|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  81 82 [83] 84 85   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:18:26   
kikicka
user posted image Нас кога не прашуваа што е ,и кога ке кажевме женско викаа аа мајстор си значи ,тешко било дупка во дупка да направишuser posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Темјана, најважно здраво и живо да е, па што сака нека е... ако сакаш женска, ќе му речеш на мт да се потруди за второтоuser posted image


Еден пријател има 3 ќерки и се зеза, вика „Женски се прават насабајле, на немочано“ user posted image

Калипсо, со здравје да си го служиш лаптопот!




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2051
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:30:03   
Beatris
Добро утро!!! Ајде Маце и АннаМолли што поскоро торта тука да частат, да ја заблажиме работата за новото вработување user posted image  Темјана, нека ти е живо и здраво куuser posted image енцето user posted image , со лесно да си истераш. И што друго да ви кажам? user posted image  Ништо ај чао сега отидов на прозор да чурам, си ју лејтрррр

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2052
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:40:11   
Maca25
Добро утро и од мене. Како сум се наспала денес, дури до 10!! Само станав да му дадам на мм облека за Н., он ја однесе во градинка, а јас си продолжив да си нанам. Сега си направив едно јако нескафе без шеќер со една лажичка млеко.
Ана Моли стискам палци за тебе!!! Јас сум денес од 17:00 на интервју, малце паника ме фаќа, ама до тогаш ќе ми помине.

Темјана може и не е машко. Ќе видиш уствари кога ќе се роди user posted image ...мене така 4 месеци еднаш машко еднаш женско ми кажуваа. не знаев до крај ништо точно.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2053
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:44:33   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Темјана, најважно здраво и живо да е, па што сака нека е... ако сакаш женска, ќе му речеш на мт да се потруди за второтоuser posted image


Еден пријател има 3 ќерки и се зеза, вика „Женски се прават насабајле, на немочано“ user posted image

Калипсо, со здравје да си го служиш лаптопот!




Пријателот си има искуство, ај едно да е, ама три, машалаuser posted image

Фала АнаМоли, подобар да си купиш!user posted image


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2054
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:54:18   
temjana
А колега еден ми кажуваше за негов другар што има две девојчиња и го зезале во друштво тие што имале машки демек не бил мајстор, и пазете го одговорот на царот: абе сам човек толку може да направиuser posted image user posted image user posted image И му го кажувам муабетов на мм вчера пред да одиме на лекар, се смее демек браво како им го спуштил... ама кога ни го кажаа полот онаков се врти и ми вели абе сега не ми е толку смешен муабетов на колега тиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2055
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:58:00   
Ikana
Темјана и мене ми рекоа дека е машко прво и после 3 недели видоа дека е женско, а со амниоцентеза се потврди дека е женско.....така да не губи надеж, и јас бев ко тебе изгорена за дунденце, и бидна!!! А ако е машко, супер, само со лесно да си дојдеш до термин, а бебуш што сака нека е, само нека е здрав!!!

Хелоууу од мене, М нешто експериментира со гласни жици, и се придерава на цел глас, а јас срипувам од местоuser posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 2056
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 10:59:09   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Темјана, најважно здраво и живо да е, па што сака нека е... ако сакаш женска, ќе му речеш на мт да се потруди за второтоuser posted image


Еден пријател има 3 ќерки и се зеза, вика „Женски се прават насабајле, на немочано“ user posted image

Калипсо, со здравје да си го служиш лаптопот!




