|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  65 66 [67] 68 69   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:26:06   
Felly RR
user posted image Еве Беатрис земај, немој сега да се разболуваш.
А и кафе има, кој сака нека си дотури. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1651
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:27:42   
Ikana
user posted image
Само кафе да ставам, ќе дојдам пак после user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 1652
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:29:12   
Џесика
Хахаха Икана, блесава, онака замислив, го остава кафето на маса и ја здувна user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1653
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:29:49   
Ikana
Ајде чајче, парацетамолче и грам ц витамин подитно! Те гушкам и одма ќе оздравиш! И наспиј се исто така! А домче маскаuser posted image

Ќе дојдам хахаххахаuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Еве ме и мене дајте некое појако кафе, и некој кафетин колд, главава тапан ми е од сабајлечки, се ме боли, ко да ќе се разболувам ми стои. Ај налет за мене ќе се опраам, ама детено да не си го испоразболам. Ова ветеров деновиве не уби!



< Поракaта ја уредил Ikana -- 29.3.2012 10:34:19 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1654
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:30:09   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас сум веќе испонастината,шмркам,очи ми солзат.Ама седам на работа,дома ми е страв К да не го заразам.Е сега кога ќе се вратам и вчера и завчера цело време седеше со мене,си ставив маска ама се плашешеuser posted image па ја извадив и така за мене ич не мислам ќе се оправам само молам Господ него да не го фати,а од понеделник,вторник треба во градинка да го пуштамuser posted image

Во моментов доручкувам,па повелете кој е за здраво јелоuser posted image


Натушке сега видов дека и ти си настината, земај и ти еден кафетин колд, и пијте ајде тмау чајчиња, да се опоравите. А К значи веќе ќе тргнува во градинка?


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1655
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:38:30   
Beatris
Аа маска тешко дома, тоа кога беше ептен мала, сега ќе ми ја трга. user posted image  Ај сеа ќе идам на тоа "струјо-тресот" па може ќе ме раздрма малку user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1656
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:42:26   
kikicka
Леле луѓе знаете дека може од диетава имунитетот ви има паднато,јаслани истата ја држев и после нормално се разболев,од малку ке ве фати,дури имам и слика од тогаш цела потечена во очите баш пред Велигден се погоди и мм цела вечер ја чуваше Л а јас таква со маска ниможев ни да зборувам,Т качив бла бла ама се опоравив за два дена добро е што Л не се разболе тогаш почнав да давам витамини дополнителни .
Ајде да не ве плашам сигурно не е ништо,наоружајте се витамини ,натуш прекини ја диетата удри на зеленчук и овошје за да се опоравиш па послена нова диета јас веке најдов друга за 7 дена user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1657
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:46:18   
arh_diz
Dietata e mnogu stroga a sega e prolet treba da se vnesuvaat poveke vitamini ,taka da zeni malku vitamincinja zemajte si i pazete na zdravjeto.


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1658
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:46:34   
Annet
vie temi gi sakam najveke koga si se relaksirame,zenski ajde ostajte dieti eve se stopli setanje mu e majkata i salati ovosje;;-)
ja si go pijam vtoroto kafence uzivkam bebe spie,mu ja mislam kaj da setnam nekade ...
treba da i kupam nesto belo sto i izleze zapce,taka kaj nas vikaat,pisav na taa tema..
user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1659
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:46:47   
Beatris
Која друга диета? Ајде кажувај одма!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1660
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:50:10   
Ikana
Е да во право е Кикичка, паѓа имунитетот од диетата, затоа се пијат плус витамини. Ама ништо де, ќе помине, се за лепота user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1661
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:55:04   
kikicka
Абе ти за ќотек си била ,ич не слушашuser posted image Оздрави овие два дена и после пак user posted image оди ајде на слабеење ,пишав веќе. Како ти се свиѓаат гаќарошите ?user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Која друга диета? Ајде кажувај одма!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1662
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:58:50   
Beatris
Хахах абе јас се разболев неделава кога не држам диета, пореметив некоја жичка у организмов user posted image  Гаќите се топ, може да се користат за навлака на перница или монитор user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1663
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 11:10:02   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Место миленце!

user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 29.3.2012 11:11:26 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1664
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 11:16:35   
kikicka
Е истоо де исто после диетата БАМММММММММ по глава!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Хахах абе јас се разболев неделава кога не држам диета, пореметив некоја жичка у организмов user posted image  Гаќите се топ, може да се користат за навлака на перница или монитор user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1665
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 13:08:55   
stela

