|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 23:19:22   
Џесика
Може Кикичка, пиши ми во пп...
Инаку еве имам една прекрасна вест, во друштвото имаме уште едно бебе, пред пола саат се породи жена на другар на мм, има син, пресреќна сум... кога почнавме да раѓаме прва тура, јас и мм бевме први, ама втора рунда не претркаа user posted image user posted image ај да почастам еве мекици
user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 0:52:14   
kuklicka26
˙·http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/64771_371492729535881_252679301417225_1326950_1628293214_n.jpg

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 9:40:44   
Maca25
Честито бебе у друштво Џес!!! Мекициве какви се за доручек....ммммм...user posted image
Јас си станав пред пола саат, се истуширав, си направив кафе и одма на РР. Мм и Нина уште спијат.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 9:57:29   
JovanaJ
Bas ubavo mi dojdoa mekicite, cestito bebce vo drustvo..user posted image
Jas sum na rabota i denes, pa eve edvaj cekam da dojde 1 i da si odam...
vo meguvreme ako nema mnogu itni raboti ke si zirkam na rr..user posted image
nadvor gledam e preubavo vremeto, kade ke setate denes? user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 10:34:09   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Planot za doaganje vo Mk mi se rasipa taka da ke si sedime tuka


Арх_диз ова само се одложува нели ти пак ке ни дојдеш пролетва!?
Па мора да кркаме некое благце или кафенце заедно.

Proletva tesko , na leto ako dojdam dobro


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 10:34:13   
Ikana
Dobro utro mili moi!
Cestito za bebenceto, a i voedno drago mi e sto baba ti e dobra Dzes!!!
Jas castam edno irsko kafence, nasmeani da si bideme cel den hhahahhauser posted image
user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 11:06:48   
kikicka
Оуу наспана сумм немаше кевичења и кашлање синоќа дали ке беше од чајот купив вчера од хипп оној за добра ноќ и цела вечер спиење и пиење од него. Ваљдане сакала млеко да пие навечер што е супер . Ние станавме пред полаа саат,појадени,пиени кафе и ке шетниме до некој трговски ваљда едвај чекам да се видам со френдицата од тука која исто има бебе user posted image охх времево не огреа денес .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 11:09:03   
SkCura77
Ааа да да, и јас многу ја ценам Ирска како држава и како кујна user posted image
Фала, одамна немам пиено вакво кафе.
Јас сега лапкам пред ПЦ, чекам бебув да ми стане па ќе ја скубнеме некаде.
Не можам без сонце user posted image Немојте снегови и студови, малку ли бевме дома затвореници поради времето
Каде ќе шетате денеска? Мене ми се иде на Водно user posted image
И во кој дел од Партизанска ги шеткате бебувките, можеби сме се сретнале.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 11:09:32   
Viktori
добро бе, шо му е на скајпот? Симнав, цел компј. ми ги забави, укочи... и едвај го тргнав...
И сеа? Шо да инсталирам за мсг?

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 11:13:33   
Ikana
Viktori jas od ovoj sajt go simnav msn...
http://explore.live.com/messenger
A skype u posledno vreme taka zafrkava toa e cudo, koci, se gasi uzas!
Skcura77 nie denes kje setame od leptokarija nakaj centar po toj den od partizanska, pa moze i kje se sretneme! user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 11:53:27   
kikicka
Незнам зш скапјп обично заебава ако ја имаш старата верзија а кога ке ја преинсталираш новата си тера убаво . Обично директ од веб страницата на скајп ја симнувам и нема проблем до сега добра е освен ако не измислат нова верзија и пак да ми коче.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 12:56:35   
Pepelaska *
Добар ден женски , сигурно сите си шетате времево е петка, а јас седам дома, значи како ме изнервора мм од сабајле, отиде на работа ( а од вчера му кажав дека денес ќе го шетам М. ) и излегов.Тој дошол дома и се изналути дека не сум го почекала да сум му ставела да јаде( а му се јавив да прашам кога ќе додје и уште се лути оти прашувам и вика незнам) оти требало да оди на другата работа ( кај секоја недела работи па уште и мене ќе ми се буни ).Се вратив одма дома ( тука низ улицата бевме) се испокаравме тој си замина, Мартин сега си заспа и ќе си окапиме дома. Значи некогаш ми се чини дека стоопати подобро ќе ми биде сосема сама со детето да си седам. Цела зима дома дремам како слугинка сум тука и еднаш ќе се опуштиш одма ќеф ќе ти расипат. Ама ако ќе му вратам јас за се.user posted image

