|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 22:01:29   
Ikana
http://www.ringeraja.mk/forum/zakazhuvanje-za-lichni-karti-i-pasoshi/m_48838/mpage_8/tm.htm#240517

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2026
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 22:08:52   
kikicka
user posted image user posted image хаха баниниве ехх Икана брее безобразницо една само тиго кркаш редовито user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Шо се смеете девојчиња???
И јас се смеам, ама поради другоuser posted image

user posted image Ти па жива не си ако тука меѓу редови не се пофалиш декаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2027
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 22:22:22   
Ikana
Тра ла ла ла лаааа лаааа, на на на нанааааааuser posted image user posted image user posted image
Море ако останам трудна пак ќе си пеам тралалајки уште 8 и пол месеци хахааххаuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 4.4.2012 22:23:23 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2028
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 22:43:01   
mamicki

Честам топли кифли, тазе, за тоа што конечно сконтав како да ставам слики на форумов user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил mamicki -- 4.4.2012 22:44:08 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2029
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 22:56:25   
Bogdancanka
epa aj cestito sto si skontala,jas koga ke skontan ke castam tortauser posted image user posted image user posted image ama izgleda ke si pocekate nesto tesko mi odi

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2030
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 23:09:19   
mamicki
More deneska mn. ubava torta napraviv, onaka, bez povod, merak me fati user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2031
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 23:32:17   
Maca25
Ааа икана не е жива ако не се пофали!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2032
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 23:51:40   
Ikana
Радости, радости Мацоuser posted image
Мамички ти ги правеше кифлициве? Леле колку сочно изгледаат, сигурно се превкусни, онака се топат во уста мххххххuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 4.4.2012 23:52:14 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2033
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:26:47   
Tanjat7880
user posted image
Ajde devojcinja,eve go mirisa,neli?Bidete mi dobri!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2034
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:26:54   
Felly RR
Добро утро на сите! Јас ја однесов М во градинка, пијам едно кафенце, па да се спремам за на работа. Повелете, и кафенце, а и појадок.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2035
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:29:01   
Tanjat7880
Uf Felly pa ti sakash neprijatelki da si stvorish tuka,pa kade na ovie dietalki vakov dorucek,pa toa ni dushman ne go pravi bre,zatoa strogo kafe i nishto povekje!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2036
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:33:47   
Mihaela 2010
Felly ne se sekiraj eve jas ke ti bidam prijatelka,i ke si ksnam od seto toa,bas mi izgleda vkusnouser posted image
Jas sum ziva nenaspana,M nokeska krena T i cela nokj dezurav i na strek bev..

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2037
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:34:33   
Felly RR
Уф, немој така, и јас строго бирам што ќе ставам. За диеталките се тоа житариците со млеко, назад на сликата. А другово за тие што не се на диета.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2038
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:41:07   
AnnaMolly RR
Море, јас прво би ги изела јајцата, сланината и лепчето, па после како десерт житарките со млеко user posted image Ништо нема да остане за диеталците.
Инаку, вчера пратив две CV-ја за работа, држете среќа да ми се јават!

Девојки, од мене еден кревет, сите коски ме болат, камо да можев да си се опружам некаде...user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2039
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:56:01   
vanessa30
More kako sum po testovo, vednas bi si lapnala od tie kiflickite mnogu vkusno izgledaat. Ama mora da se zadovolam so kafence i ona sokceto od portokal.

AnnaMolly drzime sreka ne samo da ti se javat za intervju tuku i za da te primat na rab.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2040
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 8:56:37   
Tanjat7880
More sve samo KARAKTERI ovie moive drugarki,oni drzat dieta da ali posle najaduvanjetouser posted image ,more da sme si zdravi i zivi i da si mozeme na sekoe zalace da mu se sladine a kakvi sme takvi sme arni sme!!!
Nego aj da ve podavam jas so vcerashnata mi slucka,imeno,bev jas vo poliklinikata Jane Sandanski labaratorija da si prasham za potrebnite ispituvanja,tamu eden ton narod a edna na shalter raboti i toa pishuva mislish diplomska sprema za sekoj posebno i izleguva sestrara od kaj bockanjata i vika aj ve molam nekoe masho da dojde,na covekov mu se sloshi pa da ni pomogne da go legneme,od edno 3-4mazi edvaj eden decko stana i se nadevam pomogna ostanatite se napravija ko da ne culeuser posted image
Pa kako bi im bilo na niv da im se sluci neshto takvo pa da nesaka nikoj da se podmesti,se prashuvame li nekogash toa i shto toa narod sme stanale?!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2041
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 9:06:00   
arh_diz
Dobro utro zenski jas ke si zemam od kiflickite ne sum na dieta .
AnnaMolly srekno za rabota