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јас сум веќе испонастината,шмркам,очи ми солзат.Ама седам на работа,дома ми е страв К да не го заразам.Е сега кога ќе се вратам и вчера и завчера цело време седеше со мене,си ставив маска ама се плашешеuser posted image па ја извадив и така за мене ич не мислам ќе се оправам само молам Господ него да не го фати,а од понеделник,вторник треба во градинка да го пуштамuser posted image


Natuska tvoeto vo koja gradinka ke odi (ili veke odi) ?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1666
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 13:24:16   
stela
Inace da prasam ima li nekoja ringerajka koja so ringeraja isterala edna bremenost i ragjanje na edno dete, pa sega tera drugauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 1667
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 14:02:32   
Pepelaska *
Мислам дека имаше такви членови , ама козјнае дали се активни.
Инаку јас да ви се пофалам си добив награда Делимано калапчиња за колачи хихи, па кога ќе ми стасаат ќе ви направамuser posted image
Јас се откажувам од диети не можам така се осеќам поод стрес дека мора да јадам тоа и тоа, вака само ќе внимавам на исхрана и секакко нема да вечерам.Па ќе виидме резултат на 21 април,тогаш сум на свадбаuser posted image како ќе изгледамuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 1668
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 14:03:40   
mamicka77
dobar den i od mene ajde i jas sum za kafe ama me mrzi da stavam koj ke gugla pa na fb pa na rr  mnogu rabota pa ke si zemam od veke svarenoto.M pocna noseto da i tece i celoto i frci i e polno so mrsolcinja en znae da si gi iskara i samo gi vovlekuva im vikam duvni sine so noseto daa duva so usteto user posted image   i od sabajle gledam se nakasluva do vecer ako prodolzi taka ke go posetime cicko doktor da ne ujaca pa da ne moze na raat da spie onaka ona mnogu spie  15min pa uste i pak prelada i fali ,aj da ne tupam jas otidov do kujna da go zirnam nejziniot rucek i da i gi dovrsam partalite za perenje pa se citame posle

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 1669
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 14:07:38   
Pepelaska *
мамичка77 давај и витамин ц и топло чајче,еве го и М е истиот малку промена на време, шеткање и толку им треба,само да е со лесно

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1670
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 14:38:49   
kikicka
Јами мами е и не ми текнува кој др беше.
ИЗВОРНА ПОРАКА: stela

Inace da prasam ima li nekoja ringerajka koja so ringeraja isterala edna bremenost i ragjanje na edno dete, pa sega tera drugauser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 1671
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 15:35:39   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

мамичка77 давај и витамин ц и топло чајче,еве го и М е истиот малку промена на време, шеткање и толку им треба,само да е со лесно

a smee li vitamin c   nema uste polni 7 na 5 april ke polni 7 i kako da i go davam vo sokce ili

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1672
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 15:43:48   
AnnaMolly RR
Смееш витамин Ц, мамичка77. Земи од Пливит витамин ц за деца од 50 мг. Здроби го, стави го во лажичка и измешај го со малку сокче за да се стопи и дај и го. Секој ден по еден витамин ц. Јас одамна му давам, помал беше и од 7 месеци.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1673
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 15:57:43   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Смееш витамин Ц, мамичка77. Земи од Пливит витамин ц за деца од 50 мг. Здроби го, стави го во лажичка и измешај го со малку сокче за да се стопи и дај и го. Секој ден по еден витамин ц. Јас одамна му давам, помал беше и од 7 месеци.

neli e istiot nie sto pieme vit c


(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1674
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 16:00:00   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Смееш витамин Ц, мамичка77. Земи од Пливит витамин ц за деца од 50 мг. Здроби го, стави го во лажичка и измешај го со малку сокче за да се стопи и дај и го. Секој ден по еден витамин ц. Јас одамна му давам, помал беше и од 7 месеци.

neli e istiot nie sto pieme vit c




eheeeeeeeeeeeeeeeeee sega ke utnev  vit c sto nie koristime e od 500mg  lele luda i prosta glavo

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1675
Страница:   <<   < Претходна страница  65 66 [67] 68 69   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  65 66 [67] 68 69   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Машко или женско дете
maca sms

Со кој пол сакате да биде Вашето прво дете?

Машко (17%)

Женско (25%)

Не е важен полот, важно е да биде здраво и живо (58%)


Број на сите гласови: 106

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!