|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 15:42:43   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

А мори Пепелашко уште од сабајле бербат ме направи user posted image ти тука на рр ручкај си а дома избегавај user posted image јас деф ке си залепам на фрижидер некое свињче да ме одбива од фрижидерот user posted image јас сум станата од 6 Л си станала може и порано си се шеткала у собата се додека не ме тресна по глава да станам за вратата да и ја отворам и сега ке гледамда издржи до 11 или 10 па после да скитниме.
[/quot
hahahhahahha  lele kikicka me iznasmea ti go citam postot  i sama se smea vleguva mm i vika ma sto se smees kako budala sama nisto vikam citam na  rr   i M ke bide ista kako L samo sto nema da moze sama da izleze od krevece nego kako majmunce ke pozrka  ako osven i go ostavam patentot otvoren pa sama da izleze od krevence ali rano e uste   ke si pospivam jas uste mnogu ako mi dade taa  nokeska bese dobra ama sekoe sabajle me budi i mene ali ne dobivam tupanici poglava rano e uste   samo pocne da brmci  brmmmmmmmmmmm i celata ligi se naprave i moram da stanam i si go podiga gazeto za da i se mrdat igrackite na krevenceto

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 15:55:55   
Maca25
Само што се вративме од парк, од 11,30 излеговме со нина до 15,00. Нина се изнатрча, ми ги искина нервите и наместо полна со елан и енергија да се вратам дома, јас се вратив нервозна. Не можев крајот да и го најдам на Нина. Леташе како мува без глава, без да се сврти од еден крај на паркот до друг. Полудев!!
Битно ја видов Ана Моли со фамилијата user posted image , ја видов Фиао исто така, ама од подалеку, а со Џесика не успеавме да се најдеме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 16:15:27   
Џесика
Ама затоа јас го видов внук ти со мама и тато user posted image тоа бре гужва невидена, страв ми беше да припарам накај љуљашките... сонцето ме мавна во глава, многу нагло жешко стана ама ако, убаво е, не се жалам...
п.с. ако видовте една крава како игра одбојка на тревата, тоа бев јас user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 16:22:09   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mamicki ti sakas brzo da oslabnes zemala i fizicki da rabotisuser posted image .



Hahah, ne, tuku na nervna baza mi e, da ne recam neuroza od glad sto ja lekuvam so praznenje negativni emocii na nedolzniot namestaj i dograma user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 16:55:55   
Maca25
Сега се најадов и како би си легнала...али детево мое не се уморува. Неа не и се спиело, па не може ни ние да спиеме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:07:40   
Ikana
Nie se proshetavme, rucavme i sega jas odmaram a mm otide kolata da ja ispere konecno user posted image
M bese dobra denes, fala Bogu, zasto inaku jas nervno kje popushtev od tolku kenkanje i nespienje!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:22:36   
bombica
Helooo и од мене.И ние шетнавме со Павел, мм покасно ни се приклучи.Сега го наручав и заспа па планирам и јас малку да дремнам пошто сонцево ме отапа а и да не мислам многу на јадење оти ртка гладна сумuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:30:09   
Џесика
Ма ајде какво спиење, сеа после јадење, ќе ви се наталожи све... јас го јавнав орбитрекот 10 минути верглав... липсав... и сега седнав да се соземам, ми се тресат нозеве бапски user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:33:22   
Olivia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ма ајде какво спиење, сеа после јадење, ќе ви се наталожи све... јас го јавнав орбитрекот 10 минути верглав... липсав... и сега седнав да се соземам, ми се тресат нозеве бапски user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:53:09   
kikicka
Хелооо ние сега станавме од спиење си сенајадовме Лазањечки мхмхмх како сум ги направила мераклиски и спавање од 2 до 5 и 15 ееххх времево кај нас дуваа убаво така да сега ке а шеткаме во т.ц има една огрооомнаа игротека и полноо деца .