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 2042
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 9:18:11   
mamicki
Добро утро
Ајде, па викендов и панцероти ќе стуткам и ќе почестамuser posted image
Со среќа Ана Моли user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2043
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 9:35:01   
temjana
Добро утро лепојкииии како све ( што биле рекле старите скопјаниuser posted image ) Сонценце надвор ни се нсмевнува и веднаш е поинаку. Инаку изгледа носам куренцеuser posted image и морам да признаам дека малку се подразочарав бидејки колку и да чувствував дека е машко сепак потајно се надевав дека сум грешка и ќе ми кажат дундурајка дека имам. Ама само здраво и живо нека е друго повеќе не ми е важноuser posted image АнаМоли држиме среќа односно ја пуштаме среќата кон тебе и знам дека за брзо време повторно ќе почнеш да стануваш рано рано за на работаuser posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2044
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 9:51:46   
mamicki
Нека е здрав и жив user posted image , лесна user posted image да си имаш, па следното- дундерајка user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2045
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 9:58:14   
AnnaMolly RR
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

Добро утро лепојкииии како све ( што биле рекле старите скопјаниuser posted image ) Сонценце надвор ни се нсмевнува и веднаш е поинаку. Инаку изгледа носам куренцеuser posted image и морам да признаам дека малку се подразочарав бидејки колку и да чувствував дека е машко сепак потајно се надевав дека сум грешка и ќе ми кажат дундурајка дека имам. Ама само здраво и живо нека е друго повеќе не ми е важноuser posted image АнаМоли држиме среќа односно ја пуштаме среќата кон тебе и знам дека за брзо време повторно ќе почнеш да стануваш рано рано за на работаuser posted image


Опа! Уште едно другарче за Филип! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2046
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:03:38   
Calypso
Добро утро и од мене женски. Еве, конечно и јас на кирилица да пишувам, конечно имам македонска поддршка на лаптопов, оќорев со тоа латиницата... малиот спие, јас да ве поздравам и да го доспремам маже, утре оди на службен пат, па тоа ни е деновиве главна преокупација. Најмногу ми е криво што нема за Велигден да е тука, ама тоа е... не може да избира...

Темјана, најважно здраво и живо да е, па што сака нека е... ако сакаш женска, ќе му речеш на мт да се потруди за второтоuser posted image

< Поракaта ја уредил Calypso -- 5.4.2012 10:04:53 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2047
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:10:26   
Calypso
Еј па се добри вести читам, дај Боже само убави работи да се случуваат. АнаМоли и Маца баш ми е мило за вас, ајде да си најдете работа што поскоро!

Ај да частам за лаптопов... иначе не се пофалив во претходниот пост оти маже ми го купи за да имам средство за комуникација со него додека не е тука. Не за друго, свеки нејќе да и чепка никој во компјутерот, кој знае што крие тамуuser posted image user posted image

user posted image



_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2048
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:15:33   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Темјана, најважно здраво и живо да е, па што сака нека е... ако сакаш женска, ќе му речеш на мт да се потруди за второтоuser posted image


Еден пријател има 3 ќерки и се зеза, вика „Женски се прават насабајле, на немочано“ user posted image

Калипсо, со здравје да си го служиш лаптопот!


< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 5.4.2012 10:16:11 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2049
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:16:10   
kikicka
Добро утро! Ајде ана моли стискаме палци за тебе што посокро да те побараат за нова работа. Нека ти е живо здраво user posted image Бременоста нека ти биде лесна темјана ,јас бев сиилно убедена дека е машко,а когами кажаа дека е женско дури чудно ми беше и некако тешко се навикнав дека е женсо во стомакот,ама не е важно сепак.
Јас само кафе ке си земам,ни кофли ни јајца,ни сланина денес имам бенана и млеко цел ден ,сенавикнав на нејадење свашта и лесно ми е .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2050
Страница:   <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  80 81 [82] 83 84   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?