|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Гиниколози - препораки
8.10.2012 9:15:16   
cucamaca
Здраво Зоја,

и јас планирам на гак да одам, ама докторите не ги знам. Само еден кој ми е школски user posted image
Во болницата до пред некое време имаше посебна тарифа ако сакаш некој посебен д-р да ти дојде, а ним им се уплаќаа парите на трансакциска и се беше легално и регуларно. Сега тоа не постои, тоа веќе не се нуди. Минатата недела почнав да одам на тие часовте за трудници, па убаво се распрашаме за ова user posted image
Ама, секогаш постои начин да си се договориш со докторот и да го почастиш после пораѓајот user posted image

< Поракaта ја уредил cucamaca -- 8.10.2012 9:16:27 >


_____________________________

*** cucamaca ***

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 801
   RE: Гиниколози - препораки
8.10.2012 9:36:40   
Zoja
Zdravo Cucamaca
jas vo megjuvreme se odluchiv da se poragjam vo REMEDIKA zoshto sakam da sum mirna glava do poragjajot, da ne mislam kaj treba da dadam mito i dali kje mi se smiluvaat da mi dadat epidural ako posakam, taka da ako treba kje se stisnam so pari ama kje bidam tretirana kako chovek user posted image
Se najubavo i so lesnoooo user posted image

(Одговор на членот cucamaca)
Непосредна врска до пораките: 802
   RE: Гиниколози - препораки
8.10.2012 12:32:22   
lindicka
Sto se sluci so dr.Nade Geroska? Ke pocne li da raboti so sini kartoni pak i koga?

Fala,
Pozdrav

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 803
   RE: Гиниколози - препораки
9.10.2012 16:46:31   
е.мама
Zdravo cucamaca,

izvinete site poradi postavuvanjeto na ova prasanje vo ovaa tema, ama moram da prasam za casovite sto se odrzuvaat na GAK...  jas se prijaviv ama ne stignav da otidam minatata nedela, dali ke gi ima i ovaa nedela bidejki se paga praznik, t.e. neraboten den ...ili duri narednata nedela...fala odnapred

(Одговор на членот cucamaca)
Непосредна врска до пораките: 804
   RE: Гинеколози - препораки
10.10.2012 12:16:56   
kufte
jas idam kaj doktor gordana petrovska vo sistina najdobriot ginekolog i psiholog definitivno

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 805
   RE: Гинеколози - препораки
10.10.2012 12:32:35   
bebence19
kazete mi dobar ginekolog za vo strumica ????????????????

(Одговор на членот kufte)
Непосредна врска до пораките: 806
   RE: Гиниколози - препораки
10.10.2012 13:08:02   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: lindicka

Sto se sluci so dr.Nade Geroska? Ke pocne li da raboti so sini kartoni pak i koga?

Fala,
Pozdrav


Nadica seuste ne e pocnata so kartoncinja da rab najverojatno od 2013 za zal

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 807
   RE: Гиниколози - препораки
11.10.2012 23:32:06   
lindicka
Fala , togas najverijatno kje pocekam do 2013, i taka ne mi se brza, ako definitivno sklucuva dogovor, a ako ne kje odam kaj Aleksandar Blazevski vo Bukurest, ili mi preporacaa doktorka od Promedika, ama ne mi teknuva na imeto.

