|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 14:33:02   
bombica
Кикичке мојот нема да се онесвести туку уште од врата ќе почне да блуе така да плус работа ќе ми отвориuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1501
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 14:39:46   
mamicki
Термички обработениот лук ја нема таа интензивна миризба и воопшто не е непријатен, напротив, во голема мера го облагородува вкусот на јадењето. Јас го употребувам често, во многу јадења, на радост на цело семејство, дури и на user posted image му додавам по чешне лук, варен, во месни кашички со телешко.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1502
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 17:34:22   
kikicka
Баш затоа некогаш кога треба ставам мелен лук. Баш прегеска ме фати како се клештам пред пс и ме прашува што е работата и му кажувам за рецептот и вика леле не зборувај лук почна и да ми примерисува веќе! user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1503
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 18:08:48   
Pepelaska *
И јас не сакам лук ама ова убаво многу ми изгледа, а да и јас мислам дека ако убаво е издинстан нема да се познава а ова и некој ми ги има кажано. А јас ќе го пратам рецептот вчера што го правевме со сестра ми и зет ми ( двајцата се по готвењето ) па Палешка ако и се бендиса нека го објави user posted image додуша за мезење е ама убаво е. Инаку со нив скроз заборавив на слабеењето ама од утрре најсеризоно почнувам , кикичке ме мотивираш со килава намалени user posted image .Туку ни го нема учителот за слабеење.

А денес ни зедов да чистам ( немавме вода до 1) ни шетнав, ми дојде една другарка со детенцето си поседовме убаво си помуабетивме децета се изнаиграа супер.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1504
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 18:30:23   
Џесика
А ете јас се раскостив од работа, како го пратив детето во градинка и пријавив овде дека не знам што попрво би направила, си засукав ракавите и го средував доле дворот, мети, прскај, чисти, ко ној бев пикната со глава надоле, сега кичма ме боли стандард после напорна работа, ама дворот свети- пиц, чистка напраив, свекрва ми кога ќе дојде и ќе види дека сите глупости сум и ги исфрлила во канта кој ќе ја слуша, скапани, искршени катички, метли, летви дрндупки ги чува, ко џунгла се напраи дворот, само трупано... утре подрумот да го фатам, па идам нагоре до кров, па после од кров надоле да се џитнам од мака user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1505
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 19:39:53   
Ikana
Еве јас да ставам по едно пивце у дневнава, пошто се скршив од чистење денес, се сум исчистила скоро, дневна, спална, ходник, фрижидер, уште кујната ми остана ама немам душа веќе, утре тоа.

user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1506
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 20:03:12   
mamicki
Bre, zeni, kolku se razvrednivte, pu-pu masala user posted image ... a go listam toa forumot so soveti za domakjinki, abe kjorav post nema napisano so meseci, na niedna tema user posted image , znaci epteeeen ja imame apsolvirano temata user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1507
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 20:05:08   
Ikana
Сега читам и не можам да се изнасмеам!!!!user posted image user posted image
Некој пар од Англија ја поканиле Кралицата на нивната свадба откога слушнале дека ќе биде во нивниот град тој ден на посета, но Кралицата љубезно им одговорила дека нема да присуствува и им се заблагодарила за поканата. Но на церемонијата брачниот пар биле пријатно изненадени кога Кралицата се појавила заедно со Кралот Филип и им го честитала стапувањето во брак, а воедно ја пофалила невестата колку убаво изгледа!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1508
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 20:22:37   
kikicka
Кај сте бре женишта? Леле денес јас или сум user posted image или се user posted image како шлакната некоја,се разочарав пак со кг.ама тоа во др тема за слабеење. Пепелашка не туку изведувај од утре обавезно инаку по дупот !user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1509
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 20:56:53   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Термички обработениот лук ја нема таа интензивна миризба и воопшто не е непријатен, напротив, во голема мера го облагородува вкусот на јадењето. Јас го употребувам често, во многу јадења, на радост на цело семејство, дури и на user posted image му додавам по чешне лук, варен, во месни кашички со телешко.

Ама тој што не поднесува не поднесува ни варен.Свекрва ми понекогаш демек го тестира става во манџа кромин колку ноктот од мало прсте го сеќава и не јаде.Мене лично не ми смета во манџи ни лук ни кромид а живи неможам да ги јадам

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1510
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 21:05:29   
TeacherMom
Здраво РР, јас конечно на нет по напорен ден - денес ми беше прв ден по породилното отсуство и помина супер. user posted image била умна без мене па првиов ден не го доживеав многу стресно. А гледам дека сите сте се расчистиле па ме мотивирате да се зафатам со мојот најголем предизвик - плакарот. Кој знае што се ќе излезе user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1511
   RE: РР дневна соба
26.3.2012 21:10:50   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Термички обработениот лук ја нема таа интензивна миризба и воопшто не е непријатен, напротив, во голема мера го облагородува вкусот на јадењето. Јас го употребувам често, во многу јадења, на радост на цело семејство, дури и на user posted image му додавам по чешне лук, варен, во месни кашички со телешко.

