|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:18:21   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

eve sum i jas...A vcera ne pocastil za prv pat nananje do 7h bez cicanje od 01h user posted image user posted image user posted image



Dobar ti e povodov za castenje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:24:56   
Maca25
За да не ми одбијат од плата на крај од месецов ќе си работам регуларно. А башка, што ќе правам дома user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:24:58   
Yummy Mammy
Dzesika me iznasmea, ama imas pravo... i moja Sofi bese strasno istraumatizirana zasto vo starata gradinka ja vikale Sofce, i ona normalno im rekla "jas ne sum Sofce, tuku Sofia", i ucitelkata verojatno i podviknala zatoa sto posle toa na detevo mu bese strav da ja isprava i celo vreme mene me molese - "ti kazi i, ti kazi i da ne me vika taka..."
Zatoa sega vo novata gradinka od start od doma na crveno livce i napisav SOFI i go zalepivme zaedno na nejzinoto skafce, i sega a se pojavime na vrata site ni vikaat: "Eve ni ja Sofiiii" i mojava ziva srekna user posted image user posted image user posted image (Zasto koga ke i reces Sofia te gleda cudno ko da napravila nekoja belja user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 853
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:27:34   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

За да не ми одбијат од плата на крај од месецов ќе си работам регуларно. А башка, што ќе правам дома user posted image


Не бе, не мислев дома да идеш, туку забушавај таму. Повеќе РР, помалку работа и то user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 16.3.2012 10:28:47 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:29:32   
Maca25
Море јас сум од сабајле на РР и ФБ, него што ме чекаат 2 камиона за извоз. Ај ќе имам некоја занимација денес.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:31:01   
Annet
hellloouuuu zenski sto ubavki ste site:)
jas od sabajlevo 2 masini pustiva na Iva postelina i se,da se isperat oti katran bea zimovo,deka na drva se greeme i edvaj cekav da se stopli,pa pravev generalka,aa taa si sedi me gleda i si kuti.srce mamino,mnogu e umna;-))))
sega ke odam eden tus da mavnam..........................dodeka spie 15 min nabrzina.imajte ubav den i spremete za setanje vikendov:)))

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 10:57:00   
Yummy Mammy
Eve vi edno super video za super nastan:
http://www.makedonija24.mk/?ContentId=12005

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 11:40:24   
kikicka
Одам да нанам јас ...се читаме после

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 11:46:04   
Maca25
Убаво да си нанате кикичка!

Него има некој друг овде, освен јас и виктори!?user posted image Кај се испоразбегавте бре!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 11:49:11   
Viktori
Нема Мацо, се разбегале на сонцево. И мене уште малку ме има, да допијам кафево со уште едно 3-4 цигари и бркам работа. user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 16.3.2012 11:50:03 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 11:49:15   
AneLav RR
Здраво дечки! Колку убав ден е денеска!! Ке тркнам после до Охрид малку да се прошетам. Инаку сега си го пијам утринското кафе , па кој не е пиен нека повели. Поздравче до сите!!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 11:55:09   
Џесика
Ја отидов да го земам ѕверот од градинка, па да го успијам и да почнам да се спремам за тестирањето... уште сега ми се камен-ладни дланките... се враќам за 15 мин, ако ме бара некој, нека почека user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 11:55:19   
Maca25
Отидов јас надвор да пијам кафе и пушам..кој поминува од кај Партизанска ќе ме види!! Башка и Неуромедика денес се враќаат од работа, па ќе муабетиме со докторите и сестрите user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 12:01:40   
AneLav RR
Јас таман дојдов и сите се разотидовте. user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 12:04:43   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Отидов јас надвор да пијам кафе и пушам..кој поминува од кај Партизанска ќе ме види!! Башка и Неуромедика денес се враќаат од работа, па ќе муабетиме со докторите и сестрите user posted image


