|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 22:59:11   
Maca25
Да се надеваме дека не е украдена, туку дека само излегла да се прошета!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 1951
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 23:45:00   
AnnaMolly RR
Каква прошетка, нема шанси сама да излезе од двор. Едни дечишта со денови а демнеа, стоеја пред врата, мм еднаш и ги фати како сакаат да отворат врата и одма избегаа. Катанецот беше само ставен на врата, не беше заклучено. Тие сигурно се поткачиле на ѕитчето и ја кренале, ја зеле...
Пријавивме и во полиција, направија записник, па ќе видиме.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1952
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 23:57:48   
Maca25
Баш ми е жал. Се надевам дека ќе ја најдете! Среќа што одма сте приметиле дека ја нема, па одма и полиција сте викнале. Мамицата на тие што ја украле. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1953
   RE: РР дневна соба
3.4.2012 23:59:12   
AnnaMolly RR
Богами мамицата! Најмногу се нервирам зашто гарант за борби ја зеле. Сите мислеа дека е пит-бул. user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 1954
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 0:10:42   
Natuska85
Баш ми е жал Анамоли се надевам ќе ја најдете во брзо време

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1955
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:07:52   
arh_diz
Dobro utro , kaj nas konecno sonce user posted image .AnnaMolly se nadevam deka ke ja najdete Verona user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1956
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:12:29   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене! И јас се надевам дека ќе ја најдеме, најмногу ми е жал и ми е криво што ГАРАНТ за борби ја зеле.

Нејсе... Тоа е тоа. Презедовме се што можеме за да ја најдеме, па ќе видиме што ќе биде.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1957
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:14:44   
AnnaMolly RR
Еј, женски, сестра ми од работа ја испратија во Шведска да известува за ракометот user posted image
И една другарка отиде со неа, еве пред десетина минути им тргнале автобусите. Пресреќни се, еуфорични. Ќе патуваат со навивачите вчера што ги извлекле за влезници. Сигурно ептен убаво ќе си поминат, им љубоморам...



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1958
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:18:52   
Luci
Женски добро утро, јас ќе пијам сега кафе и сок од цитрон па еве и за вас да ставам user posted image user posted image
АнаМоли дај Боже побрзо да ја најдат Верона и да Ви ја вратат домче user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1959
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:20:49   
AnnaMolly RR
Леле, луци, да знаеш како ги чекам колешкиве! Сама ич не ми се пие кафе. Се надевам дека побрзо ќе дојдат зашто ќе заспијам, цела ноќ не сум спиена.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1960
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:22:01   
libra.n
E jas si zemam od kafeto, i ako dade nekoj i dorucek i od toa ke si zemam, bravo za sestra ti Anna Molly, sigurno super ke pominatuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 1961
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:23:13   
AnnaMolly RR
Блазе неа. Дури и пари за трошоци и дадоа од работа. Како и мене не можеше да ме земе user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 1962
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:25:13   
arh_diz
Jas sok ke si zemam , kafeto go ispiv .Ke se proseta sestra ti AnnaMolly user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1963
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 8:49:28   
temjana
добро утро девојчиња како сте денеска? Јас си пијам капучино и домашно цедено сокче и да ве читнам пред да се фатам за работаuser posted image АнаМоли стави слики од Верона на фб и ќе ја рашириме веста, на тој начин имаме најдено неколку изгубени или украдени кутриња. Милата таа којзнае колку е уплашенаuser posted image и ние вчера имавме мала несреќа со Април па ја носевме на ветеринар. Сонцето убаво цела амбуланта ја дигнало во воздух ама среќа на време ја примети мм, цела дупка загноена под газето и се појавила односно пред некој ден се набола на нешто од надвор, ваљда трн и тој си започнал процесuser posted image дупка голема имаше кога ја видовме. И сега ќе ја разлигавиме уште повеќеuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 1964
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 9:18:40   
Maca25
Добро утро и од мене. Ич не сум наспана, си легнав во 1 а станав во 7,30. Да допијам кафето и одам да се спремам за интервју.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1965
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 9:21:49   
mila mama
Dobro utro decki! I ja go pijam utrinskoto kafe. Ama nema nekoi ubavi novosti osven sluzbeniot pat na sestrata na Anna Mollyuser posted image sega vidov za kuceto Anna Molly, mnogu mi e zal, racete da im se skapat na decistata! A sto rasa e sto ja pomesale so pitbul?

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1966
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 10:29:02   
penelopa
Добро утро и од мене, бррр кај нас дожд цела недела ќе си седиме дома и онака сме настинати- а баш си помислив дека помина сезоната на вируси. Ана моли читам и не не ми се верува- вас буквално од двор ви ја грабналеuser posted image Боже што се нема, се надевам ќе си ја најдете- сирото кутренце. Мацо среќно на интервјуто, Луци среќна годнишнина само да ви се множат со многу user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 1967
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 10:49:26   
Natuska85
Добро утро и од мене!Тажна сум денес, user posted image го однесовме во градинка и сигурно многу плачело пошто ми го вратија за саат време потечено во очињата,а воспитачката ми вика па така-така не плачеше многуuser posted image . Срце ме боли како ќе биде,едвај чекам 3 да дојде, денес порано ќе си отидам да го гушкам,гушкам најсилнооооuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1968
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 10:54:14   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

АнаМоли стави слики од Верона на фб и ќе ја рашириме веста, на тој начин имаме најдено неколку изгубени или украдени кутриња. Милата таа којзнае колку е уплашена


Ставив уште вчера, еве пред малку пак поставив. Пријавено е и во полиција, ангажирани се и познаници да ја бараат во маало, кажаа и на Сити радио... Не знам што да кажам, направивме се што можевме.

