|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР дневна соба
2.3.2012 23:44:26   
SkCura77
Дааа, па тоа е штосот, пијачката да се пие во земјата од каде што потекнува!
А на може да скокнеме до Италија, на некоја пјаца и шопинг за нас и бебувките!
Ај ќе си легнам пред да претерам со снимањето филмови user posted image
А што бидна со Миана, многу беше нервна нешто... user posted image
Белки се е во ред и се смирила.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 0:36:47   
Ikana
lele zeni jas od pamet se izvadiv!
Bebevo stana od spienje za doenje i bledo ko krpa!
Celoto ladno, ona bleda jas srceto u petici mi otide...i odma se javiv na majka mi, i merev puls, pocna da kaka, pa ja promeniv, kakata bese dobra, i dadov da jade i eve sega i se vrati bojata. Ne bese jadena od 8 ipol, a inaku sedese vo lulashka do prozor, i izgleda se preladila, mada grealka direkt greese nakaj nejze i pokriena bese so kjebence i ubavo oblecena so rakavici i se...offfff od pamet se izvadivme, vecer kje dezurameuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 3.3.2012 0:46:03 >

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 8:35:27   
Viktori
Икана бе, гарант за џабе си се извадила од памет. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 8:35:42   
JovanaJ
Dobro utro od mene. Da vidam dali ima nekoj vo dnevna...user posted image
Inaku jas dezurna vikendov na rabota. Imame dezurstva na nekoi tri meseci po cel vikend. I eve mene mi dojde redot.
Pa pred da pocnam so rabotnite obvrski da ve pozdravam i posakam prijaten i ubav den.
Deneska ke bide ubav den za setanje....user posted image


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:05:17   
Luci
Добро утро и од мене. Јас како и секоја така и оваа сабота на работа, а ми се шета оф леле мајкоuser posted image Ама ајде утре здравје планирам да го искористам времето убаво, ако евентуално не заврне ко што ми кажа свеки. Ќе ми прави ли некој друштво за кафе user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:10:59   
JovanaJ
Da da! Eve jas se prijavuvam za kafe drustvo
I jas sum na rabota ama cel vikend. Sto znaci i utre user posted image
Ama nema vrska. Dvata dena sum do 2, pa ke ostane nesto i za setanje...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:16:52   
Luci
Само да послужи времево за шетање, зш свеки сабајлево кога ми кажа дека утре ќе врнело ми се скрши ќеиф ептен. Ама свеќи може и да ме лажеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image А си имав во план да одиме прво во парк да се прошетаме, па после негде на кафе и ручек да си седнеме, па на шопинг малце....


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:20:40   
temjana
Добро утро каков ден е надвор едвај чекам да стане мм и да му ја здувнеме. Прво сум на состанок па после ќе ги посетиме и кафиќите. Инаку Луци ја мислев дека супа си ставила и си викам лелле што убаво им текнало од сабајлеuser posted image user posted image , се токмам од прееска да станам да си направамuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:26:07   
Luci
Еве и супа, да не те мислам трудничка си user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:26:14   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Само да послужи времево за шетање, зш свеки сабајлево кога ми кажа дека утре ќе врнело ми се скрши ќеиф ептен. Ама свеќи може и да ме лажеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image А си имав во план да одиме прво во парк да се прошетаме, па после негде на кафе и ручек да си седнеме, па на шопинг малце....


Sega na internet gledam deka ke bide soncevo vo Nedela. Na ovaa strana obicno sekogas pogoduvaat. Iako vcera prognozata za Nedela bese oblacno, sega smenile.
Se nadevam tocno e..user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:55:08   
AnnaMolly RR
Добро утро и од мене! Јас уште сум кај моите, денес конечно си одиме. Па од понеделник јас на работа, Филип во градинка по еден месец пауза. Утре најверојатно ако е сончево одиме накај парк или зоолошка. А знаете ли дали е дозволено со куче во зоолошка? Мислам дека не може...

Дајте едно кафе и за мене, сабајле во 7 веќе бевме станати. А се здрвив тука со Филип спиеме на мојот кревет, единечен нели, а тој како паша спие и цел грб ме боли, не можам да мрднам. Едвај чекам на Дормеото дома да се опружам, мајка ми ме зеза вика сум станала многу свилена user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 9:56:08   
temjana
мфммф крем супа уффф благодаримеuser posted image Инаку за времето јас знам дека од вторник ќе има дожд и снегггг упм. Се надевам дека е погрешна прогнозава бидејки навистина ми е преку глава од глупиов снег и ладново времеuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 10:04:24   
Annet
нека не ни иде ладно пак оти полудев веќе,ја денес си одам кај моите со Ива на спиење што убавко ,нели ајде поздравчuser posted image еее и најубав викенд да си имате

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 10:04:42   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Добро утро и од мене! Јас уште сум кај моите, денес конечно си одиме. Па од понеделник јас на работа, Филип во градинка по еден месец пауза. Утре најверојатно ако е сончево одиме накај парк или зоолошка. А знаете ли дали е дозволено со куче во зоолошка? Мислам дека не може...