Drugo,jas odev kaj Hadzi-lega imam 2 inseminacii kaj nego, imame dogovor so doktorot 4 inseminacii pa invitro preku fond, sega ne odam na pregledi deka ne sum vo mk, ama od nova godina pak kje bidam, i kje pocnam pak so 3ta inseminacija itn..
No, ima edno prasanje, koga i da odev kaj doktorot se nesto bese zbunet, zaboravase zosto sum dosla, zaboravase sto se slucilo so prethodnata inseminacija, koja po red ni e itn. Se nekako zaboraven, Duri ednas koga odam za inseminacija, i on iznenaden bese sto pravam tamu, i kaj koj kje odam..a dogovoreni za inseminacija :)) Drugpat koga go prasav dali mm da prodolzi so terapijata, nemase poim kakva terapija, sto se slucuva so mm. Najverojatno ima mnogu pacienti. Dali so site vas koi odite kaj nego vakva bese sitacujata?
Mnogu mi go isfalija Mitko Ivanosvki vo Sistina, pa se mislam dali od nova godina da odam kaj nego, da prodolzam kaj nego ili da si teram kaj Hadzi-Lega?!
Kakvi se vasite iskustva so Mitko Ivanovski? Dali e zaboraven, ili pamti za sekoj pacient? Dali panici? Toa najvekje me nervira kaj doktorite, Hazdi lega mi se dopagja oti e smiren, veli nemajte gajle kje bide itn....
A pak od druga stana, da ne gi izmesam rabotite ako se prefrlam kaj Mitko, pa kje ostanam kaj Hazdi-lega.
Vasi iskustva, please, i izvinete na dolgiot post.
Poz

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 808
   RE: Гиниколози - препораки
13.10.2012 0:11:18   
cucamaca

ИЗВОРНА ПОРАКА: е.мама

Zdravo cucamaca,

izvinete site poradi postavuvanjeto na ova prasanje vo ovaa tema, ama moram da prasam za casovite sto se odrzuvaat na GAK...  jas se prijaviv ama ne stignav da otidam minatata nedela, dali ke gi ima i ovaa nedela bidejki se paga praznik, t.e. neraboten den ...ili duri narednata nedela...fala odnapred


Леле е.мама извини, јас дури сега го читам постов...
Знам дека е доцна, ама ... овој четврток немаше час, дури следниот... со тоа што овој не се надокнадува, туку демек минатата недела сме се задржале 2 часа.омн
Во глобала имавме опис на болките, да знаеме да препознаеме дали треба да трчаме во болница или не, и не` шетаа да ги видиме родилните сали, приемно одделение, и собите во кои се сместени родилките. Ако сакаш пиши ми приватна порака, па така и ќе ти одговорам за деталите од часот ;)
Поздрав, се гледаме во четврток на час :)


_____________________________

*** cucamaca ***

(Одговор на членот е.мама)
Непосредна врска до пораките: 809
   RE: Гиниколози - препораки
13.10.2012 7:18:06   
Zoja
Lindichka zdravo
Hadji Lega e malku zaboraven AMA mene eve vekje me pamti- user posted image samo toa ne znachi i deka ne e profesionalen i smiren pred se...otidi si na pregled i kaj Ivanovski chisto na konsultacija i vidi si sama koj kje ti se bendisa user posted image
vo princip site shto se po privatnive zemeni si se top user posted image
pozdravche i so uspeh da e user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот cucamaca)
Непосредна врска до пораките: 810
   RE: Гиниколози - препораки
14.10.2012 21:52:10   
lindicka
Zoja, fala mnogu za odgovorot, ima vreme do pregeld sleden, ama uste sega mislam :)
Izgleda kje si ostanam kaj dr. Hazdi-Lega, mozebi kej otidam kaj drMitko Ivanovski za vtoro mislenje.
Mene me zagrizuva kaj drhazdi-lega taka sto zaborava, mislev da ne zgresi vo terapija ili sl.ama izgleda ima mnogu pacienti, inaku mnogu sum zadovolna od nego, smiren, dava optimizam, jas prilicno mnogu go zamarav na tel, so najobicni prasanja i sekogas mi odgovarase na poraka.user posted image
Duri i koga rekov da odime na privatno na invitro, proletva koga me fati panikauser posted image samiot rece nema potreba da se trosite, deka rabotata e da go izbegneme invitroto, invitro sekogas moze da napravime. Da primame t.e mm terapija, pa kje vidime.
Znaci ne mu e samo da gi zeme parite, da se pravi invitro.
Taka, zdravje pa kej vidime, Zoja sepak, fala mnogu na mislenje, ti posakuvam lensa bremenost i naskoro da se guskate so bebceto.
Poz


