|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:00:33   
Annet
Добро утро мили мои,кикичке мн е убаво кафето,денес јас до Ива одам на средба со моите пријателки и нивните дечиња од Јога, на сонцето ќе сетаме и ќе лудуваме хехеххе
само незнаеш како да облечеш дете па и јас,user posted image user posted image
да одам да издепилирам мустаќ и веѓа хахахаха ,
имајте убав деннннннннннннннннннuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1301
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:07:36   
kikicka
хахах со викаш Анет Гоцета Делчев не ни е рамен ако се опуштиме со мустаќиве user posted image user posted image Туку остај мацо кафево е мареклиско морав незнаев правилово декатака било user posted image сенаправив наудрена од сабајле и одма ме збуцнаа ако ако. Зверчето мое и ние го изморивме синоќа имаше late night shopping овде па до полноќ работеше т.ц и касно си дојдовме едвај чекаше да заспие ама не ме малтретираше мнг саат пред да стане закенка па и дадов да се напие чај па млкце и убаво полежавме и неа ја мрзеодма да стане се тегаве пола саат user posted image .


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1302
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:20:02   
Pepelaska *
Добро утро женски, јас сум преморена од шетање, веќеuser posted image user posted image .Ама тука ми е дадичка со зетот па мора ги дружам , сега да го облечам М. и пак одиме , денес да ги испратиме ќе си одат.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1303
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:25:56   
Felly RR
Јас денес се спремам за работна акција. Ќе им правам генералка на спалната и детската. Па сега го пијам кафето, и станувам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1304
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:31:01   
Beatris
Охоо кикичка што убаво кафе ставила... само за гледање user posted image user posted image user posted image  Кој сака ќе му го дадам шлагот, јас ќе го шмркнам кафето user posted image

Еј заборавив де, ДОБРО УТРООО, имајте убав ден user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1305
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:41:08   
Felly RR
Ама не оди кафе без благо. Еве и за диеталците, и за оние кои не се на диета.
user posted image
user posted image
Повелете! Изберете си!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1306
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:43:51   
kikicka
Фели некако вторава слико по очи фаќа user posted image леле леле како кеиздражам имам нагон за благо ,денес ми дојде и немам грам болки шо убаво ама нагонов неможам да го сопрам цело време се туфкам у кујна и пак ке си излезам без ништо user posted image како мува без глава сум од што ми се јаде !

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1307
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:44:18   
Beatris
Да бе изберете си user posted image user posted image user posted image  По сопствен избор или по избор на огледалото? Зашто ако го прашам него ни оние сувине нема да ми даде да ги јадам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1308
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:47:32   
Maca25
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1309
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:48:51   
Annet
а зошто не јадете од овие вита нова или бонжита кога ве фаќа иштав за благо??
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Фели некако вторава слико по очи фаќа user posted image леле леле како кеиздражам имам нагон за благо ,денес ми дојде и немам грам болки шо убаво ама нагонов неможам да го сопрам цело време се туфкам у кујна и пак ке си излезам без ништо user posted image како мува без глава сум од што ми се јаде !


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1310
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 9:53:08   
Beatris
Затоа што не ни е во планот за исхрана user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1311
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 10:00:41   
kikicka
user posted image Нема благо.....к.млеко,двопек,портокал,мевце,рипче краставац и патлиџан тоа ли беше ....леле ЈАЈЦЕТО бе го заборавив..хахах сега ми текна се ближи велигден ание сме се разјадиле јајца ко сега да е user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Затоа што не ни е во планот за исхрана user posted image  



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1312
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 10:19:07   
Mammi
Хело џенски. Добро ви утро и од мене. Овде вчера пукаше сонце, исто и уртово и станувам цел аполетна леле моја мајко пак сонце па фустанче пак да си облечам леле леле кога гледам веќе ни с од сонцето и магли аааа заштоuser posted image Или нешто како преикриени гасови да ми роварат во стомачевоuser posted image , или не знам шта би могло бити...Ах Беатрис, давај ваму шлагот пошто и онака се лижив од кафе воuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1313
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 11:17:25   
bombica
Хелоооо женички.Како сте?Јас да ве поздравам на кратко и одам да дремнам малку.Зверов мој во 4 сабајле се разбуди едвај некако до кај 6 го држев во кревет.За 1 недела тргам на работа и ако продолжи вака со спиењево тешко мене нема да бидам способна главата да си ја држам а не па да работамuser posted image

