|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:31:14   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Да не имаш внатрешен јачмен случајно? Не е лошо да си ставиш хлорамфеникол



Ставив капки тобрадекс,тоа имам дома па ќе видам некако подобро мие.Инаку јачмен на гевгелиски се вика чимичокuser posted image .А скопски како беше уште едно смешно име имаше...кuser posted image ровка,така нешто,а?user posted image user posted image user posted image


eve me i mene od setnjaa...so ubavko denovive po 3-4 saati izlezeni mf mf..Natushke ja pred nekoj den kogami izgledase kako da kje mi izleze jacmen...site mi rekoa..."da ne si trudna"? hihih pa taka i ja

ajde pozdrav ja pak se spremam za gosti


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1376
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:43:16   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Се вративте во Скопје вие, ич не поседивте кај нас user posted image

Се вративме, заверувавме нивјето и пола планина, шуми user posted image ќе треба сигурно пак да се оди, а баш му викав на мм таман бев таму, после работа да го земе и Борјан и да дојдеа да поминевме цел викенд таму, ама ни пукна цевка од што била замрзната зимава, па се одложи... и си прошетавме низ Кичево еден круг, пола дуќанџии се исплашиле, како што баравме пошта низ градот, помислиле дека сме инспекција, онака со папки, документи user posted image . Ама за мерак бе свеж воздух, па во село кога си отидов, покрај Студенчица си седнав, се изнауживав во природата, тишината, само реката ми шуштеше, си ја прочистив главата, ни дете да ми писка, глас не слушнав, ах викам, што убаво било сама со себе да сум бар на 1 саат...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1377
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:44:41   
TeacherMom
Здраво и од мене. Јас го користам последниот викенд од породилното и во понеделник почнувам на работа, па цел ден демек се подготвувам а всушност само мислам како ќе биде user posted image . А и таа можеби чувствува дека следува промена па овие неколку дена не спие добро и само лази до мене. Се надевам дека времево ќе издржи и утре да биде убаво за да шетнеме user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1378
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:50:40   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

пола дуќанџии се исплашиле, како што баравме пошта низ градот, помислиле дека сме инспекција, онака со папки, документи user posted image . Ама за мерак бе свеж воздух, па во село кога си отидов, покрај Студенчица си седнав, се изнауживав во природата, тишината, само реката ми шуштеше, си ја прочистив главата, ни дете да ми писка, глас не слушнав, ах викам, што убаво било сама со себе да сум бар на 1 саат...


хахаха , абе си имаат тие лошо искуство пред месец дена пола град беше затворен од скопски инспектори, а затоа денес кога купував мече продавачката ми се степа за сметката, абе и викам не мора, а таа трча по мене, не не земи ја. А во кое село бевте ако не е тајна? Инаку ние вечер ќе одиме кај кумчето мало со повојница, му купивме столче за јадење, јорганче перниче комплет , бањарка со влечиња и слонче. Мислам дека е доволно?


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1379
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:52:27   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: TeacherMom

Здраво и од мене. Јас го користам последниот викенд од породилното и во понеделник почнувам на работа, па цел ден демек се подготвувам а всушност само мислам како ќе биде user posted image . А и таа можеби чувствува дека следува промена па овие неколку дена не спие добро и само лази до мене. Се надевам дека времево ќе издржи и утре да биде убаво за да шетнеме user posted image


ЌЕ се навикне, јас немам искуство вакво оти напуштив раб, ама тука многу мамички велат дека бебињата побрзо од мајките се навикнуваат,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 1380
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:54:18   
Џесика
Да, ми кажаа дека имале чистка низ градот user posted image Во Добреноец бев, од таму сум по потекло, татко ми беше роден таму

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1381
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:58:12   
Pepelaska *
епа следниот пат ќе јадеме риби таму user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1382
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:59:50   
TeacherMom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

ЌЕ се навикне, јас немам искуство вакво оти напуштив раб, ама тука многу мамички велат дека бебињата побрзо од мајките се навикнуваат,