(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 811
   RE: Гиниколози - препораки
14.10.2012 23:08:27   
eni
Lindicka, mene me porodi Hadzi Lega. Bremenosta mi ja vodese Elena Petrova, ama otide na odmor, pa poslednite pregledi i poragajot bese kaj Hadzi Lega. Jas sum zadovolna od nego. Profesionalen, pozitiven, smiren, pravi da se custvuvas deka se ke bide vo red, se ke bide lesno. Taka da, slobodno teraj so nego

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 812
   RE: Гинеколози - препораки
17.10.2012 1:10:59   
zlatushka
zdravo na site

jas ko padnata od mars prv pat go razgleduvam ovoj forum.Mozebi zatoa sto mi se sluci denes povtornoo neuspesno invitro.Do sega imam napraveno 4inseminacii,od koj prvata bese uspesna no za zal zavrsi so spontan.i poveke nisto ne bese uspesnoo ni insem.ni DVE IVF.neznam sto ponatamu..gubam trpenie..veke 7god se boram so ova.inaku se e vo red i kaj dvajcata...imam custvo deka bi ostanala i sponatano trudna. ve molamm kazete mi dalii nekoj eve sto e podolgo vreme na ovoj forum znae nekoja dushicka kako i dali zabremenila........so caevi..medd..ili bilo sto.Pozz do site..

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 813
   RE: Гинеколози - препораки
31.10.2012 15:10:55   
Emmy
Zdravo na site

Nova sum na forumot, prv pat pisuvam. Bi sakala da mi kazete nekoe iskustvo za dr. Afrodita Stomnaroska od Remedika.


Blagodaram

(Одговор на членот zlatushka)
Непосредна врска до пораките: 814
   RE: Гинеколози - препораки
7.11.2012 9:55:35   
liliem79
Zdravo, jas sum nova na forumot ali stalno ve citav i prethodno, sakam da prasam, zakazav skrining vo 21 nedela vo Sistina kaj d-r Dimcev. po preporaka od mojot maticen ginekolog, dali nekoj od vas ima iskustvo so d-r dimcev, dali e dobar i dali objasnuva se ubavo... I kolku se plaka ovoj skrining vo Sistina, posto nemozam da se snajdam so nivniot cenovnik.. Pozdravce!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 815
   RE: Гинеколози - препораки
7.11.2012 12:50:13   
kufte
liliem79


 

Објавувања: 1
Член од: 5.11.2012
Статус: отсутен Zdravo, jas sum nova na forumot ali stalno ve citav i prethodno, sakam da prasam, zakazav skrining vo 21 nedela vo Sistina kaj d-r Dimcev. po preporaka od mojot maticen ginekolog, dali nekoj od vas ima iskustvo so d-r dimcev, dali e dobar i dali objasnuva se ubavo... I kolku se plaka ovoj skrining vo Sistina, posto nemozam da se snajdam so nivniot cenovnik.. Pozdravce!!




nemoj da ides kaj dimcev nisto ne objasnuva prezakazi kaj dr.petrovska najdobra e od site i se ubavo ke ti objasni bas kako na malo dete inace skriningit kosta 3500

(Одговор на членот liliem79)
Непосредна врска до пораките: 816
   RE: Гинеколози - препораки
7.11.2012 12:54:23   
Mihaela 2010
jas koga bev bremena i mene mi zakazaa kaj Dimcev,togas kostase 3000 den,jas fino lepo si otidov u drzavna za bez pari...pa posle maticnava se naduri...mislam deka si se dogovaraat megu sebe,pa posle daj mi nati rabotava...

(Одговор на членот kufte)
Непосредна врска до пораките: 817
   RE: Гинеколози - препораки
7.11.2012 13:43:13   
Pixa
Јас одам на скрининзи кај Димчев и можам да кажам дека стварно е стручен за тоа што го работи, меѓутоа може цел преглед да си гледа во мониторот и ништо да не каже ако не го прашаш. Ќе си измери ќе си се изнагледа и ќе ти каже, сѐ е добро. Јас обично го прашувам и одговара на прашања, така што ако идеш кај него, спреми си список. Во секој случај имам доверба во него и најбитно ми е тој да види дали има проблем, а муабет и не мора многу да правиме. Инаку цената е 3500.

