|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  48 49 [50] 51 52   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 12:31:36   
TeacherMom
Честитки и од мене Пенелопа да ви се множат годините заедно! Имајте прекрасен ден!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1226
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 13:01:25   
arh_diz
Cestitki penelopa da vi se mnozat godinite

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 1227
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 13:55:27   
mamicka77
cestitki penelopa da vi se mnozat god ispolneti so ljubov i sloga

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1228
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 15:55:37   
Snowhite RR
И така, се дотеравме и излеговме со Михаил, ама подобро да не излегував, зашто со него живци искинав. Прво не сакаше да ја земиме количката, пешки господинот ќе одел, а го знам јас неговото пешки, до ќоше и после в раце. Е арно одеше до салонот, мирен се, пред да влезиме кога се заинаети дете, ниту сакаше за рака да го држам, ниту да оди, ниту в раце да го кренам, почна да се лути, да плачи, да клекнува на колена, влеговме внатре, разгледавме и после се слушнав со другарка ми и тие биле излезени со ќерката и ајде в парк се чекавме и пиевме едно кафе, тие трчаа низ паркот. И сега тргнавме за дома и пак истата приказна од претходно, леле едвај си отидовме, кога ми пукна филмот, почнав да му викам, да го удирам, луѓето што ме гледаа си мислеа дека сум луда, ненормална, кој знае што си помислија, па и дома кога стасавме, не сакаше да го преслечам, абе готово, ептен се изнервирав, поубо дома да си седевме.
А што се однесува до комодата, ја немаше, наводно не стигнала со пратката, а го прашав кога ќе ја добијат, рече наредната недела, а кој ден, реков, ами кон крајот на наредната недела. А акцијата инаку трае до 31.03, што е крајот на др. недела, па го прашав, Ќе ја добиете кога ќе заврши акцијата така? (Зашто на акција е 12 000 ден, а после сигурно ќе биде поскапа)

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1229
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 16:37:35   
mamicki
Мн. ми е жал што така си поминала user posted image Михаил во „не“ фаза ли е (од 2-3 год.)?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1230
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 16:52:16   
Ikana
Сноувајт, сега се чувствувам крива што ти предложив да излезетеuser posted image
деца ко деца, како знаат од контакт да не извадат, тоа е страшно. Мојава се дере, вришти додека ја спремам за количка, односно додека ја врзам во транспортерот, ако не и дадам цуцла јас мислам во воздух ќе ме крене!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1231
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 16:59:59   
Felly RR
Н и е еве си седиме двете со Матеа и ме прашува
Ова шо е? -Цвеќе
Ова шо е? - Компир на норвешки начин
Ова шо е? - Текст
Ова шо е? - Празно место
и така по сто пати, па го зема маусот, на уше го стави, и вика - Ало, ало, тето... чао тето.
------------------
Сега замина кај мм
Ова шо е? -Мармалад
Ова шо е? -кремче
Ова шо е? -маргарин
И да знае што е, нон стоп само прашува.user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.3.2012 17:01:35 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1232
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:02:51   
Beatris
Хахах срцка бе :)))

Snowhite уфф со децава значи раат да не си, со мерак ќе се стокмиш да излезеш да шеташ и после не дриблаат како сакаат, никад не знаеш како ќе се заврши user posted image  Тоа, ваљда треба да се навикнеме, ќе пораснат.

Икана, цуцла е закон! Мир у куќа а и комшилук user posted image

Него ја пакувам парталите и бегам дома, компјутер оставам на биро, неќу веќе да го гледам. Ни работа завршив ни бутур, окапав на нет читајќи ова она.

