|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 16:53:44   
Beatris
Да не пукнеш одма провали на што мислев user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1076
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 16:54:03   
miana
ej annamolly te vidv vcera vo park ( do dusa te vidov koga si odese od park ) so detetnceto i kutrenceto vo kola user posted image Si cuvate i kutre a?
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Си се качуваат кај ќе стигнат, Икана. И да видиш како си се снаоѓаат, на возрасен човек не би му текнало тоа.
Филип се качува по тросед, па на маса (кај свеки, дрвена е), па на фотеља, па од страна кај рачките се држи за комодата и така се симнува. Како пајак.
А ова Марко си го замислувам како се поткачува на камион и си се изнасмеав user posted image



(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1077
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 16:55:01   
Annet
lele na glas se smeam leleeeee hahahhaa
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1078
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 16:56:27   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Nie ja odnesovme M na pregled, i moram da vi kazam, kolku sme smotani so mm toa e strashno, Vidoevski da ti ni bil komshijata prv do septemvri, sekoj den se gledavme i se pozdravuvavme, ama nie soprugata ja znaevme negova i nego ama ne deka toj e toj Vidoevski, a mm so nego za koli si praveshe stalno muabet. I koga go vidovme onaka iznenadeni, ej kaj si be komshija, sto ve nema...? I taka neprimetno ne vnese u ordinacija i nie onaka zbuneto se gledame so mm kao sto pravi komshijava, ama uleta zena mu i sea vikam ja a doktor Vidoevski tuka e? I on se prsna od smeenje so zena mu i taka...user posted image
Talenti i ja i mm!sm=jezicek.gif]
\
Pa covekov ne nosi bel mantil,ne ste vie krivi..Onakov si e vo civilka user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1079
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:02:30   
Ikana
Da beeeeee mianke, taktika zbuniti pacienta....kojznae kolku ni se smeele, bruki zivi....pa ja ushte kao onaka kulturno kaj e doktorot ( ne mi go pipaj deteto, komshija!)
Neprocenlivo! Da mi kazueshe nekoj kje si recev moroni! user posted image user posted image Da ima nekoj ordinacija do tebe skoro godina dena i jace i ti da ne znaes za sto e....treba da si zelka...praz, ne zelka!
I pak neznam dali i on bese tamu so ordinacijata ili samo zena mu...tikva be tikva! Mislam samo zena mu...user posted image




< Поракaта ја уредил Ikana -- 19.3.2012 17:04:59 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1080
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:02:58   
Ikana
Toa ne e dobro, neli???
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Да не пукнеш одма провали на што мислев user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1081
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:09:47   
bombica
Море жени се газам од муабетов а user posted image до мене спие.Едвај го успав ако се разбуди тешко васuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1082
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:26:01   
Pepelaska *
Мислам дека треба да отвориме нова тема Денес ручкавме ( за мамички)user posted image ,јас ручав супа и салата,и едно мн мало џигерче колку да видам како ми испаднале.А до вечер ќе бидам на овошје,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1083
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:28:33   
Pepelaska *
Леле утка сум цела, user posted image постов мислев го ставам во слабеење таму читав јас тука, ама ај нема врска,user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1084
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:32:41   
Ikana
Koj za sto mu e Pepelashke hahahauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1085
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:37:04   
mamicki
Ete mi dade ideja za nova tema Pepelaska user posted image , pa otvoriv, stavi gi tamu site denesni "grevovi" user posted image , se setiv na vicot "bez preskokanje cedo bozje"user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1086
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:37:08   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Mislam deka te razminav kaj stadion, go shetashe A vo kremasto teget kolichka, bebcho beshe legnat? Nie bevme so mm zaedno, ja u shtrafti maica crno bela, so siva kolichka....sigurna sum deka bese ti, ama ja zamuabetena posle pregled kaj Vidoevski so mm, i dodeka upali bojlerot otide vozot! I da ti kazam super izgledas, ne si popravena nesto, poslaba si od mene kade kade ako ti e za uteha user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

I jas sum tuka...uste rano po sabajle A go nosev na kontrola...cukam u drvo ama konecno posle 10 dena pomina viroza i top sme...nadvor vreme laze...cekam da vidam mm kga kje zarshi so rab pa da mu ja zduvnam na coffee u park..ako ide nekoj nataka da se set_a kje me vidi :-) kje sedam u SKALA garant na sonce user posted image user posted image




Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa abe ja sum bila....tuuuu...sama i toa kako ulava samo doma da ne se sedi hihiihihihi....bas mi re krivo...ajde sledeci put ako setkate nie sme tamu recisi sekoj den...


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1087
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 17:39:05   
Ikana
Treta srekja kje da e, od klinika sho se prepoznav, pa sega ti bese, nareden pat kje se upoznaeme hahahahahuser posted image user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1088
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:23:21   
Olivia
Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1089
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:30:00   
kikicka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ajdeee olivijaaa neka ti e cestito i drugi zelbi da ti se ispolnat sto poskoro!!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1090
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:38:21   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!


Huhuhuuhuhuh user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1091
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:41:59   
Ikana
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1092
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:42:35   
arh_diz
Cestitki Olivia user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1093
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:47:36   
mama26

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!

CESTITKI devojce i so sreka neka ti e,mnoguu radosna vest user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1094
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:51:00   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!


ЧЕСТИТКИ!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1095
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:53:15   
Beatris
Cestitki! So lesno da si gi pomines site administrativni peripetii user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 1096
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 18:57:35   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!



Браво Оливиа! Честитки, најбрзо да си ги средиш документите и ќе не известиш сигурно каде одиш нели? user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1097
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 19:03:12   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Драги мои, туку што ми јавија дека сум ја добила работата од компанијата за која што бев интервјуинирана на 1ви Март, така да пролетва ќе ја напуштам државава, многу сум возбудена по мајка ми вие сте следните кои дознаваат,ајде сега само држете ми среќа кога ќе се влечкам по нашиве институции по документи.Пресреќна сум!

Честитки Оливиаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1098
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 19:05:00   
mila mama
Икана и Беатрис, сте ме изнасмеале!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1099
   RE: РР дневна соба
19.3.2012 20:43:14   
maki1
Bravo Olivija,iako ne te znam epten mi e keif sto slusam deka si ja dobila rabotata.neka ti e so sreka,i samo ubavi nesta da dozivuvas.Sreknouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1100
Страница:   <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  42 43 [44] 45 46   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Клаудија
Victorya

Дали Ви се допаѓа името Клаудија?

Да, многу. (9%)

Да. (25%)

Не е нешто посебно. (24%)

Не ми се допаѓа. (32%)

Многу грдо име е. (10%)


Број на сите гласови: 121

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!