(Одговор на членот liliem79)
Непосредна врска до пораките: 818
   RE: Гинеколози - препораки
25.11.2012 15:18:53   
Ljubovce
Sakam da ve zamolam nekoj ako ima iskustvo so dr,Nikola Damcevski od sv.Lazar da spodeli...za vodenje na bremenost...
fala user posted image

(Одговор на членот Pixa)
Непосредна врска до пораките: 819
   RE: Гинеколози - препораки
25.11.2012 19:29:12   
Melanija RR
Ljubovce на моја блиска предбременоста и бременоста и ја следеше др.Дамчевски од СВ.Лазар секогаш задоволни беа,таму и се породи но баш тогаш тој беше отсутен од државата.
За секој доктор ќе слушнеш две страни ,така е секогаш, на нивната страна можеш да ја прочиташ неговата биографија која е завидна,чисто за информација а одлуката е твоја.user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 820
   RE: Гинеколози - препораки
26.11.2012 17:25:03   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: dopet

Zdravo devojki!
Jas imam problem :) Si ostanav bez maticen ginekolog. Posle 2 godini elkuvanje kaj mojata doktorka (koja mi davase samo babibni devetini) konecno zemav odjava. Sega neznak koj doktor da go zemam za maticen. Ima li nekoj iskustvo so dr. Bojan Mitanovski?? Nekoi go falat no mene nekako mi izgleda mlad i neiskusen za vakvi specifiki....



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 821
   RE: Гинеколози - препораки
26.11.2012 17:44:57   
Simona_k
JAS ODAM VO ORDINACIJA JASMINA KAJ DOKTORKA JASMINA KARSI PORTA VLAE!!!!
DOKTORKATA E MLADA AMA ZNAE I SAKA DA SI JA RAB RABOTATA STO E MNOGU BITNO NE RABOTI SAMO DA TI ZEME PARI...PREDHODNO SO PRVATA BREMENOST BEV KAJ EDEN DOKTOR I BUKVALNO NOSEV SPISOK SO PRASANJA...A SEGA TUKA MI E MNOGU POLESNO PREGLEDOT MI TRAE 30 MIN SO MNOGU RAZGOVOR BEZ DA POSTAVUVAM PRASANJA SE MI OBJASNUVA UBAVO DURI I POVEKE OD TOA STO SUM MISLELA DA JA PRASAM I SUM PRE ZADOVOLNA POZZ DO MOJATA DOKTORKA SE NADEVAM I PONATAMU UBAVO KE SORABOTUVAMEuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 822
   RE: Гинеколози - препораки
26.11.2012 17:50:58   
Simona_k
I.... NEZNAM STO VI E SO TOJ PRIVATEN SKRINING....AKO SISTINA,SV.LAZAR... SE TOLKU STRUCNI ZOSTO TOGAS KOMPLICIRANITE BREMENOSTI I PORAGAI GI PRAKAAT VO DRZAVNA???NEKA MI KAZE NEKOJ A AKO IMATE PARI ODVEKE FRLAJTE JAS OD DRZAVNA SUM PREZADOVOLNA....

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 823
   RE: Гинеколози - препораки
26.11.2012 17:51:08   
Melanija RR
dopet ако се работи за син на стариот др.Митановски во Ѓорче колку што сум чула поделени мислења,искрено незнам.Стариот доктор беше ок ама ужасно беше со закажување на прегледи.

Simona_k па ти си кај мојата докторка Јасминаuser posted image јас сум таму прво кај татко и др.Димитров од пред 5 и пол години.
И јас имам пофални зборови од прием и објаснување на сите мои прашања и потпрашања user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 824
   RE: Гинеколози - препораки
27.11.2012 18:30:07   
cacisk
Devojki jas denes zakazav pregled kaj Dr Popovic drugata Sreda. Citam razni iskustva pa sakam da mi kazete tie sto se kaj ovoj doktor kako-sto raboti. Dali obrnuva vnimanie i sl. Sakam kaj nego da pravam In Vitro vo Februari pa da pocnam uste sega so obicen pregled.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 825
Страница:   <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  31 32 [33] 34 35   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?