Пријателот си има искуство, ај едно да е, ама три, машалаuser posted image

Фала АнаМоли, подобар да си купиш!user posted image



Ha ha, a be ima nesto vo genite i dnk-to. Mi kazaa nesto sto ne znam bas da go objasnam tocno i ke rizikuvam da me proglasite za glupaca, ama aj ke probam da vi go dolovam user posted image Znaci, krvta kaj covekot se obnovuvala na nekolku godini, nekoi mi kazaa na cetiri, nekoi mi kazaa kaj zenite na dve a kaj mazite na cetri, nekoi mi kazaa kaj mazite na sedum... znaci nikoj nema poima na kolku godini, bitno krvta se regenerirala. E sega, bitno bilo kolku godini se razlika partnerite, i koj partner kakva krv ima vo momentot na pravenje na deteto, odnosno dali kaj edniot e smeneta krvta, a kaj drugiot e se uste starata. Taka kaj nekoi dvojki, moznosta da se dobie masko (ili zensko) dete se 1:1.000.000 Skoro nevozmozni. Zatoa nekoi dvojki imaat po 4-5 kerki li sinovi.


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 2057
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:00:21   
AnnaMolly RR
Јами мами, јас ова од многу луѓе го имам слушнато. Исто и јас не знам точно да го објаснам, ама може и да има нешто...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2058
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:07:23   
kikicka
ее срцка М сега почнува да изведува .Колку ке ви е интересно кога ке направи нешто ново.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Хелоууу од мене, М нешто експериментира со гласни жици, и се придерава на цел глас, а јас срипувам од местоuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2059
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:07:29   
Maca25
Јас не верувам во ова, ама нема везе. Јами мами мислам кај тебе ова точно излезе така, со 2 девојчиња?!!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2060
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:10:58   
Ikana
user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 5.4.2012 11:15:14 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2061
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:12:47   
Ikana
Од здраво седење почнува аууухххггррреееххххххгуууууууу на цеел глас!!! И смешно е мнооогуuser posted image user posted image
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

ее срцка М сега почнува да изведува .Колку ке ви е интересно кога ке направи нешто ново.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Хелоууу од мене, М нешто експериментира со гласни жици, и се придерава на цел глас, а јас срипувам од местоuser posted image




< Поракaта ја уредил Ikana -- 5.4.2012 11:21:11 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2062
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:13:16   
AnnaMolly RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2063
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:17:37   
Pepelaska *
Здраво и до мене женски, се изнасмеав со рецептиве за user posted image иuser posted image јас знам само за х и У хромозоми друго појма немам.
Инаку јас не сум ама ич спиена М цела ноќ плаче , се тажи буквално незнам што му беше, пак забите изгледа, ги изеде рацете, каса .Уште 3 и 4 долу и готовоооо.Дојдов кај мојте раат да испијам две кафиња па да одам дома да соберам кревети и сл, оти прееска ништо не ми с егледаше, па татко ми ми купил бурек со сиренце, како да не го изедам user posted image жими диетава

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2064
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:29:27   
Pepelaska *
Анамоли и Маца ви посакувам многууу среќа да си најдете работа па и нас да не фати мајата user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2065
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 11:54:53   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Јас не верувам во ова, ама нема везе. Јами мами мислам кај тебе ова точно излезе така, со 2 девојчиња?!!?!


Pa ne znam be Maco kako tocno se presmetuva. Jas ko sto si presmetuvav mi iskoci tocno za dvete devojcinja (iako vtorovo go pravevme tocno na ovulacija i so site saltanati za masko).

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2066
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 12:01:02   
Yummy Mammy
Zenski, imase nekoja mamica sto kazuvase deka maloto go inhalira so Bisolvon preventivno, uste pred da se razboli. Znaete koj bese toa i vo koja tema da baram informacii?

p.s. Inace jas sum cela zatnata veke 2-3 dena, i vcera kupiv Bisolvon, procitav upatstvo, ok, mi odgovaraat simptomite na toa sto go pisuva, i zemav da inhaliram tocno kako sto si e navedeno vo upatstvoto, pola doza uspeav da vdisam i se raskivav, lugeee, eve veke 10 min bez prestan, i od kivanjeto se zatnav uste poveke. Vaka li reagiraat site prviot pat ili samo jas?! Sega mi e strav da mu dadam na maloto

