|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:26:36   
Beatris
user posted image  Ѕеееее, уффф ќути нема више баклави user posted image  Ај вие дојадете што има, а пошто на никој не му се шета ја ќе си фатам сама, ама накај Рамстор. Ако случајно некој тргне покасно од мене ако ме види нека вика. Нема шанси да не ме познаете, таа што е најзгодна у црвен мантил таа сум user posted image user posted image user posted image  

п.с. За посигурно гледајте да барате само цвен мантил user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1126
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:31:58   
ivoni4ka
zdravo zenski kako ste mi abe vremevo samo za set_anje a jas sute ne sum ja dobila kolickata sto ja poracavuser posted image
tuku edno prasanje za administratorite i moderatorite na forumov:
1) sto podrazbiraat pod poimmot razvoj na bebe 0-3, 3-6, 6-9 meseci bidejki ako ne e ligavenje doenje, prevrtuvanje spienje tezina, oblekuvanje spienje ili vezbi i razvoj na kolkovi, togas sto e razvoj na bebe?
( bez navreda i so izvinuvanje ama stvarno ne mi e jasno ako ne smee me ova da go koristime za razgovor togas sto da pisuvame na ovaa tema nesto vo ovoj stil ; denes mojava kaza guuuuuuuu, a vcera plaka se so lelelleeeeeeeeee dali nekoj znae sto e toa?
so zivinuvanje offtotik sum ama neznaev na drugo mesto kade da pisam

< Поракaта ја уредил ivoni4ka -- 20.3.2012 11:36:44 >


_____________________________



(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1127
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:33:06   
AnnaMolly RR
Луѓе, сега ме искара колешкава на работа user posted image Од што паралелно седам на рр и преведувам, во еден филм наместо „маж ми“ јас сум си напишала „мм“. user posted image user posted image user posted image user posted image
Замислете така да отидеше во програма! user posted image




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1128
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:34:26   
ivoni4ka
hehehheeh ke znaat deka od forum hahahha

_____________________________



(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1129
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:40:36   
Ikana
Heloooooouuuuuuuu ringerajchinja picherajchinja!
Sho si praite, kako ste mi?
Jas prv den sama doma so bebka posle mesec i kusur....jako e!
Ve gushkam site!user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1130
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:42:32   
kikicka
user posted image user posted image Ти кажи кој филм е ние ке напишеме добри коментари за преводот ние си знаеме што е мм акој не знае нека се зачлени на рр user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1131
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:48:14   
Luci
Абе на ова време дома со бебка? Искачај ајде у шетњаuser posted image
Јас дремам на работа иначе ,се досадувам до максимум а како би фатила штрафта леле лелееее

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1132
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:48:54   
kikicka
не не па убаво напишала Ана моли има мнг теми кои се посебни баш за тоа а ова развој на бебе од 03-.3-6-.-6-9.9-12 некакоизгледаше како се стуткано во едно што знам другите теми се занемарија некако.
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

zdravo zenski kako ste mi abe vremevo samo za set_anje a jas sute ne sum ja dobila kolickata sto ja poracavuser posted image
tuku edno prasanje za administratorite i moderatorite na forumov:
1) sto podrazbiraat pod poimmot razvoj na bebe 0-3, 3-6, 6-9 meseci bidejki ako ne e ligavenje doenje, prevrtuvanje spienje tezina, oblekuvanje spienje ili vezbi i razvoj na kolkovi, togas sto e razvoj na bebe?
( bez navreda i so izvinuvanje ama stvarno ne mi e jasno ako ne smee me ova da go koristime za razgovor togas sto da pisuvame na ovaa tema nesto vo ovoj stil ; denes mojava kaza guuuuuuuu, a vcera plaka se so lelelleeeeeeeeee dali nekoj znae sto e toa?
so zivinuvanje offtotik sum ama neznaev na drugo mesto kade da pisam



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1133
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:50:25   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Луѓе, сега ме искара колешкава на работа user posted image Од што паралелно седам на рр и преведувам, во еден филм наместо „маж ми“ јас сум си напишала „мм“. user posted image user posted image user posted image user posted image
Замислете така да отидеше во програма! user posted image