Auuu, pa nie sme epten u komsii... aj idi fati go sonceto na partizanska

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 12:13:09   
Maca25
Да, да ептен сме блиску...ама уште кратко времеuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 12:29:10   
Ikana
Dobro utro i od mene, lele denov kakov e ima cel den nadvor da se shlaeme!!!
Gledam site se tokmite za toa!!!
Inace denes nesto cudno se sluci na smetka mi stignale nekoi pari sto poima nemam otkaj se, i sega si vikam da li da vadam i da begam ili da pocekam da vidam dali nekoj kje si gi povlece? A ako ostanat poise od eden den, znaci nekoj me saka tamu gore!!!! Hahahahuser posted image
Gushki za siteeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 12:32:27   
Џесика
Икана, па ти си среќна коцка, ја не би чекалаuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 12:36:00   
Viktori
Икана, ако не се твои, не ги вади џабе. Ќе си ги побара некој, ќе ти ги земат како и да е user posted image
Моли се твои да се user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:24:06   
dostickage
Zenski jas da pocastam,stotuku se vrativ od kontrola - rezultatite bea super pupupu :-)
Padna kamen od srce . Dodusa sega za sega ama i toa e nesto user posted image

user posted image


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:37:28   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Dobro utro i od mene, lele denov kakov e ima cel den nadvor da se shlaeme!!!
Gledam site se tokmite za toa!!!
Inace denes nesto cudno se sluci na smetka mi stignale nekoi pari sto poima nemam otkaj se, i sega si vikam da li da vadam i da begam ili da pocekam da vidam dali nekoj kje si gi povlece? A ako ostanat poise od eden den, znaci nekoj me saka tamu gore!!!! Hahahahuser posted image
Gushki za siteeeeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

Не се радувај пред време срцка, на колешка моја денес истото и се деси, ама одма се јавивме во банка, ниту има прилив ни ништо ...појма ненам што се десило денес со сметките user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:38:21   
Maca25
dostickage ептен ми е мило!!! Само напред со здрава храна и здрав живот!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:46:10   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Zenski jas da pocastam,stotuku se vrativ od kontrola - rezultatite bea super pupupu :-)
Padna kamen od srce . Dodusa sega za sega ama i toa e nesto user posted image

user posted image



браво миличка ептен ме израдуваuser posted image user posted image user posted image знам низ што поминуваш имам пријателка со истата дијагноза, Вие сте моите храбри и бестрашни душиuser posted image user posted image user posted image user posted image Ајде да се замезам од витамините што ни ги сервирашеuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:47:06   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

dostickage ептен ми е мило!!! Само напред со здрава храна и здрав живот!!!user posted image user posted image user posted image


user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: РР дневна соба
16.3.2012 13:53:48   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Аиии размуабетени посабајлееее.... јас денес турско кафе, петок постам, па го голтам едвај со сила, колку да внесам кофеин... И јас сум малку нервозна и напната, мм ме изнервира вчера во градинка кога го земавме Борјан, и се бунеше на воспитувачката да не го викала Боки, па дојдеи другата и таа рече Боки, и мм пак и на неа, и сеа ми е безвезе незгодно, без потреба ко да си бара р'чки, демек сега ако и кажал така, она нема да го нарече пак исто, само колку да створи напетост... user posted image


tvojot maz e vo pravi i jas sum za toa ako trebalo deteto da se vika Boki taka ke e krsten i jas sum za da ne gi prekrstuvaat decata kako si e kazano vo crkva taka zatoa za naseto user posted image si go odbrav imeto MILA  za da ne mi ja prekrstuvaat tatkoimi ednska i rece MILKA znam deka e od milost ama mu kazav deka ona si ima ubavo ime i ne se vika MILKA tuku e MILA i vednas reagiran ako nekoj i go skrati imeto taa si ima ime i taka ke si se vika i TOCKAAAAAAAAAAAAAA

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

serii
Adrijana

Koja vi e omilena serija?

Lost (9%)

1001 nok (47%)

CSI (21%)

Ocajni domakinki (20%)

Dolina na sonceto (3%)


Број на сите гласови: 167

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!