|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 15:39:57   
Ikana
Им сржав, малце, ааа не помина без ич хахахаххаха! Ми се набутаа 16 луѓеу соба, па така културно ги замолив да излезат, а мајка вика, ама знаете она е потресена малце од клиники ваму таму, и после нејзе и се свртев, викам, добро бе нема потреба ненормална да ме правите само што сакам да има воздух у собата за детето, и ете ти го мм, ете ти, се нервираш пак, многу си напната, детето ќе го напнеш, туууууу! Па ќе се напне детето коа нема ваздух у собата! user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1326
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 15:48:22   
Beatris
user posted image  Е не ќе се заебаваме user posted image  Леле, јас ќе се шекнам у канцеларијава готова сум, едвај чекам да дојде 5, да ме собере мм и да идеме да ги видиме становите, при крај е градбата.

Иканче мислам дека уште повеќе ќе ти дојдам во комшии кога ќе се преселиме user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1327
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 17:44:51   
Ikana
Еееее ако си таму кај што мислам дека се тие згради ќе си мафтаме од прозор хахахаххаuser posted image
Комшикиuser posted image user posted image
Ние киднавме малце да шетнеме, да ги фатиме последниве зраци денес. Сега сокче, филмче и бебе што почнува да кенка, уживам во секоја секунда user posted image
Гушки Беатрисче, и убава вечер!!!
УУУУ денес петак дан за метак user posted image
хехехехехuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1328
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 17:47:42   
Snowhite RR
Седам пред малку на рр, читам во дневнава, а на шпорет варам нешто и прозорот отворен да излегува пареата. Михаил спија, тишина, освен аспираторот што бучи и едно време слушам гласот од мм вика „Што правиш Снеже?“ Се штрекнав, се вртам, нема никој, аии викам ми се присторува и кога станувам тој од прозорот од надвор вика по мене. Леле ќе го отепав ме извади од паметuser posted image
Така си ручавме и сега еве пијам винце, кој е за, да сервирам

П.С. Фала за предлозите за име, ама утре на раат ќе ги прегледам, денеска сум фри лајк а брдuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1329
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 17:53:52   
Ikana
Хахахахах духче некое...Снежееее, Снежеееее user posted image
На здравје Сноувајт!!!!user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1330
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 17:58:57   
mamicki
Samo sto gledav edno srpsko filmce ,"Zajedno", na You Tube (mm go iznese user posted image na prosetka) .... zeludnikot me zabole od nego (od filmot) user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1331
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 18:04:57   
AnnaMolly RR
zenski eve me i mene da se prijavam denes. dojde mm od rabota, kaj moite sme, slavat 27 godini brak. so filip cel den se borime so temperatura i konecno najdov vreme da duvnam eden tutun i da odam vo vece :-) pa da iskoristam da vi pisam. ne mozam da ve pocastam nesto od mob. pisuvam. aj utre duplo :-) pozdrav i se citame stom ozdravime

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1332
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 19:00:38   
Ikana
Гушки за тебе и Филип, Анамоли! Греотка душиче мало, нека оздрави најбрзо!
user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 23.3.2012 19:01:00 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1333
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 19:01:17   
Snowhite RR
Ааа и на Михаил му појача докторката вчера уште еден сируп, претходниот го допи, а уште кашлаше, па сега појак и тој за кашлица му го смени и плус рече цел месец да пие сируп за алергија и нареднава недела да не оди во градинка, не дека тој ќе префати некој, туку да не закачел уште нештоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1334
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 21:01:38   
blond
Шо е ова, нема никој???
Јас фучам, мм си излезе, а јас како по обичај дома со user posted image
Лута сум, вријам user posted image user posted image
Ќе му вратам за ова user posted image

Ај повелете од мене за оваа вечер user posted image
Од две чашки и готова сум, комирана user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1335
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 21:28:06   
mamicki
Блонд, синоќа бев излезена и наздравував, а сега пак на режим... Мти излезе по работа или да му фатат... промаја?

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1336
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 21:30:46   
mamicki
Mislam, ok e, ako vi e takov dogovorot- den za izleguvanje za nego, den za tebe, za so drugarki, ednas nedelno, ama ako ne ste pravele muabet na taa tema, a toj odi po logikata na pomal otpor, demek, neka sedi mama doma, neka dumka bebe... vreme e da porazgovarate.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1337
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 21:31:16   
blond
До 7 беше на работа, цела недела се враќа покасно и наместо денес да искористи да е со мене, тој си излезе да си ги излуфтира ********. Ама нека, ќе фатам и јас магла накај моите user posted image
Вака лута не сум била одамна user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1338
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 21:35:02   
Bogdancanka
epa ajde blond da ne si sama i da ne fucis ke drmneme tuka po edna dve i ke bideme komiraniuser posted image ziveli

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1339
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 21:35:01   
mamicki
И ако фатиш, ќе се вратиш, и повторно ќе го имате истото прашање отворено. Треба да смислиш нешто, ама не расправија од типот „ како не ти е срам, итн, “ и тоа сега кога ќе се врати. Никако не го прави тоа, оти само ќе се искавгате, а ништо фајда.