Хахаха цар си еј, си ме изнасмеала ептен!!! ММ беее!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1134
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 11:51:51   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

zdravo zenski kako ste mi abe vremevo samo za set__anje a jas sute ne sum ja dobila kolickata sto ja poracavuser posted image
tuku edno prasanje za administratorite i moderatorite na forumov:
1) sto podrazbiraat pod poimmot razvoj na bebe 0-3, 3-6, 6-9 meseci bidejki ako ne e ligavenje doenje, prevrtuvanje spienje tezina, oblekuvanje spienje ili vezbi i razvoj na kolkovi, togas sto e razvoj na bebe?
( bez navreda i so izvinuvanje ama stvarno ne mi e jasno ako ne smee me ova da go koristime za razgovor togas sto da pisuvame na ovaa tema nesto vo ovoj stil ; denes mojava kaza guuuuuuuu, a vcera plaka se so lelelleeeeeeeeee dali nekoj znae sto e toa?
so zivinuvanje offtotik sum ama neznaev na drugo mesto kade da pisam


Ивоничка, чат теми се забранети, освен постоечките и тоа во Разговори за се и сешто.

Темите уште кога се отворија беа дискутабилни, ама ги оставивме да видиме како ќе се одвиваат. Резултатот беше: куп муабети на едно место, без можност да добиеш некоја информација, постови за доктори, облекување, јадење, ортопеди, спиење-неспиење итн, а такви теми веќе има. Впрочем има цел форум Бебе, така да најдете ја соодветната тема и пишете на топик.

За се што пиша ти, веќе има теми.

Поентата не е да се дружиме на една тема како чат-рум на мирц или скајп конференс кол, туку да дискутираме на одредена тема, со нови информации, искуства.

И нормално ако на некој нов корисник му треба помош, да знае точно каде да ја најде. А не да листа 100 страни муабети за добро време, шетање, седевме и др.



< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 20.3.2012 11:53:43 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1135
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 12:24:46   
Tanjat7880
DEVOJKI zdravoooo!!!Pa kako ste mi,gledam vremevo ubavo vi deluva,pa prolet pa letni temperaturi i se e super,neli?
Jas si ja zacistiv i oficijalno upshtiv vo upotreba terasata mi,se si imam i stolcinja i masicka i prostor(ko za skopski uslovi terasata mi e DVOR) e samo pustoto nikako cvekinja da mi opstanat.do sega se se sushele ili bubacki gi jadele ili...a site komshiki si imaat TOP cvekeuser posted image Ajde kazuvajte,zasadivte neshto,planirate istoto da go pravite?!user posted image Ili na vakvi da odam A?user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1136
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 12:36:36   
Џесика
ТањаТ браво за тебе што си ја пушти во употреба терасата, јас некако тешко денес, мојава е 20 и кусур квадрати, ама одвратна ми е, башка цела зима така подзафрлани работи, тегли, кеси, черги, шишиња... за цвеќиња мајка ми ми е задолжена, лани ми беа топ цвеќињата, сосе тендичка, тамам... ајде кога ќе средам пак вака ќе праиме дневна тераса user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1137
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 13:03:40   
temjana
лелле џесика што убава тераса имаш,голема да можеш да се раскомотош онака мераклискиuser posted image Јас пусти мерак за двор или пак за пристојно терасиче (имам еден прцул од тераса) и секоја пролет пробувам да ја уљудам со цвекиња, па по ѕидовите слики редам, си правам плажа со песок и камчиња ама таа неколку часа ми стои зошто песот ми ја моча и ми ги разнесува камчињата и школките во собаuser posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1138
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 13:11:45   
Џесика
Па ајде повелајте, и базен имам, собира околу 5-6 мајки во просец на диета, значи 9-10 со помината диета user posted image шала на страна, да ја средам и праиме средба „куде Џесику на чардак“user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1139
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 13:24:51   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

лелле џесика што убава тераса имаш,голема да можеш да се раскомотош онака мераклискиuser posted image Јас пусти мерак за двор или пак за пристојно терасиче (имам еден прцул од тераса) и секоја пролет пробувам да ја уљудам со цвекиња, па по ѕидовите слики редам, си правам плажа со песок и камчиња ама таа неколку часа ми стои зошто песот ми ја моча и ми ги разнесува камчињата и школките во собаuser posted image


Или Филип ги бутка со топка и прави лом! user posted image Бруки живи.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1140
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 13:32:18   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Па ајде повелајте, и базен имам, собира околу 5-6 мајки во просец на диета, значи 9-10 со помината диета user posted image шала на страна, да ја средам и праиме средба „куде Џесику на чардак“user posted image


user posted image  Ја се пријавувам уште од сега, минимални критериуми за учество во постапката исполнувам, така да пакувам и купачи user posted image . Ти оздрави ја ногата, и спремај чардакот

