|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 15:57:58   
kikicka
user posted image user posted image eeова смешки 3 дена на рр како почнавме со диетиве само на смеа ја удараме..туку остај тоа прегеска се бутнав у пекара и ке се убиев од тоа мирисот збрлавев си купив леб и испаднав ....пс:лебот е за Л не е за мене user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1151
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 16:00:32   
Beatris
Ако си го однела дома цел алал да ти е user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1152
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 16:01:43   
Natuska85
Гарант си скршила од корката малкуuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1153
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 16:35:43   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Nie ja odnesovme M na pregled, i moram da vi kazam, kolku sme smotani so mm toa e strashno, Vidoevski da ti ni bil komshijata prv do septemvri, sekoj den se gledavme i se pozdravuvavme, ama nie soprugata ja znaevme negova i nego ama ne deka toj e toj Vidoevski, a mm so nego za koli si praveshe stalno muabet. I koga go vidovme onaka iznenadeni, ej kaj si be komshija, sto ve nema...? I taka neprimetno ne vnese u ordinacija i nie onaka zbuneto se gledame so mm kao sto pravi komshijava, ama uleta zena mu i sea vikam ja a doktor Vidoevski tuka e? I on se prsna od smeenje so zena mu i taka...user posted image
Talenti i ja i mm! user posted image


Е Икана тоа се случува кога не си портарка
Дефиниција за портарка: Жена која за другите знае повеќе отколку за самата себеuser posted image

П.С. Се искинав од смеење на постов и на тие од Беатрис(ама во ум, зашто на работа ги читав, па да не ме направи колешката мутава, да се чуди што се смеам)user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1154
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 17:37:15   
mila mama
Здраво женски! Ептен сте расположени деновиве, глеам, ја сум радосна си доаѓам во МК, ај да организираме една дружба во Скопје од 7-ми до 14-ти април да ве видам да ве запознаам!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1155
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 17:39:25   
kikicka
Абе цел го однесов user posted image скршив ама пак го вратив во кесето user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Гарант си скршила од корката малкуuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1156
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 18:44:22   
bombica
хмммм Кикичке скрши од лебот и пак го вратиuser posted image Е ај ќе ти поверувамuser posted image
Ние денес со П. и мм бевме на стадион.Мажле трчаше а јас и П. вртевме кругчињаuser posted image Изодев 8 круга ( брзо одење и буткање количка) и сега ме болат нозете посебно стапалатаuser posted image Леле закржлавев цело зимо дома

< Поракaта ја уредил bombica -- 20.3.2012 18:46:20 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1157
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 19:39:49   
Џесика
Жени, ај некоја ако е запознаена со поим „повредена тетива“ нешто ми спомнаа дека е можно тоа да ми е, коленово ми напраи болки по цело тело. Кога мирувам не ме боли, ама кога станувам или седнувам, од тежината ме боли у п.м. она бабски покрет ме боли... нит ми крцна, само се поткачив на кревет и качувајќи се ме здоболе, значи ништо нагло... свиња дебела, ни нозе не ме држат веќеuser posted image ... дали тоа тетива значи дека треба местење, масажи, недај боже нож???

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1158
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 19:45:33   
AneLav RR
Ако ти е тетивата скината не дај Боже ќе имаш неномални болки и за тоа следува нога во лонгета. А за местење и масирање да не си помислила!! Да си одиш на лекар и да те снимат. Ако не дај Боже е тетивата освен што ќе треба да ти ја стават ногата во лонгета, периодот на заздравување е подолг. Може да ти е истегната, ако ти била скината сигурно ќе си имала неподносливи болки. Не верувам дека ти е нешто страшно ама појди си на лекар. Поздрав.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1159
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 20:18:53   
Ikana
Циркус без пари Сноувајт!!!!user posted image А тек оди во слабеење да видиш Виктори што ни прави...ехееее досетки колку сакашuser posted image