Инаку на овој новиов скајп јас воопшто не можам да се логирам не знам што е проблемот

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 14:45:59   
AnnaMolly RR
Пепелашка, и јас сум денес под напон, полна со нервози.
Збеснав од сабајле. Две машини пуштив, а алиштата уште не ми се пружени, Филип е тотално збеснат денес. Не ми се ни јаде, притисокот ми се крена до плафон... Ми се пие нешто жестоко, кој е расположен нека се послужи.
user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 14:52:27   
Ikana
More nekoe apce ogromno hahahah!!! Nie dva dena po red si stanuvame vo 5 ili 6, M ima skok vo razvoj, spored onaa knigata i se kje si trpime kenkavo rasplakano bebe! Zbogom pameti!!!user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 14:54:19   
Ikana
Inace Pepelashka, ne deka jas sum nesto merodavna, ama jas bi postapila taka sto bi napraila rucek, bi ja postavila masata i bi si izlegla so deteto, pa da ne moze da zucne zasto me nema....politika na majka miuser posted image
Kje si napravese zenava rucek od prethodniot den, pred da izleze kje napravi salata i kje servira na masa, so mene pod ruka i po kafinja u grad, pa ko voli nek izvoli!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 4.3.2012 14:55:06 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 15:06:53   
Martins mom
So e fintata so serviranjeto?! Da se luti oti ne sum tamu da mu ja postavam masata? Da ne saka i da go naranis zalace po zalaceuser posted image Pa dal Gospod race, znae kaj stoi mandzata, lebot, friziderot i fino lepo ke si zeme da jade...Eh, ama se nerviram takauser posted image Jas mnogu mnogu ne se pritresuvam po toa prasanje.
Inaku vremenceto e top. Martin mi stana uste vo 7h, malgu go potprosetav, sega spie, a ja normalno na RRuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 15:11:28   
Ikana
I jas ne razbiram, demek mora zena da prinese na masa?!
Pa i uste sceni kje praime....se znae, imas dve race, jas kolku mozam kje ti napravam, boze moj sigurno nema gladen da ostane, ako sum domce ili ako sme se dogovorile zaedno da rucame, da ne mu napravam da jade ako pobara, ama ako sum rekla kje izlezam na kratko i toa so deteto, pazi, sto e toa diganje dzeva...c..c...c.....

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 15:41:54   
kikicka
Диши издиши пепелашка ке помине мора сега се ти се собрало кешки на ова да е лошото идат подобри времиња не му се секирај нареден пат направи како икана што вика спреми му па нека зуцне ако ти најде и на тоа мана преќути си и терај си каде си тргнала. Мене некогаш знае такви снеци па јас на газот не си ставам мнгми е гајле кога е сам кој му сервира.

Јас денес гравче ставив со кубавче и тирамису спремив еве се лади во фрижидер user posted image ке видеме дали ке ми бендисат. Л. нана бевме на кафе па после ручек одиме во трговски и така ке помине денов.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 15:48:32   
arh_diz
Kaj nas denes vee sneg , jas ne sum nesto raspolozena poradi mene i M i mm ostanaa doma

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 17:31:46   
Annet
Еве сум и јассс,ноќеска си нанав кај мајка уф мерациии,со И се одморивме,не ми се идеше наваму,пошто немам своја дома и тука и таму сум како на гостиuser posted image
абре ова маживе сами си ги разгалуваме,незнам нас кој ќе не разгали бар еден ден...ааааа ОД ЕДНО УВО ВЛЕГЛО ОД ДРУГО ИЗЛЕГЛО ај иде 8 март хахаха...ич не го поштувам,незнам дали има тема ама јас не сваќам,жена на жена си подарува.ај на мајка ми во ред ама на сите тетки или сл,мислам маж коа ќе ти подари подарено е(еднаш годишно_)оти се крева галама за тоа инаку НА што ќе им текне хахаах

