|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 8:52:24   
Felly RR
Добро утро и од мене. Гедам кафе нема ставено, па ај јас ќе ставам. Кој сака шеќер, нека си стави. Матеа денес се разбуди пред 6, си ја намети перницата, се потпре, и ми побара да и пуштам ТВ. Реков , леле, ако не презаспие, што ќе правиме. Ама, арно презаспа, па спиевме до 7:30
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1351
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 9:41:27   
eleonorastrumica
Добро утро и од мене,одамна сум на форумот ама од кога се роди фраерот бидејки сме така попалавки(да не речам плачливи)абе немам време за ништо,сега демек сме малце поголемки ќе го почнеме осмиот месец па се надевам дека ќе сум послободна ќе можам да пијам кафенце со вас

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1352
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:07:09   
Ikana
Добро утро и од мене! Фала за кафенцето, одма ќе се напијам!!!
Како сте ми?
Ја станав уште од 8 ама додека се средиме со бебка ехеееееuser posted image
Убав ден на сите!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1353
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:15:30   
Felly RR
Ние еве се договараме со РР за на кафе. Цело зимо се немаме видено, ако има уште некој заинтересиран нека се пријавува.
А Матеа па ја бои Пепа прасе. Интересно и да го чека листот од принтерот, и само чкртка со фломастерот неколку пати, и бара ново.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1354
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:19:21   
Ikana
ААА денес бебкиве се посебно намерачени за внимание, ама што да се прави, па има ли помилоuser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1355
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:20:17   
Luci
Еве ме и мене, комирана за спиење. Ноќеска М.се разбуди уште во 1 и до 5 беше буденuser posted image Играше, скокаше по спалната, па плачеше , кашлаше многу уффф. Вчера го однесовме кај хомеопатката да го прегледа и рече дека нема ништо на плуќа нити па му е црвено грлото ама јас Миле паника па им реков на моите да го однесат и до кај матичната сабајле пошто некако појако кашлаше од вчера. И таа го прегледала, и после прегледот му препишала Цефалексин сируп иако и она констатирала дека нема ништо на плуќа нити па црвено грло ама имал секрет што му се слевал накај грлото и затоа кашлал така. Сирупот секако нема да го пие, му давам хомеопатски лекови

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1356
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:34:22   
mamicki
Денессум се развреднилаuser posted image , правам пита со праз, печурки и мелено месо user posted image , но ќе ручкам портокал, јајце и кисело млеко user posted image Калимеро, ти верувам!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1357
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:42:53   
Mammi
Ајде и за мене кафе. Дека и онака цела ноќ како на шилци да спијам. Абе рингерајки не знам што им е на лужево од страна-наместо да те бодрат леле колку е убаво што си бремена, една на факс ми викаимав штикли на мене дека одма после со мм вчера на гости ќе одевме па немав време за враќање дома и пресоблекување, не ти е страв да не падниш со тие штиклите, докторот трудна те остави да носиш? Како ги носиш ама така трудна? Др тип јадев едно мало карамелче во кантина и др ми вика ама не ти е страв дека дијабетис ќе фатиш? Не јади ама благо,така снаа ми фати дијабетис.И следеча е само последнава нападачка бар беше подобронамерна ама ме засекира око цела ноќ не склопив-дали ќе е монгол,со даунов синдром до 12 недела се гледа само после касно е за било што да ти прават-е сега 12 гестациска или 12 на бебето вистинска старост? Дека тек на 2 ми е преглед а тек 14 недела тогаш.user posted image Абе оти наместо да ме бодрат само ме плашат?
Помагајте рингерајки оти стравот в коски и го ставија и цело утро што стави в уста ми се гади од страв

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1358
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:52:53   
rina13
mammi ic da ne mu se sekiras.Kako site sme dosle na svetov jadi si sto ti se jade hrani se zdravo po nekoe blakce ne e na odmet,a za testovite ne slusaj rekla kazala si imas doctor ne slusaj nekoj sto cul a ne docul.pozz I bez grizi.
Nego zenicki daj kazete nekoj sto masira ama da dpagja doma. Mi treba masaza zasto grbov mi se raspadna.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1359
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:56:57   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Абе оти наместо да ме бодрат само ме плашат?
Помагајте рингерајки оти стравот в коски и го ставија и цело утро што стави в уста ми се гади од страв