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

sega vidov za kuceto Anna Molly, mnogu mi e zal, racete da im se skapat na decistata! A sto rasa e sto ja pomesale so pitbul?



Расата е американски стафордски териер и за тие што не се разбираат многу-многу во раси личи на пит-бул... Фала што сподели, мила мама!

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Ана моли читам и не не ми се верува- вас буквално од двор ви ја грабнале Боже што се нема, се надевам ќе си ја најдете- сирото кутренце.


Да, и тоа преку ѕитчето изгледа ја зеле, ја намамиле некако. А таа колку што е мирна и не лае на непознати, гарант мислела дека ја земаат за да си поиграат user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 1969
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 10:58:23   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Добро утро и од мене!Тажна сум денес, user posted image го однесовме во градинка и сигурно многу плачело пошто ми го вратија за саат време потечено во очињата,а воспитачката ми вика па така-така не плачеше многуuser posted image . Срце ме боли како ќе биде,едвај чекам 3 да дојде, денес порано ќе си отидам да го гушкам,гушкам најсилнооооuser posted image user posted image user posted image


Многу е тешко додека се навикне, Натушка. Нема да ти кажам дека не плачел многу зашто сигурно плачел. Тоа е факт. Ама дај му една недела и ќе видиш дека се помалку ќе плаче. А учителките и мене ми викаа дека е добар, дека не плачел многу... А јас го гледав колку е отечен во очите од плачење.
Само не се откажувај, ќе си се навикне и после едвај ќе чека да оди. user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1970
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 10:59:51   
penelopa
Ох душа мала така е со адаприрањето во градинка, да го изгушкаш и од нас Кикоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1971
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:05:01   
Beatris
Леле душичка Кико, срце да ти се скине, веројатно кај сите е така, ќе се навикне постепено, трчај денес одма на гушкање па од утре ваљда постепено ќе се прилагоди...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1972
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:10:29   
kikicka
Добро утро! Леле бе мнг ми е жал за кучето сирото недај боже да е грабната за борби жално се надевам дека ке го најдете,ке споделам и јас не фб,штом имаш поставено.Сестричката нека си помине убаво на службениот пат. Натушка лепотанот ке се навикне ,стресно е да го гледаш така расплачено ...кој беше другна ред ЛУЦИИ а? АЈде нека ви се множат годините заедно со мажле.Мачкоо ајде и тебе ти пуштаме среќичка денес.

Што има бе друго денес ,кај нас сончево ама ветар дува треба да одам да вежбам сега ама некако повеќе на кафе ми се оди ама ништо од кафето.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 1973
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:24:43   
Ikana
Анамоли и јас ти ја објавив фотографијата, бидејќи имам слично да речам искуство, но ние го дадовме кучето кај човек што ни вети ќе го чува, за лабрадор бел-женка се работи, и неколку пати се јавивме да прашаме како е, ние не бевме во можност да ја чуваме, и ни кажуваа дека е супер, тој има 2 деца па со нив бика стално, и еве сега пред 2 дена вртам и никој не ми крена на тој број. Ако ја продал, ајде добро сигурно е кај некој што ја сакал и сакал да ја чува....не сакам ни да помислам на друго.
Туку мене ме вратија од вакцина т.е мм бил да праша и когаи го виделе картонот на М не сакала докторката да ја вакцинира од БСГ,...и сеа што??? user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 1974
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 11:38:24   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Добро утро и од мене!Тажна сум денес, user posted image го однесовме во градинка и сигурно многу плачело пошто ми го вратија за саат време потечено во очињата,а воспитачката ми вика па така-така не плачеше многуuser posted image . Срце ме боли како ќе биде,едвај чекам 3 да дојде, денес порано ќе си отидам да го гушкам,гушкам најсилнооооuser posted image user posted image user posted image


Natush be...lelele solzi i mene mi potekoa ne pa tebe...inace vikaat deka nas ni e potesko odkolku na niv..ama ajde idi svati...kako i site deca, kje se navikne..samo da pomine vreme..

AnnaMolly..aman vekje od takvi lugje..da ti e strav deka u dvor kje ti vlezat be..c c codma ja objavuvam i jas slikata..

inace ja se spremam denes so mm ideme na masaza aaaaaaaaaaa edvaj cekam..i i konecno da sirnam uste nekoe v''stance user posted image za krshtevka...nejkam ni da pomislam da sijam...backi gushki...idam da izedam edno banance

< Поракaта ја уредил Andriance -- 4.4.2012 11:40:13 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1975
Страница:   <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

/
Jana9

Dali koristite masina za sadovi?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!