|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:46:43   
Tanjat7880
Eve me i mene,i kafe sakam i cigarce mi treba i dorucek mi sleduva i se si sakam e sega vremevo ko shto e "zimno"jas bi se drzela do prozorov na Beatris,nekako studi za na terasauser posted image
Anna Mollyuser posted image user posted image user posted image vcera te procitav i ne se ukluciv,ednostavno nemam poveke sili za vakvi novosti,izminatiov vikend trojca moi poznati gi snajde istoto ti si cetvrta i do koga vaka!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1926
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 9:55:04   
kikicka
Добро утро! Џесика да ми апнеш од ду**т за палачинките user posted image Како сте ,ние се наспавме цели 7ч без млеко(пак сме како бебе,млеко пиеме) не мрднавме Л касно заспа ,таман сега пред малку станавме .фала накафето и цигарчето. Само храна гледам по нет од што неможам да јадам вака и какви рецепти сум нашла мхмхмх кога ке завршам со диетава ке направам нешто па ке ви пуштам на рр ако испадне секако user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1927
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 11:21:35   
Ikana
ААА Кикичка ако се разготвуваш кажи со време да го седнам мм пред монитор и да зготви он нешто хахаuser posted image
Шо прајте женски? Арни?
Ја еве по музика се далдисав, си слушам ова
http://www.youtube.com/watch?v=JRWox-i6aAk&feature=share
Кафе мафе?
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 3.4.2012 11:22:42 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1928
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 11:30:18   
Џесика
И ете, успеав, извртев 20 минути на орбитрекот, и онака таман почнав да се запотувам и д грофтам ко гуде пред колење, на Vh classic на цел глас почнува Stayin' alive, па си почнав со квичење да си пеам на цел глас „Ха ха ха ха, стеин алајв, стеин алајв“user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 1929
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 12:49:50   
kikicka
Ете гледаш....следи ги знаците и ке успееш user posted image Икана песнава ТОП.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

И ете, успеав, извртев 20 минути на орбитрекот, и онака таман почнав да се запотувам и д грофтам ко гуде пред колење, на Vh classic на цел глас почнува Stayin' alive, па си почнав со квичење да си пеам на цел глас „Ха ха ха ха, стеин алајв, стеин алајв“user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1930
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 13:01:16   
Calypso
Hola i od mene zenski, samo nakratko, dodeka go pijam kafeto da ve zirnam... maliov lepenka mi stana, kafe na raat ne mozam da si ispijam...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1931
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 14:25:30   
mamicka77
eve me i mene i jas si pijam kafe i si citam na rr dodeka M spie,vremeto i kaj nas ne e koj znae kolku loso ima sonce ama i vetre duva so M pred banjanje i spienje izlegovme na dvorot malku prosetavme ama pocna da i duva vo liceto i taa pocna da se krie i si vlegovme vnatre.
Ama vcera kakov pakos napraviv gi zavrsiv site obvrski i mi ostana rucekot na M da se pravi vikam aj jas ke sednam na rr dodeka se pravi i ve citam i go zaboraviv a toj da izgorel celiotuser posted image user posted image user posted image i sto ke prava pa pak odnovo nov rucek sreka ne mi stana M pa da saka da ajde

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1932
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 14:48:58   
kikicka
еее мамичка77 јас колку ручециимам загорено така ехеееuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 1933
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 14:58:42   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Hola i od mene zenski, samo nakratko, dodeka go pijam kafeto da ve zirnam... maliov lepenka mi stana, kafe na raat ne mozam da si ispijam...


Леле, Калипсо, а мене Филип така ми прави секогаш кога ќе седнам да јадам. Ма што сака нека прави во моментот, колку и да е заигран, а види дека јадам, одма доаѓа кај мене и ми вика „Мамо, немој папаш. Гушкаме.“ И тогаш му текнува да се галиме, да се гушкаме, да ми седи во скут... Ама луѓе, буквално на секое седнување на маса за да јадам.
И за кафе да не правиме муабет, единствено на работа раат ми е во кујна пиењето кафе.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1934
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:03:15   
Beatris
А колку ќе ни фали тоа гушкање кога ќе пораснат и кога ќе ти рече - Немој да ме бацуваш сега пред школо срамота е user posted image user posted image user posted image

Виктори може да каже повеќе на оваа тема user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1935
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:05:59   
Calypso
Eeee, najdobra dieta e toa AnnaMollyuser posted image user posted image user posted image
Sala na strana, i mene mi go pravi toa, ama ne samo koga jadam.... lele koga treba rucek da pravam, togas e najloso... ama nemam izbor, go stavam vo dubak i so mene v kujna, pa mi rastura po fioki, ili pak ako e tuka svekrva mi, i go davam nea.
Ama flaster be flaster, porano ne bese vakovuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1936
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:06:14   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Hola i od mene zenski, samo nakratko, dodeka go pijam kafeto da ve zirnam... maliov lepenka mi stana, kafe na raat ne mozam da si ispijam...


И за кафе да не правиме муабет, единствено на работа раат ми е во кујна пиењето кафе.



