|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 23:43:00   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Е јас без благо можам, ама без леб никако. А сите вие сте се решиле да слабеете, јас не ве дружамuser posted image сори


e jas bez leb mozam ama bez blago nema sansi a leb veke treta god kako ne jadam samo ponekogas tost ili pica i toa mi e ali retko vo mesecot edns ili dvapati ke se sluci  ama i bez koka kola ne mozam nema sansi da me potopat suva ke izlezam

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1026
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 23:45:43   
jagodica
zenski da ve prasam nesto ,mozi?user posted image
dali nekoj znaj broj od PIOM ?

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1027
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 5:21:17   
kikicka
Така така самоти кока коланема никогаш да ослабнеш,нели те издува ја мнг ретко пијам кока кола ептен ретко.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Е јас без благо можам, ама без леб никако. А сите вие сте се решиле да слабеете, јас не ве дружамuser posted image сори


e jas bez leb mozam ama bez blago nema sansi a leb veke treta god kako ne jadam samo ponekogas tost ili pica i toa mi e ali retko vo mesecot edns ili dvapati ke se sluci  ama i bez koka kola ne mozam nema sansi da me potopat suva ke izlezam




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1028
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 6:04:39   
kikicka
Добро утро сите нанате воа време ехх Л пак иста песна сака да спие ама не заспива и ајдеја расонив и еве усте смебудни ајас гладнаааааааа цревата ми крчат и апнав двопек само нели де дел од диетата ми е ...и сега ја чекај да ми дојде и така да заспие сама безнишкање ,тапкање. ајд когаке станам да има едноо гооооолеемо кафее како за мене пошто сега рано е за кафе да ставам јас нема со кој да пијам.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1029
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 7:58:57   
Snowhite RR
user posted image

Доволно големо?

Е зарем толку сум тапа за слики, што се случува, порано убаво ми одеше ставањето слики, не знам сега што е работаваuser posted image
Нека ја уреди некојuser posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 19.3.2012 8:28:27 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1030
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 8:05:32   
Snowhite RR
Туку вчера јас ко лектира да читав, 25 страни сум прочитала од дневнава, што сте сториле пишувањеuser posted image
Маца баш ми е жал за работата, се надевам дека брзо ќе те примат на новата, Џесика и тебе ти посакувам да слушнеш убави вести.
И кај мм на работа отпуштија 150 души, минатата недела уште 100, а можно е сите да ги пуштат на неплатен, кој знае што ќе биде. Државата им должи 600 000 евра ДДВ, им го нема вратено и сега не се знае што ќе биде. За прв пат во историјата му каснат плата, дали ќе ја пуштат до крајот на неделаваuser posted image Кај мене веќе стандард касни платата, на 9ти март зедовме за јануар, а за фебруар не знам кога ќе ја пушти. Лошо, многу лошоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1031
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 8:21:39   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Само што се вративме од парк, од 11,30 излеговме со нина до 15,00. Нина се изнатрча, ми ги искина нервите и наместо полна со елан и енергија да се вратам дома, јас се вратив нервозна. Не можев крајот да и го најдам на Нина. Леташе како мува без глава, без да се сврти од еден крај на паркот до друг. Полудев!!
Битно ја видов Ана Моли со фамилијата user posted image , ја видов Фиао исто така, ама од подалеку, а со Џесика не успеавме да се најдеме.


Жени, еве сум и јас, конечно си начекав интернет на работа.
Мацо, виде ли како ни избега Филип? Јас додека зборував со тебе, мислев мм го гледа. А тој со кучето забегал. Па кога се свртев да видам каде е Филип, од него ни трага ни глас кај печурките. Со мм и кумашините го баравме насекаде, а тој отишол накај лавиринтот и си застанал таму ги гледа децата како си играат. А, бе, не сум паничарка, ама сто филма во глава ми се свртија. После па на кумашините ќерката малку забегала без да ја видиме...
Ама важно супер се прошетавме фамилијарно, сосе куче. После тоа од 15 до 18 сите тројца сме спиеле.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1032
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 8:24:46   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

За прв пат во историјата му каснат плата, дали ќе ја пуштат до крајот на неделаваuser posted image



Леле, Сноувајт, среќни сте вие! На мм му нема дадено два месеци плата, а од јуни 2011 до март 2012 му должи вкупно 65.000 денари. Тоа е така зашто дел од платата оди на трансакциска, дел на рака. Е, тој делот на рака го нема видено со месеци. Секој месец треба на рака + 8.000 (па и повеќе), ама тие не им ги дава.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1033
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 9:00:08   
vezilka RR
Добро утро девојки како сте. Читкам вчера сите во парк, хе,хе..И ние исто. Се изнатрчавме, Никола како од ланци пуштен го истрча паркот мислам буквално. И ние со него, папсавме. И мислев ќе се бувне да спие, а тој само 40 минути спиеше и продолжи да трча дома до 22 часот.

