|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 19:34:30   
Snowhite RR
Добар ден, Добро вечер за кого како, немам многу време да ве дружам деновиве, организараме панаѓур од работа и оваа недела кога навалија да се јавуваат, да резервиаат, не избудалија скроз, хаос, а од друга страна процедури триста, регистрација во УЈП, регистрација во Агенција за храна, пријава во МВР, во локална, па не знам каде, не знам како се викам, ама ајде ќе се издржи до понеделник
Иначе?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 2001
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 19:52:58   
Maca25
Иначе тука се по старо. user posted image
Држиме диети, децата бесмеат, цревата кркорат user posted image
Јас еве денес на едно интервју, утре на две па се надевам дека до наредната недела ќе почнам некаде да работам.

Иначе ќерка ми и мм си играат бебе и мајка и многу ми се смешни. Он се преправа дека е бебе, а Н. се тресе околу него.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2002
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:35:01   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

е не ми се верува!! ми се јавија од 2 фирми во кои имам конкуприрано за работа, да одам утре на интервјуа. За едното не се ни сеќавам искрено дека имам пратено CV, а за другото искрено се надевав дека ќе ми се јават. Па утре ми е денот!!! Ајде нека тргне нешто веќе!


Бравоuser posted image
Не знам како да ставам слика, инаку и тортата е готова, па може и да почестам со желба следно ти за вработување по ќеф да честиш!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2003
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:41:21   
Snowhite RR
Епа Мацо со среќа, после дождот доаѓа сонце, ама тебе ептен те огреало, само така нека остане
А за Анамоли прочитав и стварно ми е криво, ама се надевам и кај неа ќе изгрее за брзо

Абе женски што има на 77 страна што не ме пушта да влезам? Што толку криете таму?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2004
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:41:35   
vanessa30
I vo predhoden post pisav najcesto e taka , koga nema rab nema, ama posle odednas ke dobies dve-tri ponudi.
So sreka Maca

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2005
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:49:18   
Viktori

Абе женски што има на 77 страна што не ме пушта да влезам? Што толку криете таму?



сноувајт, гарант некој постирал нешо од таа страна, па самиот гугл го блокира влезот. Сега се залетав и јас да видам шо е

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 2006
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:54:10   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Епа Мацо со среќа, после дождот доаѓа сонце, ама тебе ептен те огреало, само така нека остане
А за Анамоли прочитав и стварно ми е криво, ама се надевам и кај неа ќе изгрее за брзо

Абе женски што има на 77 страна што не ме пушта да влезам? Што толку криете таму?


Аааа таму не е за ситеuser posted image user posted image user posted image Зезам,како бе не те пушта?

Мацооо бравоооо за тебе, само убави работи да ти се случуваатuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2007
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:55:02   
Viktori
СЕга ја избришав на Џесика палачинката. Страната била виросана user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2008
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:55:30   
mamicki
Ako ja sliknam tortickava, kade i kako mozam da vi go ispratam receptot?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2009
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:55:57   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


Абе женски што има на 77 страна што не ме пушта да влезам? Што толку криете таму?



сноувајт, гарант некој постирал нешо од таа страна, па самиот гугл го блокира влезот. Сега се залетав и јас да видам шо е



Мислам дека кикичка ја има блокирано со некој линк што го поставилаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2010
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:56:45   
kikicka
Не бе тоа се моите палачинки ги постирав веччерта а Џес ги уреди сабајлето...user posted image Така даа итс мај фолт .Сори нема веќа палачинки во дневнава,ете и гугл знае дека сме на диетаuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

СЕга ја избришав на Џесика палачинката. Страната била виросана user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2011
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:57:49   
kikicka
Леле нато каква си значии одма ме оддаваш не чекаш сама да се кажам а ? user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


Абе женски што има на 77 страна што не ме пушта да влезам? Што толку криете таму?



сноувајт, гарант некој постирал нешо од таа страна, па самиот гугл го блокира влезот. Сега се залетав и јас да видам шо е



Мислам дека кикичка ја има блокирано со некој линк што го поставилаuser posted image user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka -- 4.4.2012 20:59:54 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2012
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:58:06   
Snowhite RR
Абе бар јас не сум на диета, или баш заради тоа?user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2013
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 20:59:16   
kikicka
Не се отвара бе и ова ,не зезаш намерно или Ке паса?
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Инаку еве ако ви се јаде кликнете user posted image user posted image user posted image




< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 4.4.2012 21:01:44 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2014
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:01:30   
Viktori
тоа се на џесика палачинките зачинети со тројанец! user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 4.4.2012 21:02:06 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2015
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:01:40   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

СЕга ја избришав на Џесика палачинката. Страната била виросана user posted image user posted image


Џесика само вирусни(заразни) палачинки знае да постира,како и на Фб тие што ги ставила цревата да ти се превртат во секундаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2016
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:02:13   
kikicka
АБе моите се ,ама Џесика го окрка за мене user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

тоа се на џесика палачинките зачинети со тројанец! user posted image



< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 4.4.2012 21:07:21 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2017
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:07:10   
Maca25
кикичке кој знае твоите палачинки од што биле правени. гарант кромид или лук ни имаш увалено внатре user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2018
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:07:50   
Viktori
ќе црвлосаме од јадење на форум user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2019
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:08:58   
kikicka
мацо се пукнав од смеење прегеска уште се смеам ке се издадам ,мм само ме прашува што се смеам цело време и лажамuser posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

кикичке кој знае твоите палачинки од што биле правени. гарант кромид или лук ни имаш увалено внатре user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2020
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:11:39   
Maca25
и јас само се кикотам пред компјутер. мм и нина се чудат само

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2021
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:34:21   
Ikana
Шо се смеете девојчиња???
И јас се смеам, ама поради другоuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2022
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:53:12   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Шо се смеете девојчиња???
И јас се смеам, ама поради другоuser posted image

user posted image Ти па жива не си ако тука меѓу редови не се пофалиш декаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2023
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:57:24   
Mammi
Што е ова собава само на кркензи удрена. Попопо
Ајде поздрави од мене како сум под високи напони со генералкиве. Туку каќувајте презиме каде се менува? Кога јас се мажев надвор од Мк воопшто не ме прашаа и ми остана моминското. Е сега во Мк да го менувам или да барам ваму чаре?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2024
   RE: РР дневна соба
4.4.2012 21:57:57   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Нели?!? user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2025
Страница:   <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?