|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:09:03   
Beatris
И ај да частам постапалки вака викендашки додека не сме на диета прооде женскава моја

user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1401
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:19:57   
Џесика
Ај добра вечер. Кој има у дневнава? Ние на плоштад се раздвижувавме, па си вечеравме по еден сендвич, јас додуша макробиотски јадев, да не се товам со плескавица, син ми форнети, и си дојдовме дома. Денес се накурчив нешто, ама ај утре на поточиња ќе се развеселамuser posted image имам 2 карти плус, кој сака нека се пријавува, за деца нели бесплатно user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1402
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:21:22   
bombica
Aaa А. прооде??Ајде со среќа нека чекориuser posted image
Мх мх ептен ти се погодиле постапалкиве Беатрисuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1403
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:25:46   
Beatris
Ќе видиме како ќе ми се погодат во живо user posted image  Или се мислам да нарачам ако не стигнам да направам од понеделник, не знам од кај да измислам време user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1404
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:31:16   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Абе женски имаше порано во рецепти свинско со павлака и печурки а сега никако не можам да го најдам, да не го има некој?


на срч го дава Свинско месо со павлака и печурки , ама линкот не е коректен, не знам што се случило, може да е отстранет рецептот ако на Палешка не и успеал user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1405
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 21:54:09   
Палешка РР
Еве го http://www.ringeraja.mk/gospodinjstvo_recepti_recept.asp?ID=788

Ете кај ќе одиме утре на ручек user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1406
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:07:28   
Viktori
user posted image user posted image user posted image
знаев дека е до линкот, оти постои нели, ама си викам да не не ти се погодило месото па си се изнервирала user posted image user posted image user posted image

Туку чекај иам јас пилешко со лук на шпански начин да пратам, ама ме интересира треба и да го сликам? user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1407
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:18:29   
Ikana
Добро бе луѓе, кај и да се свртам се рецепти летаат, слики од такозван инфаркт на шведски начин, со прелив од холестерол...user posted image
Досега се бањавме сите заедно со бебето, сите плус тепихот сме утопuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1408
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:21:53   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

user posted image user posted image user posted image
знаев дека е до линкот, оти постои нели, ама си викам да не не ти се погодило месото па си се изнервирала user posted image user posted image user posted image

Туку чекај иам јас пилешко со лук на шпански начин да пратам, ама ме интересира треба и да го сликам? user posted image


Ти само прати ако треба јас ќе го направам и ќе го сликам. Ајде чекам user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1409
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:23:20   
Viktori
Икана, а ти бре што баксуз беше, секогаш се појавуваш за јадење коа се збори user posted image user posted image user posted image user posted image

Или намерно нели, виртуелно јадеш. user posted image

user posted image

еве повели касни си. Со 40 чешниња лук е, ќе бркаме вампири. user posted image user posted image user posted image user posted image


__________________________________________________

Ќе го пратам Палешка, да го стокмам од рецепта како е, оти јас пола по рецепта пола на бафтанаана го праам. user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 24.3.2012 22:25:19 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1410
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:26:24   
Ikana
Хехехеее баксуз...или Не?! Там там таааам!!
УУУ лукче мене да ми дадеш ќе го избркам вампирот...да си легнам да спијам хахахахаuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1411
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:31:05   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР
имам 2 карти плус, кој сака нека се пријавува, за деца нели бесплатно user posted image

Брееее, никој не сака да иде,а? Ај ќе ги шитнам утре пред универзална, може така некој ќе сака user posted image Ај добра ноќ, ни се мења саатот малку ни останува спиење ноќва.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1412
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:34:47   
Viktori
Јас со децава мои коа беа мали, на тоа фестивалите подолго од 3 песни никогаш не сум седела.
А на супер ѕвезда, исто ко рекламите на а1. Коа почна да везе тој, забораваш што си дошол да гледаш.

user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1413
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:39:29   
Snowhite RR
O povelete so zadovolstvo ke gotvam za rr ki
a i jas go barav na search ne rabotese linkotuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1414
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:47:41   
AnnaMolly RR
Хелоу! Еве се докопав до компјутер, првпат седнувам денес само колку да се пријавам. Филип е добар, од сабајле не крена т. Се прашувам да не му беше од забите?! Вчера му никнаа двете долни тројки одеднаш.
Не е важно, важно помина.

