|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:10:50   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

recept za turte

????
Shto e toa? Ima li i nekakvo drugo ime?

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2301
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:11:52   
Natuska85
Лукас абе кај си тии???Како сте??Што ти е тоа турте бе?Гушки за лукасuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2302
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:15:02   
lukas
eve sum natushka ti kako si ,eve ja jas retko koga sum na komp.na net potocno sega koga spie lukas gledam filmcinja i me relaksiraat,i poretko preku den sedam na net oti nekoj odma trca i vika i dete ukas pic pic..(i deteto lukas da praelo pric pric)haha.pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2303
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:16:44   
lukas

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki


ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

recept za turte

????
Shto e toa? Ima li i nekakvo drugo ime?



lepceto sto se pravi koga ke mu izleze prvoto zapce na bebeto...Turte :))

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2304
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:17:49   
mamicki
Mislish na karavajce, kolac ukrasen so bonboni?
Eve recept:
3 jajca
1 casa maslo
1 casa jogurt (ako sakash posno- voda, no pomalku vo toj slucaj)
2 casi seker
2 kesicki vanilin seker
1 lazice soda bikarbona
1/2 kesicka prasak za pecivo
1kg brasno
rendana kora od 1 limon
Se mesi sredno meko testo od site sostojki, pa se razvlekuva/suci kora debela 1 prst i so pogolema casa se vadat krugovi. Se redat vo podmackan pleh, se bockaat so viljuska od stranite, se premackuvaat so voda i se posoluvaat so sekjer, pa se ukrasuvaat so tvrdi bomboni vo boja, po zelba. Se pecat na 200 stepeni vo zagreana rerna dodeka da porumenat.

< Поракaта ја уредил mamicki -- 10.4.2012 21:18:26 >

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 2305
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:22:03   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Хелоу женски, како сте, добредојде на новите членови а бебенцата да се здрави и живи, а гледам собава цела сме ја испишале, следната ќе биде РР летна бавча а ?user posted image
Јас се отепав од чистење низ цела куќа дома , убаво ми дојде активноста, а и теткица ми дојде барем раат ќе сум за Велигденuser posted image


Пепелашка доаѓам во четврток сигурно како што ти кажував.Се гледамеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2306
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:24:49   
lukas
fala mamicki mnogu ...pozzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2307
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:29:31   
Natuska85
Се моли Богданчанка да се јави на главна касаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2308
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:29:56   
Bogdancanka
те ме те хехехе

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2309
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:31:27   
Natuska85
Абе ќе правиме дружба викендот?Незнам како и беше името на темата кај што договаравмеuser posted image .

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 10.4.2012 21:32:32 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2310
   RE: РР дневна соба
10.4.2012 21:32:53   
Bogdancanka
ајде ќе се договориме ги имам гевгеличанките за френдици на фб па ќе се пишеме и ќе те известам инаку јас сум ЗА

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2311
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 2:34:56   
amateuress
Поздрав убавици,
ајде пред да се испише дневнава соба да се вклучам и јас. само што завршив со работа (работам од дома и најлесно ми е додека user posted image спие), па еве од мене nightcap
јас само малку ќе лизнам, зашто уште дојам
user posted image

а за ранобудните и кафенце честам, да се освестите
user posted image
и еве едно корисно одласче на кое што налетав:

Секретар
« Назад на листата
Хотел ТЦЦ Плаза Скопје има потреба од
техничка секретарка (одлично познавање на англиски јазик)
книговодител - менаџер (одлично познавање на англиски јазик)
Потребни документи:
кратка биографија со слика и диплома за завршено образование
да се достават на следнава e-mail адреса: hr@tccplaza.com

Контакт:
hr[at]tccplaza.com

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2312
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:09:07   
Ikana
Hello, goddmorning, tanana nana na....la la la laaalalalauser posted image