Инаку Џесика, не ти треба операција или слично, може само си се изместила, ама оди на лекар, јас коленото го срозав, и бев 2 месеци во гипс, и тетива и лигаменти и менискус, каша попара се! Една цела зима дома си ја одлежав!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1160
   RE: РР дневна соба
20.3.2012 20:38:38   
Snowhite RR
A vidov i vo slabeenje pa toa mi bese kapak slag na tortatauser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1161
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:02:22   
dostickage
Jas samo da vi posakam dobro utro i ubav den.
Vaka pribrana od sabajle si stanav , si se doterav i si dojdov na rabota pred 8:00.Sega si pijam zelen caj so reisi pecurki.Zakon rabota,povelete posluzete se user posted image

user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1162
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:07:35   
Snowhite RR
Добро утро, ајде да кркнеме по едно тостче, дури ги нема диеташивеuser posted image
Јас денеска втора смена, после 2 недели одење прва, реков ќе поспијам малку, ама мм ме разбуди уште од 6user posted image е да де, утринско будењеuser posted image
user posted image

А само што сакав да послужам и чај, зашто и јас пијам во моментов и кога гледам достичка почестилаuser posted image



< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 21.3.2012 8:08:47 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1163
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:18:39   
Snowhite RR
Јас ваков пијам

user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1164
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:19:34   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Здраво женски! Ептен сте расположени деновиве, глеам, ја сум радосна си доаѓам во МК, ај да организираме една дружба во Скопје од 7-ми до 14-ти април да ве видам да ве запознаам!


user posted image user posted image user posted image Ехеееее, ОБАВЕЗНО дружба кога ќе дојдеш! Јас сум прва за скитање, само некој повод треба да ми даде user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1165
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:21:27   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Жени, ај некоја ако е запознаена со поим „повредена тетива“ нешто ми спомнаа дека е можно тоа да ми е, коленово ми напраи болки по цело тело. Кога мирувам не ме боли, ама кога станувам или седнувам, од тежината ме боли у п.м. она бабски покрет ме боли... нит ми крцна, само се поткачив на кревет и качувајќи се ме здоболе, значи ништо нагло... свиња дебела, ни нозе не ме држат веќеuser posted image ... дали тоа тетива значи дека треба местење, масажи, недај боже нож???


Џесика, да си одиш на лекар. Колешкава моја од нигде никаде си станала од столче и и се скршило коленото! А има 50 кила! Па лонгети, чуда... Најдобро на лекар да те снимат и да видат што е работата.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1166
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:30:22   
Luci
Добро утро РР-киuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1167
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:35:26   
bombica
Добро утро женски!Како сте? Јас денес гроги сум.П.многу немирно спие деновиве плус уште во 6 станува жива ненаспана сум.
Ај повелете кафенце
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1168
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:38:45   
mamicki
Добро утро девојчиња user posted image
Каде е бе Виктори да џитне еден од тоа сендвичите нејзини, денес сум на пауза од диетава? user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1169
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:39:25   
arh_diz
Dobro utro , fala bombica za kafeto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1170
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:41:35   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Добро утро, ајде да кркнеме по едно тостче, дури ги нема диеташивеuser posted image
Јас денеска втора смена, после 2 недели одење прва, реков ќе поспијам малку, ама мм ме разбуди уште од 6user posted image е да де, утринско будењеuser posted image
user posted image

А само што сакав да послужам и чај, зашто и јас пијам во моментов и кога гледам достичка почестилаuser posted image




Ова тостовиве што ги расфрлаш тука по дневнава се дел од доручекот сервиран во кревет?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1171
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:51:55   
penelopa
Добар ден на сите ранобуднициuser posted image  мене овој ден ми е посебен со мажле славиме 3 години бракuser posted image ...се мислам што да ве почастам да можат сите да си каснатuser posted image
Еве свежо сокче

user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1172
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 8:53:30   
penelopa
user posted image  тие што не смеат нека ги игнорираат чоколадцаваuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1173
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:04:30   
Snowhite RR
А не, немаше доручек денеска, немаше време за тоа, зашто тој е прва смена на работаuser posted image
Јас откако замина си правев тост самата за себе, а тој само кафе успеа да направи
Пенелопа како си ме застрвела со чоколатцава мх мх, да ви се множат заедничките годиниuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1174
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:09:40   
Dimana
Dobro utro i od mene ,kakov glad me napadna ve citam i sto da vidam tostovi kolaci ,a doma nisto konkretno,ama nema da jadam nesto bes kejf i taka odam na lekar pa ke se pocastam so nesto ubavo samo da resam sto ke bide toa ah na teska maka sum user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1175
Страница:   <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво:

Миха (46%)

Анџело (54%)


Број на сите гласови: 41

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!