Луѓето, особено оние без домашно воспитување и со низок степен лична култура, вистина умеат да бидат безобразни. Уживај си во бременоста без секирации, а оние што те полнат негативна енергија избегнувај ги или отворено кажи им дека тоа што го рекле е безобразно и те повредува, па место ти да се гризеш вака, за ништо, тие нека се гризат. Најважно за тебе сега е да ги слушаш внимателно своите внатрешни импулси и максимално да ги почитуваш. Ти си бремена, не си болна! Што ти душа сака, за што се чувствуваш способна- да правиш. А колку за штиклите- јас носев штикли до 8 месец, а возев до пораѓај, до крај. Благото не предизвикува дијабет, а дауновиот синдром и др. аномалии се ретки и најчесто се јавуваат во семејства со генетска склоност за тоа.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1360
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:58:01   
kikicka
ДОБРО УТРО
а ти мамми не се секирај ,јас не направив никаков тест за даунов синдром и мене ме испреплашија се туфкав и не направив ,докторката ми рече и да има нешто ке се види на ехо обично не дај боже уживкај си лапкај си ,ако размислуваштака се ке фатиш ,терај си и викај си дека се е супер и така ке биде...Знаеш и ја се замарав мнг е такви луѓе не требало ова да јадиш она незнам шо ке ти било со детето глупости,ти гледај си здрава исхрана редовни контроли и терај си!

Е ние во 9 станавме оваа квичлата моја кога рикна синока којзнае што сонувалали нешто незнам,како бебе е од 4 месеци фаза у user posted image НЕСАНИЦА.ама битно од 68.500кг на 66 денес ова од понеделникот user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Ајде и за мене кафе. Дека и онака цела ноќ како на шилци да спијам. Абе рингерајки не знам што им е на лужево од страна-наместо да те бодрат леле колку е убаво што си бремена, една на факс ми викаимав штикли на мене дека одма после со мм вчера на гости ќе одевме па немав време за враќање дома и пресоблекување, не ти е страв да не падниш со тие штиклите, докторот трудна те остави да носиш? Како ги носиш ама така трудна? Др тип јадев едно мало карамелче во кантина и др ми вика ама не ти е страв дека дијабетис ќе фатиш? Не јади ама благо,така снаа ми фати дијабетис.И следеча е само последнава нападачка бар беше подобронамерна ама ме засекира око цела ноќ не склопив-дали ќе е монгол,со даунов синдром до 12 недела се гледа само после касно е за било што да ти прават-е сега 12 гестациска или 12 на бебето вистинска старост? Дека тек на 2 ми е преглед а тек 14 недела тогаш.user posted image Абе оти наместо да ме бодрат само ме плашат?
Помагајте рингерајки оти стравот в коски и го ставија и цело утро што стави в уста ми се гади од страв



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1361
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 10:58:49   
Ikana
А бе не се замарај будалче едно! терај ајде таму , за даун скрининг се прави и во 2о недела уживај ајде! Јас тогаш правев и тоа, и амниоцентеза и на крај се беше во ред! А дијабет се појавува ако имаш предиспозиции за тоа, или веќе некој во фамилија ако има, а и да има не мора да значи дека ти ќе добиеш! Опушти се! Ајде уживај во бременоста, после раат ќе немаш! хахахахха!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mammi

Ајде и за мене кафе. Дека и онака цела ноќ како на шилци да спијам. Абе рингерајки не знам што им е на лужево од страна-наместо да те бодрат леле колку е убаво што си бремена, една на факс ми викаимав штикли на мене дека одма после со мм вчера на гости ќе одевме па немав време за враќање дома и пресоблекување, не ти е страв да не падниш со тие штиклите, докторот трудна те остави да носиш? Како ги носиш ама така трудна? Др тип јадев едно мало карамелче во кантина и др ми вика ама не ти е страв дека дијабетис ќе фатиш? Не јади ама благо,така снаа ми фати дијабетис.И следеча е само последнава нападачка бар беше подобронамерна ама ме засекира око цела ноќ не склопив-дали ќе е монгол,со даунов синдром до 12 недела се гледа само после касно е за било што да ти прават-е сега 12 гестациска или 12 на бебето вистинска старост? Дека тек на 2 ми е преглед а тек 14 недела тогаш.user posted image Абе оти наместо да ме бодрат само ме плашат?
Помагајте рингерајки оти стравот в коски и го ставија и цело утро што стави в уста ми се гади од страв


