|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:10:07   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Добро утро девојчиња user posted image
Каде е бе Виктори да џитне еден од тоа сендвичите нејзини, денес сум на пауза од диетава? user posted image


ауу мамички, денес немав сендвич на мени user posted image
Имав туна со тартар сос, нес кафе со млеко и за десерт една лажица еурокрем. user posted image user posted image user posted image

ама еве за тебе специјално гугл куварот ќе направи еден user posted image и за сите кои паузирате од диетата или решивте да не бидете повеќе мазохисти. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1176
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:10:09   
Dimana
Dobro utro i od mene ,kakov glad me napadna ve citam i sto da vidam tostovi kolaci ,a doma nisto konkretno,ama nema da jadam nesto bes kejf i taka odam na lekar pa ke se pocastam so nesto ubavo samo da resam sto ke bide toa ah na teska maka sum user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1177
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:10:59   
bombica
Честито годишнина Пенелопа,па да си дочекате заедно златна свадбаuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1178
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:18:55   
Pepelaska *
user posted image
user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1179
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:19:19   
Beatris
Аман беее! Пак крканција тука, да не влезе човек во дневнава user posted image user posted image user posted image  

Ај добро утро на сите!

виктори ставај кафе под итно, доста со ова ждералкиве user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1180
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:23:26   
Pepelaska *
Еве од мене доручек за диеталците,портоклаот го каснав, а муслите кога ќе станеме со Мартин.
Пенелопа да ви се множат годините во брак, се најубаво да ви е и да му подарите сестричка на Чирил,
Оливиа, со среќа работата, вчера кога прочитав многу се израдував, многу ми е мило за тебе

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1181
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:26:31   
Snowhite RR
Туу реков ќе ја дочитам книгата сабајлево која ја читам 3 години веќеuser posted image , ама ништо, стана шефов мој, па ќе морам сега по него да трчам, одам јас, имајте убав ден сите, се читаме одручек.
Еве го ми вели: Мамо остај го компјутерот, сакам чоколино, ме вика столчено надворuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1182
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:26:42   
maki1
Penelopa
user posted image i uste mnoooooguuu da si docekate.
Za site drugi dobro utro i `fala

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 1183
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:28:23   
Luci
Среќна годишница Пенелопа user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1184
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:29:18   
Luci
Мммм што ние убава новата зелена Рингераја

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1185
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:29:39   
Beatris
Честитки Пенелопа, да сте среќни и долговечни! user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1186
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:29:48   
maki1
M e do mene i se obiduva da pisuva i ona na RR ,za site dr.kafence od mene.
user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1187
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:30:31   
Melanija RR
Пенелопа уште многу убави среќни години да си дочекате.
Јас не сум за јадење само да ве ѕирнам и поздравам а пролетнава тревна боја на РР сабајлечки ме освежи.
Имајте убав сончев и мирен ден user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1188
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:33:30   
kikicka
Добро утроо ...луци да не напишеше немаше да видам дека е зелена user posted image .Ајде наздраве тостови кафиња и чаевите на сите јас одам на овошјето и двопекот кафето го изпив.
Пеналопа нека ви се множат годините во брак со мажлето ти уште долго да те служи.user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1189
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:37:46   
temjana
ајдееее што направивте од сабајле, муабети јадења пиења... Ајде добро утро и од мене, јас од кога дојдов на работа оценувам колоквиуми среќа сонце има надвор а кога е сончево јас сум среќна па така немаше многу паднатиuser posted image (се шегувам се разбира) Ајде кој е за кафе во мнт во 10 нека се нацрта, чувам масаuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1190
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:44:39   
mila mama
Penelopa cestitki, da vi se mnozat godinite vo brak!user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1191
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:46:18   
Ikana
Bonjour Mesdames!!!!
Шо си правите женски?
Арни сте ми?
Честитки за годишницата Пенелопа, и на сите среќен ден!!!
user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1192
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:51:10   
Beatris
Еј што убави ова цвеќенцава на Икана, ептен sprit lifting user posted image  Ај пак ја да си прашам да не има некој расположен денес за кафе на сонце? Али попосле накај 11.30-12

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1193
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 9:59:41   
Ikana
Еве ти уште некое, да се вивнеш денес Беатрисче!!!
user posted image
Јас сакам на кафе, ама ѕверчево мое незнам што ми има смислено денес, и дали би стигнала на време и каде...а сакам да дојдам! Ние пошто сме во Тафталиџе, обично шетаме во овој реон до мостот Влае, и до Симпо во спротивна насока. Со количка, сама, страв ми е да фаќам накај Центар.user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1194
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:00:55   
Luci
Женски јас частам денес, на татко ми му е роденден, денес полни 57 години. Ќе ве почастам нешто што мислам дека откако се преселивме во дневнава не е послуженоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1195
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:01:34   
vezilka RR
Добро утро и од мене.. Penelopa среќбна годишница, нека ви се множат user posted image .

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1196
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:01:59   
Beatris
Опаа комшика user posted image  Шо не кажуваш вакви работи... Јас сум карши студентскиот, али сега сум на работа у пм

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1197
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:04:53   
AnnaMolly RR
Среќна годишнина, Пенелопа! Ајде бе, никој не сака дружба со маски за 1 априлuser posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 1198
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:07:12   
kikicka
леле бе Луци кај тука додека шетаме се борам да не си купам сега и тука пак напад мхмхмхм леле ајд Среќен Роденден на татко ти да ги дуплира годините ,да си дочека и правнучиња и прапра внуци. Ај надравје јадењето јас се мавам на киви денес иако не го сакам ке замижам и ке го лапнам .
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Женски јас частам денес, на татко ми му е роденден, денес полни 57 години. Ќе ве почастам нешто што мислам дека откако се преселивме во дневнава не е послуженоuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1199
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 10:09:29   
Ikana
За мене беше ова? УУУУ кафе, кафе, кафе!!!!!! Кога не си на работа пишувај, и да седнеме негде форца, морца или некој друг кафич!!!! user posted image Јас сум на улицата кај Тафталиџе амбулантата, ќе дојде една улица подоле од НОВА гимназијата!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Опаа комшика user posted image  Шо не кажуваш вакви работи... Јас сум карши студентскиот, али сега сум на работа у пм



< Поракaта ја уредил Ikana -- 21.3.2012 10:10:16 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1200
Страница:   <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

женски имиња
caciana

Кое име би го одбрале за вашето дете?

Магдалена (0%)

Марија Магдалена (12%)

Ана (38%)

Лина (38%)

Сања (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!