Вечер ќе ви пишувам на латиница, од мобиљка user posted image  Ако сака да ми се отвори странава, вчера за жива глава неќеше да ми отвори user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 21.3.2012 17:04:35 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1233
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:08:32   
Ikana
Ич не сакав да и дадам цуцла, ама вришти бре не се додржува, и чим ќе и ја покажам цуцлата, оп насмеана и заспива со цуцла во уста!
Сега мм отиде да купи крема за неа за сонце. Иначе денес се скпавме од шетање, едвај стојам. Бевме до кај мм на работа, испивме по едно кафе, и по кеј назад до К4 и после до тафталиџе. Само некако многу, како да речам, несаглам има по улициве, мене страв ме фаќа да шетам сама. Еден така од тие што сами си прават муабет, почна да ми збори нешто, ја фитиљ да ме нема. И додека да стигнам до кај мм на работа, по тоа улиците, хаос! Прво нема кај да поминеш со количка, второ и да има, страв ти е да не ти излета некој, ужас, ужас! Бар кејот и Партизанска ги имаме!
Чаооо Беатрисче, убав одмор! user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 21.3.2012 17:09:47 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1234
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:10:20   
kikicka
user posted image user posted image икана чувај живци кога ке порасне па да видиш што е вадење од контакт !!! Мене секој ден ми е со Л шетањето така посебно кога вреска и се трајќа ако не и давам нешто да земе пошто влегува во продавници и ке си застане и така зјапа и тоа по сто пати ке влезе и веќе сите не научија user posted image ама тоа ти е кафе пиење на брзина и со мм само туку се мењаме де он де јас по неа!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Сноувајт, сега се чувствувам крива што ти предложив да излезетеuser posted image
деца ко деца, како знаат од контакт да не извадат, тоа е страшно. Мојава се дере, вришти додека ја спремам за количка, односно додека ја врзам во транспортерот, ако не и дадам цуцла јас мислам во воздух ќе ме крене!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1235
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:10:27   
Beatris
И ја неќев ама тоа е, нема чаре user posted image  Сега ја користиме само за заспивање, фала богу. Ја одвикнав вака за преку ден. Уште малку па и за спиење ќе и ја изгубам (случајно нели) user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1236
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:12:21   
Ikana
Мореее Кикичка сега знам што ми викаше за сама шетање со Л!
Аууу колку дилајли се шетаат по улициве тоа е страшно!

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

user posted image user posted image икана чувај живци кога ке порасне па да видиш што е вадење од контакт !!! Мене секој ден ми е со Л шетањето така посебно кога вреска и се трајќа ако не и давам нешто да земе пошто влегува во продавници и ке си застане и така зјапа и тоа по сто пати ке влезе и веќе сите не научија user posted image ама тоа ти е кафе пиење на брзина и со мм само туку се мењаме де он де јас по неа!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Сноувајт, сега се чувствувам крива што ти предложив да излезетеuser posted image
деца ко деца, како знаат од контакт да не извадат, тоа е страшно. Мојава се дере, вришти додека ја спремам за количка, односно додека ја врзам во транспортерот, ако не и дадам цуцла јас мислам во воздух ќе ме крене!




(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1237
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:13:53   
Felly RR
Леле, за тоа шетањето по улици, и ние не сме раат со Матеа. Еднаш како што си одевме, блиску до нас еден збрчи наеднаш со мотор, и сега многу и е страв, ако види мотор одма се плаши, и бара в раце да ја кренам. А кај нас во маало, уличќкиве се тесни, нема ни тротоар, ни ништо.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1238
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:16:12   
Felly RR
Инаку, Беатрис, Матеа многу ти го бендиса аватаров. Вика - чекај тетката да видам, шминкана е.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1239
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 17:35:28   
arh_diz
Snowhite ignoriraj go taka e najdobro.M koga odevme na igraliste placese po igracki na drugi deca i toa histericno jas go ubeduvav ednas dvapati toj uste poglasno , i ednas toj vreska jas mu vikam placi kolku sakas i si molcam ne go gledam se smiri i veke nezaplakal po tuga igracka.
Najmnogu me nervira mene oblekuvanjeto ,seuste e zima i sneg dodeka go oblecam ke se ispotam a moram i jas da pobrzam da ne se ispoti toj oblecen

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1240
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 18:01:39   
kikicka
Najmnogu me nervira mene oblekuvanjeto ,seuste e zima i sneg dodeka go oblecam ke se ispotam a moram i jas da pobrzam da ne se ispoti toj oblecen
[/quote]





Јас се чудам како може до сега да не сум ослабната од Л.Живец не виден ,едвај се додржува.за играчки да не зборувам на други деца ,или за јадење,пред два дена кога шетавме сами и тоа најдена беше, испаднавме и оп почна да грабе соленки од едно девојче ,ова трча по неа она бега држе тоа соленката ,ајде после и купив чоколадо и тоа викам ај да сменам земав животинско инаку се Чокса јаде,седнавме на една клупа и оп до нас една мајка ја слушам зборува чокса нешто си помислив леле немој да ја извадеш Л ке збрлави и само што помислив Л кога ја виде збесна од рака му ја зема на детето не ни доека да и скршат цика се кара user posted image јас и давам животинско она фрла тоа user posted image ,бруки гладо дете!Цела недела може и две пелени мењаме стоечки незнам од што така почна да се трајќа,да плаче кога ке ја легнам за менување и ке избега кај татко и се гали .што каки испогубив по тепихот барај после мети секој ден и сега веќе неможам еве од синока почнав полакасо зборување,задржување да и менувам легната и добро е има надеж попушта малку не вреште!

