|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:09:50   
kikicka
шо ке пишувам дека сакам кога не сум таму user posted image гледам маски и уште немам најдено така убава за Л. ама има време !
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Среќна годишнина, Пенелопа! Ајде бе, никој не сака дружба со маски за 1 априлuser posted image





_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1201
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:11:27   
Ikana
Луци, прв ред бр. 3 од лева страна, ласта у најава!!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1202
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:14:46   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

За мене беше ова? УУУУ кафе, кафе, кафе!!!!!! Кога не си на работа пишувај, и да седнеме негде форца, морца или некој друг кафич!!!! user posted image Јас сум на улицата кај Тафталиџе амбулантата, ќе дојде една улица подоле од НОВА гимназијата!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Опаа комшика user posted image  Шо не кажуваш вакви работи... Јас сум карши студентскиот, али сега сум на работа у пм




Ете сеа ќе ни се зголеми денот па после работа може, ја до 5 сум, сабота недела фри. И виктори ќе ја собереме со Б и Ј. Ама за неа нема ни кафе у Форца, а камоли нешто благо. Ја ќе и донесам од дома помаранџи user posted image user posted image user posted image  И ЦЕДЕВИТА, обожава цедевита хахахахха

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1203
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:16:15   
Natuska85
Хелоуу и од мене,леле овие сликиве со јадење со брзина на светлината ги поминувамuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1204
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:16:30   
Ikana
Виктори на условно после траумиве што ни ги приреди, на помаранџи и марули, хахахахuser posted image
Гарант ќе се скрие внатре и ќе порача сладолед!!!! user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1205
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:18:25   
Beatris
Кафето поише ќе ја боли веруј ми user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1206
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:20:06   
rina13
kako ste devojki?Jas kaj mamica na gosti od nedelata malce pomos okolu moevo kaskaderce mi doagja ubavo.sega ke si smrknam kafence utrinsko made by babauser posted image user posted image I ke si dremuckam na sonce ke se pecam I ke se punam so energija zasto so rodendenot se iscediv.
user posted image
ve cekam prazni se stolicive user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1207
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:20:40   
Felly RR
Честитки Пенелопа, а на Луци - Среќен роденден на тако ти.
Јас денес цела изветреана. Од сабајле не бев ни јадена ни кафе пиена, и сега си направив еден сендвич, и си ставив кафе, си седнав на РР и кркам од сендвичот, кога едно време скокнав - леле, кафето ми претече. Одам, и што да видам, на ринглата нема ништо а кафето во филџан. Не памтам дека сум го сварила.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1208
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:21:00   
Snowhite RR
Женски ај дајте ми совет, надвор е многу топло, дома немам ни оган ни ништо, сакам да шетам со М, ама пошто настинат беше, уште поткашлува помалку, па ми е страв да не направам бетер, ако прошетаме малку да не се доразболиuser posted image . Сакам да одам до Прима мебел, имам флаер за распродажба со многу убава комода/регал за во дневна за ТВ, ми фали таква, па да ја видам во живо. А прима мебел ми е на 10 мин.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1209
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:21:07   
Ikana
Хаххааааа туше Виктори!!!user posted image user posted image
Некое Нес фрапе, а? Онака со еден тон млеко (немасно) и ај натрен нека биде user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1210
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:23:53   
Ikana
Облечи го убаво, не го тунтај безвезе сега, ама баш убаво ќе му дојде јас мислам, ако е топло облечен.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Женски ај дајте ми совет, надвор е многу топло, дома немам ни оган ни ништо, сакам да шетам со М, ама пошто настинат беше, уште поткашлува помалку, па ми е страв да не направам бетер, ако прошетаме малку да не се доразболиuser posted image . Сакам да одам до Прима мебел, имам флаер за распродажба со многу убава комода/регал за во дневна за ТВ, ми фали таква, па да ја видам во живо. А прима мебел ми е на 10 мин.