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1141
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 14:08:29   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

ТањаТ браво за тебе што си ја пушти во употреба терасата, јас некако тешко денес, мојава е 20 и кусур квадрати, ама одвратна ми е, башка цела зима така подзафрлани работи, тегли, кеси, черги, шишиња... за цвеќиња мајка ми ми е задолжена, лани ми беа топ цвеќињата, сосе тендичка, тамам... ајде кога ќе средам пак вака ќе праиме дневна тераса user posted image
user posted image
user posted image



ahahahha vaka mojot dvor nema da bide sreden dodeka odat i dzbarat sveki i sevekor mi po niv samo sto ja rascistam stavam se na svoe mesto i sto ne treba gitla abe za pola saat nejke opinci nejke patiki pred vrata nejkes dzizmi gumeni nejkes motiki   sisinja prazni pikavci i red drugi raboti sto me nervirat  i dzigerite si gi vidam ama toa se se trgnat jas toa gitla vo korpa i sto treba i sto ne  i za polaa saat gledas pak i veke dignav race da me e sram koga ke dojde nekoj na gosti ziva propadnam znam vo kolku casot ke dojdat i 15min pred toa raskrenam za da zatecat kako sto treba naj nesreden dvor e nasiot vo celo malo im recam i na mm mu recam vika sto da i pravam luge od selo mislat deka se seuste vo selo i toa e

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1142
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 14:46:34   
Ikana
Ние некако се избегаваме да го средиме дворот, пошто нема шанси се во еден ден да средиш ниту за викенд, треба некој профи да дојде и да копа едно недела денаuser posted image
Ама затоа имаме тераса, па му планирам нареден викенд на мм да ја среди, само он уште незнае.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1143
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 14:50:14   
AnnaMolly RR
Нашиот двор е како некоја тврдина, од ниедна страна да не те гледаат комшии. Такво е маалото, сите кренале ѕидови до небо некој да не ги гледа нусињата. И НЕМА ШАНСИ да видиш ни точка од нечиј двор. Ама ние имаме и тераса на вториот спрат, па од таму се гледа во сечиј двор, ама ич не ми е гајле. Малку на воздух да поседиме, долу во двор не поминува ни ветре од високите ѕидови.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1144
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 14:56:17   
Ikana
Леле јас така кога ќе поминам покрај таков некој двор, се си фантазирам дека има базен, па ово оно, од пуста желба јас да имам базен. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1145
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 15:12:06   
tinush
Ама затоа имаме тераса, па му планирам нареден викенд на мм да ја среди, само он уште незнае.

Икана мила user posted image , јас уште во понеделникот му најавив на мојов инаку на ова ќе ставев потпис. Денес свеки готви и имам тон манџа за ручек а мене ми се јаде нешто лесно, ај одби и де user posted image

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1146
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 15:21:36   
Natuska85
Диеталки повелете ручек,јас завршив со мојот и едвај ја чекам вечератаuser posted image месооо оооохохох

user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 1147
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 15:25:45   
temjana
и јас се пријавувам за на гости кај џес па и во базен ке се ставам, па и сладолед ќе ви донесам мфмфммфф... леллелееее готово едвај чекамuser posted image

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 1148
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 15:26:45   
Ikana
Морам стратегија да удрам инаку ќе ме замае он мене, да видиш какви финти ми прави, а ја мутава па и се радувам и ќе ми текне после три дена, зашто баш тогаш сме отишле на шопинг или на рушек во ресторан...махер е бе, махер! Вака на сец го фаќам, пред свршен чин па нека мрчи после!
user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: tinush

Ама затоа имаме тераса, па му планирам нареден викенд на мм да ја среди, само он уште незнае.

Икана мила user posted image , јас уште во понеделникот му најавив на мојов инаку на ова ќе ставев потпис. Денес свеки готви и имам тон манџа за ручек а мене ми се јаде нешто лесно, ај одби и де user posted image


(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 1149
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 15:28:13   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Диеталки повелете ручек,јас завршив со мојот и едвај ја чекам вечератаuser posted image месооо оооохохох

user posted image

user posted image


Ахахахха Нато мори ''душманке'' види ја ист ручек пуштив во темата слабеење user posted image user posted image user posted image  Абе алал да ни е, кај да влезеш сегде можеш да јадеш user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 20.3.2012 15:29:41 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1150
Страница:   <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Kolku pati ste bile kumovi?

1 (100%)

2 (0%)

3 (0%)

4 (0%)

5 (0%)

Mnogu pati (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!