|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  87 88 [89] 90 91   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
7.4.2012 21:13:18   
Natuska85
Не знаеш значи да се јавиш кога доаѓаш на кај пазар,а ?па да прошетаме низ паркот заедноuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2201
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 9:00:08   
Luci
Дечки добро утро. Јас ангажирав чистачка да ни ја светне дневнава...додека не сме се собрале у неа user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2202
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 9:35:41   
kikicka
Добро утро! Ај нека заврши жената па ке пиеме кафеuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2203
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 9:41:54   
mamicki
user posted image

Kafeto mozeme da go ispieme i na terasa, i taka e vreme da smenime lokal, user posted image , ide leto, a i temava e pri kraj.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2204
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 10:28:17   
blond
Ту, касно видов дека сте пратиле женичка за чистење, јас исчистив се (и тука и дома user posted image )
Ај кажувајте кој што сака, да спремам па да почастам после за ручек. Денес ми е имеден user posted image
Сите кои слават денес, нека им е вечно!

За почеток вкусно нес кафенце.
user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 8.4.2012 10:29:12 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2205
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 10:34:03   
mamicki
Za mnogu godini imendenot Cvetanka!

user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2206
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 10:50:44   
kikicka
Цецкооо мории нека ти е вечно името ! user posted image (да знаеш дека се смеам за ЦЕЦОО)е така ај денес чекаме софра од тебее
ИЗВОРНА ПОРАКА: blond

Ту, касно видов дека сте пратиле женичка за чистење, јас исчистив се (и тука и дома user posted image )
Ај кажувајте кој што сака, да спремам па да почастам после за ручек. Денес ми е имеден user posted image
Сите кои слават денес, нека им е вечно!

За почеток вкусно нес кафенце.
user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 2207
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 11:40:14   
TeacherMom
Честит нека ти е именденот blond! Јас од сабајле исчистив дома, па сега да искористам нет додека спие user posted image па на преведување книга. Имајте убав ден, и Честит Велигден на сите кои слават денес.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2208
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 12:12:11   
Felly RR
Честит именден, Блонд.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 2209
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 12:24:56   
bombica
Честит именден Блонд.
Како сте РР?Јас денес конечно се наспав.П стана уште во 6 ама мм беше толку фин го однесе во дневна а јас сум потерала до 9user posted image .После првата и напорна недела на работа ми требаше добар сон.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2210
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 12:33:17   
penelopa
Јас сум денес user posted image ова дождов више аман цела недела сме дома затвотени син ми збесна досадно му е се надевам утре ќе не огрее сонце и ќе прошетаме малку. Денес сум без енергија, глава ме боли ма се ме боли девајте јакоооо кафе
П.С Нека ти е вечно името блондuser posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 8.4.2012 12:34:16 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 2211
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 13:37:51   
mamicka77
ajde site vo dnevna na castenje si imame mala kumasinka se rodi na Blagovec i Lazara,Mila ke bide kumicka yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2212
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 13:43:51   
Ikana
Честито имендени, раѓање, родендени уф што убав ден се со поводи!!!!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2213
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 14:21:23   
Џесика
Ајде нека се здрави живи бебињата што се родиле денес, а на Цвете вечно име (ова за Блонд )user posted image мене мајмунов ме разбуди во 7 и пол, ко зомби сум, сега ќе си прилегнам оти глава ми пука...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2214
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 14:48:55   
mamicka77
blond sreken imenden

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2215
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 15:13:39   
Pepelaska *
Среќен именден блонд, и на сите останати а бебињата да се здрави и живи.Ние дојдовме кај моите и и овде мајка ми ме замара со свадбатаза сестра ми ме пукнаuser posted image .
Денес се релаксирам од утре почнувам генералка дома.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2216
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 15:15:12   
kapina
cestitki blond

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 2217
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 15:45:52   
Maca25
Среќен именден Блонд!



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2218
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 15:52:55   
Martins mom
Како сте милички? Ај нека бапне некоја кафе, оти одамна неам пиено со вас.user posted image Слабо некако низ дневнава се движам, ја сум ти повеќе тип за у спална, ооо згрешив-за во кујна деuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2219
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 20:56:39   
Ikana
Ајде неделно пивце со грицки за релаксирање! Ние утре ќе ја вакцинираме М од бсг и хепатит б, и така ми е страв, што би се пропила и цигарче би запалила и диета би прекршила.....дај Боже само добро да поминеме!!!!

user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 8.4.2012 20:58:15 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2220
   RE: РР дневна соба
8.4.2012 22:02:26   
kikicka
Хелоуу ние станавме пред малку Л. заспа на подот ,па и текнада се премести на кревет до мм и таказаспа и јас со неа .сем се наспале ама којзнае когапак ке легнеме.Што си правите денеска некако тапа времето а богами и ние.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2221
   RE: РР дневна соба
9.4.2012 8:24:47   
AnnaMolly RR
Девојки, како сте? Еве сум јас по 2 дена пауза, ни се расипа компјутерот. На интервјуто за работа поминав супер, сакаа од денес да почнам ама јас одбив, не е тоа за мене. Презентирање производи и едукација за истите. Глупости живи. Џабе 2 часа од денот си изгубив.
А дојавата дека Верона е во друг град беше лажна. Му се јавив на човекот да го прашам што поточно видел, а тој ми рече: „Не, бре, не сум видел никакво куче, само се заебавав!“ Кога сум го отерала во три лепе преку телефон, да ми беше до мене ќе го срамнев со земја!  И ништо, си остануваме во потрага...

Ние вчера шетавме во Жена парк, тоа некако поблиску ни се виде од градскиот парк. Филип се утепа од трчање, бркаше пилиња, им даваше да јадат трошки и се утепа од нервирање како не може да фати едно пиле да го гали!
Ајде еве кафенце од мене.

user posted image

Без шеќер е, кој сака нека си стави.

А не знам кој даде предлог погоре да се селиме на тераса? Ајде и така се затоплува, следната тема нека ни се вика РР тераса user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 2222
   RE: РР дневна соба
9.4.2012 8:55:20   
arh_diz
Dobro utro , umajte ubava nedela
AnnaMolly  ke si zemam od kafenceto cela nok ne sum speila se macime so odbivanje so M.Kako mozat taka da lazat neznam navistina ,ne gi rabiram


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2223
   RE: РР дневна соба
9.4.2012 9:04:17   
Mihaela 2010
Dobro utro i od mene,nie se macime so trojkite,M e mnogu nervozna,nisto ne jade,vikendov si iskinav zivci nisto da ne se sakalo da se stavi vo usta,imase i malku T,i tecese noseto ,ama vo sekoj slucaj e dobro..Ajde srekjna i skratena nedela..edvaj gi cekam tie 4 dena malku odmor

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2224
   RE: РР дневна соба
9.4.2012 9:27:46   
Tanjat7880
Dobro utro i od mene devojki,pocna rabotnata nedela mazite si otidoa sekoj po svoj pat a jas eve vreme imam da ve citnam.
So oglasite za rabota vo posledno vreme e se taka,se bara neshto shto si primoran da go odbiesh i pak ke kazam vnimavajte kade aplicirate i kade prakjate CV ja ili vashi podatoci,sekogash proveruvajte ja telefonski firmata dali ima oglas za rabota pred da se prijavite,se slucuvaat razni gadosti so nashite podatoci...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2225
Страница:   <<   < Претходна страница  87 88 [89] 90 91   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  87 88 [89] 90 91   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?