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:55:13   
bombica
Ништо од моето спиење П. спие ама се траќа детево незнам што му цела недела и дење и ноќе додека спие е вакаuser posted image
А инаку јас после мојот оскуден ручек испешачив 2 саати така да комотно ќе си спиев без грижа на совестuser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 17:56:22   
Pepelaska *
Наздравје кикичке, јас само салата и малку стекче, трпи бабо за убавина, а бај тхе веј user posted image сега ја видов девојката на ексот , вртам по сликите и Мартин ми дојде покажува на комп и вика мама ене ја, user posted image , значи не можам да си замислам колку личи на мене, не ми се верува, а инаку многу си се сакавме ама мн кратко ама слатко.И да заради него бев толку слаба , од љубов живеевuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 18:13:20   
Olivia
Ах тие ексови.....ја мојот екс па никогаш не го преболев, па еднаш дури ветив дека ке пишам во темата духови од минатото ако ми се појави пак да ви кажам нели како ќе реагирам, а јас од кога го видов случајно се се случи случајноuser posted image user posted image user posted image и еве ме повторно со нова смисла за живот со негоuser posted image
па затоа Пепелашка не мисли на него да не ти го обере паметот и на тебе како мене мојовuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 18:36:24   
Pepelaska *
Леле Оливиа, ајде не зафркавај user posted image , значи сегашниот е ексот, абе ти си била турска серијаuser posted image . А инаку и јас во еден дел од мене го немам преболено се се случи мн брзо и мн брзо заврши а и јас се прашувам што ќе се случи ако го видам случајно ама мн тешко оти е далеку user posted image

п.с. можам да мислам на него само заради слабеењево пошто ептен ме мотивира user posted image за некоја случајна средба деuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 18.3.2012 18:39:07 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 18:39:41   
Ikana
Jas na ex-ot ne mu dozvoliv ni kluchalka, a ne pa prozor od mojot zivot, a ako bi mu dozvolila toa bi bilo samo za da vidi deka sum srekjna i nikogash da ne proba da zirne pak! Ima pricina sto e ex, sepakuser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 19:10:21   
Bogdancanka
леле убавини денес имавме прекрасен ден само за шетање но, јас како и обично за викенд се расправам со мајстори и киснам домаuser posted image уф никогаш крај на работите околу куќата, на мм се нешто му текнува аман веќе

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 19:19:37   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Ах тие ексови.....ја мојот екс па никогаш не го преболев, па еднаш дури ветив дека ке пишам во темата духови од минатото ако ми се појави пак да ви кажам нели како ќе реагирам, а јас од кога го видов случајно се се случи случајноuser posted image user posted image user posted image и еве ме повторно со нова смисла за живот со негоuser posted image
па затоа Пепелашка не мисли на него да не ти го обере паметот и на тебе како мене мојовuser posted image


Значи каква телепатија имам, страшно, кога те видов прв пат на слика ми прелета миса Оливиа го знае овој од порано, може и екс да и е user posted image Жими се!user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 21:55:45   
kikicka
Какво се дешава ..ние сега се прибравме се изнашеткавме Л пак окрка нешто а јас да ослабнам па ке си се подновамuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 22:10:41   
Ikana
Kikicka jas od inaet ne kupuvam nisto za nosenje poshto od pred da zatrudnam imam tonnnnn garderoba, i zal mi e da ne vlezam pak vo tie alishta. I teram inaet!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 22:19:30   
Andriance
Bozeeeeeeeeeee nas coek sonce da ne ni dade...pa so bese denes toa u park...baska nikoj ne vidov i ne se najdovme so Fiao iako dogovoreno...baska...toa pred zoloshka ni za shtajk nema tolku redici....nie izlezeni denes od 12h do 16h nadvor..posle na rodenden po gosti...i eve konecno domce...Olivia RR samo da se pofalam denes 3 uspeshen den bez lebce i blagce hihihihi

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 22:26:32   
Olivia
Сите вие му се изнарадувавте на денов и на сонцето, се изнашетавте, а јас уште глава не сум кренала од работа по дома, денес ја запечатив зимската гардероба, остана во плакарите пролетна и летната е спремна, е доста беше од шалови, капи, капути, чизми.... тек сега ќе се покаже што се се криело по цел тој куп гардеробаuser posted image
Андријанче супер што издржа три дена , во главном првите три дена и се најтешките, од утре песна ќе ти биде без леб и благоuser posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 22:39:10   
Maca25
И јас од утре сум без леб...мора да се штеди додека не најдам нова работа...user posted image башка имам и еден куп летна гардероба и ми е криво да не носам ништо пак летово.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 22:51:27   
Bogdancanka
uf srav mi e da se pridruzam ali aj ke probam od utre i jas bez lebuser posted image ama bez garancija...inaku ako pocnam so pakuvanje na zimna obleka, za prolet leto neznam sto ke izvadam

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 23:07:05   
Felly RR
Е јас без благо можам, ама без леб никако. А сите вие сте се решиле да слабеете, јас не ве дружамuser posted image сори

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: РР дневна соба
18.3.2012 23:20:53   
mamicki
Јас богами купувам облека како да е тотална распродажба, веќе не знам како да престанам user posted image Немав ништо купено цела година, и сега, како се ближи време да се вратам на работа...цццц

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali dobivte celulit vo bremenosta?

Da (80%)

Ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!