Јас кафето си го земам в рака, и одам со неа да играм, ама, не, никако не ме остава со кафе. МОра да го оставам, мислиш ако го држам кафето во рака, помалку внимание и посветувам. Којзнае што си мислат.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1937
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:06:54   
arh_diz
Za da go pijam jas kafeto na raat na M mu varam caj ili kompot i toj pie so mene user posted image , ako ne mu svaram vika kafe kafe user posted image demek i toj pie kafe.Mnogu e privrzan kon mene duri i so mm nesaka da sedi , i na llekar koga odam odi i toj so meneuser posted image


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1938
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:08:55   
Pepelaska *
Затоа гушкајте си ги сега женски , после нема да сакаат толку љубов искажување.
Јас само што ги изедов јајцата и салатата денес протеински ден , издржав само со овошје фала богу до 14 часот, ама повеќе немаше шанси , па ќе видиме како ќе биде, вчера си купив едно тиролче намерно потесно за мотив за слабеење.
Денес ќе одам по делимано калапчињата па ќе видиме дали се арни user posted image


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1939
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:09:55   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Za da go pijam jas kafeto na raat na M mu varam caj ili kompot i toj pie so mene user posted image , ako ne mu svaram vika kafe kafe user posted image demek i toj pie kafe.Mnogu e privrzan kon mene duri i so mm nesaka da sedi , i na llekar koga odam odi i toj so meneuser posted image


Исто И м.пие кафе со мене му давам лајче и ѓезве и меша па после си пие од него , а тоа е празно user posted image


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1940
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:22:42   
AnnaMolly RR
И јас така му давам ѓезве, лажиче и пластична чаша и тој вари кафе. И обавезно прашува „Сакаш шеќер?“ И јас му викам „Да“.
А тој „Пола?“ user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 1941
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:27:38   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

И јас така му давам ѓезве, лажиче и пластична чаша и тој вари кафе. И обавезно прашува „Сакаш шеќер?“ И јас му викам „Да“.
А тој „Пола?“ user posted image user posted image user posted image



dusicka user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1942
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:28:28   
Calypso
Me iznasmeavte so kafeto... aj i mojov moze ke saka da mi vari kafe koga ke potporasne malkuuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1943
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:30:03   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

А колку ќе ни фали тоа гушкање кога ќе пораснат и кога ќе ти рече - Немој да ме бацуваш сега пред школо срамота е user posted image user posted image user posted image

Виктори може да каже повеќе на оваа тема user posted image user posted image user posted image


со бацувањето, држењето за рака и гушкањето одамна расчистивме.
Сега најново, пред нас оди user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Me iznasmeavte so kafeto... aj i mojov moze ke saka da mi vari kafe koga ke potporasne malkuuser posted image user posted image user posted image user posted image


калипсо, јас сум докажана кафепијачка со над 10 кафиња во текот на денот и тоа кога не ми иде. user posted image
Сите деца ми правеа кафе по еден месец!
Сега веќе нејќат да чујат. Едвај ги измолувам водата да ја стават за турско, нес нејќат да чујат да смучкаат.
А на почеток трчаа, мешаа нес, вареа турско user posted image user posted image user posted image
Мислам дека никогаш кафе нема да пијат user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 3.4.2012 15:32:56 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 1944
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:41:33   
Calypso
Sigurna sum deka porano im bilo dozivuvanje da varat kafeuser posted image user posted image user posted image
Ko sto mu e na mojov dozivuvanje koga ke uspee da go dokaci daljinskoto od televizorot i da svrti kaj sto ne trebauser posted image t.e da izvede nesto, da snema slika ili ton, ili pa nekoj kanal da izbrise...

< Поракaта ја уредил Calypso -- 3.4.2012 15:43:43 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1945
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:50:44   
arh_diz
Mnogu si gi terala da ti varat kafe viktori zatoa sega nesakat da cujatuser posted image .Dodeka se mali se im e intresno da pravat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 1946
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 15:56:39   
Џесика
user posted image Виктори, се изнасмеав со „пред нас оди“ user posted image а со кафињава дур им е интересно ќе трчаат, ама ти многу бе 10 кафиња дневно, брзо им се смачилоuser posted image така овој мојов се докажува, ја ќе легнам и викам ај масирај ја мама и ќе земе ме бутка, ме штипе, битно ме масира user posted image по кафињата не сме, ние да се масираме и да се плеткаме во кујна...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1947
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 22:25:15   
AnnaMolly RR
ДЕвојки, ни ја украдоа Верона! Неколку дена ни се врткаа едни гадови пред врата, мм дури и ги фати како сакаат да отворат врата од двор, па избегаа! И прееска ни дојдоа гости и додека да влеземе внатре со нив, некој нашол прилика и одма ја зеле! Мм отиде да ја бара, се надевам ќе ја најде!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 1948
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 22:27:25   
Viktori
Што збориш бе????
Па пријавете во полиција бе!
Опис, колата кучето е ваша законска сопственост!

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1949
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 22:34:37   
Olivia
Anna Molly sega pred malce procitav na FB za Verona i se nataziv, se nadevam deka ke ja najdete i nesakam ni da pomislam deka e ukradena, da veruvame deka samo e na prosetka user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 1950
Страница:   <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Ime
Jana9

ime

Gorast (0%)

Teodor (50%)

Milos (50%)

Andrej (0%)

Dario (0%)

Todor (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!