Дајте едно кафе и за мене, сабајле во 7 веќе бевме станати. А се здрвив тука со Филип спиеме на мојот кревет, единечен нели, а тој како паша спие и цел грб ме боли, не можам да мрднам. Едвај чекам на Дормеото дома да се опружам, мајка ми ме зеза вика сум станала многу свилена user posted image user posted image user posted image



Кучето за во парк, во зоолошка не е дозволено бидејќи ќе се дразнат другите животниuser posted image Инаку денов е измислен за шетање, минатата сабота само поминавме од зоолошка и немате појма колкава редица беше за карти до крајот на улицатаuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 10:13:49   
kikicka
ајде добро утро спана и неспана сум веќе Л како бебе почнапак да бидува еееееее таман со спиењето се научивме и сегапак и е изместенпрограмот за спавање ама ајде ке се врати во нормала треба време . Ајдекој е за на тераса овде е убаво времето вчера дури на куси ракави се шетаа децата ептен жешкобеше сенадевам и денес ке е така 22 степени.

синоќа сте се изнапиле коктели и подморници мене нетот ми падна и после не се уклучив за да ве дружам ајде вечер да правиме собранка во дневнавапред излегување user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 11:15:46   
AneLav RR
Ај јас частам кафе и јас цела ноќ не сум спана, ме боли кичмава. Бебињава како растат се повеќе простор им треба, на која и страна да се свртам ми го шутираат стомакот, не можам положба да фатам. Поздрав!



_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 14:24:04   
AnnaMolly RR
Женски, како е? Нам ни заврши „рехабилитацијата“ кај моите, попладне си одиме дома.
Се одморивме убаво, Филип се изнаигра на улица. Ги изнасмеа сите тука, само меле, милион на час е. Ништо не му бега, се повторува, се знае да си каже. Се видовме и со Везилка и Никола, си пиевме кафе.
Ајде ако е топло следниот викенд да шетнеме групно Рингерајки во парк/зоолошка ако сте расположени.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 14:35:00   
arh_diz
Jas sum stanata od 8 M me probudi sto ubavo sispiese do 11-12 sto mu tekna taka rano da stanuva sekoj den se porano i porano stanuva.
Nie prosetavme malku mada kaj nas sonceto e seuste so zabi user posted image seuste e - temperaturata
Planot za doaganje vo Mk mi se rasipa taka da ke si sedime tuka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 15:02:54   
Ikana
I za dzabe bese, posle toa zaspa i se razbudi vo 5 i do sega ne saka da zaspieuser posted image Bevme nadvor saat vreme ja setavme po partizanska, ja fati sonce i sega cekam da se razvika za mlekouser posted image
Gushki Viktori!!! user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Икана бе, гарант за џабе си се извадила од памет. user posted image


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 15:30:38   
Cipi Ripi
Kolku sto mozam da primetam mnogu rr-ki denes gi nema, se setaat na ubavoto sonce, uzivkaat vo ubaviot den. Jas za zal moram da sedam domce i da lezam za da si go iznosam moeto bebence. Ajde uste malku da izdrzam, pa se nadevam deka ke se druzam i jas so vas na nekoja rr sredba.user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 16:18:38   
Џесика
Ајмо свите напољееее... јас два дена кај мајка ми сум, се исподесија еден куп с*ања, внука ми и дада кај мајка ми беа, па ај пошто блиску претрчав да се подружат децава и останав... во меѓувреме баба ми имаше мозочен ударuser posted image , и вчера ја зема мајка ми и неа и сега топтан сите, ја седам заради внука ми да ја чувам, со мене Борјан во пакет, дојдов сега до дома да доземам некои ствари и се враќам пак... не знам ни колку ќе седам... инаку мое бившо маало најубаво на свет го испрошетавме со дечињата, партизанска за мерак, паркови, ширинка, син ми сирот неистрчан, жива вода се деси, после дома ги бапнав двајцата во када, мавнаа по еден сок и во кревет спијат сега...шо убаво си се изнаиграа, ко близначиња, убави на мајка user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 18:56:25   
Ikana
во меѓувреме баба ми имаше мозочен удар


Mnogu mi e zal, kako e sega, ima li podobruvanje??

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 19:24:45   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Planot za doaganje vo Mk mi se rasipa taka da ke si sedime tuka


Арх_диз ова само се одложува нели ти пак ке ни дојдеш пролетва!?
Па мора да кркаме некое благце или кафенце заедно.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 19:54:38   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

во меѓувреме баба ми имаше мозочен удар


Mnogu mi e zal, kako e sega, ima li podobruvanje??

Среќа на видот и удрил, имала јаки главоболки, и не гледала ништо некој извесен период... а во Воена болница немало место, па ги пратиле дома, и двапати во денот ќе доаѓа домашна посета да и менуваат инфузија покрај милионите пропратни лекарства... ама јака е она, ќе издржи user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: РР дневна соба
3.3.2012 20:47:24   
kikicka
Џесика исто и бабами пред година ја фатија два удари па купивме некои инекции за хранење на мозокот малку скапички ама жената се врати у нормала ако си заинтересирана да прашам па да ти пишам пп.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

во меѓувреме баба ми имаше мозочен удар


Mnogu mi e zal, kako e sega, ima li podobruvanje??

Среќа на видот и удрил, имала јаки главоболки, и не гледала ништо некој извесен период... а во Воена болница немало место, па ги пратиле дома, и двапати во денот ќе доаѓа домашна посета да и менуваат инфузија покрај милионите пропратни лекарства... ама јака е она, ќе издржи user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Најстресниот период.
пеперутка16

Кога ви беше најзаморно да бидете со вашето дете?