|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 15:47:46   
Beatris
Абре резил, мене и не ми е веќе толку смешно. А пола Партизанска што слушна како се дерам по Маца нема везе, сите се исповртеа и ја на крај свиткав опашката и да ме нема user posted image  (читај да можев у земја да пропаднам ќе пропаднев)

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1901
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 16:05:28   
Maca25
user posted image user posted image user posted image се дешава

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1902
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 16:10:06   
Beatris
Ама Мацо иста бре како тебе, одпозади и во профил, иста коса, ептен бев сигурна дека си ти user posted image  И уште си викам ете Натушка ја сретнав, глеј ене ја и Маца, чудна работа user posted image user posted image user posted image

Кога ми се заврте таа не да не личеше на тебе, една уста како две на Анџелина Џоли user posted image user posted image user posted image  Уууупссс.....

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1903
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 18:56:16   
kikicka
Кај сте бре? Јас си направив педикура и си се исфенирав и уште да се облечам и да скитам а?

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1904
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 19:03:56   
Maca25
Каде ќе скиташ кикичке? Во МК си?
И јас планирам да прошетам, ама до аптека. Детево ми е затнато ептен и кашла па да му земам некое сирупче за искашлување.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1905
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 19:11:30   
kikicka
Каде бе МК? Мк не ме гледа се до Мај а тоа е уште некој месец нажалостuser posted image тука некадеоколу центар да видам мажле да не измислил нешто ,онака бе си се спастрив денес малку не деканешто посебна прилика има. Земи Тусол сируп билен е.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1906
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 20:03:01   
kikicka
нема јадење овде и вас ве нема!?ке ставам тогаш белки до тоа ке е,се досадувам додека мажле го чекам.
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRispZoowaJ5Qyfd6L9tJSKxM-GyXuCycuZgZNEgnnJd84VZ1ozlg.jpg[/img]
[img]http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSslqeT8BGIMsmC5Ie0oFB3Cl6UOLBz9WzpcZYC1QY1k-8Uys3owQ.jpg[/img]


Не испаѓаат,ајд нека уреди некој

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 2.4.2012 22:26:34 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1907
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 22:35:39   
mamicki
Za..i karakter, ako ne e labilen user posted image Denes, iako e protiv moite principi, kako nekoj debil gledav kako majka mi mu kupila i mu donese na Kliment dubak user posted image
A maliov- letna od radost, i ajde sega? Pa izleze deka mm bil "za", ama nemal nervi da mi dokazuva...i ... se cuvstvuvam kako idiot!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1908
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 23:27:42   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Za..i karakter, ako ne e labilen user posted image Denes, iako e protiv moite principi, kako nekoj debil gledav kako majka mi mu kupila i mu donese na Kliment dubak user posted image
A maliov- letna od radost, i ajde sega? Pa izleze deka mm bil "za", ama nemal nervi da mi dokazuva...i ... se cuvstvuvam kako idiot!

mamicki pa nema nisto loso vo toa sto K ima nov dubak i nie na M pred edna nedela i kupivme  i toa toj sto go merkav uste pred da ostanam bremena taa izripa od radost i po cel den si e vo nego koga mama e na rr i ne  saka da ja drze,taka i K  ke si sedi i ke si setka so dubakot niz soba

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1909
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 23:29:19   
mamicka77
ve nema nesto vo dnevna prazna a jas se zatrcav vikam cekaj ne mi se spie ke odam do dnevna da si napravam muabet ama gledam nema nikoj aj i jas odam na spavanje dodeka M ne se e razbudila iako ne sakase da go pie mlekoto ke stane kade i da e

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 1910
   RE: РР дневна соба
2.4.2012 23:33:46   
Тања РР
Изгледа се разминавме. И јас реков чекај да каснам нешто во дневна, сигурно жениве поставиле, па да се прошетам по другите соби...овај, теми деuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1911
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:17:11   
Luci
Добро утро, јас изгледа прва дојдов во дневнава сабајле па како што е редот да ставам кафеuser posted image Ајде спанки повелете

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 1912
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:28:36   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене! Ќе се напијам и јас кафе. Главата ме боли, ќе ми експлодира. Цела ноќ не сум спиена.

Ајде Луци на едно цигарче на тераса

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1913
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:30:20   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene.Aj so srekja denov

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1914
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:36:31   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Добро утро и од мене! Ќе се напијам и јас кафе. Главата ме боли, ќе ми експлодира. Цела ноќ не сум спиена.

Ајде Луци на едно цигарче на тераса

user posted image


Ајде, доаѓам, носам и user posted image да не им мирисаме после на другиве у дневна

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1915
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:37:10   
mila mama
Добро утро женски! Имајте убав ден и по можност топол, тука е -6 степени! Измрзнав сабајлево!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1916
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:47:24   
Maca25
Добро утро и од мене. Јас утрово си се дружам со 2 кивиuser posted image , дури и жал ми е да ги изедам.
Си варан турско кафе без шеќер и ве чекам тука на муабет

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1917
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 8:59:08   
JovanaJ
Dobro Utro i od mene user posted image


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1918
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:03:11   
maki1
Добро утро и од мене,јас го пијам второто кафе.Сабајлево брат ми го испратив и сега сумuser posted image ,тоа ти е ќе се навикнеш неколку дена на друштво и сега ми е празно,ама ај за неколку дена,др.недела си доагаме во Мк.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1919
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:08:29   
arh_diz
Dobro utro , jas ke si zemam kafence rano stanavme utrovo so M

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 1920
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:10:11   
Џесика
user posted image



Ова за добро утро, пошто Кикичка ми кукаше вчера вечерта за палачинките што ги постирала во дневна а никој не каснал... така дааа Кикичке повели!!!
Јас го однесов детето во градинка, шмркам кафе, и со ред да го јавнам орбитрекот 10-15 мин, да се запотам и да каснам нешто од празниов фрижидер... ко што гледам, на мени имам: прва решетка, втора решетка, трета решетка... се си мислам дека од втората ќе каснам...user posted image ама ако, пред плата е најдобар период за диета, нели???


Не ги јадете на Џесика палачинките!!! Имаат вирус и то тројанец! user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 4.4.2012 20:53:43 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 1921
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:16:25   
temjana
Лллее кафе не да ми треба ич не спиев синоќа некоја сува кашлица ме има фатено ваљда е алергија абе се одкорнувам од кашлање user posted image Ајд добро утро девојки еве и сонцето ве поздравува срамежливоuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 1922
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:23:34   
Maca25
Јас не гледам никаде сонце!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1923
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:28:28   
Џесика
ЕВЕ ГОООО!!! Ура сонцеееее... со заби...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1924
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:38:26   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

ЕВЕ ГОООО!!! Ура сонцеееее... со заби...


Искача искача помалце user posted image  Таман супер ти е за мотивација на орбитрекот, и глеј таму едно пола саат не 15 мин. За џабе ќе се запотиш user posted image

Ај еве уште едно кафе (со се цигарче нормално), кој е за ај со мене на прозор user posted image
user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1925
Страница:   <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

кој е најубав глумец???
milijana



Том Круз (8%)

Бред Пит (25%)

Антонио Бандерас (8%)

Џорџ Клуни (38%)

Бен Афлек (8%)

Колин Фаррел (13%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!