|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 11:18:12   
bombica
Добар ден женски.Ние сабајле станавме, спремив торба да одиме кај моите и среќа што се јавив пред да тргам брат ми имал температура па се распакував и си останавме дома.
Мацо и јас сум катастрофа од времево секоја коска ме боли едвај го држам П. а он се повеќе сака во рацеuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1826
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 11:58:03   
mama_sk
Kaj mene ne e dijagnosticirano tocno sto e zatoa sto ne sum bila na lekar poradi toa, ama vekje 10 godini si go imam problemov i si znam deka ako me bolat koskite deka ke se menuva vremeto user posted image Zagarantirana 100% tocna vremenska prognoza, koga vrne posebno user posted image Inaku mene mi seta bolkata od zglob na zglob a najmnogu mi pomaga so blaga masaza da go namackam mestoto i da go pokrijam so nesto volneno i da miruvam.
Se nadevam deka nema cela nedela da bide vakvo vremeto zatoa sto ke zbesnam user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас имам реуматичен артритис, ни маст ми помага, ни апче.
Се надевам дека ќе затпли следната недела па ќе престанат и болкиве.


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1827
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 12:17:37   
kikicka
Добро утроо ние станавме во 11 ч. времево кај нас е супер ама овие маскебал немаат тука за 1 Април туку на 18 фебруар и нема да се маскираме user posted image освен ако не ја облечам па така да си шета исите да ја зјапаат. Излажавте ли некој јас уште сабајле мм и мајка ми user posted image .Ова за реумата и јас имам ама наследно од татко ми кога него го боли и мене ме боли ама не секогаш ,аманекако откако се породив и не честа толку. ај чао одам јас ,бидете поздравени и убаво да поминете на маскембалот.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 1828
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 12:21:42   
mamicki
Сакав да го одведам Кими да ги гледа маскираните дечиња, ама дуваше силен ветер, па си останавме домаuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1829
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 12:40:28   
vanessa30
Dobar den i od mene, i mene me izlazaa so tortavauser posted image .
Vremevo e bas za nikade a tolku se tocev, za da ve druzam pred car Samoil na plostad.


еееј значи не уништи времево, цела тераса ни е долу пред зградаuser posted image утре ќе си ги барам легените и саксиите
Da se nadovrzam
Znaete za ovoj nekoj nov zakon deka veke nema na terasa susenje na alista gore na zica, nema tresenje carsavi so troski preku terasa, a i besenje na zardinjeri so cveke, (ke imalo kazni)???? Vcera ni stigna izvestuvanje od kuken sovet

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 1.4.2012 12:41:14 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1830
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 12:49:40   
Felly RR
Јас дури сега ја отворив тортава.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1831
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 13:52:06   
Ikana
user posted image
user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 1832
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 15:18:27   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Znaete za ovoj nekoj nov zakon deka veke nema na terasa susenje na alista gore na zica, nema tresenje carsavi so troski preku terasa, a i besenje na zardinjeri so cveke, (ke imalo kazni)???? Vcera ni stigna izvestuvanje od kuken sovet


Во зградата кајшто работам речиси една година важи тоа што го спомнуваш. На секој кат и до секој лифт ги има истакнато правилата, едно 20 точки има.
Не смее цвеќе, алишта на тераса, не смее саксии, не смее да се тресе од тераса, не смее од 13 до 16 часот (или 17 беше?) да се прави врева и не знам таму уште милион глупости.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1833
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 15:21:37   
Bogdancanka
devojki sedete doma napijte se kafence eve Ikana napravila nadvor ne se izleguva brrrrrrrrr duva lud i studen veter...jas samo sto gi isprativ vnucinjata denes mi bea nagosti...sega malku da sredam zasto za nekolku casovi kukata ja obrnavme naopakuuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1834
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 16:35:17   
vanessa30
Не смее цвеќе, алишта на тераса, не смее саксии, не смее да се тресе од тераса, не смее од 13 до 16 часот (или 17 беше?) да се прави врева и не знам таму уште милион глупости.

Pa dobro be kaj da susam alista???? Aj vo zima po radiatori, a na leto???? Gluposti samo prepisuvaat od EU nekakvi zakoni bez da razmislat, tamu vo zgradite imaat posebni prostorii za perenje i susenje na alista vo masini.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1835
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 16:53:38   
arh_diz
Neznaat veka kakov zakon da donesat, i sto ako susam alista ke mi naplatat kazna ili?Okolu tresenje i vrlanje od balkon se soglasuvam .Cvekinja da ne se stavaat da ne se usnistuva arhitekturata na zgradata, ama zatoa ima kondicioneri satelitski anteni na zgradite



_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1836
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 18:12:47   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Dobar den i od mene, i mene me izlazaa so tortavauser posted image .
Vremevo e bas za nikade a tolku se tocev, za da ve druzam pred car Samoil na plostad.


