|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  57 58 [59] 60 61   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:07:32   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Сега ручав и изедов 29293394 крем банани user posted image , па да видиме што има по Рингераја!

Jas ne znam sto si sitnicela za 706606 bananki, pa da bidat tocno 30000000 user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1451
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:12:48   
Martins mom
Devojki moi mili, vcera bese moeto debi na Vesta Zena i po toj povod ve cestam edno kafeuser posted image

user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1452
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:29:15   
kikicka
Ајде со среќа нека ти е маринс мам уште мнг успеси да редеш па по медиуми да те гледаме user posted image . Пушти слика да видеме со што си скршила мразот на ВЖ.Јас еве денес малку покасно се пријавувам,мм има утакмица денес што ме нервира у недела кога ке му стават ,јас и Л станавме во 11 по ново,типката пак млеко сака да пие навечер а јас си го оставив затоплувачот во Мк и сега дрн дрн станувам во 4 па во 7 да топлам млеко,а златно само чај пиеше цел месец шо и стана врешти навечер дадаммлеко и продолжува.user posted image
Еве два дена ја оставам сама да се успива дане ја нишкам и добро е ваљдаке се научи барем да ми скрате таа мака за успивање. Ручек денес ништо за мене и мм ,само за Л ставив јас нели диета уште деенесаутре слободенден ја папање ама некако ичне мисе јади . и такаааааааааааааааааааааааа шо има друго тука не врни грее сонценце!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Devojki moi mili, vcera bese moeto debi na Vesta Zena i po toj povod ve cestam edno kafeuser posted image

user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka -- 25.3.2012 16:30:18 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 1453
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:29:42   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

dobar den devojki.jas go staviv rucekot vo rerna pa sega malku da proset_am po rr...inaku nadvor gledam pocna da vrne dozd i grmi a grmenjevo mene mi fufkauser posted image a jatrva mi lufterancia se izvadila nadvor kebinja jorgani i mu ja smitnala..odam da priberam


Леле, среќа тука е добро, не грми. Мене не да ми фуфка од грмење, туку и си се кријам додека не престане. Ќе си отидам во спална на кревет и си чекам да прегрми. Како демек таму ништо нема да ми се случи user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Сега ручав и изедов 29293394 крем банани , па да видиме што има по Рингераја!

Jas ne znam sto si sitnicela za 706606 bananki, pa da bidat tocno 30000000



Па реков ај тие на Филип да му ги оставам! А, бе, свекрва ми вчера купила еден тон крем банани, ја излажале дека се посни. Кога гледам - содржи белка во прав. А дома сите освен мене постат, па ми беше жал така греотичка да стојат на маса и реков да им ги скратам маките user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1454
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:32:07   
kikicka
user posted image user posted image Леле тие крем банани се опасни....знам како е кога има акции две троа големки кутии за ефтина цена и грабај демек гости ко ке имаш да ставеш....пфф ако селажеме ке смотувам на помини замини по две три четири user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

dobar den devojki.jas go staviv rucekot vo rerna pa sega malku da proset_am po rr...inaku nadvor gledam pocna da vrne dozd i grmi a grmenjevo mene mi fufkauser posted image a jatrva mi lufterancia se izvadila nadvor kebinja jorgani i mu ja smitnala..odam da priberam


Леле, среќа тука е добро, не грми. Мене не да ми фуфка од грмење, туку и си се кријам додека не престане. Ќе си отидам во спална на кревет и си чекам да прегрми. Како демек таму ништо нема да ми се случи user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Сега ручав и изедов 29293394 крем банани , па да видиме што има по Рингераја!

Jas ne znam sto si sitnicela za 706606 bananki, pa da bidat tocno 30000000



Па реков ај тие на Филип да му ги оставам! А, бе, свекрва ми вчера купила еден тон крем банани, ја излажале дека се посни. Кога гледам - содржи белка во прав. А дома сите освен мене постат, па ми беше жал така греотичка да стојат на маса и реков да им ги скратам маките user posted image




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1455
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:45:10   
AnnaMolly RR
Ајде доста благо, ми се пие кафееееее! Ама не ми се пие сама, мм спие со Филип.
Еве едно, какво е сликичево, дури и ми замириса. Ама без шеќер и јакичко е.
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1456
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:51:19   
Martins mom
Oooo kafevo...milina.user posted image Nedela mi e den za cistenje, ama ovaa nedela ke si se pocestam i nema da cistam!user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1457
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:54:32   
Snowhite RR
Ај за мене едно нес, решив да не пијам повеќе турско, зашто јас ионака го пиев тоа само ради реда, за друштво, зашто не ми е убаво, поштетно е од нескафето и филтер кафето, а плус и не е ништо поефтино. Е сега повеќе шеќер ќе ми оди, зашто го пијам благо, за разлика од турското кое последно време почнав и без шеќер да го пијам, а и млеко му крадам на М