Ама тој што не поднесува не поднесува ни варен.Свекрва ми понекогаш демек го тестира става во манџа кромин колку ноктот од мало прсте го сеќава и не јаде.Мене лично не ми смета во манџи ни лук ни кромид а живи неможам да ги јадам


i mm go oseka i kromidot i lukot sveki i taa pametna melen kupila i stavila vo mandza jas da si priznaam ne osetiv a mm oseti i ne jadese i digna cela kuka uvis i veke ne i se povtori da stave kako nekoe duskalo e mm

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1512
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 7:48:30   
Annet
Добро утро,еднаШ јас прва да пиШам,изгледа најранобудна сум..........Цела нок ненаспана user posted image не спие,изгледа од забите.
АЈДЕ ПОВЕЛЕТЕ НА УТРИНСКО КАФЕ НАШЕ МАКЕДОНСКО....user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1513
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 8:34:39   
Snowhite RR
Фала за кафето Анет, еве и јас си пијам со колешкава кафе
Убав ден на ситеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1514
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 8:42:00   
rina13
I jas ke si zemam od kafevo,stanati sme so user posted image uste u 7 30 ahhh porano koga ke stanev u 9 si vikav tuuu bre rano,a sega 9 mi izgleda taka dalekiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1515
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 8:42:27   
Pepelaska *
Добро утро и јас сум за кафе, овде е прекрасно надвор, конечно дојде пролетuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1516
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 8:53:41   
AnnaMolly RR
Добро утрооооооооооо! Само што пиев кафе, ама ќе земам и јас од ова на Анет.

Луѓе, значи овојпат сум решена да ослабам па што сака нека биде! Мм ослабел многу, го собираат фармерки од пред 4 години што до пред неколку месеци не можеше ни до колена да ги облече. И го гледам вчера, си викам кај иде слаб маж, дебела жена user posted image Ќе ми го грабне некоја user posted image user posted image user posted image

И така денес ќе си јадам само овошје и зеленчук user posted image

Повелете кој е за!

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1517
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:08:08   
Calypso
Dobro utro... uste edna nenaspana mamicka na raport... mene tri kafinja ke mi trebaat da me rasonat... user posted image ne mi spiese nokjeska, ima detevo nekoj uplav, ne saka da spie. Se cudam sto mu stana vaka odednasuser posted image . Ama i da spiese toj, jas pak nemase da spijam... koga umot ti raboti trista na saat nema son...

Ova kafevo od Annet veke se potrosi, pa jas da stavam nova dozauser posted image
user posted image


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1518
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:13:55   
Tanjat7880
E taka Calypso,mnogu ne ima pa treba redovno da se dotura kafe,eve jas od tvoeto ke srknam pa ke odam i jas da podzacistuvam ama maklu "ko koceto so opashkata"user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1519
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:25:57   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Добро утрооооооооооо! Само што пиев кафе, ама ќе земам и јас од ова на Анет.

Луѓе, значи овојпат сум решена да ослабам па што сака нека биде! Мм ослабел многу, го собираат фармерки од пред 4 години што до пред неколку месеци не можеше ни до колена да ги облече. И го гледам вчера, си викам кај иде слаб маж, дебела жена user posted image Ќе ми го грабне некоја user posted image user posted image user posted image

И така денес ќе си јадам само овошје и зеленчук user posted image

Повелете кој е за!

user posted image



Добро утро и од мене, поради твојов логичен заклучок и јас ќе си земам од овошјево user posted image  Само јас ако пробам да го стигнам мм ќе ме нема user posted image  Коски и кожа е, а јаде по два сендвича од 7ца на јадење user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1520
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:35:15   
Calypso
E pa na mazite im e polesno... ako resat da oslabat, ke skratat malku od jadenje, i op, odma se liznuvaat kilogramite... mm e ziv primer za toa... za dve nedeli moze daska da se napravi ako saka, a jas za tie dve nedeli, odvaj dve-tri kilca ke simnam... ah, ne e lesno da se bide zenauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1521
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:47:27   
AnnaMolly RR
Е, значи, не е фер!!! Ај погодете што имам денес на ред за преведување! Next great baker! 47 минути полни со торти, чоколадо, cupcakes и слично user posted image user posted image user posted image Значи денес јас ќе си се лигавам до 16 часот...
Ама можам јас, ќе стиснам заби.

И плус, кој сака да јаде торти и чоколадо? Глупости, ич не се вкусни. user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1522
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:47:34   
kikicka
Добро утро ! Е сите когане сте наспани само тогаш јас сум наспанаuser posted image Вчера цел распоред и го сменив наЛ да видам од што квиче и дете ме пукнаовие недели ама синока ништо квикна за млеко и после спиевме дури сега станавме од сега така ке терам ,рано ке станува ама барем ке спиеме.

Леле мене уште ме држи нервозата незнам дали денес ми беше 1 ден или слободен ден ,дури и на слободен не ми се јади.Шо викате и мм јади што сака ама секој ден си трчка ,вежба а јас кркам заедно со него да го стигнам ама нема веќе .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1523
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:57:26   
bombica
Добро утро и од мене.И јас сум жива не наспана user posted image цело време се траќа незнам што е работава плус уште од 5 е станат.Ај божем забите го мачеа ама еве излегоа а он уште се траќа посебно од кај 4 кога ќе почне не се смируваuser posted image Ова многу ме потсеќа на грчевите.Можно ли бре женички пак грчеви да се јават на 8,5-9 месециuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1524
   RE: РР дневна соба
27.3.2012 9:59:40   
Mammi
Ана Моли прими сочуство.Кај ти дале тоа за преведување. Немој да подлегнеш на искушение никакоuser posted image
Јас не знам што и се случува ама кога ќе станам како воопшто да не сум спиела и цела како отепана сум а секој ден на часови...уфф вчера заминав порано и му ја легнав од до 8 вечерта сум дремела.Среќа тоа спиење на не знам колку дена. Да ме видите ќе речите ова чоек е или вампир.Изгледа уште од сега му ја тренирам не спиење за да не ми е мн ново кога ќе дојдиuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1525
Страница:   <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali imeto za vaset_o dete go dade?

Kumot (0%)

Vie (100%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!