Нас од денес ни почнува нова ера, Никола место кај моите го носиме кај сестра ми и таму мајка ми ќе треба двете бебуши да ги чува, а Тео е помал од Никола 7 месеци. Кој зане како ќе се снајдат, се мислам да не беше подобро Никола уште од сега да го пуштам во градинка а не во септември како што планиравме. Ги мислам..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1034
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 9:23:39   
AnnaMolly RR
Везилка, како што е мирен Никола јас рака давам дека за една недела ќе се навикне на градинката. Се надевам дека мајка ти ќе се снајде со двајца бебушки, јака и душа user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1035
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 9:33:22   
temjana
Добро утро и од мене. И ние викендов во парк и во зоо го поминавме, прекрасни сончеви денови мораше да се искористатuser posted image Ич не ми се одеше денеска на работа, едвај се наканив да станам од кревет. Еве сега јадам една порција овошна салата и кафенце си порачав за освестување па да го започнеме денов и седмицата која ни следиuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1036
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 9:36:08   
Mihaela 2010
Dobro vi utro i od mene...eve jas denes ponedelnicki sum dosta raspolozena,samo sto se vrativ od kolokvium i toa uspesen kolokvium,se nadevam ova raspolozenie ke me drzi cela nedela..backi do site

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1037
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 9:38:02   
Beatris
user posted image  Добро утро и од мене! Snowhite кавево како си го погодила ко за мене user posted image  Јас сум жива ненаспана. А сабајле стана во 5.30 ми се џитна од креветче врз мене, почна да ми буричка во уво, нос, да ми ја корне менѓушата итд. и со глас од миљарда децибели викаше едно пола саат - "Не нанааа, не нанаааа, не нанааа" user posted image user posted image user posted image  Мислам дека уште во глава ми зуи од тоа.

А како што не се одморив и викендов, цел ден сами, мм од работа во Германија отиде, у пм, како ќе го преживеам денов незнам user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1038
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 9:43:38   
Viktori
Леле Ања срцка, убавица, како што е секогаш насмеана можам да ја замислам. Душа убава.user posted image

Најубавото будење user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1039
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 10:00:19   
Luci
Добро утро кукли, и јас сум рано станата уште од 6 а башка и не спиев цела ноќ ко што треба. М нешто ми закенкуваше цела ноќ. Везилка јас мислам дека подобро ти е да го пуштиш од сега во градинка отколку да чекаш септември кога ќе има еден куп нови дечиња што стандард ќе си плачат, мислам дека тогаш ќе му е по стресно тргнувањето

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1040
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 10:01:06   
Ikana
Dobro utro zenski!
Nie go terame posledniot den od odmorot na mm, od utre teshko mene, paniki kolku sakash!
Ama se tesham barem vremevo da bide ubavo i da shetam so M nadvor, pa taka da ja uspivamuser posted image

Odma taktikauser posted image
user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1041
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 10:12:25   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Најубавото будење user posted image


Поубаво здравје user posted image user posted image user posted image  Шала на страна убаво беше будењето али да беше барем едно 2 саата покасно user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1042
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 10:23:41   
Maca25
Добро утро и од мене. и јас сум жива ненаспана, многу лошо сонував и после тоа ми беше страв да заспијам

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1043
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 10:50:25   
Andriance
I jas sum tuka...uste rano po sabajle A go nosev na kontrola...cukam u drvo ama konecno posle 10 dena pomina viroza i top sme...nadvor vreme laze...cekam da vidam mm kga kje zarshi so rab pa da mu ja zduvnam na coffee u park..ako ide nekoj nataka da se seta kje me vidi :-) kje sedam u SKALA garant na sonce user posted image user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1044
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 10:54:35   
arh_diz
Ikana kafevo ti e mmmmm.M sabajle stana rano eve go sega zaspa, se macime da se odbieme od cicanje no nekako tesko ni odi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1045
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 11:02:24   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Ikana kafevo ti e mmmmm.M sabajle stana rano eve go sega zaspa, se macime da se odbieme od cicanje no nekako tesko ni odi


Леле, почнавте? Јас се мислам деновиве да почнеме со одбивање.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1046
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 11:02:34   
JovanaJ
Dobro utro i od mene. Jas denes sum mnooogu nervozna. Prvo se ispokarav so mm uste po sabajle...toa taka zosto sin mi kaslase pa kako da pravime kade da go nosime i ete ispadna kavga na kraj...Plus denes treba da dobijam pa sum uste ponapnata. Glavava pocna veke da me boli i ete bez veze mi pocna nedelava skroz.
Se nadevam barem sin mi ke bide podobar pa drugoto voopsto i ne mi e vazno...user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1047
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 11:25:35   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Ikana kafevo ti e mmmmm.M sabajle stana rano eve go sega zaspa, se macime da se odbieme od cicanje no nekako tesko ni odi


Леле, почнавте? Јас се мислам деновиве да почнеме со одбивање.

Nekolku pati pocnuvam ,ama nikako nemozam da go odbijam neznam sto ke pravam.Go ostavav i da place ne se smiruva ako ne mu dadam mislam deka moze da place non stop se dodeka ne mu dadam da cica.



_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1048
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 11:35:19   
Ikana
MAco kolku takvi nokji sum imala ne znaes! Najubavo pred spienje ispi nekoj topol napitok ili koga kje sripash taka od son ispushi edna cigara, osvesti se malce, upali svetla i posedi taka malce. Jas den denes so malo upaleno svetlo spijam!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро и од мене. и јас сум жива ненаспана, многу лошо сонував и после тоа ми беше страв да заспијам


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1049
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 11:36:20   
dostickage
ako bas moras da go odbivas togas kje treba da go ostavis so tatko mu da spie dva tri dena prvo navecer pa posle preku den dodeka rabotis isto da ne te gleda.
vaka se dodeka si mu tuka pred nego kje ti bara , sto e normalno.
mislam deka poprilicno kje taguva ama sto da se pravi i na cicanjeto ima kraj user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1050
Страница:   <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  40 41 [42] 43 44   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

.
Jana9

Dali kupuvate od interenet?

Da (33%)

Ne (67%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!