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1340
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 22:16:54   
bombica
Женички што работетеuser posted image Гледам мажи се оговараат.Морееее сите они гледаат џафте да фанат ако им се пружи прилика божем само нив им треба да се издуваат ние издувани сме не ни требаuser posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1341
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 22:24:40   
SkCura77
Девојчиња, кој како си ја нареди! user posted image (ова во врска со мажите ни наши, најмили и најдраги). Ја мојот по њух го осеќам кога сака негде да мрдне и одма се правам зафатена и вредна - ти држ го детето, играј го, ја морам ова-она-не знам кое- да го средам - и него му проаѓа желбата! Ама па на моменти имам разбирање и сама му спомнувам - а бе вечер утакмица не гледаш негде - и он жив среќен врти телефони, договара мушко друштво и се фали дека жена му го пуштила user posted image Заслужил, морам да си кажам!
Мене ме нешто деновиве на нет, не сум ве заборавила, него малиот ИЧ, ИЧ, ИЧ пута 10 на 14-та НЕ СПИЕ и мора да се занимаваме со тоа. А башка пукна сонце, едвај чекав да мрднам од дома, со свеки да не се сретнуеме да не ја запукаме.
Кај ќе се шетка викендов? user posted image Поздравче, ве гушкам сите user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1342
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 22:38:36   
mamicki
Не му правам на мм никакви финти, туку се имаме договорено кој, што, каде, кога. Мене ми треба време за себе, време за дружба, за релаксација- и си го барам тоа, и си го земам богами. Немам никаква грижа на совест кога му го оставам детето и излегувам- колку сум јас родител, исто толку е и тој. На пр. секоја вечер јас го бањам user posted image , а тој го заспива, не страдам од комплекс дека сум незаменлива. И без тоа јас се направив како мекица, ми го сечеа стомакот, имав маститис, сега се дрндупам со диети за да се уљудам повторно, додека нему ни влакно од глава не му фали, а имаме исто родителско право. Е, тогаш- нека повели да си го одработи неговиот дел.

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 1343
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 22:50:30   
Beatris
Хелоууу и од мене. Мамички user posted image  Потполно се согласувам.
Јас ја заспав А, подсуредив, не е веќе како да поминало торнадо, си се избањав, се лакирав и сега сушам нокти, па куцам како теткине на шалтер со две прстиња, само неам маус да го мрдам лево десно ко да ми згрешил нешто едно 5 мин. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1344
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 22:55:57   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Еееее ако си таму кај што мислам дека се тие згради ќе си мафтаме од прозор хахахаххаuser posted image
Комшикиuser posted image user posted image
Ние киднавме малце да шетнеме, да ги фатиме последниве зраци денес. Сега сокче, филмче и бебе што почнува да кенка, уживам во секоја секунда user posted image
Гушки Беатрисче, и убава вечер!!!
УУУУ денес петак дан за метак user posted image
хехехехехuser posted image


Во комплексов што се праи, Гранд Престиж, станот гледа на Прашка user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1345
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 23:27:38   
libra.n
Не можам да ве дочитам, овде и весело и кисело билоuser posted image Кикичка ме потсети на фб. дека треба да се јавам тука, а баш мислев ајде од понеделник ќе ви раскажам ама сега на кратко: дојде свекрва ми да ми го чува детето, јас почнав активно да барам работа, во меѓувреме се запишав на филозофски на педагошка доквалификација, полагав два испити, ми остана уште еден и имам за честење (си најдов работа)....user posted image Оваа недела одев на обука и од понеделник почнувам од 15-20 да работам во Rollplast во Антико- Карпош 4. Имам само 5 работни часа и ми е блиску од дома и си сум задоволна сега за сега. Сабота не работам, и на втора смена сум секогаш, што значи барајте ме за дружба кога сакате. Ептен ве поздравувам сите и многу ми фалите, се надевам ќе се вклучувам почесто.
П.С. Заборавив!!! Сеуште сум со свекрва домаuser posted image ама не е страшно, не се жалам, ми готви, ми го чува детето си шетам со мм. се додека е вака е супер па ако пукне пушка ќе разберете user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил libra.n -- 23.3.2012 23:28:56 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1346
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 0:25:52   
Ikana
Знаееевввв!!! Ќе си мафтаме од прозор хахахахах, у тањир можеш да ми видиш од зградата хахахах дали забушавам со диета user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Еееее ако си таму кај што мислам дека се тие згради ќе си мафтаме од прозор хахахаххаuser posted image
Комшикиuser posted image user posted image
Ние киднавме малце да шетнеме, да ги фатиме последниве зраци денес. Сега сокче, филмче и бебе што почнува да кенка, уживам во секоја секунда user posted image
Гушки Беатрисче, и убава вечер!!!
УУУУ денес петак дан за метак user posted image
хехехехехuser posted image


Во комплексов што се праи, Гранд Престиж, станот гледа на Прашка user posted image  


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1347
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 6:53:39   
Beatris
Dobro utro zenski najmili, jas da prijavam deka sum stanata uste od 6, taka ni trgna denot :))) Eve da smrknam edno kafe dodeka mm si prai muabet so A u spalna, pa da i pravam dorucek. Denes nema dieta user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1348
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 8:20:49   
Natuska85
Добро утро и од нас.Ние малку покасно станавме од снашката кај 7,15user posted image . Сега гледаме цртани а јас гуглам по ова нет,сабајле се разбудив со пола потечено око.user posted image . Уше вчера ме пецкаше некако и сабајле пола отечен капак.Сега читам стручно се вика блефаритис. Имал некој вакво грдо искуство?Како да го лечам да не ми потече ште повеќе?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1349
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 8:27:54   
Beatris
Да не имаш внатрешен јачмен случајно? Не е лошо да си ставиш хлорамфеникол

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1350
Страница:   <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  52 53 [54] 55 56   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

кој е најубав глумец???
milijana



Том Круз (8%)

Бред Пит (25%)

Антонио Бандерас (8%)

Џорџ Клуни (38%)

Бен Афлек (8%)

Колин Фаррел (13%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!