(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1362
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 11:03:20   
Luci
Rina13 еве јас те частам масажа. Кажи ако е добар и мене да ме измасира послеuser posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 1363
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 11:14:32   
Mammi
Тенкју тенкју претнкју. И те како ми беше портребно. Му кажувам на мм ова и ми вика што си будала, што не им речиш в лице,или само со мене user posted image изиграваш дома а надвор бубачеuser posted image Море нареден пат на фин и културен начин ќе ги отерамuser posted image дека сите дофрлувања и ѕверења буквално се испод ниво и знак на недостаток не култура а што не виделе трудница стегната во фустан и штикли? Мајко моја што не шета по светов. Овдешниве си се ок, ама остали ццц
Како и да е веќе имам проблемси со спиење, мм вика како преку ноќ да се поду во тоа стомакот веќе ти се познава.Е пред бременосва си бев 3-4 килца плус во - кои ги трерав ама не му бил на Дедо Боже таков планот и сега се трудам да пазам да му ја отидам 100 и кусурот. Самоuser posted image да е здрав и жив ништо не ми е важно.
Мм па гори како под газот свеќа да има да дознае дали ќе е user posted image илиuser posted image , за да ја спремел собата целиот залетан само чита и списнија гледа повеќе од мене не можам да му се изнасмеам, пред некој ден замалев зежбаше на перницата како се држело бебеuser posted image леле мајкоо си велам среќа не ме виде а јас се стискам и се смеам кога едно прц се слушна од мене и ме откри и успт му викам уживај си пиродно ќе дојди,а он природно како прдежтака?! хаха и утше ме зеза

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1364
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 11:36:57   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Да не имаш внатрешен јачмен случајно? Не е лошо да си ставиш хлорамфеникол



Ставив капки тобрадекс,тоа имам дома па ќе видам некако подобро мие.Инаку јачмен на гевгелиски се вика чимичокuser posted image .А скопски како беше уште едно смешно име имаше...кuser posted image ровка,така нешто,а?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1365
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 12:06:56   
kikicka
е на нашки е СМИЧОК!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Да не имаш внатрешен јачмен случајно? Не е лошо да си ставиш хлорамфеникол



Ставив капки тобрадекс,тоа имам дома па ќе видам некако подобро мие.Инаку јачмен на гевгелиски се вика чимичокuser posted image .А скопски како беше уште едно смешно име имаше...кuser posted image ровка,така нешто,а?user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1366
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 14:14:56   
Bogdancanka
dobar denuser posted image devojki da vi kazam denes uzasno se cuvstvuvam imam nekoja alergija i mnogu me cesa+zarabotiv eden kup izgorenici po glavata od farba za kosa i toa e alergija predpostavuvam...cel den se mislam na kaj da fatam mislam deka ke seknam,sega go cekam mm pa da odime do gevgelija na kozni ako raboti porucek, ako ne ke cekam do ponedelnik ako ne siznam skrozuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1367
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 14:16:38   
stela
Zdravo mamicki t.e ringerajki! Kako ste ova sabotno pladne, pretpladne, popladne - za kogo kako?! :))))
Nie sme rano stanati, kako i sekogas okolu sedum, no ovaa nedela Stefan se izdignuva mnogu porano, i porano prespiva i navecer porano zaspiva, si vikam mu funkcionira bioloskiov casovnik tocno i taman kako za novoto vreme so eden cas ponapred :D.

So tatko mu onaka neplanirano otidoa kaj babite i dedovcite vo ve, lugje najmnogu radi mene da sse pododmoram i da zemam zdiv - jas samo ke recam blaze si im na tie sto imaat babi i dedovci blisku i sto im se od pomos; ama lugje da nemass vreme za nisto t.e najveke za sebe, pocna toa stvarno mnogu da mi fali. I sinceto ke mi fali, stvarno ne mozam da disam bez nego , i ne sakam drug da mi go gleda, no si vikam barem nekogas vaka koga ke dojde gusto :) da imas kaj koj da go ostavis. Deneska malce ke se izlezavam (t.e taka vikam, toa sega za sega na net i sl dodeka ne mi tekne so da rabotam :))) No navistina treba poveke da odmaram ( cekame vtoro neli user posted image ) ???!!!