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 18:57:24   
kikicka
Така е и јас сум за ова со 8ми Март жена на жена не треба да подарува Дете на Мајка да пошто денот на мајката нели а не сега и баба и тетка и вујна и стрина и сите ај.....се знае Маѓот и детето а не ко роденден од сите!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 19:24:16   
Pepelaska *
Море уште ме држи нервоза, цел ден дома си останав и јас и детето на вакво убаво времеuser posted image . Дури и диазепам се напив да се смирам и сега сакам винце да пијам ама не можам да го отворам, значи не можам да се помирам со такви работи , кај по цел ден рмбам низ дома за се да биде средено и дете и се, да не оставам никому неред и слично и за еден ден да те упропастат. Ама кој го е... отсега, утре така ќе му направам и онака тој не се замара со мене кога ќе дојде, ќе направам ручек и ќе му ставам и тањир и лажиче и виљушка , и леб ќе му насечам на инвалидот и ќе си заминам и не му ѕвонам ни ништо, ах само колку пати не сум пошла ни со другарки ни нигде заради него да го пречекам да му бидам дома и уште нема да цени а отсега ќе види тој.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 20:01:09   
Палешка РР
Девојки, добро е дури ве нервираат мажите, лошо е кога ќе престанат да ве нервираат како мене user posted image
Тоа не значи дека мм станал подобар, туку дека мене ми отапеле чувствата user posted image user posted image user posted image

Е многу ни е убава дневната соба, баш убаво се испружив на каучот user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 21:10:58   
Џесика
Аааа едвај ве најдов... денес убав ден, сончев, некако овој пат ме заболе за прашината на ТВ-то и за капките на плочките во вц-то и си излеговме тројцата да си шетаме во парк, Борјан се изнатрча, се изнашутиравме топка, ич веѓа не ми мрдна за ефтината струја во неделаuser posted image Во парк цело Скопје, едвај најдовме место за паркирање и баш си помислив, којзнае колку рингерајки се сега овдеuser posted image ама како сум се изнасмеала, така шетајќи се разминувавме со многу кучиња, а Борјан нешто почна да бега од нив, па мм пошто е кучкар се трудеше да го приближи, и онака ни се стрча едно мало бушаво кутре (за раси сум тапа) и Борјан почна да ни се пика меѓу нозе и таа жената го виде дека се плаши и почна на цел глас да си го вика кучето „Џеси дојди, Џеси... ЏЕСИКА ТУКА!!!“ Е не успеав да се воздржам, рикнав на цел глас да се смеам user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 4.3.2012 21:12:05 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: РР дневна соба
4.3.2012 21:23:04   
Ikana
Samo ladno i smireno takozvano preracunato, inace maf e rabotata....krotko jagne od dve majki cica, mirna voda breg roni!!! Samo smireno srcka i poleka poleka spopikuvaj im go na tie sto ti smetaat.....ne za drugo, imas zlatno detence sto mu treba zdrava i smirena majka....ima edna pogovorka, vika...don''t get angry, get everything!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Море уште ме држи нервоза, цел ден дома си останав и јас и детето на вакво убаво времеuser posted image . Дури и диазепам се напив да се смирам и сега сакам винце да пијам ама не можам да го отворам, значи не можам да се помирам со такви работи , кај по цел ден рмбам низ дома за се да биде средено и дете и се, да не оставам никому неред и слично и за еден ден да те упропастат. Ама кој го е... отсега, утре така ќе му направам и онака тој не се замара со мене кога ќе дојде, ќе направам ручек и ќе му ставам и тањир и лажиче и виљушка , и леб ќе му насечам на инвалидот и ќе си заминам и не му ѕвонам ни ништо, ах само колку пати не сум пошла ни со другарки ни нигде заради него да го пречекам да му бидам дома и уште нема да цени а отсега ќе види тој.


(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?