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1458
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 16:58:12   
mamicki
I jas pijam kafence, a ne da mi se spie, mi se place za spienje. Nokjeska K si se razbudi vo 2 i si sedna v krevetce da si igra. More brborese, more grepkase so noktenca po ogradickata, tropase so cuclata kako so tropalka... i taka do 4. Togas sveceno se pokaka, go preslekov i zaspa. I denes cel den sum kako zombiuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 1459
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 17:00:43   
penelopa
Добар ден и од мене ние најпрвин се изнаспавме па се изнашетавме и сега домичка на ручек- надвор 20 степени милинаааа. Мартинс мам user posted image за тебе тортите ти се супер .... а кој тука спомна крем банани јас сум зависна од нив.... во буквална смисла на зборот морам по неколку на ден инакуuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1460
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 18:29:21   
maki1
Здраво и од мене.денес бесе прекрасен ден,сега малку се расипа нешто се спрема за врнење,ама не му се дава.Брат ми е на гости дојден па со него цел ден шеткаме.Мартинс мам,браво секоја чест ептен убава декорација,а за сите др.љубители на крем банани еве частам една кутијаuser posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1461
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 22:03:38   
mila mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

Devojki moi mili, vcera bese moeto debi na Vesta Zena i po toj povod ve cestam edno kafeuser posted image

user posted image

Cestitki Martins mum, epten ubavi se dekoraciite! Samo taka, pokazi im na site koj e nambr uan!user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 1462
   RE: РР дневна соба
25.3.2012 22:50:42   
mamicka77
a kade  se slikite od vesta zena i jas da gi vidam i jas sum po toa tortite so dekoracija od lokum

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 1463
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 7:58:45   
kikicka
Добро Утро!! Кафе да ставам а? Маца да не ме подбере пак од сабајле како пред некој ден.....user posted image
user posted image

Ево Туркиш кафе и Нес
user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1464
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 7:59:57   
kikicka
Мамичке сликите чекаме Мартинс мам да ги ставе или ако ја имаш на фб погледни ги.Јас ги видов и прекрасни се !user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

a kade  se slikite od vesta zena i jas da gi vidam i jas sum po toa tortite so dekoracija od lokum



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1465
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 8:05:23   
arh_diz
Fala za kafeto kikickauser posted image  se gleda koj e vreden

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1466
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 8:13:24   
AnnaMolly RR
Добро утро! Само што дојдов на работа, ама главава ќе ми прсне и ми се пие кафе. Ќе го земам ова нескафево од кикичка, па одам на тераса да испушам едно цигарче со кафето. Ако има некој во Кисела Вода кај економското, мафнете ми, на 6 кат сум user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1467
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 8:22:17   
Annet
Добро утро и од мене,си пијам кафе си уживам бебе спие.......уффффффф мераци
нас во Велес вцера како ни заврна ,се истури,еве денес посвежо е ,сакаме да шетаме.ама којзнае ..
имајте си убав ден

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1468
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 8:36:14   
Luci
Добро утро и од мене женски. Јас на работа ко по обичај и прво кафе, цигарче, РР па после работаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1469
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 8:49:49   
Maca25
Добро утро и од мене. И јас ќе си земам едно нескафенце од кај кикичка.
Дома сум си, си доручкувам и се мислам како да го утепам денов денес.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1470
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:00:13   
Calypso
Dobar den moi dragi ringerajki, eve me i mene posle edna nedela pauza od RR... se nadevam deka uzivavte vo toplite denovi minatata nedela - nie maksimalno gi iskoristivme, trknavme do Ohrid user posted image
Jas si pijam cajce od cresi i cimet, pa koj e za, povelete
user posted image

< Поракaта ја уредил Calypso -- 26.3.2012 9:01:30 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1471
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:03:43   
Pepelaska *
Добро утро женски,
јас ќе земам од туртсково, кикичка најранобудна ни станала, нас ни се расипа твто , среќа имаме другар одма да ни го поправи.user posted image
Ние деновиве шетавме со сестра ми и зет ми и супер ни беше, само што вчера заврна и плус се искаравме со мм, во последно време само ме нервираuser posted image .
Денес се мислам дали да чистам или пак да муј ја летнам ама некако ме мрзи и двете а имам куп алишта за перење.

Мартинс мамм честито па ајде да дојдеш и во Кичево со тортиве на 22 април јас обавезно одам со свекрва ми user posted image .

А рецептов на Виктори ми е мн некако примамлив,user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1472
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:04:43   
eleonorastrumica
Добро утро и од мене,станатки сме со мојот фраер од 5 ама никако да допрам до компјутерот се нешто сака и конечно да заспие па да седнам малце да здивнам,гледам надвор и денеска е убаво времето ќе има прошетки по градот повторно,па не се прибираме веќе дома,кога ќе види вратата малиот одма се радува,ама кога ќе си додјеме дома се смируваме едно два три саати,вие каде ќе шеткате денеска

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1473
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:07:44   
Mihaela 2010
Srekjna neka vi e nedelava..jas utepana po sabajle,vcera cel den gosti,skara,krkanje,na kraj i palacinki baraa...breee,baska i dobiv user posted image a i sum nekako nenaspana,i zgora na se kolegava mi e bolen i sama sum na rabota...ke izguram nekako

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1474
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 9:09:58   
vezilka RR
Здраво девојки како сте ми? Јас мислам едвај го преживеав викендов. Ептен ми беше напорен, каде го утепав цел викенд на семинар, и плус го почнавме процесот на одбивање од цицање со Никола, што ќе рече не спиени два дена. Ајде да ви посакам убава и релаксирана недела.

Мартинс мам честитки, навистина преубава декорација.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1475
Страница:   <<   < Претходна страница  57 58 [59] 60 61   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  57 58 [59] 60 61   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Дата на раѓање
пеперутка16

Дали се породивте на време, пред терминот или по рокот?

На време. (50%)

Пред крајниот рок. (50%)

До крајниот рок. (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!