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2067
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 12:02:33   
mamicki
Јас цело време имам интимно чувство, внатрешно, дека и пет да правевме- сите машки ќе беа, а мм изгорен беше за мома, па сега го зезам дека имам фора последен вагон од последниот воз за трето да фатам, ама ако сака ќерка ќе морам мајсторот да го сменам user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2068
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 12:06:42   
arh_diz
mamicki i jas imam takvo custvo , kolku i da imame deca mislam deka site ke bidat maski.Za M imav ogromno custvo deka e masko.Moze treba da mislime postojano na devojceuser posted image .
Temjana vazno da e  zivo i zdravo .Inaku znam deka moze da se izbira pol so inseminacija
Calypso so sreka da si go koristis kompjuterot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2069
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 12:25:35   
vanessa30
Abe me iznasmeavte so receptive zauser posted image i user posted image .
Nego ako e masko togas tato bil majstor, ama ako e zensko togas tato bil umetnikuser posted image user posted image
Nego ova za recept zauser posted image da go prasam tatko mi toj kutriot cel zivot probuval za masko ama nie sme tri mocli.Ama zatoa pa sega samo vnuci ima i od mene i od sestrami, a za tretata ke vidime.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2070
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 12:27:49   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30
Nego ako e masko togas tato bil majstor, ama ako e zensko togas tato bil umetnikuser posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image МНОГУ добро кажано!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 2071
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 13:25:48   
lindicka
Ај и овде да пишам, затоа што очигледно оваа е најчитана страна, другите ретко се отвораат.user posted image Пишав веќе и во замерки и сугестии. Денес прочитав статија за бебе породено во В. Британија ( а нормално за кое друго место да читам, затоа што за Македонија нема)user posted image user posted image , кое е породено во 22 рата недела и ете преживеало. Еве ви насока. Ист ваков случај има во болницата Св.Лазар во Скопје. Жената се породи во 5-6ти месец, и бебето тежеше само 800 грама. Инаку, во Св. лазар е затоа што само таму имале инкубатори за толку малечки деца, предвремено родени. Приказната сега за сега тече добро, бебето  е 1 кг и 500 грама, т.е беше минатата недела сега може е повеќеuser posted image user posted image user posted image ). Значи , има и вакви случаи во Македонија, и би сакала да прочитам вакви приказни од Македонија и регионот не само од Америка. Еве од модераторите/администартори и другите нека иструваат и пишуваат. (Инаку го знам случајот затоа што живеат во мое маало, а сигурно има уште вакви случаи во земјава). Позз

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2072
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 13:27:38   
Maca25
а линдичка ти ја познаваш жената, па така знаеш за овој случај во македонија?
ако не е објавено во медиумите, ние како би дознале за овој случај?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 2073
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 13:30:55   
kikicka
Незнам каде точно имаше една страница каде пишеш инф за тебе и м и ти излегуваат резултати на колку кодини кавко дете ке биде.Мене мислам на 25 дека машко ми испадна и баш се смеев со мм . После израчунав според мајка ми дали е точно и да испадна точно.ама не ми текнува ако најдам ке ја постирам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2074
   RE: РР дневна соба
5.4.2012 13:44:42   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

ее срцка М сега почнува да изведува .Колку ке ви е интересно кога ке направи нешто ново.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Хелоууу од мене, М нешто експериментира со гласни жици, и се придерава на цел глас, а јас срипувам од местоuser posted image



kaj nas  rikanjeto e nesto poslabo izgleda gi e izvezbala glasnite zici pupupu da ne ja prerocam,a i nie ovie dva tri dena M ni e najinteresna pocna da rziiii na cel glas  kako bozem nekoe lavce i pocna da gi izgovara zborcinjata so dva bukvi prvoto be TA.PA,BA,BU, DE i za zal MA nema seuste ne sme slusnale ne e stigano na red i mi e premnogu interesnauser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2075
Страница:   <<   < Претходна страница  81 82 [83] 84 85   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  81 82 [83] 84 85   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?