сакал да ме поднови нешто викендов имало некое приливче на сметкаuser posted image user posted image user posted image . А јас како па не бе подобро е да штедиме за роденденот, за одмор...user posted image user posted image user posted image .А уствари...Во филм некој сум да пијам по 2 литри вода дневно и колегиве ме викаат кре,креuser posted image . А за доручек си носам банана и витановаuser posted image . Виртуелно ќе каснам од кроосаниве на андрианчеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 846
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:48:13   
Beatris
хелоу и од мене, гледам овде се пие кафе у велико, еве ја да стаам уште некое ми се чини ко да нема веќе user posted image
user posted image

Денов плаче за шетанција едвај чекам да му ја здувнам на пауза user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 847
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:55:43   
Maca25
Уф како би дувнала и јас некаде...откако знам дека сум на работа до 22.3 - четврток, некако не ми се ни работи.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 848
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 9:57:41   
Felly RR
Ex, и мене ми се шетка, ама ќе почекам до утре. Тамам и Матеа нема да биде во градинка, па ќе шетнеме заедно.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 849
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:06:34   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Уф како би дувнала и јас некаде...откако знам дека сум на работа до 22.3 - четврток, некако не ми се ни работи.


Мацо потполно те разбирам user posted image user posted image user posted image
А и шо има везе и така не работиш веќе, гајле ти е, нема да те казнат од плата на крај на месец. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 850
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

serii
Adrijana

Koja vi e omilena serija?

Lost (9%)

1001 nok (47%)

CSI (21%)

Ocajni domakinki (20%)

Dolina na sonceto (3%)


Број на сите гласови: 167

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!