И јас мислам дека со мене ќе биде проблемот user posted image Се грижам дали ќе јаде доволно, а дете како дете - повеќе ќе ја интересира играње и шетање.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1383
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 17:43:30   
kikicka
Ма се ке отерам у user posted image аман веќе знаи секогаш кога сум преморена и решам да преспијам преку ден тогаш компијата ке најде да брчи по зидовите АМАН таман заспав ,бррррррррррррр срцето кога ми задумка едвај заспав ,таман заспав по 2 пат еве ти на врата зрррррррррр флаери ми носат еб**е тоа доле за што се тие сандачиња утре нека ми зацвонат ке им кажам убаво! Ми падна претисокот башка и Л ме тупи со колено по носот ме здрви офффффффф е така се ижалив јас!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 1384
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 18:19:02   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Не се нервирај, кулирај си Кикичке!
Мацоооооо те нема те нема денес аааааа, нареден пат има да те има! user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1385
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 18:21:13   
Maca25
абе ме нема, пошто јас денес прочитав user posted image иначе ќе имаше да ме има гарант user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1386
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 18:25:25   
Ikana
Кога ќе има нареден пат, има да те има, пошто ако те нема, нема да те има!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1387
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 18:31:22   
miana
mamicki bevte li na potocinja denes??Jas bev i edvaj najdov karta ,kupiv edna od poslednite tri karti i bese mnoguuu guzva

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1388
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 18:53:19   
Maca25
Јас бев и супер си поминавме. Карти си купивме на време, во средата, супер место имавме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1389
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:02:13   
Ikana
Ја вака ко изгубен германец,ама што е тоа поточиња?user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1390
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:04:59   
Natasa981

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ја вака ко изгубен германец,ама што е тоа поточиња?user posted image


Ikance, Potocinja e detski festival na zabavni pesnicki..user posted image

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1391
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:06:01   
Ikana
Ахаааааа ОК! Златно славејче од мое време user posted image За срамои сумuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 1392
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:07:09   
kikicka
Ама поточе си Икана user posted image ко пита не скита арно си знаеш!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ја вака ко изгубен германец,ама што е тоа поточиња?user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1393
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:09:28   
Ikana
И кој е главен на поточиња со која песна? хахах срцки! Која беше ја кога бев мала...Никола Никола мислам од Оливера ли се викаше девојчето...така нешто user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1394
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:19:23   
kikicka
Да бе....Марионка....Ех тој Тоше, Никола Никола и незз кој др.беа...

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1395
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 19:25:59   
mila mama
Од Си-до беа: “Визба стара и гитара“, “Леле колку тажен сум“, “ Прва љубов“, ај некој од калинка нека каже user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1396
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 20:51:24   
Maca25
Од поточиња па и нема некој голем хит...освен Очиња Поточиња

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1397
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:00:23   
mila mama
Maca te gledam online procitav za rabotata,ne se sekiraj, ne vredi da gubis zivci, ke izleze i nesto podobro, samo bidi pozitivna ne sfakaj licno I ne si stavaj na srce.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1398
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:03:01   
Snowhite RR
Абе женски имаше порано во рецепти свинско со павлака и печурки а сега никако не можам да го најдам, да не го има некој?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1399
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:05:47   
Beatris
Еве сум и јас. Сега пред малку заспа А, па на раат да седнам, иначе само ми штрака по тастатура нема шанси ништо да напишам на раат, не дава ни да читам бе user posted image  Да може со супер лепак ќе ми се залепи, среќа прееска го викнавме тато да ме спаси малце за да пијам кафе на раат со Икана и Виктори иначе беше спремна сите цевки во чашите од сите маси да ги собере user posted image  Среќа побаравме една од келнерот, и среќа шо му текна да ја донесе откако мм ја зема Ања, можеше ич да не му текне user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1400
Страница:   <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

IZBOR NA MASKO IME
Ane79

Pomognetemi da izberam edno od ovie iminja

David (31%)

Andrej (36%)

Mihail (33%)


Број на сите гласови: 196

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!