user posted image

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 2313
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:13:28   
Maca25
Добро утро!
Гледам Икана ни е ептен расположена утрово...ни делиш срцка на сите позитивна енергија!!!user posted image
Јас се спремам за на интервју, одам на истово место од огласот погоре user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2314
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:18:21   
Annet
ajde so sreka neka e denov,na site da ni bide ubav,nas bebe ne prevari pa uste kafe ne spm se napila hahahahhaha eve ke zemam od tuka mnammmmuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2315
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:23:58   
Snowhite RR
Поздрав денеска убав ќе биде денот, а јас па за малку што не почнав да се спремам за на зимовањеuser posted image . А мене да знаете како ми тргна денов. Се спремив од сабајле за на работа, се дотерав, зашто ќе одам на суд, сведок ќе бидам на еден предмет од работа и си одам така важна, одам прво ја земам поштата и потоа продолжувам и излегувам од пошта и кога ми се превиткала ногата, кога сум паднала пред пошта, бруки, станувам, кога ќе видам пантолоните скинати на коленото, леле мајко сега што да правам, па зедов такси, се вратив дома, се преслеков и така. Деновиве само некои глупости такви ми се случуваат, пред некој ден, еден со мотор се удри во мене во колата службената, среќа само јајцата му настрадааuser posted image , (за вапцување си купил човекот) потоа пред два дена, возам исто со службената кола, на права улица и кога еден излегува од споредно уличе, забрзан, немаше намера да застани, 1мм фалеше да се удри во мене, арно јас што не закочив туку продолжив и го избегнав и сега денеска ова, се надевам овде ќе завршат несреќите, нема да ми се случи полошо нештоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 2316
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:27:59   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Hello, goddmorning, tanana nana na....la la la laaalalalauser posted image

user posted image

Пак маааааuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2317
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:29:41   
Ikana
Ајде Мацо да ги ничкосаш таму и да ти се свиѓа работата!!!
Сноувајт, викаат на тоа нека излезе лошото....подобро колата или панталоните отколку друго....
Анет, добро утро и на тебе!
Јас демек ќе си дремнев до 9, 10 ама се расонив и си сварив кафенце и гледам сонце надвор и така убаво ми дојде па си викам ај денов рано и убаво да ми почне, а бебуле си спие до мене во релаксаторuser posted image
Луцииии хахаа не не не, ова само од себе убаво....user posted image user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Добро утро!
Гледам Икана ни е ептен расположена утрово...ни делиш срцка на сите позитивна енергија!!!user posted image
Јас се спремам за на интервју, одам на истово место од огласот погоре user posted image



< Поракaта ја уредил Ikana -- 11.4.2012 8:30:56 >

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2318
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:35:44   
dostickage
Dobro utro i od mene.
Jas sum krs ovie denovi,neso mnogu me nerviraat na rabota ama gleam da ne si fatam pri srce.
Sea od cista mira vleze koleskata mi draga i me prasa kolku olata zimal maz mi,ni zdravo ni kako siuser posted image

Posto odj*bav sve , resiv da si se relaksiram so vas .
Eve vi edno srce za srckite moi :-)

user posted image


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2319
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:38:08   
Luci
Што убаво си ме насмеала и мене сабајлечки алал да ти еuser posted image Добро утро и од мене женски, јас се чуствувам ко да сум испила 1 тон алкохол бреее мамурлук ме спотерал некој па затоа ќе ставам цеден портокол да ме освежи колку-толку user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 2320
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:51:04   
kapina
jas sum si na odmor od denes duri vo vtornik sum si na rabota

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 2321
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 8:56:40   
arh_diz
Dobro utro zenski
Jas sum nenaspana nekoja nesonica , a i M loso spie max spienjemi e 2-3 casa


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2322
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:02:49   
Felly RR
Јас кафе пиев, па сега реков ќе земам од ова портокалов на луци, ама од прееска вртам, вртам на странава, го нема па го нема. ГО мавнал некој друг.user posted image user posted image user posted image
Ајде ставајте и доручек, да си каснеме нешто. Туку како ви оди со диетиве? Одамна не сум отворила во слабеење.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2323
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:06:43   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR



Пепелашка доаѓам во четврток сигурно како што ти кажував.Се гледамеuser posted image user posted image user posted image


Супер , само ако можеш еден полсат пред да стасаш да ми јавиш да се спремиме де, user posted image .
И мене ми се спие М. пак плаче ноќе незнам што му е аман веќе.А јас па секоја вечер дремам гледам Преживеан оној водителон ми е симпатијаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2324
   RE: РР дневна соба
11.4.2012 9:16:08   
Џесика
Ај добро утро. Јас еве си мешам во кафето да ми се стопи шеќерот, детето го однесов во градинка, два дена дома ми ја пукна главата, викам, синко мрсулав-не мрсулав ќе те носам... што има за доручек? Да каснеме, па да се фрлам на чистење, плакарот ќе ми прооди, алиштата сарми се напраиле внатре...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2325
Страница:   <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  91 92 [93] 94 95   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Враќање на работа по породилното отсуство.
Admin

Со какви предизвици се соочувате кога се враќате на работа по породилното отсуство?