|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  64 65 [66] 67 68   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 11:24:42   
AneLav RR
Еј, здраво на сите. Еве ме и мене, ме немаше некое време, ама Младенци и гости и чистење се изнамачив. Почнаа да ми потекуваат нозете. Луѓе се потевте ли вие за време на бременост? А, бе навечер жива вода се праам и не можам место да си фатам, а преку ден цел ден ми се дреме. Поздрав!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 1626
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 11:45:13   
Ikana
Ќе ми снема струјаааааааа пак до 15ч, па само да ве гушнам и си одаммммм!!!!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1627
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 11:59:48   
AneLav RR
И јас те гушкам, ама ми се дреме леле не знам што ми се случува веќе!!

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1628
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 12:03:50   
Calypso
Pa odi dremni si, odmaraj ako ti se spie. I mene mi se spie, mi se place, ama ne mozam da legnam i da sakam, posle glavata ke mi puka. A bre zeni, sto e ova nadvor vetrista?! Jas alista pruzav, izmrznav, mi se cinese vetrot ke me odvee (a 60 i kusur kila imamuser posted image )... zar pak ke se rasipuva vremevo?

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1629
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 12:03:55   
Ikana
Уште има струја! Оххх дремни си Анееее, да знаеш јас колку сакам да си отспијам без да ме разбудат! Сабајле му викам на мм, пак ме зезна, ти иш не стана, само јас 2 пати ноќеска ко утка со бебетоuser posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 1630
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 12:30:23   
kikicka
Ке мине ветерот и кај нас беше горре пред 2 дена не однсее со Л. а таа па зинала со устата да и влева и се смееuser posted image мнг сака ветер гајле нема детево мое ни на дожд ни на ветер се и е интересно,еднаш ме начека мнг јак дожд а јас без покривка и ја покрив сотоа горе заштитното од сонце и трчамuser posted image Л земала главата надвор и лиже со јазикот како капелоuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1631
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 14:02:03   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Добро УТРО! Наспана сум конечно ја исправив Л со распоредот дневен па тераме.... Абе жени не одбивајте такви понуди ,еднаш куцаат на врата после нема ке пропуштите шанса ,барем јас знам така татко ми пропушти од што не му се оставаше ништо ,цел имот што го направил со маки да го даде тукутака и останаа и сега му е криво ама добро е се живее некако. Јас му велам на мм оди без разлика каде ти понудат ке се снајдеме ,макар и година да не сме со тебе тоа е мора да се работи додека јас чувам деца тој нека работи после може да се смениме додека јас привршам со факс. Едно добро за друго.

Рина 13 а да одеме на стадион и една маса така поголема со бокал кафе внатре на средина да ставеме и нека трцаат децата таму,ова градината прекрасна ама без деца гледаш тоа езерцето од Л ке неможам да седнам ке се напика внаатре user posted image вака на стадион има да трчаат ,можам да замислам како би изгледале црвци мали растчани.
Мацо ај јас сум за на тераса.


kikicka aj kazi toa rasporedot moze i mila ke spie noke ne saka za ziva glava se budi na pola saat

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1632
   RE: РР дневна соба
28.3.2012 14:10:34   
kikicka
Ај ке ти пишам на фбuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1633
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 8:41:57   
arh_diz
Dobro utro
Kikicka ja nema utrovo da vari kafe , se uspalauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1634
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 8:43:57   
Maca25
Добро утро.
Ја нема кикичка, нека одмара...јас сега ќе направам кафе