еееј значи не уништи времево, цела тераса ни е долу пред зградаuser posted image утре ќе си ги барам легените и саксиите
Da se nadovrzam
Znaete za ovoj nekoj nov zakon deka veke nema na terasa susenje na alista gore na zica, nema tresenje carsavi so troski preku terasa, a i besenje na zardinjeri so cveke, (ke imalo kazni)???? Vcera ni stigna izvestuvanje od kuken sovet


Epa ako ne na terasa kade ke se susat vo spalna kade sto spijam ili vo kujna kade sto gotvam GLUPOSTI  ovaa vlada samo izmisluva

< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 1.4.2012 18:14:43 >

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 1837
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 18:58:30   
Viktori
на тераса смее да се пружаат, ама не смее да излегуваат од тераса, онака жици на шипки што висат и што капат на комшиите.
А искрено за трошките, требаше уште одамна, а не кој како стигне треси трошки, фрлај лушпи од лук и кромид... срамота.

Инаку во ѕидовите на терасата, може да си пружаш и што сакаш да правиш.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 1.4.2012 18:59:11 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1838
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 19:09:33   
Maca25
Најмногу се нервирам за тоа што тресат се и свашта од тераса. Кога Н. беше бебе, ќе ги ставев алиштенцата да се сушат надвор и кога ги собирав наоѓав: прљави крпи со кои се бришело прашина, трошки и остатоци од храна нормално, лушпи од кромид, прашак за пециво еднаш user posted image - ова ми текнува сега за сега.
Се надевам дека ќе се почитува законот, за еднаш бар да имам чиста тераса и чисти алишта.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1839
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 19:15:59   
mamicki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR
Инаку во ѕидовите на терасата, може да си пружаш и што сакаш да правиш.

Да, може, но само до висина на оградата.
Еве, за подетални информации консултирајте го Законот за домување:
http://www.komoraoai.mk/gallery/pdf/domuvanje/prtext.pdf

< Поракaта ја уредил mamicki -- 1.4.2012 19:20:25 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1840
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 19:37:38   
tinush
Луѓе ова не е првоаприлска шега, ама овде кај нас врне снег. И тоа лапјце паѓа-а, што би се рекло е пукнав . До сега врнеше дожд и беше мн ладно а еве го свтре на снег

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1841
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 21:20:25   
Snowhite RR
Си најдов Паро чистач и дома се си светнав трала лала лаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 1842
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 22:53:22   
Tanjat7880
A kaj mene beshe MAZO CISTAC najden i ne ni se pogodi vremeto za glancanje prozori pa zatoa cela staklarija od dnevna i terpezarija ja glancavme,dali e moznno tolllku gluposti da se ima samo za da licat ili podobro kazano  prashina da sobiraat i da se mijatuser posted image user posted image
Ajde da se osvezime i zablazime malku(ej dietalki,misleF na vas)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 1843
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 22:55:51   
Maca25
Како да си легнале диеталките user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1844
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 23:01:12   
Tanjat7880
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Како да си легнале диеталките user posted image user posted image user posted image

Sega Maco ke se navrtat na blagovo odma ke go namirisaat e samo ne mi e jasno tuka shto bi mozelo da bide ova belovo A?!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1845
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 23:04:48   
bombica
Еве една диеталка ќе се послужи од овошјето на Тањатuser posted image
Женички од утре почнувам на работа и срцево ми се кине што ќе го оставам П user posted image Знам дека седи со свеки не е проблем ама до сега не сме биле одделени повеќе од 1-2 часа и многу ми е тешкоuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1846
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 23:11:24   
Maca25
Белово како сирење да е?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1847
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 23:15:27   
Bogdancanka
eve uste edna dietalka zagreana za blago mmmmmmm dobro mi dojde sega mozam mirno da spijamuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 1848
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 23:15:45   
Tanjat7880
Taka e Maco ali od ona celoto obezmasteno i skroz dietalno i se toa taka,bombica posluzi se slobodno a za razdelbata tebe te zalam a deteto ne,ke uziva i napreduva i raste i za vreme na tvoeto otsustvo,primer mojot tatko go cuvashe G od 7,5 meseci i iskrena da bidam nekogash se fakjav sama sebe deka on podobro go cuva od meneuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1849
   RE: РР дневна соба
1.4.2012 23:17:52   
ananikol


I jas sum djoa na dieta ama denes mu bese na mm rodenden taka da eve i pokraj laptop se mezam a toa beloto mi se cini ke e feta ..

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 1850
Страница:   <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  72 73 [74] 75 76   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Прв оброк
kate84

Што му дадовте како прв оброк на своето малечко ?

Јаболко (74%)

Компир (13%)

Морков (4%)

Тиква (4%)

Слива (0%)

Праска (4%)


Број на сите гласови: 23

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!