< Поракaта ја уредил kikicka -- 21.3.2012 18:03:14 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1241
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 19:15:49   
Snowhite RR
Михаил е во фаза „не“ и фаза „мое е“, ништо на никого не дава, за среќа се заиграа со ќеркичката од другарка ми, инаку само се караат, па и велам не требало нив играчки да му даваме, за играчките стално се караат, вака се изнатрчаа во паркот.
Икана срцка не се секирај, јас посекако ќе излезев, само прашав за да немам грижа на совест, да знам дека некој ме поддржал, а знаев дека ќе ми речете терај, маткајuser posted image
Можеби беше таков дека уште кашла, го омалаксува кашлањето и така како изморен е, не знам што да речам
arh_diz обично го игнорирам кога така прави, ама сега се брзав на работа бев од 14ч, а беше 13, требаше и да јадам и до работа имам 30 мин пат и затоа ми пукна филмот мене

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1242
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 19:23:49   
Ikana
Јас сега станав од спиење, 2 саати сум спиела скоро...и оп на јадење одма со мм, оризот со зеленчукот, бљунтаво, бљунтаво бљак!
А он си јаде лепче, паштета, сиренце, си пие јогуртче....user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1243
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 19:36:49   
mamicki
http://www.ringeraja.mk/statija/ne-sakam-ne-mozhe-ne-davam_1484.html
Kolku za potsetuvanje, Snowhite user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1244
   RE: РР дневна соба
21.3.2012 20:20:01   
Snowhite RR
Да, токму така се однесувам, односно применувам доста од овој текст, како и да е ти благодарам мамички за потсетувањето, зашто некои делови сум ги заборавила, а понекогаш и тешко е да се контролираш, тоа е

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1245
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 1:16:58   
jagodica
Ima nekoja vo dnevnata ?
Decata zaspaa i jas si prodolziv so pravenjeto maski za Aprililili
ama kakva maska sum i napravila na M mnogu e ubava
ke bidi bubamara ama se racno npraviv i kostumceto i kriljata i venceto za na glava i toa se od stari alista
jas sum poke kefoj od nea user posted image a maloto (8 mes) ke bidi volsebnicka

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1246
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 7:50:51   
mamicki
Dobro utro!
Eve, jagodica otvorila tema za muabet. Kade mozam da najdam kostum za 1 april za bebusov i vo shto da go maskiram? Dajte nekoja ideja?

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 1247
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 8:14:24   
AnnaMolly RR
Јас ќе го маскирам Филип во панкер user posted image Најлесна маска.
Мамички, ти не си од Скопје, нели? Ако доаѓаш наваму има многу маски, ама сите се некако исти. За машки има - Супермен, Спајдермен, Бетмен и Бен1. За женски има принцези, вештерки, пчелки и бубамари.

Ајде ако доаѓате накај Скопје, дојди на дружба под маски user posted image

Инаку, добро утро и од мене. Ми се пие кафе, а не смеам. Сабајле притисок 150/110 user posted image А мене ништо не ми е, супер си функционирам... Изгледа сум се навикнала на  висок, па сега кога ми е „низок“, односно нормален (130/70), ми се врти, ме боли глава...
Ако стави некој тука едно кафе, ќе го испијам со очи user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1248
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 8:47:29   
Tanjat7880
Poveli Anna Molly,se nadevam ke uzivate vo ova utrinsko kafence,dobricki?user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1249
   RE: РР дневна соба
22.3.2012 9:04:58   
AnnaMolly RR
user posted image
Фала за кафето, еве и од мене едно. Јас сум супер, еве на работа. Барам идеи за маската на Филип за први април.
Кој има друг ранобуден во дневнава?

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 22.3.2012 9:05:36 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1250
Страница:   <<   < Претходна страница  48 49 [50] 51 52   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  48 49 [50] 51 52   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

.
Jana9

Dali odite na fudbalski natprevari?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!