pozdrav do ssite, da imase nekoja blizu i sto ja poznavam da mi dojdese na kafeuser posted image


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1368
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 14:41:23   
Ljubovce
Da se pozalam malku,bebco moj ic ne e druzeljubiv,abe nemozam edno kafe na raat da si ispijam od nego :(( celo vreme e kenkav leleeee,za mladenci resime da ne pravime doma nego najbliskite da gi soberime u kafana,i se podrazbira deka i A go noseme so nas iiiii sto da vi kazam ,na pocetok dobar bese samo kenka kenka ama za nekoj pola saat koga rece vrisnuva kolku sto moze najglasno,cela kafana u nas gleda :( nikako nemozev da go smiram,go iznesiv nadvor ama uste tolku kako mislis nekoj so nesto da go sece tolku panicno i bolno placese i jas morav da go odnesam doma za edvaj nekako da go smiram,mu ja pustiv omilenata pesnicka i se smiri,i posle toa majka mi dojde da go cuva za jas da se vratam,epten se oneraspoloziv zosto taka mi nemase napraveno....i eve ovie dva dena e celo vreme nemirko,nokeska ic ne spiese,i ne sakam da e takov i se nerviram epten :( ama aj se tesam deka mu e period moze i zabcinjata da se i taka....
si poplaciv malku :))))

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 1369
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 15:29:48   
mamicka77
eeeeeeeeee dobar den i od mene  nie od sabajle go iskoristivme sonceto setavme so kolickata ja vodevme M na plostad i vo kafic pa srce na mama kolku bese samo umna si uziva i si pie sokce a mama i tato kafence potoa bevme si kupivme dubak staticen 3vo 1  so muzika si kupivme sesirce za sonceto i si dojdovme M da nana ama taa impresirana od dubaceto kakvo nananje se izbanja i pravo vo nego ja staviv da go probame a taa   radosna  si go mafta so nozinjata i si pretiska na kopcinjata si pusta muzika kakvo nananje mamo ako ti se nani nani a jas si imam nova zanimalna aj da ve pocastam za dubaceto nesto

user posted image



(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 1370
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 15:57:23   
Maca25
Добар ден и од мене. Денес ја носев Нина на Поточиња и за чудо супер поминавме, не изводеше, си сегеше мирна, па стана и играше. Убави песнички и еден куп насмеани детски лица! Сонциња!

Надвор се спрема за дожд или мене така ми се чини?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1371
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:15:13   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добар ден и од мене. Денес ја носев Нина на Поточиња и за чудо супер поминавме, не изводеше, си сегеше мирна, па стана и играше. Убави песнички и еден куп насмеани детски лица! Сонциња!

Надвор се спрема за дожд или мене така ми се чини?

Ццц, а јас ќе те барав за утре да одиме заедно, имав карти... Инаку да, ќе врне, ја чистев терасата и по тој повод малку да се мрсулави времето, стандард ја кога мијам тераса ми ја долева...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1372
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:23:48   
Maca25
Кажувај то кога ќе ја чистиш терасата, да знаеме дека 100% тој ден ќе врне. Значи нема утка!!!user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1373
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:24:15   
Pepelaska *
Кај нас сеуште не заврна се спреми ама сега се разведри и ние денес бевме малку на шетање на кафе , и М. си го донесовме заспан.А мм незнам по колку време е слободен за викенд и му забранив секаква работаuser posted image .Мене ме мана филм за одмор баш правевме муабет со сестра ми и зет ми за септември ,за Хрватска, тогаш е ем топло ем поевтино па сега барам некој начин да извадам некој денарuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1374
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 16:28:23   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добар ден и од мене. Денес ја носев Нина на Поточиња и за чудо супер поминавме, не изводеше, си сегеше мирна, па стана и играше. Убави песнички и еден куп насмеани детски лица! Сонциња!

Надвор се спрема за дожд или мене така ми се чини?

Ццц, а јас ќе те барав за утре да одиме заедно, имав карти... Инаку да, ќе врне, ја чистев терасата и по тој повод малку да се мрсулави времето, стандард ја кога мијам тераса ми ја долева...


Се вративте во Скопје вие, ич не поседивте кај нас user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1375
Страница:   <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  53 54 [55] 56 57   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali rabotata sto ja rabotite ve ispolnuva?

Da (33%)

Ne (0%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!