Ајде сега добра ноќ, мислам дека на столчево ќе заспијам.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1415
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 22:54:02   
Beatris
Ете сигурно му било од запчињата, голем дечко е веќе Филип нема веќе хакуна-татамата user posted image user posted image user posted image  

виктори, мислам чим и ти почна рецепти да лепиш и да пријавуваш ја идам да се удавам у када одма сега user posted image user posted image user posted image

Ај чао!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1416
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:00:13   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ете сигурно му било од запчињата, голем дечко е веќе Филип нема веќе хакуна-татамата user posted image user posted image user posted image  

виктори, мислам чим и ти почна рецепти да лепиш и да пријавуваш ја идам да се удавам у када одма сега user posted image user posted image user posted image

Ај чао!

виктори, мислам чим и ти почна рецепти да лепиш и да пријавуваш ја идам да се удавам у када одма сега

Ај чао!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

тајно жарче сум јас. user posted image user posted image user posted image

Туку чекај не се дави, да го пратам, направи го прво па после ќе се давиме заедно. user posted image user posted image user posted image

Инаку мене за манџи не ме бива, пинџури, ајвари такви чуда, ама вакви чудни рецепти ептен сакам. Не може да се знае дали е утнато или не. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1417
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:01:47   
Палешка РР
Немој сега да ја демотивирате, ќе ве отепам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1418
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:04:21   
Beatris
Јас највише ги сакам оние рецепти што им успеале на други. Сега ако земам да ги правам, може да се навредат, као да ги проверувам user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1419
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:04:49   
AnnaMolly RR
Хакуна татамата уште му е хит.
А прееска што направи, си пукнавме од смеење со мм!

Кога ќе го земам од градинка и ако има петки на рацете, му ги бришам со влажно марамче. Е, прееска седи мм на кревет, гледа телевизија, а носи блуза со кратки. Филип зел влажно марамче и си ги брише колите. Кога ја здогледа тетоважата на раката на мм, трк кај него да го брише со марамчето. Леле, луѓе, кога се изнервира дека не се вади! Трие ли трие и на крај се откажа. user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1420
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:32:02   
Viktori
Палешка чек јор меил бокс. user posted image

Сликата од претходната страна можеш да ја искористиш.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1421
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:36:56   
Палешка РР
Примено е!

Чујте и почујте! Во понеделник на страниците на РР ќе се врти рецепт на виктори наша.
Сите да сте го направиле.
Во вторник чекираме здив :)))


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1422
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:43:09   
Natuska85
Поздрав за сите ДУШАНКИ ! (старо добро)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 1423
   RE: РР дневна соба
24.3.2012 23:52:42   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Поздрав за сите ДУШАНКИ ! (старо добро)user posted image user posted image user posted image


Mori Natooooooo kaj ti tekna ova ahhahahaha Dushanka ahhaha ..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1424
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 1:13:39   
blond
Ај добра ви вечер жени user posted image Требаше да излегуваме со мм, но се золва ми не повика на свежо прасенце user posted image
Јас сум во акција, како трудна жена пред пораѓај што прави дома се под конец да е, така сум и јас деновиве. Особено денес ми е поизразено.
Додуша, од секогаш лутината си ја вадам со чистење user posted image , ама добро ми дојде празнењето негативна енергија. Плус си преуредував дома.
Вадев летни алишта мои и на мм, на бебушко, пуштав машини, испеглав 4 (колку за споредба, 7кг ми е машината за алишта) user posted image user posted image уште 2 ме чекаат, ама не можам денес, толку имам сила.

Ај доста замарав, отидов да си легнам до user posted image , најсладок ми е сонот до него user posted image

Ај за добра ноќ мало освежување, кој не сака сладолед, нека си земе само цедевита.
user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1425
Страница:   <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најубаво женско име
Kleme788

Кое од понудените имиња најмногу ви се допаѓа?

Ина (19%)

Јана (32%)

Калина (23%)

Теа (25%)


Број на сите гласови: 228

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!