(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1211
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:30:34   
kikicka
Не му се секирај јас Л кога е така поднастината ја шетав и подобро и беше ,башка убаво ке му дојде на детето сонце воздух облечи го како што вика Икана и терајте по комодата!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Облечи го убаво, не го тунтај безвезе сега, ама баш убаво ќе му дојде јас мислам, ако е топло облечен.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Женски ај дајте ми совет, надвор е многу топло, дома немам ни оган ни ништо, сакам да шетам со М, ама пошто настинат беше, уште поткашлува помалку, па ми е страв да не направам бетер, ако прошетаме малку да не се доразболиuser posted image . Сакам да одам до Прима мебел, имам флаер за распродажба со многу убава комода/регал за во дневна за ТВ, ми фали таква, па да ја видам во живо. А прима мебел ми е на 10 мин.





_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1212
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:36:42   
Snowhite RR
Тој додуша цело сабајле е надвор, во двор, не сака да влези внатре, така да да ги средам алиштава се облекуваме и одиме. Фала ви женски

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1213
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:47:44   
Beatris
Луѓе не можам да се мавнам од рр-јава. А имам работа еден куп, уште од вчера викав дека ќе почнам. Ај некако избркајте ме и не пишувајте интересни работи оти ќе си пукнаммммм user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1214
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:52:39   
Ikana
Ајде Беатрисче, и јас одам на бањање и да цица М, па ќе прошетаме! Чао женски, ве љубаааам!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1215
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:03:38   
Maca25
Добро утро и од мене! Денов денес многу рано ми започна, дури во 6,30..на Нина не и се спиело па морав да станам.

Денес го одработувам и последниот ден на рбаота! Тешко ми е, ама некако издржувам!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1216
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:05:24   
kikicka
Ајде бришка сите кој по дома да среди ,кој на шетање кој на работа ....одам јас на Зумба ја отупев овие два дена и зумба мумба user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1217
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:07:40   
kikicka
АЈДЕ Мацо не зезај сега мушки издржи и кога ке си излезеш насмеана да си излезеш не попуштај ,убав е денов не се разочарувај докажано е дека после дожд сонце огрева! така да и тебе ке те огрее user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро и од мене! Денов денес многу рано ми започна, дури во 6,30..на Нина не и се спиело па морав да станам.

Денес го одработувам и последниот ден на рбаота! Тешко ми е, ама некако издржувам!user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1218
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:31:32   
ivoni4ka
user posted image

< Поракaта ја уредил ivoni4ka -- 21.3.2012 11:37:14 >


_____________________________



(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1219
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:38:46   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Еј што убави ова цвеќенцава на Икана, ептен sprit lifting user posted image  Ај пак ја да си прашам да не има некој расположен денес за кафе на сонце? Али попосле накај 11.30-12


jas kje idam nakaj park okolu 12:30 u park..u skala..da go setnam A a i da drmnam edno coffee....i Fiao rece kej dodej....ti pisam broj vo pp da mi zvonis...ajde taman da se vidime

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1220
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:47:44   
Beatris
Абе сакааммм ама далечку ми е парк, кога ќе се вратам на работа, ај фатете накај Центар user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1221
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 11:48:44   
mamicki
Se skockav i zaminuvam na promocija, ej, imam zaboraveno da setam bez bebe, sube je mi bide user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1222
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 12:10:27   
jagodica
ajde dobar den rr-jki so ubav den denes user posted image milina
bravouser posted image za noviot imidz na RINGERAJA
epten e proletno user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1223
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 12:26:40   
TeacherMom
Добар ден и од мене, ме нема долго време ама по една седмица без компјутер и интернет не можам да дочитам што се сте пишале :) Јас се разбудив со главоболка утрово, а сакам да шетнам денес - наскоро почнувам на работа па да се подновам user posted image Пријатен ден на сите!

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 1224
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 12:27:37   
penelopa
Фала ви на сите за честитките , денов е измислен за шеткање но ние малку покасно user posted image спие... ќе видиме какво изненадување ми спремил мажле. Што ни е убава рр пролетно со цвеќенца, like, like user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 1225
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 [49] 50 51   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

dali vredi da se saka
daniel

dali vredat tie minuti tie saati tie denovi tie godini pominati vo polevanje i cuvanje na toa cveke sto se vika ljubov a moze da svene za pomalku i od edna minuta????????????????????//

da vredi (68%)

ne,ne vredi (9%)

zavisi kako gledas na rabotite (24%)


Број на сите гласови: 34

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!