user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 29.3.2012 8:45:27 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1635
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 8:44:09   
temjana
Ајде добро и од мене. Јас со какао демек се освестувам ама некако не иде, последниве денови ептен ми се спие и одвај станувам од сабајлеuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1636
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 8:50:19   
Luci
Добро утро и од мене, Маца фала за кафето. Јас чекам роба да ни донесат и почнуваме турбо со работа, па се надевам ќе земам плата за февруар деновиве конечноuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1637
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 8:58:34   
blond
Ај добро утро и од мене. Јас сум си на работа, а и веќе два дена сум на гости кај моите. И од кај нив си терам на работа. Малот го чува баба ми user posted image . Ако има некоја за дружба и кафенце во градот под Исарот, нека пише user posted image . До тогаш ви праќам многу поздрави од моите колеги што ми се чудат со кого си пишувам уште рано од сабајле user posted image
Јас пиев кафе со колешката, ама ќе си земам, ќе си го чувам за попосле user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1638
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 9:00:23   
bombica
Добро утро и од мене.Мацо фала за кафето.Јас пробувам да се освестам со едно турско ама некако тешко ми оди очиве ми паѓаатuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1639
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 9:22:30   
Annet
good morninggg ubavko kafe i dobro drustvo kako ova nema nikade
nie si gledame miki maus 24 saati na den ,tuku kojznae dali i denes veter ke duva,da izlezeme da setneme malku
imajte ubav dennnnnuser posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1640
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 9:26:37   
Andriance
eve i ja da se prijavam...stanati, malku nenaspani..nemam kafe...kje si zemam od kaj vas...kje go nosime A na vakcina i aman vekje od niv,..valjda denov kje bide ubav da setneme malku,...vcera se oneraspoloziv..kolku ubavi fustancinja...ama ni od daleku ne mi stojat...user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 1641
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 9:29:50   
AnnaMolly RR
АНдријанче, а да си шиеш ти фустан баш по твоја мерка? Така ем ќе добиеш што сакаш, ем ќе поминеш и поевтино.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 1642
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 9:51:36   
kikicka
Добро утро аа сега јас редот го фатив на Л ,секој утро овде сум во 9:50 кафе ете маца нема ставено одамна
Ме зезате а user posted image ако ако.

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Dobro utro
Kikicka ja nema utrovo da vari kafe , se uspalauser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1643
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 9:55:15   
Maca25
Мора малце зезање кикичке!user posted image user posted image
Него, јас се мислам што да правам денес. Мм има работа, цел ден грбот ќе му го гледам user posted image , па се мислам што да чистам денес. Вчера бришев прозори и прашина по дома, денес не знам што да зачистам.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1644
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:01:55   
Beatris
Еве ме и мене дајте некое појако кафе, и некој кафетин колд, главава тапан ми е од сабајлечки, се ме боли, ко да ќе се разболувам ми стои. Ај налет за мене ќе се опраам, ама детено да не си го испоразболам. Ова ветеров деновиве не уби!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1645
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:14:30   
kikicka
Каков фустан бараш? Свечен или ?


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1646
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:18:11   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


Него, јас се мислам што да правам денес. Мм има работа, цел ден грбот ќе му го гледам user posted image , па се мислам што да чистам денес. Вчера бришев прозори и прашина по дома, денес не знам што да зачистам.user posted image

Ако имаш шпајз, него преуреди го. Или пак плакарот. Секако ќе најдеш нешто што не ти треба повеќе user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1647
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:18:21   
kikicka
Епа мацо така ли? user posted image Ова кафево мнг мало нема за сите ставинекое поголемо ,еве Бетрис одма се пожали не зезај сега Ке земам она како се викаше ааа ШЕРПАТА и во него ке варам кафе ,нас еден филџан не ни стигаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Мора малце зезање кикичке!user posted image user posted image
Него, јас се мислам што да правам денес. Мм има работа, цел ден грбот ќе му го гледам user posted image , па се мислам што да чистам денес. Вчера бришев прозори и прашина по дома, денес не знам што да зачистам.user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1648
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:18:37   
Natuska85
Јас сум веќе испонастината,шмркам,очи ми солзат.Ама седам на работа,дома ми е страв К да не го заразам.Е сега кога ќе се вратам и вчера и завчера цело време седеше со мене,си ставив маска ама се плашешеuser posted image па ја извадив и така за мене ич не мислам ќе се оправам само молам Господ него да не го фати,а од понеделник,вторник треба во градинка да го пуштамuser posted image

Во моментов доручкувам,па повелете кој е за здраво јелоuser posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1649
   RE: РР дневна соба
29.3.2012 10:24:20   
blond

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

од понеделник,вторник треба во градинка да го пуштамuser posted image



Во градинка? Натушке, нема годинка К, така?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1650
Страница:   <<   < Претходна страница  64 65 [66] 67 68   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  64 65 [66] 67 68   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali odite cesto na proset_ki so vaset_o dete/deca

Da (100%)

Ne (0%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!