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1314
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 11:19:46   
Beatris
Welcome to the club user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1315
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 11:45:04   
Annet
ајде честито работа бомбичuser posted image ке
ајде ќе биде,може подобро да биде понатака....user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Хелоооо женички.Како сте?Јас да ве поздравам на кратко и одам да дремнам малку.Зверов мој во 4 сабајле се разбуди едвај некако до кај 6 го држев во кревет.За 1 недела тргам на работа и ако продолжи вака со спиењево тешко мене нема да бидам способна главата да си ја држам а не па да работамuser posted image


(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1316
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 11:51:18   
Andriance
Eeee eve me i mene...vcera ne stignav ic da ve pozdravam..spremav mladenci user posted image user posted image user posted image user posted image

eden kup gosti ispadnaa ama so ubavo si posedovme...a drugarkive zamislte site do kasno na rab..pa mi dojdoa vo 00h hihiihhi ne catsa nishto site vekje dale po neshto ja samo da ve pozdravam..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1317
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 12:00:55   
mamicka77
ajde  dobar den e od mene do sega setavme so M  pa vlegovme vnatre bidejki veke mene mi se stuzi na sonceto ne nejze  aj i jas sum za kafe stavajte nekoe bidejki jas ne mozam da pocastam so edna raka ja drzam M  a so druga raka pisuvam i eve ja se udri na stolot bidejki se mnogu vrte kako crvcinja da ima

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1318
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 12:13:13   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Eeee eve me i mene...vcera ne stignav ic da ve pozdravam..spremav mladenci user posted image user posted image user posted image user posted image

eden kup gosti ispadnaa ama so ubavo si posedovme...a drugarkive zamislte site do kasno na rab..pa mi dojdoa vo 00h hihiihhi ne catsa nishto site vekje dale po neshto ja samo da ve pozdravam..


e kako nema da pocastis ajde od sinoke sto e ostanalo stavaj se vo dnevna


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1319
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 12:49:37   
kikicka
user posted image user posted image е мене Л таман се дотеравме за шетање отидов до вц да оставам нешто ,она се навалила на перницата и заспала....а јас гледам и се чудам! user posted image ништо ке мијам садеви сега ручек ваму наму и вечер ке шетаме!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1320
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 13:21:22   
TeacherMom
Добар ден и од мене. И јас како Bombica цела ноќ не спиев, ѕверкава моја се разбуди сигурно околу 20 пати. Од следната недела почнувам на работа и уште сега се плашам како ќе биде со неспиењето user posted image Туку да ги искористам уште овие неколку дена за шеткање user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1321
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 13:49:56   
Ikana
Јееее еве сууум!
Бевме на контрола ќе ви пиќам после, бебето сака да цица!
Гушки!

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 1322
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 13:53:17   
JovanaJ
Dobar den i od mene. Eve da iskoristam malku da se opsutam pred sostanok user posted image .
Edvaj cekam da zavrsi rabotnava nedela. Ovaa nedela mi bese haos. Sin mi bolen, T, kaslanje i zavcera duri i inekcija "Urbazon" (mislam taka bese) mu stavija...dobi napad na kaslica strasen...ama denes e podobar malku...
I sega edvaj cekam vikendov da se iznaspijam user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 1323
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 14:42:45   
Ikana
Е па мили мои, бевме на контрола, крвна слика направивме, малку железо треба да пиеме пак, срценцето добро е пу пу машала!
Вие што си правите? Арнички?

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 1324
   RE: РР дневна соба
23.3.2012 15:35:46   
Beatris
Ти реков дека ништо не и е. Ама ко што ми вика педијатаров, секоја мајка - нов доктор, се знаете user posted image

Иначе ја сеа си излегов од работа, си бев на фризер, ми ја измасираа главава (уф уф), мераци

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1325
Страница:   <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  51 52 [53] 54 55   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

iminja
acka p

dali vi se dopaga imeto Pavel

da (65%)

ne (35%)


Број на сите гласови: 54

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!